*

Αποστολέας Θέμα: Κλειστά σχολεία αύριο  (Αναγνώστηκε 6831 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:05:30 μμ »
Εδώ δεν είναι ικανοι να διαφοροποιησουν τις αποφάσεις για τα ειδικά σχολεία. Όλο το διάστημα που γινόταν τηλεκπαίδευση  λόγω Covid τα ειδικά λειτουργούσαν δια ζωσης (σωστά κατ εμέ) διότι ήταν αδύνατον για τους μαθητές με αναπηρία να κάνουν webex.
Στην απόφαση του γενικου ζητείται, γιατί δεν υπάρχει διαχωρισμός και τα ειδικά να κάνουν τηλεκπαίδευση!!!! Τώρα δλδ τα παιδιά με αναπηρία δύνανται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:20:48 »

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:19:53 μμ »
πλάκα κάνεις; πόσες φορές το έχει πει; (με κάνεις να υποστηρίζω αυτούς που δεν θέλω ! )
έχει ξαναβγεί ανακοίνωση για λόγους καιρού ! τα ίδια και τα ίδια έχουν ειπωθεί. καταλαβαίνεις ότι η ιδεοληπτική κασέτα είναι η ίδια; ε, να κάνουν και κάτι οργανωμένα στην πράξη και οι εκπαιδευτικοί ! εδώ τόσοι και τόσοι είναι ήδη έτοιμοι να μπουκάρουν αύριο να βάλουν απουσίες !

ο ΓΓ ήδη (σε βίντεο προ ολίγου ) είπε ότι έχουν σταλεί οδηγίες από την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ! μιλάμε για αρχηγόπουλα του ψεύδους και της μεγαλοστομίας και συζητάμε ;;;;

Ξέρω τι έχει πει κατά καιρούς.
Εμένα με απασχολεί να μην με εκθέτει στην κοινωνία αυτός που υποτίθεται ότι εκπροσωπεί τα συμφέροντα μου.
Όταν αύριο λέμε ότι όλοι θα κάνουν τηλεργασια (άρα πολλές υπηρεσίες που εξυπηρετούν κοινό, απλώς θα λουφάρουν), δεν μπορεί να βγαίνει η ολμε κ να αρχίσει την κλάψα, την ίδια χιλιοπαιγμένη κασέτα. Και στο κάτω κάτω έτσι εκθέτει μ όποιον εκπαιδευτικό έχει παιδιά στο σπίτι. Αυτός δλδ θε χρεωθεί άδεια για να κάνει ο άλλος τον επαναστάτη του πληκτρολογίου; να σοβαρευτούμε λίγο.

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:23:55 μμ »
Ξέρετε αν  στη Θεσσαλία θα είναι κλειστά αύριο τα σχολεία;

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:24:11 μμ »
Ξέρω τι έχει πει κατά καιρούς.
Εμένα με απασχολεί να μην με εκθέτει στην κοινωνία αυτός που υποτίθεται ότι εκπροσωπεί τα συμφέροντα μου.

Δεν σε εκθέτει η απόφαση της ΟΛΜΕ. Σε καλύπτει πλήρως, είτε να πας αν θες στο σχολείο σου, είτε να μείνεις σπίτι σου. Σταμάτα την παραπληροφόρηση!!!!

"Η ΓΣ των Προέδρων αποφάσισε η τηλεκπαίδευση να διενεργείται αποκλειστικά από τον χώρο των σχολείων με εξοπλισμό που θα παράσχει η υπηρεσία. Καλούμε όλους και όλες τις εκπαιδευτικούς κάθε φορά που απαιτείται από αυτούς/ες να παράσχουν υπηρεσίες τηλεκπαίδευσης να παρουσιάζονται στο σχολείο τους και να απαιτούν τον απαραίτητο χώρο, εξοπλισμό και σύνδεση από την υπηρεσία.”

"Το ΔΣ της ΟΛΜΕ ενημερώνει ότι σύμφωνα με το άρθρο του ν.4807/21 που ορίζει το θεσμικό πλαίσιο τηλεργασίας: «1. Η υπηρεσία του φορέα που είναι αρμόδια για την παροχή εξοπλισμού και την πληροφοριακή υποστήριξη, προμηθεύει τον υπάλληλο με τον απαραίτητο και κατάλληλο για την αποτελεσματική εκτέλεση των καθηκόντων του μέσω τηλεργασίας, τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό και τεχνολογική συσκευή (εφεξής «Σταθμός Τηλεργασίας») και παρέχει υποστήριξη για την εγκατάστασή του, εφόσον τούτο είναι επιθυμητό από τον υπάλληλο…»"

Αυτός δλδ θε χρεωθεί άδεια για να κάνει ο άλλος τον επαναστάτη του πληκτρολογίου; να σοβαρευτούμε λίγο.

Θα χρεωθεί άδεια; Που το άκουσες αυτό;
Επειδή δεν ήρθε ο κόπτσης σπίτι μου να μου βάλει θέρμανση, ρεύμα, ιντερνετ, Η/Υ θα χρεωθώ εγώ άδεια;
Όχι βέβαια!!!! Καμιά άδεια δεν ζητάω! Και να μην τολμήσει κανείς να μου χρεώσει άδεια.
Και χάρη του κάνω βέβαια του κόπτση να τον δεχτώ στο σπίτι μου, μιας και ο νόμος λέει ότι αυτό γίνεται μόνο αν το επιθυμώ.
Αν δεν επιθυμώ τον κοπτση σπίτι μου, τότε ζητώ από την υπηρεσία τον απαραίτητο εξοπλισμό, σύνδεση και χώρο (στον οποίο εννοείται ότι έχω εύκολη πρόσβαση λόγω κακοκαιρίας)

Ζητάω να γίνει ακριβώς αυτό που λέει ο νόμος της τηλεργασίας....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:40:01 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:20:48 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:30:31 μμ »
δεν μπορεί να βγαίνει η ολμε κ να αρχίσει την κλάψα, την ίδια χιλιοπαιγμένη κασέτα. Και στο κάτω κάτω έτσι εκθέτει μ όποιον εκπαιδευτικό έχει παιδιά στο σπίτι. Αυτός δλδ θε χρεωθεί άδεια για να κάνει ο άλλος τον επαναστάτη του πληκτρολογίου; να σοβαρευτούμε λίγο.

μπερδεύεσαι ! ΔΕΝ βγήκε τώρα, το διάβασες στην ανοιχτή επιστολή συναδέλφων σου (παλιά πάγια θέση) . ποια άδεια;
το να σοβαρευτούμε το είπα πρώτος παραπάνω αλλά δεν το βλέπω
ο προϊστάμενός σου ΞΑΝΑλέω είπε ότι σε έχει ενημερώσει από την Παρασκευή ! ενώ χτες έπαιξε το viber !

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:35:10 μμ »
συμπτωματικά όσοι ειναι στα κάγκελα για την αυριανή τηλεκπαίδευση όλo το σ/κ ειναι στα fb και στα pde , μέσα από κάποιον laptop, κινητό, desktop... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:39:13 μμ »
συμπτωματικά όσοι ειναι στα κάγκελα για την αυριανή τηλεκπαίδευση όλo το σ/κ ειναι στα fb και στα pde , μέσα από κάποιον laptop, κινητό, desktop... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Εννοείται...Σιγά μην μας επιτάξει ο κόπτσης και την προσωπική μας περιουσία!!!
Το πως χρησιμοποιώ την περιουσία μου είναι δικό μου ζήτημα, και δεν θα δώσω λογαριασμό σε κανένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:41:29 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:40:02 μμ »
Γιατί να ζορίζονται για το webex! Αφού ξανακάναμε webex τόσο καιρό!

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:42:02 μμ »
Γιατί να ζορίζονται για το webex! Αφού ξανακάναμε webex τόσο καιρό!

Ο τζάμπας πέθανε, αν δεν το έχεις καταλάβει ακόμα , καιρός είναι να το καταλάβεις.....
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:44:39 μμ »
Δεν κατάλαβα τι εννοείς! Καλή επιτυχία σε όσους αύριο θα κάνετε webex!!!!

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:47:28 μμ »
Δεν κατάλαβα τι εννοείς! Καλή επιτυχία σε όσους αύριο θα κάνετε webex!!!!

Εννοώ ότι τηλεργασία χωρίς επίδομα τηλεργασίας και/ή χωρίς να μου διαθέτουν εξοπλισμό και χώρο, δεν κάνω.

Και φυσικά τηλεκπαίδευση δεν κάνω επίσης, αν δεν έχει φροντίσει προηγουμένως η υπηρεσία ώστε να έχουν όλοι οι μαθητές μου ίσες ευκαιρίες σε αυτή.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:51:21 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:49:19 μμ »
Παιδιά σοβαρευτείτε λίγο. Οι κατά τόπους ΕΛΜΕ κ μια ανακοίνωση επίσης  από άλλον φορέα, επικαλέστηκαν σήμερα την πάγια θέση τς ΟΛΜΕ.

Αν αύριο στο νησί μου κλείσει το σχολείο, το παιδί μου θα μείνει σπίτι. Άρα ή θα κάνω μάθημα κουτσα στραβά απι το σπίτι ή αν θέλω να εφαρμόσω την οδηγία της ΟΛΜΕ, επειδή δεν μπορώ να πάω στη δουλειά μου, θα χρεωθώ άδεια. Για μ@&@@ ψάχνουν; Θα χρεωθώ άδεια για μια μέρα τσίρκο;

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:51:42 μμ »
H απόφαση της ΟΛΜΕ δεν αναφέρει μόνο αυτό που παρέθεσα. Συνεχίζει:

"Το ΔΣ της ΟΛΜΕ ενημερώνει ότι σύμφωνα με το άρθρο του ν.4807/21 που ορίζει το θεσμικό πλαίσιο τηλεργασίας: «1. Η υπηρεσία του φορέα που είναι αρμόδια για την παροχή εξοπλισμού και την πληροφοριακή υποστήριξη, προμηθεύει τον υπάλληλο με τον απαραίτητο και κατάλληλο για την αποτελεσματική εκτέλεση των καθηκόντων του μέσω τηλεργασίας, τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό και τεχνολογική συσκευή (εφεξής «Σταθμός Τηλεργασίας») και παρέχει υποστήριξη για την εγκατάστασή του, εφόσον τούτο είναι επιθυμητό από τον υπάλληλο…»"

Άρα εμμέσως λέει, μπορείτε επίσης να μείνετε στα σπίτια σας και να περιμένετε να έρθει ο κοπτσης να σας βάλει θέρμανση, ρεύμα, ιντερνετ, υπολογιστή  κλπ.

Νομίζω μας καλύπτει πλήρως.
Θα σου πει το υπουργείο κοίταξε σου παρείχα voucher για αγορά λάπτοπ - τάμπλετ πέρυσι. Όσο για το ίντερνετ μπες με το hotspot από το κινητό.
(Αυτά ισχύουν για μας όχι για το υπόλοιπο δημόσιο)

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλειστά σχολεία αύριο
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 05, 2023, 08:52:03 μμ »
Παιδιά σοβαρευτείτε λίγο. Οι κατά τόπους ΕΛΜΕ κ μια ανακοίνωση επίσης  από άλλον φορέα, επικαλέστηκαν σήμερα την πάγια θέση τς ΟΛΜΕ.

Αν αύριο στο νησί μου κλείσει το σχολείο, το παιδί μου θα μείνει σπίτι. Άρα ή θα κάνω μάθημα κουτσα στραβά απι το σπίτι ή αν θέλω να εφαρμόσω την οδηγία της ΟΛΜΕ, επειδή δεν μπορώ να πάω στη δουλειά μου, θα χρεωθώ άδεια. Για μ@&@@ ψάχνουν; Θα χρεωθώ άδεια για μια μέρα τσίρκο;

Δεν θα χρεωθείς άδεια. Είναι παράνομο να σου χρεώσουν άδεια.
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159732
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 297
Σύνολο: 309

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.