*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.  (Αναγνώστηκε 74669 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #238 στις: Μάρτιος 22, 2023, 07:12:58 μμ »
με τις στρατιωτικές υποχρεώσεις υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνουμε εφόσον δεν έχει πράσινο τικ?
Τι εννοείς πράσινο τικ εμένα εμφανίζει μόνο:
Εκπληρωμένες Στρατ. Υποχρεώσεις: ΝΑΙ ή ΟΧΙ και δίπλα να καταχωρήσεις το Στρατιωτικός Αριθμός: αν πατήσεις ΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:29:50 »

Αποσυνδεδεμένος catia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #239 στις: Μάρτιος 22, 2023, 07:20:37 μμ »
Καλησπερα σας!γΓνωρίζει κάποιος ποτε αναμένονται οι προσωρινοι πίνακες και πότε οι οριστικοι?Υπαρχει περίπτωση να έχουν βγει οριστικοι τον Αύγουστο πριν τις προσλήψεις?
ΠΕ17.02

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #240 στις: Μάρτιος 22, 2023, 07:25:06 μμ »
Καλησπερα σας!γΓνωρίζει κάποιος ποτε αναμένονται οι προσωρινοι πίνακες και πότε οι οριστικοι?Υπαρχει περίπτωση να έχουν βγει οριστικοι τον Αύγουστο πριν τις προσλήψεις?
Αποκλείεται. Με τόσες χιλιάδες αιτήσεις; Εδώ δεν έχουν βγει ακόμα οι οριστικοί της Ειδικής.

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #241 στις: Μάρτιος 22, 2023, 07:26:48 μμ »
Καλησπερα σας!γΓνωρίζει κάποιος ποτε αναμένονται οι προσωρινοι πίνακες και πότε οι οριστικοι?Υπαρχει περίπτωση να έχουν βγει οριστικοι τον Αύγουστο πριν τις προσλήψεις?
Οι οριστικοί πίνακες δε βγαίνουν ποτέ νωρίς, θα κάνουν σίγουρα ένα χρόνο, υπόψιν της ειδικής δεν έχουν βγει ακόμα οι οριστικοί που κάναμε αίτηση πέρσι το Μάιο! Οι προσωρινοί θα βγουν το καλοκαίρι και από αυτούς θα πάρουν αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:29:50 »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #242 στις: Μάρτιος 22, 2023, 08:09:53 μμ »
Τι εννοείς πράσινο τικ εμένα εμφανίζει μόνο:
Εκπληρωμένες Στρατ. Υποχρεώσεις: ΝΑΙ ή ΟΧΙ και δίπλα να καταχωρήσεις το Στρατιωτικός Αριθμός: αν πατήσεις ΝΑΙ
Ναι και εμένα τον ίδιο, ναι έχει
Άρα δε πρέπει να κάνουμε κάτι ε?

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #243 στις: Μάρτιος 22, 2023, 08:23:50 μμ »
Ναι και εμένα τον ίδιο, ναι έχει
Άρα δε πρέπει να κάνουμε κάτι ε?
Αυτό υποθέτω

Αποσυνδεδεμένος rourou44

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #244 στις: Μάρτιος 23, 2023, 09:58:54 πμ »
Καλημέρα, δεν είδα αν έχει απαντηθεί ξανά, αν έχει παρέλθει δεκαπενταετία από την έκδοση ταυτότητας, υπάρχει κάποιο θέμα με την αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος e-Maths

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #245 στις: Μάρτιος 23, 2023, 11:00:32 πμ »
Ναι. Μπαίνει κάποιος που διορίστηκε το 2022 στους πίνακες και κοιτάει μήπως διοριστεί στη Γενική τα επόμενα έτη. Έτσι κι αλλιώς αν γίνουν διορισμοί φέτος θα γίνουν από το παλιό σύστημα.
προσωπικα θεωρω πως θα γινει κατι τετοιο
https://www.pde.gr/index.php?topic=37143.msg1187422#msg1187422

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #246 στις: Μάρτιος 23, 2023, 12:16:03 μμ »
Ναι. Μπαίνει κάποιος που διορίστηκε το 2022 στους πίνακες και κοιτάει μήπως διοριστεί στη Γενική τα επόμενα έτη. Έτσι κι αλλιώς αν γίνουν διορισμοί φέτος θα γίνουν από το παλιό σύστημα.
το οτι μπορει να μπει καποιος ηδη διορισμενος ως μονιμος καθηγητης ή στον υπολοιπο δημοσιο τομεα στους πινακες της 2γε/2023 καταθετοντας αιτηση είναι αυτονοητο. Το ζητημα ειναι αν θα μπορεσει να αξιοποιησει την συμμετοχή του με διορισμο σε νεα και καλυτερη για τα συμφεροντα του θεση. Προσωπικα θεωρω οτι σε εναν ηδη διορισμενο εκ[παιδευτικο  της τριετιας 2020-22 δε θα δινεται το δικαιωμα να καταθεσει αιτηση για νεο μονιμο διορισμο με τις εκαστοτε προσκλησεις που θα βγουν (εαν βγουν) το φετινό ή τα επομενα καλκαιρια. Πιστευω οτι θα υπαρχει ρητρα αποκλεισμου γι αυτους οπως υπήρχε στην αντιστοιχη περσινη προσκληση

Αποσυνδεδεμένος kotonos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #247 στις: Μάρτιος 24, 2023, 10:01:40 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,

θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: για αίτημα επικαιροποίησης μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών στο ΟΠΣΥΔ, ενώ είχα ήδη ένα μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών επικυρωμένο, θέλω να ανεβάσω και δεύτερο τίτλο που είναι νέο στοιχείο, τι πρέπει να κάνω; Ανεβάζω μόνο το νεό μεταπτυχιακό ή ανεβάζω ένα αρχείο και με τους δύο μεταπτυχιακούς τίτλους (παλιό και νέο); Είναι λίγο χαζή ερώτηση το ξέρω, αλλά επειδή δεν ξέρω πως λειτουργεί το σύστημα, το ρωτάω γιατί μου πέρασε από το μυαλό η υποψία μήπως ανεβάζοντας μόνο το νέο μεταπτυχιακό, μου διαγράψει το παλιό και μου καταχωρήσει στη θέση του το νέο.

Σας ευχαριστώ.
Engineering --> Thinking, deducing, troubleshooting, deciding, planning, drawing, creating, innovating --> Engineering

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #248 στις: Μάρτιος 24, 2023, 10:13:46 μμ »
Συγνώμη αν είναι αυτονόητο, αλλά αν κατάλαβα, οι τίτλοι ξένης γλώσσας που υπάρχουν στο παράρτημα της προκήρυξης, αν υπάρχουν ηλεκτρονικά, κατά την υποβολή τους στο οπσυδ δεν χρειάζονται ούτε επικύρωση ούτε μετάφραση στα ελληνικά?

Αποσυνδεδεμένος ewatt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #249 στις: Μάρτιος 25, 2023, 07:26:30 πμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,

θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: για αίτημα επικαιροποίησης μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών στο ΟΠΣΥΔ, ενώ είχα ήδη ένα μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών επικυρωμένο, θέλω να ανεβάσω και δεύτερο τίτλο που είναι νέο στοιχείο, τι πρέπει να κάνω; Ανεβάζω μόνο το νεό μεταπτυχιακό ή ανεβάζω ένα αρχείο και με τους δύο μεταπτυχιακούς τίτλους (παλιό και νέο); Είναι λίγο χαζή ερώτηση το ξέρω, αλλά επειδή δεν ξέρω πως λειτουργεί το σύστημα, το ρωτάω γιατί μου πέρασε από το μυαλό η υποψία μήπως ανεβάζοντας μόνο το νέο μεταπτυχιακό, μου διαγράψει το παλιό και μου καταχωρήσει στη θέση του το νέο.

Σας ευχαριστώ.

Ανεβάζεις μόνο το δεύτερο σου μεταπτυχιακό και γράφεις στην περιγραφή 2ος μεταπτυχιακό τίτλος. Δεν διαγράφεται ο παλιός ποτέ. Και τρίτο μεταπτυχιακό αν έχεις μπαίνει στο φάκελό σου, αλλά χωρίς μοριοδότηση.
π.χ. Αν είχες πτυχίο στη γλώσσα σε ένα επίπεδο και ανεβάσεις 2ο καλύτερο επίπεδο μένουν και τα δύο στο φάκελό σου αλλά μοριοδοτείται το καλύτερο, ενώ στα μεταπτυχιακά μοριοδοτούνται και τα δύο (υπό την προϋπόθεησότι δήλωσε σωστά στην αίτηση ΑΣΕΠ τα προσόντα σου)

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #250 στις: Μάρτιος 25, 2023, 08:50:04 πμ »
Ανεβάζεις μόνο το δεύτερο σου μεταπτυχιακό και γράφεις στην περιγραφή 2ος μεταπτυχιακό τίτλος. Δεν διαγράφεται ο παλιός ποτέ. Και τρίτο μεταπτυχιακό αν έχεις μπαίνει στο φάκελό σου, αλλά χωρίς μοριοδότηση.
π.χ. Αν είχες πτυχίο στη γλώσσα σε ένα επίπεδο και ανεβάσεις 2ο καλύτερο επίπεδο μένουν και τα δύο στο φάκελό σου αλλά μοριοδοτείται το καλύτερο, ενώ στα μεταπτυχιακά μοριοδοτούνται και τα δύο (υπό την προϋπόθεησότι δήλωσε σωστά στην αίτηση ΑΣΕΠ τα προσόντα σου)
Δεν ξέρω αν ισχύει απόλυτα αυτό που λέτε, δεν έχω το ΦΕΚ πρόχειρο αυτή τη στιγμή, αλλά νομίζω ο,τι νέο ανεβάζει κάποιος σε κάθε προσόν το παλιό διαγράφεται ή δε λαμβάνεται υπόψη.Παντου γράφουν ότι το νέο και το παλιό μεταπτυχιακό που ήδη υπάρχει στην πλατοφτθα πρέπει να ανέβουν και τα δύο εκ νέου σε νέο αρχείο

Υ.Γ Μόλις η Κεραμέως ανακοίνωσε στον ΣΚΑΪ 3700 διορισμούς εκπαιδευτικών

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #251 στις: Μάρτιος 25, 2023, 08:53:49 πμ »
Δεν ξέρω αν ισχύει απόλυτα αυτό που λέτε, δεν έχω το ΦΕΚ πρόχειρο αυτή τη στιγμή, αλλά νομίζω ο,τι νέο ανεβάζει κάποιος σε κάθε προσόν το παλιό διαγράφεται ή δε λαμβάνεται υπόψη.Παντου γράφουν ότι το νέο και το παλιό μεταπτυχιακό που ήδη υπάρχει στην πλατοφτθα πρέπει να ανέβουν και τα δύο εκ νέου σε νέο αρχείο
Έχει γίνει παρανόηση με αυτό το θέμα. Αυτό που γράφει η εγκύκλιος και ισχύει είναι ότι αν κάνεις ένα αίτημα και ανεβάσεις ένα pdf και μετά πας στο ίδιο αίτημα και ανεβάσεις άλλο pdf, το παλιό pdf χάνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 01, 2023, 03:39:46 μμ από MakisK »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 573
Σύνολο: 589

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.