*

Αποστολέας Θέμα: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού  (Αναγνώστηκε 6493 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Frank

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νεοδιόριστος του 2022. Διορίστηκα μακριά από το σπίτι και την οικογένειά μου και ομολογώ ότι δυσκολεύομαι πολύ οικονομικά και συναισθηματικά. Παρόλο που βρισκόμαστε σε χρονιά εκλογών (ίσως και σε προεκλογική περίοδο) μου κάνει εντύπωση που δε βλέπω να γράφεται κάτι για μείωση και επαναφορά της υπηρέτησης της οργανικής από νεοδιόριστους σε ένα έτος, από δύο που είναι σήμερα. Επειδή δεν έχω facebook, instagram κλπ συγχωρέστε με αν εκεί γίνεται λόγος. Θυμάμαι ότι οι περσινοί νεοδιόριστοι κίνησαν γη και ουρανό , άσχετα αν τελικά δεν δικαιώθηκαν. Το πάλεψαν όμως. Η κυβέρνηση είτε τάζει είτε δίνει σε όλους αυτή την περίοδο. Εμείς γιατί να μην κινηθούμε και να μην πιέσουμε για ένα δίκαιο αίτημα; Φυσικά να προηγηθούν οι περσινοί νεοδιόριστοι και μετά να ακολουθήσουμε και εμείς είτε για μετάθεση είτε για απόσπαση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 07, 2022, 09:39:44 μμ »
Φίλε Frank έτσι όπως τα γράφεις, είναι δίκαιο το αίτημά σου γιατί συνυπολογίζεις και τους περσινούς νεοδιόριστους. Ωστόσο εγώ ένα πράγμα έχω να πω. Που ήσασταν πέρσι να ενώσετε τη φωνή σας μαζί μας όταν εμείς οι νεοδιόριστοι του 21 ζητούσαμε τη μείωση; Τουναντίον λέγατε ότι δεν πρέπει να γίνει καμία μείωση. Δεν μιλάω για εσένα προσωπικά. Απλά αν είχατε στηρίξει πέρσι όλοι οι αναπληρωτές το αίτημά μας και κερδίζαμε στο δίκαιο αγώνα που κάναμε τότε θα ήσασταν κι εσείς κερδισμένοι φέτος.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 07, 2022, 11:12:37 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νεοδιόριστος του 2022. Διορίστηκα μακριά από το σπίτι και την οικογένειά μου και ομολογώ ότι δυσκολεύομαι πολύ οικονομικά και συναισθηματικά. Παρόλο που βρισκόμαστε σε χρονιά εκλογών (ίσως και σε προεκλογική περίοδο) μου κάνει εντύπωση που δε βλέπω να γράφεται κάτι για μείωση και επαναφορά της υπηρέτησης της οργανικής από νεοδιόριστους σε ένα έτος, από δύο που είναι σήμερα. Επειδή δεν έχω facebook, instagram κλπ συγχωρέστε με αν εκεί γίνεται λόγος. Θυμάμαι ότι οι περσινοί νεοδιόριστοι κίνησαν γη και ουρανό , άσχετα αν τελικά δεν δικαιώθηκαν. Το πάλεψαν όμως. Η κυβέρνηση είτε τάζει είτε δίνει σε όλους αυτή την περίοδο. Εμείς γιατί να μην κινηθούμε και να μην πιέσουμε για ένα δίκαιο αίτημα; Φυσικά να προηγηθούν οι περσινοί νεοδιόριστοι και μετά να ακολουθήσουμε και εμείς είτε για μετάθεση είτε για απόσπαση.

Συμφωνώ με leedorf79. Κανένας μα κανένας νεοδιόριστος του 2022 δεν εμφανίστηκε πέρισυ να μας υποστηρίξει. Λέγαμε ξανα και ξανά ότι όλοι θα είναι κερδισμένοι, αλλά όλοι κοιτούσαν κοντόφθαλμα το συμφέρον τους, προσδοκώντας καλύτερες περιοχές διορισμού. Καλά έκαναν αλλά ας δεν μπορεί πχ να είμαι 600km απο το σπίτι μου και να ανοίγεις φέτος 5 οργανικά στην ειδικότητα μου και να διορίζονται εκεί άτομα 500 θέσεις πιο κάτω απο εμένα στον πίνακα. Όταν τα έλεγα αυτά πέρισυ έπαιρνα την απάντηση: ήξερες τι υπέγραφες, ας πρόσεχες κτλ κτλ. Όχι λοιπόν. Ας μείνουν και οι φετινοί νεοδιόριστοι μακριά απο τα σπίτια τους γιατί αυτό υπέγραψαν. Εγώ τουλάχιστον καθυστέρησα 1 χρόνο γιατί φέτος 100% θα γυρίσω σπίτι μου ή κάπου κοντά. Ο φετινός νεοδιόριστος θα μείνει χρόνια μακριά απο το σπίτι του περιμένοντας να βγούν οι κατέχοντες θέση στα αστικά κέντρα στη σύνταξη.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 07, 2022, 11:45:28 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 09:31:56 πμ »
Πέρυσι που ήσασταν όταν απαντούσαν οι μέλλοντες του 22 στους διορισμένους του 21 "δε βλέπατε τι υπογράφατε;"

Αν από πέρσι μαζευόμασταν όλοι για το αίτημα αυτό (μόνιμοι + αναπληρωτές), ίσως και γινόταν κάτι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 10:12:55 πμ »
κι εσεις περυσι λεγατε οτι ακομα κι αν δεν δικαιωθετε  θα παλεψετε ουτως ή αλλως  για τη μειωση υπηρετησης της οργανικης γιατι το θεωρειτε δικαιο ασχετως αν δικαιωθειτε εσεις ή οχι..ετσι δεν λεγατε οι περισσοτεροι τουλαχιστον;..εγω βεβαια δεν το πιστεψα στιγμη και το ελεγα συνεχως , εβλεπα μπροστα γνωριζοντας τη νοοτροπια των συναδελφων τοσα χρονια που δουλευω..η επιβεβαιωση ηλθε μολις ενα χρονο μετα οπως ηταν το αναμενομενο.επισης ο θεματοθετης δεν ζητησε την πολυτιμη βοηθεια και συνδρομη σας..αναρωτιεται γιατι δεν κινουνται οι φετινοι νεοδιοριστοι σαν αυτον, ακριβως οπως κανατε εσεις περυσι , οποτε μην βιαστει να μου πει κανεις γιατι ανακατευομαι αφου δεν με αφορα το θεμα , γιατι την ιδια απαντηση θα εχω προς εσας κι εγω..επισης ασχετως νεοδιοριστων οι πολυτιμες ομοσπονδιες μονο για εσας κινηθηκαν περυσι;;καλα αναρωτιεται ο θεματοθετης..οι ομοσπονδιες θα επρεπε να το ζητουν και φετος και παντα ...αλλα φετος πηραν την καρεκλα πισω και αραξανε παλι..ολα τριγυρω αλλαζουνε κι ολα τα ιδια μενουν..αληθεια, που ειναι φετος  ο Πατμιος κι ο αλλος ο φιλαρακος του, που ψηφιστηκε και λυσσαξε περυσι ;γιατι δεν τον βλεπουμε και δεν τον ακουμε και τωρα;τωρα βεβαια αν διαβασει αυτο το σχολιο κατι θα ανεβασει για να το παιξει καλουλης και υπερμαχος των αδικημενων, αλλα δεν  αργησε πολυ;καλα να παθετε τι ψηφιζετε..ο οποιος σημειωτεον εβαλε υποψηφιοτητα και κανει και αιτηση μεταθεσης ..δηλαδη και να εβγαινε την εκλογη  του δεν θα  την τιμουσε εφοσον θα εγκαταλειπε αυτους που τον ψηφισαν ...δεν θα μου κανει εντυπωσε οτι κι αν βγει στις βουλευτικες εκλογες..οι ιδιοι ανθρωποι ψηφιζουμε παντου αλλωστε....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2022, 11:40:47 πμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 10:25:48 πμ »
κι εσεις περυσι λεγατε οτι ακομα κι αν δεν δικαιωθετε  θα παλεψετε ουτως ή αλλως  για τη μειωση υπηρετησης της οργανικης γιατι το θεωρειτε δικαιο ασχετως αν δικαιωθειτε εσεις ή οχι..ετσι δεν λεγατε οι περισσοτεροι τουλαχιστον;..εγω βεβαια δεν το πιστεψα στιγμη και το ελεγα συνεχως , εβλεπα μπροστα γνωριζοντας τη νοοτροπια των συναδελφων τοσα χρονια που δουλευω..η επιβεβαιωση ηλθε μολις ενα χρονο μετα οπως ηταν το αναμενομενο.επισης ο θεματοθετης δεν ζητησε την πολυτιμη βοηθεια και συνδρομη σας..αναρωτιεται γιατι δεν κινουνται οι φετινοι νεοδιοριστοι σαν αυτον, ακριβως οπως κανατε εσεις περυσι , οποτε μην βιαστει να μου πει κανεις γιατι ανακατευομαι αφου δεν με αφορα το θεμα , γιατι την ιδια απαντηση θα εχω προς εσας κι εγω..επισης ασχετως νεοδιοριστων οι πολυτιμες ομοσπονδιες μονο για εσας κινηθηκαν περυσι;;καλα αναρωτιεται ο θεματοθετης..οι ομοσπονδιες θα επρεπε να το ζητουν και φετος και παντα ...αλλα φετος πηραν την καρεκλα πισω και αραξανε παλι..ολα τριγυρω αλλαζουνε κι ολα τα ιδια μενουν..αληθεια, που ειναι φετος  ο Πατμιος κι ο αλλος ο φιλαρακος του, που ψηφιστηκε και λυσσαξε περυσι ;γιατι δεν τον βλεπουμε και δεν τον ακουμε και τωρα;τωρα βεβαια αν διαβασει αυτο το σχολιο κατι θα ανεβασει για να το παιξει καλουλης κια υπερμαχος των αδικημενων, αλλα δεν  αργησε πολυ;καλα να παθετε τι ψηφιζετε..ο οποιος σημειωτεον εβαλε υποψηφιοτητα και κανει και αιτηση μεταθεσης ..δηλαδη και να εβγαινε την εκλογη  του δεν θα  την τιμουσε εφοσον θα εγκαταλειπε αυτους που τον ψηφισαν ...δεν θα μου κανει εντυπωσε οτι κι αν βγει στις βουλευτικες εκλογες..οι ιδιοι ανθρωποι ψηφιζουμε παντου αλλωστε....
Ποιος είπε συνάδελφε ότι δεν θέλουμε τη μείωση σε 1 έτος; Απλά αν γίνει φέτος θα έχει συντελεστεί διπλή αδικία. Γιατί και χάσαμε τις θέσεις που θα παίρναμε μετάθεση από τους φετινούς νεοδιόριστους που ήταν πιο χαμηλά στον πίνακα διορισμών και θα διεκδικήσουν φέτος τις ίδιες θέσεις με εμάς. Δηλαδή τι θέλουμε. Μια ομάδα εκαιδευτικών να αδικείται συνέχεια και μια άλλη να ευννοείται συνέχεια; Εγώ προσωπικά θα δεχόμουν και θα πάλευα για τη μείωση για τους φετινούς νεοδιόριστους αρκεί να ήξερα ότι με κάποιον τρόπο οι νεοδιόριστοι του 21 θα είχαν προτεραιότητα στις υπηρεσιακές μεταβολές

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 10:41:48 πμ »
Ποιος είπε συνάδελφε ότι δεν θέλουμε τη μείωση σε 1 έτος; Απλά αν γίνει φέτος θα έχει συντελεστεί διπλή αδικία. Γιατί και χάσαμε τις θέσεις που θα παίρναμε μετάθεση από τους φετινούς νεοδιόριστους που ήταν πιο χαμηλά στον πίνακα διορισμών και θα διεκδικήσουν φέτος τις ίδιες θέσεις με εμάς. Δηλαδή τι θέλουμε. Μια ομάδα εκαιδευτικών να αδικείται συνέχεια και μια άλλη να ευννοείται συνέχεια; Εγώ προσωπικά θα δεχόμουν και θα πάλευα για τη μείωση για τους φετινούς νεοδιόριστους αρκεί να ήξερα ότι με κάποιον τρόπο οι νεοδιόριστοι του 21 θα είχαν προτεραιότητα στις υπηρεσιακές μεταβολές


Το λεει η σιωπη σας , οτι οπως λεει ο θεματοθετης δεν κουνιεται φυλλο ουτε απο τους απλους εκπαιδευτικους -ας μου επιτραπει η εκφραση-ουτε ακομα χειροτερα απο συνδικαλιστες , οπως επισης και το κουνημα του δακτυλου που ησασταν περυσι χωρις καν ενα"σας καταλαβαινουμε το περασαμε κι εμεις".δεν βλεπω  ενσυναισθηση εγω παρα μονο δηκτικο/χαιρεκακο/εκδικητικο σχολιακι ..αν οχι απο εσενα απο αλλους τοσο μεσα στο pde οσο και στα λοιπα κοινωνικα δικτυα..μην παιζουμε με τις λεξεις ..

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 10:51:43 πμ »
Όλοι ξέραμε τι υπογράψαμε. Οπότε θα κάτσουμε έναν ακόμα χρόνο στην περιοχή διορισμού, και του χρόνου θα αιτηθουμε μετάθεση. Οτιδηποτε αλλο θα είναι άδικο.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 10:53:20 πμ »
Ποιος είπε συνάδελφε ότι δεν θέλουμε τη μείωση σε 1 έτος; Απλά αν γίνει φέτος θα έχει συντελεστεί διπλή αδικία. Γιατί και χάσαμε τις θέσεις που θα παίρναμε μετάθεση από τους φετινούς νεοδιόριστους που ήταν πιο χαμηλά στον πίνακα διορισμών και θα διεκδικήσουν φέτος τις ίδιες θέσεις με εμάς. Δηλαδή τι θέλουμε. Μια ομάδα εκαιδευτικών να αδικείται συνέχεια και μια άλλη να ευννοείται συνέχεια; Εγώ προσωπικά θα δεχόμουν και θα πάλευα για τη μείωση για τους φετινούς νεοδιόριστους αρκεί να ήξερα ότι με κάποιον τρόπο οι νεοδιόριστοι του 21 θα είχαν προτεραιότητα στις υπηρεσιακές μεταβολές

αρα πως τη θελετε τη μειωση εφοσον οπως λες θα χασεις τη θεση σου;το β ενικο δεν παει για εσενα αλλα για οποιονδηποτε για τη  διευκολυνση τη συζητησης το χρησιμοποιω..αρα δεν τη θελεις στην ουσια αυτο λεμε..δεν λεω οτι σκεπτικο σου ειναι λανθασμενο ως προς τη θεση που εσυ εκπροσωπεις αλλα εφοσον θες κατι το οποιο ερχεται σε αντιθεση με κατι αλλο δεν θες να εφαρμοστει το κατι αλλο..το ιδιο λεμε , αρα δεν καταλαβαινω την ερωτηση που μου θετεις..κι εγω ας πουμε -παλι το εγω για τη διευκολυνση της συζητησης καθως δεν ειμαι το μονο ατομο-εκανα 15 χρονια αναπληρωση μεχρι να διοριστω κι αλλοι διοριστηκαν περυσι χωρις να εχουν παει  καθολου  αναπληρωτες λογω προσοντων ή με ενα -δυο χρονια αναπληρωσης μονο..για εμας τους 10+ χρονια αναπληρωτες δεν ειναι αδικο να εχουμε τυρρανιστει κι αλλοι να τους ερχεται πιο ευκολο;;να πω λοιπον κι εγω οχι αλλοι μονιμοι διορισμοι πατε στις εσχατιες 15 χρονια και μετα;ή μηπως ειστε υπερ της μειωσης απο του χρονου  ;τοτε δεν θα ειναι αδικο για τους νεοδιοριστους του '22;παντα καποιος θα αδικειται ..αρκει να μην ειμαστε εμεις..αυτο εννοουσα οταν  ελεγα πριν οσον αφορα την νοοτροπια..δεν θα πω ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο καθως ολοι κοιτανε την παρτη τους..ετσι μας εμαθαν να σκεφτομαστε ή ειναι στο dna μας;

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 10:55:24 πμ »
Όλοι ξέραμε τι υπογράψαμε. Οπότε θα κάτσουμε έναν ακόμα χρόνο στην περιοχή διορισμού, και του χρόνου θα αιτηθουμε μετάθεση. Οτιδηποτε αλλο θα είναι άδικο.


εκει που φτασανε τα πραγματα ισως ειναι μονοδρομος αυτο που λες...απο τις ομοσπονδιες παντως θα επρεπε να περιμενουμε αλλα.απο τους λοιπους συναδελφους ισως οχι

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 10:57:16 πμ »
Ούτως η άλλως κάποια φουρνιά θα αδικηθεί όποτε γίνει η μείωση της υπηρέτησης στον ένα χρόνο,δηλαδή να μην γίνει ποτέ;Είναι σωστό αυτό;Ας βρεθεί ένας τρόπος ανώδυνος όσο γίνεται κι ας γίνει επιτέλους αυτό που πρέπει είτε φέτος είτε του χρόνου αλλά να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 12:27:20 μμ »
Τοξικοτητα πολυ παρατηρω συναδελφοι... Μηδενα προ του τελους μακαριζε...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 03:47:56 μμ »
Ούτως η άλλως κάποια φουρνιά θα αδικηθεί όποτε γίνει η μείωση της υπηρέτησης στον ένα χρόνο,δηλαδή να μην γίνει ποτέ;Είναι σωστό αυτό;Ας βρεθεί ένας τρόπος ανώδυνος όσο γίνεται κι ας γίνει επιτέλους αυτό που πρέπει είτε φέτος είτε του χρόνου αλλά να γίνει.

Είναι άλλο να μιλάμε για την ίδια προκήρυξη και άλλο για διαφορετική. Στην τελική αν με τόση πίεση και βύσμα κτλ κτλ και αγώνα που έκανε ο καθένας μας πέρισυ η υπουργός ήταν ανένδοτη, δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση να το κάνει φέτος. Ιδιαίτερα με τα νομικά προβλήματα που θα τις κάτσουν στο κεφάλι αν μεροληπτήσει και αλλάξει τους όρους της ίδιας προκήρυξης υπέρ μιας απο τις τρείς φουρνιές διοριστέων.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Κατάργηση υποχρεωτικής διετούς παραμονής στον τόπο διορισμού
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 08, 2022, 06:24:59 μμ »
Τοξικοτητα πολυ παρατηρω συναδελφοι... Μηδενα προ του τελους μακαριζε...

Είναι που διδάσκουμε και αξίες ……
Ανθρωποφαγία …..
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 544

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.