*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων  (Αναγνώστηκε 41445 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ko@22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 26, 2008, 01:51:13 μμ »
Ρε παιδιά ενημερώστε κάποιος, όποιος γνωρίζει από τεχνική εκπαίδευση.
Μετά από αυτό το αισχρό ανακοινωθέν του ΑΣΕΠ σχετικά με τις θέσεις για εκαπιδευτικούς εν γένει ΠΕ12, υπάρχει περίπτωση για κάποιον που δεν έχει βγάλει ΑΣΠΑΙΤΕ να διοριστεί, όχι σαν πιθανότητες αλλά έστω αν είναι εφικτό??

Γιατί στους παλαιότερους διαγωνισμούς ένα ποσοστό περίπου 50% προοριζόταν για εκτός ΑΣΠΑΙΤΕ, τότε όμως οι θέσεις ήταν υπερδιπλάσιες!

Τώρα αξίζει τον κόπο να συνεχίσει κανείς το διάβασμα του, που μάλιστα το έχει αρχίσει εδώ και κανά εξάμηνο? Με γνώμονα μάλιστα ότι θα υπάρχει μια ανάλογη κατανομή όπως παλαιότερα, ακόμα κι αν δεν έχει πολλές ευκαιρίες και έτσι...

Σε προηγούμενους διαγωνισμούς τι γινόταν? Ανανακοινώνονταν λιγότερες θέσεις στην αρχή για αν αυξηθούν μετα? Αλλά ακόμα και έτσι, μέχρι που πήγαιναν? Στο διπλάσιο?!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:35:39 »

Αποσυνδεδεμένος marou47

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 06, 2008, 11:49:37 μμ »
Καλησπέρα!! Ξέρει κάποιος να με ενημερώσει για την ύλη της ειδικότητάς μου; Διάβασα την εγκύκλιο, αλλά δεν κατάλαβα και πολλά... Είναι η πρώτη φορά που θα δώσω εξετάσεις και ζητώ βοήθεια, όποιου συναδέλφου γνωρίζει σχετικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2012, 12:35:57 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 07, 2008, 01:00:30 πμ »
marou47 καλωσήρθες στο pde.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2012, 12:36:31 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος mourgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 13, 2008, 11:04:40 πμ »
Καλημέρα,

μήπως γνωρίζει κανείς τον αριθμό των θέσεων για την κατηγορία ΠΕ12.04 που θα υπάρξουν για του χρόνου με τον ΑΣΕΠ.
Νομίζω ότι υπήρξε κάποια ανακοίνωση από ΥΠΕΠΘ αλλά δεν μπορώ να την βρω


Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2008, 11:42:07 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:35:39 »

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 13, 2008, 12:12:43 μμ »
Από το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, ανακοινώνεται ο αριθμός των θέσεων κατά κλάδο και ειδικότητα, ανά βαθμίδα εκπαίδευσης, που προκηρύσσονται για την κατάρτιση των πινάκων διοριστέων εκπαιδευτικών κατά τα σχολικά έτη 2009-2010 και 2010-2011 για την κάλυψη θέσεων, οι οποίες αντιστοιχούν στο ποσοστό 60% του συνόλου των οργανικών θέσεων.

(....)

ΠΕ12.04 Μηχανολόγων, Ναυπηγών, Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης   ΠΕ1240  15

(...)

Δηλαδή από ΑΣΕΠ 15 θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος mourgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 13, 2008, 12:19:25 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ.

Επειδή είμαι στον πίνακα του 40% και αφού λοιπόν είναι 15 από ΑΣΕΠ (60%), οι συνολικές θέσεις θα είναι 25 και άρα από τον πίνακα θα πάρουν 10. Σωστά τα λέω ???
Επίσης οι διορισμοί γίνονται όλοι μαζί το 1ο έτος (δηλαδή το σχολικό έτος 2009-2010) ή θα τους μοιράσουν σε δύο χρόνια (δηλαδή 12 το έτος 2009-2010 και 12 το 2010-2011) ????

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 13, 2008, 12:56:50 μμ »
Οι μισοί θα διοριστούν το σχ. έτος 2009-2010 και οι άλλοι μισοί το 2010-2011. Για το διορισμό από πίνακα που είναι 10 άτομα (40%), 5 θα διοριστούν τη μία χρονιά και 5 την άλλη.

Αποσυνδεδεμένος mourgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 13, 2008, 01:34:01 μμ »
Σε ευχαριστώ.

Πάντως στον ΑΣΕΠ του 2005, πήραν μαζικά πολλούς μηχανολόγους (πολύ περισσότερους από το επόμενο έτος). Ας ελπίσουμε και του χρόνου να κάνουν κάτι αντίστοιχο.

Δυστυχώς φέτος δεν είχε ξεμείνει καμία θέση από τον παλιό ΑΣΕΠ, όπως πέρσι. Για αναπληρωτηλίκι φέτος το βλέπω χλωμό και αυτό. Μάλλον για ωρομίσθιος το κόβω.


Αποσυνδεδεμένος ΛΕΝΑΚΙ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 04:21:53 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα, είναι καινούργιο μέλος, μόλις έγινα...
Είμαι απόφοιτός της ΑΣΠΑΙΤΕ στην ειδικότητα ΠΕ1710 και λέω να δώσω για ΑΣΕΠ στον προσεχή διαγωνισμό. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής από ανθρώπους που διαβάζουν για να δώσουν ή που έχουν ήδη περάσει.
Έχω αρχίσει και διαβάζω τα σχολικά βιβλία για την ύλη της ειδικότητας ΚΤΙΡΙΑΚΑ ΕΡΓΑ και θα ήθελα να με βοηθήσετε με βιβλία αν ξέρετε για τα παιδαγωγικά. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω παιδιά που έχουν περάσει πόσο διάβασμα κάνανε, γιατί εγώ λόγω περιορισμένου χρόνου με την δουλειά και το σπίτι δεν ξέρω αν θα μπορώ να διαβάζω και να τα μαθαίνω απέξω κιόλας ή απλά να διαβάζω τα βιβλία και να προσπαθώ να συγκρατήσω όσα μπορώ περισσότερα. Μπορώ διαβάζοντας ξανά και ξανά την ύλη να καταφέρω κάτι από το να προσπαθήσω να τα διαβάσω απέξω? Θέλει πολύ διάβασμα ? Και ποια είναι καλά βιβλία?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2008, 05:10:02 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 10:34:18 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα, είναι καινούργιο μέλος, μόλις έγινα...
Είμαι απόφοιτός της ΑΣΠΑΙΤΕ στην ειδικότητα ΠΕ1710 και λέω να δώσω για ΑΣΕΠ στον προσεχή διαγωνισμό. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής από ανθρώπους που διαβάζουν για να δώσουν ή που έχουν ήδη περάσει.
Έχω αρχίσει και διαβάζω τα σχολικά βιβλία για την ύλη της ειδικότητας ΚΤΙΡΙΑΚΑ ΕΡΓΑ και θα ήθελα να με βοηθήσετε με βιβλία αν ξέρετε για τα παιδαγωγικά. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω παιδιά που έχουν περάσει πόσο διάβασμα κάνανε, γιατί εγώ λόγω περιορισμένου χρόνου με την δουλειά και το σπίτι δεν ξέρω αν θα μπορώ να διαβάζω και να τα μαθαίνω απέξω κιόλας ή απλά να διαβάζω τα βιβλία και να προσπαθώ να συγκρατήσω όσα μπορώ περισσότερα. Μπορώ διαβάζοντας ξανά και ξανά την ύλη να καταφέρω κάτι από το να προσπαθήσω να τα διαβάσω απέξω? Θέλει πολύ διάβασμα ? Και ποια είναι καλά βιβλία?
Μπες στο φόρουμ των φιλολόγων για παιδαγωγικά. Στην ΑΣΠΑΙΤΕ δεν κάνατε παιδαγωγικά?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2012, 05:13:19 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος dia1611

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 10:45:20 μμ »
Αγαπητοί φίλοι,
         Έχω πάρει πτυχίο του τμήματος Τεχνολόγων Ιατρικών Εργαστηρίου από το ομώνυμο ΤΕΙ της Σίνδου Θεσσαλονίκης.Επιθυμώ να εργαστώ ΤΕΕ ή ΕΠΑΛ.Σκοπεύω μάλιστα να δηλώσω συμμετοχή για ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί μου έχουν πει για άμεσο διορισμό.
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν έχω δικαίωμα να πάρω μέρος στον προσεχή ΑΣΕΠ των εκπαιδευτικών?Στην προκήρυξη θέσεων δεν έχω βρει την ειδικότητά μου. Στην εξεταστέα ύλη, όμως, υπάρχει...Πώς εξηγείται αυτό??

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος palaipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 08:51:18 πμ »
Καλημέρα θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.
Ο φίλος μου έχει τελειώσει το τμήμα αεροναυπηγών του Πολυτεχνείου Πάτρας σε ποιά κατηγορία ΠΕ17 ανήκει; Αν κάποιος μηχανικός έχει μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά μετράει στον ΑΣΕΠ ως ισότιμο με αυτό της ΑΣΕΤΕΜ;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Christos_crt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 01:09:54 πμ »
Θα ήθελα λίγη βοήθεια για τα μαθήματα ειδικότητας από τους συναδέλφους μηχανολόγους ΠΕ12.04.
Αν μπορείτε στείλτε pm να μου πείτε τι βιβλία διαβάζετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2012, 05:15:52 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Xanthipi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός ΑΣΕΠ Τεχνικών Ειδικοτήτων
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 03, 2008, 09:49:51 πμ »
Αγαπητοί φίλοι,
         Έχω πάρει πτυχίο του τμήματος Τεχνολόγων Ιατρικών Εργαστηρίου από το ομώνυμο ΤΕΙ της Σίνδου Θεσσαλονίκης.Επιθυμώ να εργαστώ ΤΕΕ ή ΕΠΑΛ.Σκοπεύω μάλιστα να δηλώσω συμμετοχή για ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί μου έχουν πει για άμεσο διορισμό.
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν έχω δικαίωμα να πάρω μέρος στον προσεχή ΑΣΕΠ των εκπαιδευτικών?Στην προκήρυξη θέσεων δεν έχω βρει την ειδικότητά μου. Στην εξεταστέα ύλη, όμως, υπάρχει...Πώς εξηγείται αυτό??

Ευχαριστώ
Δυστυχώς την ίδια απορία είχα και εγώ και μετά από επικοινωνία με το ΥΠΕΠΘ στο 2103442265 όπου έθεσα το ερώτημα γιατί μου είπαν πως έτσι είναι δεν θα συμπεριληφθούμε. Οταν ρώτησα γιατί τότε δώσατε ύλη με αποτέλεσμα να διαβάζουμε και να πληρώνουμε φροντιστήρια με παρέπεμψαν στον Γ. Διευθυντή κ. Κουτρουμάνο στο 210 3442119 ή 18 όπου η κ. με παρέπεμψς πάλι στον κ. Αντωνόπουλο στο 3442265 με τον οποίο είχα μιλήσει αρχικά. Αφού ξαναπήρα στο γρ. του Γ.Δ. μου είπαν πως λείπει η προϊσταμένη και αν και έχω δίκιο!!! δεν ξέρουν τι να μου απαντήσουν!!! θα πρέπει να βρω την ίδια. Δεν μπορείτε να πείτε υπεύθυνη απάντηση από υπεύθυνους ανθρώπους που υπεύθυνα έβγαλαν την ύλη (άσχετα αν βγαίνει από το παιδαγωγικό Ινστιτούτο χωρίς να ενημερώσει το καθ' ύλην αρμόδιο Υπουργείο δεν νομίζω ότι θα την έδινε στη δημοσιότητα) και υπεύθυνα θυμήθηκαν ότι δεν τους είμαστε απαραίτητοι μετά από 3 μήνες. Γειά σου Ελλάδα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2012, 04:55:49 μμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 791
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.