*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.  (Αναγνώστηκε 75526 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 07:47:50 μμ »
Καλησπέρα συναδέλφισσες & συνάδελφοι! Πώς αποδεικνύουμε ότι έχουμε παιδιά που σπουδάζουν; Δεν υπάρχει κάποιο πεδίο για να ανεβάσουμε βεβαίωση της σχολής φοίτησης. Σας ευχαριστώ  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:45:12 »

Αποσυνδεδεμένος barbarosa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Strč prst skrz krk
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 08:06:35 μμ »
Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους. Η ερώτησή μου είναι η εξής: αν κάποιος έχει μεταπτυχιακό τίτλο συναφή με το πτυχίο του το οποίο του δίνει το δικαίωμα αίτησης για τη 2ΓΕ/2023, ο εν λόγω μεταπτυχιακός τίτλος θεωρείται και αυτός συναφής με τη θέση για την οποία κάνει την αίτηση ο υποψήφιος;

Δεν έχει θιχθεί το θέμα της συνάφειας του μεταπτυχιακού σε αυτήν την προκήρυξη, όπως και στις προηγούμενες. Μπορείς να καταθέσεις ό,τι μεταπτυχιακό έχεις για τα μόρια και άσχετο να είναι. Τη συνάφεια με το αντικείμενο σου την εξασφαλίζει ο προπτυχιακός σου τίτλος και μόνο, ασχέτως φύσης μεταπτυχιακού (με εξαίρεση κάποιες ειδικές κατηγορίες μεταπτυχιακών που μπορούν να σε βάλουν και σε άλλον πίνακα, δηλαδή να σου εξασφαλίσουν συνάφεια και σε άλλον κλάδο, όπως αυτά της ειδικής αγωγής, των σχολικών συμβούλων, του integrated των μουσικών σπουδών κ.λπ.)  Συνάφεια στο τετράγωνο δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει επειδή είναι στον τομέα του προπτυχιακού σου. Εφόσον την εξασφάλισες άπαξ με το πρώτο σου πτυχίο, αυτό αρκεί.

Αποσυνδεδεμένος katia_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 09:14:16 μμ »
Δεν έχει θιχθεί το θέμα της συνάφειας του μεταπτυχιακού σε αυτήν την προκήρυξη, όπως και στις προηγούμενες. Μπορείς να καταθέσεις ό,τι μεταπτυχιακό έχεις για τα μόρια και άσχετο να είναι. Τη συνάφεια με το αντικείμενο σου την εξασφαλίζει ο προπτυχιακός σου τίτλος και μόνο, ασχέτως φύσης μεταπτυχιακού (με εξαίρεση κάποιες ειδικές κατηγορίες μεταπτυχιακών που μπορούν να σε βάλουν και σε άλλον πίνακα, δηλαδή να σου εξασφαλίσουν συνάφεια και σε άλλον κλάδο, όπως αυτά της ειδικής αγωγής, των σχολικών συμβούλων, του integrated των μουσικών σπουδών κ.λπ.)  Συνάφεια στο τετράγωνο δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει επειδή είναι στον τομέα του προπτυχιακού σου. Εφόσον την εξασφάλισες άπαξ με το πρώτο σου πτυχίο, αυτό αρκεί.

Σας ευχαριστώ για την απάντηση

Αποσυνδεδεμένος MIKE71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 04:33:45 μμ »
Καλησπέρα σας , θα παρακαλούσα να έχω μία απάντηση στην εξής ερώτηση:
Αν  αναπληρωτής Α΄φάσης  με ημερομηνία Υπουργικής απόφασης πρόσληψης 01-09-22  και ανάληψη υπηρεσίας σε δυσπρόσιτο την 05-09-2022, παίρνει τα διπλά μόρια απο 01-09-2022 ή απο την ημερομηνία ανάληψης 05-09-22.  Υπάρχει μία μικρή διαφορά των τεσσάρων ημερών απο 01 έως 04/09/22 . Θα μετρήσουν αυτές οι τέσσερις ημέρες ως δυσπρόσιτες πριν την ανάληψη .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:45:12 »

Αποσυνδεδεμένος giwtada1998

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 04:51:55 μμ »
Καλησπέρα , θα ήθελα να ρωτήσω έχοντας πλέον μόνο 26, 20 μόρια για την ένταξη μου στο δημόσιο, αφού το μεταπτυχιακό δεν μετράει μιας και μου μένει μόνο ένα εξάμηνο, έχω κάποια ελπίδα να διοριστώ; πόσα περίπου μόρια θέλουμε για να ενταχθούμε στα σχολεία ως αναπληρωτές; σας ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 05:02:21 μμ »
Εξαρταται απο την ειδικοτητα σου

Αποσυνδεδεμένος 80s forever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • non sibi sed scholae
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 05:05:41 μμ »
Καλησπέρα σας , θα παρακαλούσα να έχω μία απάντηση στην εξής ερώτηση:
Αν  αναπληρωτής Α΄φάσης  με ημερομηνία Υπουργικής απόφασης πρόσληψης 01-09-22  και ανάληψη υπηρεσίας σε δυσπρόσιτο την 05-09-2022, παίρνει τα διπλά μόρια απο 01-09-2022 ή απο την ημερομηνία ανάληψης 05-09-22.  Υπάρχει μία μικρή διαφορά των τεσσάρων ημερών απο 01 έως 04/09/22 . Θα μετρήσουν αυτές οι τέσσερις ημέρες ως δυσπρόσιτες πριν την ανάληψη .
Εννοείται, από 1-9-2022, όλα τα μόρια στο δυσπρόσιτο.
Δηλαδ'η, έως 31-3-2023, βγαίνουν ακριβώς 7 μήνες = 14 μόρια.

Αποσυνδεδεμένος giwtada1998

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 05:06:27 μμ »
Είμαι φιλόλογος. ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος MIKE71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 05:47:19 μμ »
Θα παρακαλούσα την απάντησή σας στο κάτωθι ερώτημα:
Είμαι γονέας τριών παιδιών εκ των οποίων το ένα είναι 13 ετών και τα  άλλα δύο μου παιδιά είναι φοιτητές 21 και 20 χρονών αντίστοιχα. Όταν ανεβάσω στον ΟΠΣΥΔ τις βεβαιώσεις φοίτησης τους απο το ΑΕΙ , θα υπολογιστεί ή μοριοδότησή τους συνολικά στα 9 μόρια.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος giwtada1998

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 05:47:46 μμ »
Εξαρταται απο την ειδικοτητα σου

Είμαι φιλόλογος. ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 06:15:56 μμ »
Καλησπέρα σας , θα παρακαλούσα να έχω μία απάντηση στην εξής ερώτηση:
Αν  αναπληρωτής Α΄φάσης  με ημερομηνία Υπουργικής απόφασης πρόσληψης 01-09-22  και ανάληψη υπηρεσίας σε δυσπρόσιτο την 05-09-2022, παίρνει τα διπλά μόρια απο 01-09-2022 ή απο την ημερομηνία ανάληψης 05-09-22.  Υπάρχει μία μικρή διαφορά των τεσσάρων ημερών απο 01 έως 04/09/22 . Θα μετρήσουν αυτές οι τέσσερις ημέρες ως δυσπρόσιτες πριν την ανάληψη .
αν μπεις στο οπσυδ στον φακελο σου και μετα στις προσληψεις/αναληψεις λεει ημερομηνια αναληψης στην μια στηλη και στην αλλη ημερομηνια προσμετρησης υπηρεσιας δηλ 1-9-2022

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 06:21:27 μμ »
Θα παρακαλούσα την απάντησή σας στο κάτωθι ερώτημα:
Είμαι γονέας τριών παιδιών εκ των οποίων το ένα είναι 13 ετών και τα  άλλα δύο μου παιδιά είναι φοιτητές 21 και 20 χρονών αντίστοιχα. Όταν ανεβάσω στον ΟΠΣΥΔ τις βεβαιώσεις φοίτησης τους απο το ΑΕΙ , θα υπολογιστεί ή μοριοδότησή τους συνολικά στα 9 μόρια.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
θα ανεβασεις το πιστοποιητικο οικογ καταστασης + βεβαιωση φοιτησης και οπως λες και συ μετα τη  ληξη της προθεσμιας των αιτησεων δηλ μετα τις 31-3-23 και εντος απριλιου η δδε σου θα εεπικυρωσει τα τεκνα και θα δεις τοτε ενα πρασινο τσεκ εκει που σημερα εχει κοκκινη  ενδειξη (μη επικυρωμενο τεκνο). Αργοτερα οταν ελεγξει την αιτηση σου ο ασεπ θα σου δωσουν τα 9 μορια

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 06:31:08 μμ »
Είμαι φιλόλογος. ΠΕ02
Δυστυχως ειναι πολυ λιγα τα μορια αυτα για την ειδικότητα με τον μεγαλυτερο αριθμο υποψηφιων. Ομως εχεις τον πιο αισιοδοξο-πολυτιμο αριθμο στα "χερια" σου.. το 1998.. Τωρα μολις ξεκινας και εχεις να συναντησεις ενα σωρο προκηρυξεις (για να μην πω και γραπτους διαγωνισμους ασεπ και σε ριξω στα πατωματα..) οπου θα βρεις ολο το χρονο για να κανεις τα σημερινα διψηφια μορια, τριψηφια και πληρως ανταγωνιστικα

Αποσυνδεδεμένος barbarosa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Strč prst skrz krk
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 06:36:11 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Ένα δευτερεύον προσόν (όχι προσόν πρόσληψης) μπορεί να δώσει παιδαγωγική επάρκεια σε ένα κύριο (στο προσόν πρόσληψης βάσει του οποίου κάποιος τοποθετείται σε κάποιον ορισμένο πίνακα);
Π.χ. κάποιος καταθέτει για τη 2ΓΕ ως ΠΕ02 και είναι απόφοιτος του 2022. Δεν παρακολουθεί παιδαγωγικά μαθήματα, δε λαμβάνει πρόσθετη βεβαίωση για παιδαγωγική επάρκεια στη β'βάθμια. Καταθέτει ως δεύτερο πτυχίο (μπάτσελορ) Νηπιαγωγού ΠΕ60 που εξ ορισμού έχει επάρκεια κατά τις κατηγορίες που ορίζει το ΦΕΚ (με την απλή κατοχή του τίτλου). Αν δηλώσει ΝΑΙ στον ΑΣΕΠ θα τη δεχθεί ή παίζει ρόλο ότι το πτυχίο του νηπιαγωγού του εξασφαλίζει επάρκεια για άλλη βαθμίδα (α'βαθμια) και του την περιορίζει εκεί;
Ή απλώς δε θα την πάρει γιατί είναι δευτερεύον προσόν ούτως ή άλλως;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2023, 06:52:11 μμ από barbarosa »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159422
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 242
Σύνολο: 260

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.