*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.  (Αναγνώστηκε 76351 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MIKE71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #462 στις: Ιούλιος 31, 2023, 03:21:49 μμ »
Καλησπέρα σας, εαν μπορεί κάποιος/α να μου απαντησει έγκυρα σε εναν προβληματισμό που έχω μετά την ανακοίνωση των προσωρινών πινάκων 2ΓΕ /2023.Έχω στον ΟΠΣΥΔ συνολική καθαρή προυπηρεσία 47.600 μόρια έως 31/3/23  , εκ των οποίων  13.869  μόρια φέτος σε δυσπρόσιτα.Το ΟΠΣΥΔ κατά την διαδικασία ενημέρωσης του ΑΣΕΠ αφαίρεσε τα 6 φετινά μόρια  (Α φάση) απο τα δυσπρόσιτα  και τα μέτρησε Χ2  για το έτος
2022 -2023. Δηλαδή άφησε καθαρή προυπηρεσία 40 μόρια και δυσπρόσιτο 6 μόρια  Χ2  =12 μόρια Σύνολο 52 μόρια προυπηρεσία. Πως γίνεται λοιπόν απο την συνολική προυπηρεσία 47.600 να αφαιρείς ορθά τα έξι (6) μόρια απο τα δυσπρόσιτα
και να αφήνει το ΑΣΕΠ σε συνεργασία με το ΟΠΣΥΔ την καθαρή προυπηρεσία μου 40 μόρια και όχι όπως θα έπρεπε το σωστό 41 μόρια (μείον 1 μόριο).Σκέφτομαι  να κάνω ένσταση, θα έχω θετικό αποτέλεσμα;;;;  Ευχαριστώ εκ  των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:10:46 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #463 στις: Ιούλιος 31, 2023, 03:26:20 μμ »

Δηλαδη πως θα διδαξει ο εκπαιδευτικος αυτος οταν στα πλαισια μαθηματων πχ σεπ θα μαθαινει στους μαθητες να κανουν αιτησεις η βιογραφικα οταν ο ιδιος δεν μπορει μια απλη αιτηση να κανει;

Μετα τα σχολεια τα εχουν γεμισει με γραφειοκρατια οπου ολη την ωρα οι εκπαιδευτικοι συμπληρωνουν φορμες. Αν δεν μπορει μια αιτηση να συμπληρωσει σωστα θα συμπληρωσει σωστά τη φορμα;


δεν σώζει την εκπαίδευση αυτό που λες είναι σοφιστεία που όσοι έχουν χρόοοονια στα σχολεία έχουν δει πολλά (παλαιούς με 30 χρόνια, με προϋπηρεσία - κάποιοι και προβληματική- με ασεπ, στελεχάρες ! και λες πώς και τι κάνει; ). η γραφειοκρατία των φορμών πρέπει ΝΑ ΛΗΞΕΙ ! δεν είναι γραμματείς οι εκπαιδευτικοί να κάνουν δουλίτσες γραφείου , τέρμα ! και ναι να πηγαίνουν σπίτι τους (τουλάχιστον κάποιες ειδικότητες που έχουν πολλή προετοιμασία) γιατί δεν έχουν κάθισμα σε μερικά σχολεία. σοβαρά τώρα τα γράφεις αυτά;

Αποσυνδεδεμένος Kostas_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #464 στις: Ιούλιος 31, 2023, 03:31:26 μμ »
Επειδή συνέχεια – και μάλιστα από συνυποψήφιους που έχουν έννομο συμφέρον και ίδιον όφελος να πεταχτούν  έξω πολλοί-  ακούγεται αυτό και εγώ σε πρώτη ανάγνωση λεω «μα τι ηλίθιοι» ένα σχόλιο :

Δεν πρόκειται περί διαγωνισμού τύπου πανελλαδικών (όπου είναι και η κατανόηση κειμένου μέρος της εξέτασης) αλλά μια ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ διαδικασία σύνταξης λίστας με φθίνουσα σειρά μορίων. Και ναι ίσως ο ανταγωνισμός λεει ότι «δεν κατάλαβες την αίτηση, δίκαιο να είσαι έξω», εγώ λέω ότι δίκαιο είναι όλη μοριοδότηση που προβλέπεται για τη ΣΥΝΤΑΞΗ του πίνακα με τα απαραίτητα δικαιολογητικά να γίνεται, υπάρχει και η χρηστή διοίκηση.

Αναφορικά με τις οδηγίες : το κράτος, αφού δεν κάνουν απλή αίτηση και πάκο χαρτιά (ή μερικά με αυτεπάγγελτη αναζήτηση ως όφειλε) για να τους βγάλει τα μόρια αλλά τους βάζει να τα βάζουν σε πλατφόρμα (είδαμε και τις άλλες πλατφόρμες , δεν είναι της παρούσης) οφείλει να παρέχει ΠΛΗΡΩΣ φιλική προς τον χρήστη διεπαφή. Είδα κι εγώ την οδηγία στην πλατφόρμα και , παρότι όποιος διαβάσει με ηρεμία το καταλαβαίνει, δεν είναι πλήρως και με όλες τις ασφαλιστικές δικλίδες εξασφαλισμένο το κράτος : μπορούσε να έχει τη λέξη ΣΥΝΟΛΙΚΗ προϋπηρεσία (αυτό που είδα δεν το είχε, αν κάνω λάθος απολογούμαι), καμιά παρένθεση αλλά κάτι bold κλπ. Συνάγεται αλλά … Το "συνολική" το έγραφε κάπου αλλού; (ό,τι είδα εγώ φευγαλέα δεν το είχε) . Προφανώς συνδυασαν κάποιοι το ότι θα γινόταν επικαιροποίηση με τα άλλα χρόνια (αχαχαχα- ψηφιακό άλμα) ; Ότι θα γίνει διασταύρωση; Πολλοί έχουν σχολιάσει τη διασταυρωση για προς τα κάτω μονομερώς…  Πρώτα δηλαδή (όπως οι λύτες στις πανελλαδικές) φροντίζει να είναι καλυμμένο το κράτος και για τους ηλίθιους ! Τι να κάνουμε. Εντάξει με τα ψηφιακά άλματα αλλά όλοι έχουμε εμπειρία με δαύτα και δεν είναι όλα τέλεια, επίσης δεν είναι στην πρόσκληση ΚΑΙ αυτό το θέμα κριτήριο να μπεις στους πίνακες, οι ενστάσεις πρέπει να γίνουν δεκτές έστω φέτος και να δοθεί η προϋπηρεσία, αν κάποιος δεν πρόλαβε χαρτί για παιδιά πχ θα έλεγα όχι, είναι άλλη περίπτωση, αλλά η προϋπηρεσία είναι λάθος να στοιχίσει τόσο, δεδομένου ότι η ίδια υπηρεσία μπορεί από τα αρχεία της να διασταυρώσει τα στοιχεία (για την τριετία, τους αποκλεισμούς κ.α. τα θεωρώ απαράδεκτα , ας βρουν ΛΥΣΗ)

.τετοια βλεπει ο πιερακακης και φουντωνει...για τον γραπτο

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #465 στις: Ιούλιος 31, 2023, 03:32:55 μμ »
.τετοια βλεπει ο πιερακακης και φουντωνει...για τον γραπτο

ας φουντώνει από τη βλακεία και τον παραλογισμό της δημόσιας διοίκησης, ας προχωρήσει σε εξορθλολογισμό και κωδικοποίηση νομοθεσίας, καλύτερο σχεδιασμό πλατφορμών και καλύτερες οδηγίες , ώστε να μην μπορεί να του την πει κανείς ! α, και δικαιότερη διοίκηση.

(έχω ξαναγράψει ότι είμαι υπέρ του γραπτού, είναι άσχετο αυτό όμως σε ένα βαθμό με τα λοιπά αναφερόμενα. ας λύσει τα τρέχοντα και βλέπουμε μετά, εξάλλου αυτή την αναδίπλωση την έκανε, ΛΥΣΕΙΣ στα καθημερινα πότε;)







Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:10:46 »

Αποσυνδεδεμένος Kostas_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #466 στις: Ιούλιος 31, 2023, 03:34:09 μμ »
δεν σώζει την εκπαίδευση αυτό που λες είναι σοφιστεία που όσοι έχουν χρόοοονια στα σχολεία έχουν δει πολλά (παλαιούς με 30 χρόνια, με προϋπηρεσία - κάποιοι και προβληματική- με ασεπ, στελεχάρες ! και λες πώς και τι κάνει; ). η γραφειοκρατία των φορμών πρέπει ΝΑ ΛΗΞΕΙ ! δεν είναι γραμματείς οι εκπαιδευτικοί να κάνουν δουλίτσες γραφείου , τέρμα ! και ναι να πηγαίνουν σπίτι τους (τουλάχιστον κάποιες ειδικότητες που έχουν πολλή προετοιμασία) γιατί δεν έχουν κάθισμα σε μερικά σχολεία. σοβαρά τώρα τα γράφεις αυτά;

Δεν ξερω αντο χεις καταλαβει αλλα επιστημονικα η παιδαγωγικη στηριζεται σε καταγραφες και φορμες η αλλιως δεδομενα παρατηργσης. Η λεγομενη γραφειοκρατια με λιγα λογια αλλα με ενα ωραιο επιστημονικο καμουφλαζ. Στην αξιολογηση φουλ καταγραφες, στην αυτοαξιολογηση μοναδας το ιδιο οι καταγραφες και γραγειοκρατια ηρθαν να μεινουν. Αυτα απαιτει η ευρωπαικη ενωση καινοχι απλα θα μειβουν θα γιβονταινπλεον σε ηλεκτρονικές φορμες.

Τα προγραμματα ολα οσα θλοππιουβται στη μοναδα καταγραφοβται πλεον σε φορμες κτλ.

 Θες ερασμους να πας εκει να δεις φορμες των φορμων επι των φορμων...

Αρα ειναι προαπαιτουμενο να ξερει καποιος να κανει μια αιτηση...και μαλιστα ηλεκτρονική αιτηση μιας και με pierakakis ολα θα ναι ηλεκτρονικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2023, 03:37:43 μμ από Kostas_80 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #467 στις: Ιούλιος 31, 2023, 03:37:15 μμ »
Δεν ξερω αντο χεις καταλαβει αλλα επιστημονικα η παιδαγωγικη στηριζεται σε καταγραφες και φορμες η αλλιως δεδομενα παρατηργσης. Η λεγομενη γραφειοκρατια με λιγα λογια αλλα με ενα ωραιο επιστημονικο καμουφλαζ. Στην αξιολογηση φουλ καταγραφες, στην αυτοαξιολογηση μοναδας το ιδιο οι καταγραφες και γραγειοκρατια ηρθαν να μεινουν. Αυτα απαιτει η ευρωπαικη ενωση καινοχι απλα θα μειβουν θα γιβονταινπλεον σε ηλεκτρονικές φορμες.

Αρα ειναι προαπαιτουμενο να ξερει καποιος να κανει μια αιτηση...

να τα κάνει ο γραμματέας ή ο διευθυντής αποκλειστικά με διοικητικό έργο (και όχι και διπλή μοριοδότηση) ή ο εκτός τάξης . ο μάχιμος είναι μάχιμος εκπαιδευτικός.

μπορείς να μου πεις εσύ ή άλλος αν έλεγε κάπου το επιθετο ΣΥΝΟΛΙΚΗ για την προϋπηρεσία; (ειλικρινά ρωτάω , δεν το είδα στην πλατφόρμα).να δουμε τι πολιτική απόφαση θα παρει ο pierre για τις ενστάσεις, γιατί άπατες θα πάνε αλλιώς (πιθανά τίποτα αλλά να δούμε).

ΥΓ. επίσης τι πολυεργαλείο είσαι; μήπως εκτός από τα σχολικά σε έχει και η δίεύθυνση καταχωριστή ΕΣΠΑ; σε δανείζουν ;



« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2023, 03:47:55 μμ από asta napane »

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #468 στις: Ιούλιος 31, 2023, 04:16:33 μμ »

μπορείς να μου πεις εσύ ή άλλος αν έλεγε κάπου το επιθετο ΣΥΝΟΛΙΚΗ για την προϋπηρεσία;


Το έγραφε στις οδηγίες συμπλήρωσης μαζί με ο,τι χρειαζόταν κάποιος, αναλυτικά. Οι οδηγίες ήταν fail safe. Τώρα πολλοί, από ό,τι φαίνεται, δεν τις ανοίξαν καν. Τι να πω......

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #469 στις: Ιούλιος 31, 2023, 04:54:36 μμ »
Το έγραφε στις οδηγίες συμπλήρωσης μαζί με ο,τι χρειαζόταν κάποιος, αναλυτικά. Οι οδηγίες ήταν fail safe. Τώρα πολλοί, από ό,τι φαίνεται, δεν τις ανοίξαν καν. Τι να πω......

το έγραφε κάπου δηλαδή το ΣΥΝΟΛΙΚΗ (καιμε bold όπως το χωρίς), δεν λέω να ΣΥΝΑΓΕΤΑΙ , που συνάγεται όντως .πάνω στην πλατφόρμα δεν το έγραφε εκεί που είδα, άρα όχι παντού, αρα fail safe  totally δεν θα το έλεγα. καταλαβαίνεις το point μου για καθολική κάλυψη (προφανώς κι εγώ αν έκανα αίτηση θα έβαζα τα πάντα, αλλά λέμε εδώ μπας και πιεστεί η κατασταση, γιατί όπως και να έχει εγώ το θεωρώ άδικο) . thanks

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #470 στις: Ιούλιος 31, 2023, 05:05:16 μμ »
Τωρα τσέκαρα την προυπηρεσια μου Οκτωβρη με Νοέμβρη φτανω 72
Δηλώνεις εξαρχής ότι έχεις ωράριο 21 ώρες από Οκτ-Νοε, οπότε ξεκινάς κανονικά με 21 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #471 στις: Ιούλιος 31, 2023, 05:15:44 μμ »
το έγραφε κάπου δηλαδή το ΣΥΝΟΛΙΚΗ (καιμε bold όπως το χωρίς), δεν λέω να ΣΥΝΑΓΕΤΑΙ , που συνάγεται όντως .πάνω στην πλατφόρμα δεν το έγραφε εκεί που είδα, άρα όχι παντού, αρα fail safe  totally δεν θα το έλεγα. καταλαβαίνεις το point μου για καθολική κάλυψη (προφανώς κι εγώ αν έκανα αίτηση θα έβαζα τα πάντα, αλλά λέμε εδώ μπας και πιεστεί η κατασταση, γιατί όπως και να έχει εγώ το θεωρώ άδικο) . thanks

Ήμουν πολύ συγκεκριμένος σε αυτό που έγραψα, το οποίο και ισχύει 100%.

https://ibb.co/d4MtD2M
https://ibb.co/YP4wXQZ

Στο δεύτερο Link οι οδηγίες. Fail safe για όποιον τις άνοιξε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2023, 05:31:25 μμ από authairetos »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #472 στις: Ιούλιος 31, 2023, 05:27:15 μμ »
Ήμουν πολύ συγκεκριμένος σε αυτό που έγραψα, το οποίο και ισχύει 100%.

δεν σε αμφισβητώ και γι' αυτό ρωτησα (μόνο το "παντού" αμφισβητώ που εγώ έθεσα και δεν είδα). προφανές και αυτό που γράφεις , άλλο θίγω, αλλού εστιάζεις, θεμιτό.  η συνέχεια θα παιχτεί από άλλους, δεν κρίνω, έχω άλλη γνώμη σε ένα ευρύτερο πλαίσιο.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1731
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #473 στις: Ιούλιος 31, 2023, 06:54:24 μμ »
Καλησπέρα σας, εαν μπορεί κάποιος/α να μου απαντησει έγκυρα σε εναν προβληματισμό που έχω μετά την ανακοίνωση των προσωρινών πινάκων 2ΓΕ /2023.Έχω στον ΟΠΣΥΔ συνολική καθαρή προυπηρεσία 47.600 μόρια έως 31/3/23  , εκ των οποίων  13.869  μόρια φέτος σε δυσπρόσιτα.Το ΟΠΣΥΔ κατά την διαδικασία ενημέρωσης του ΑΣΕΠ αφαίρεσε τα 6 φετινά μόρια  (Α φάση) απο τα δυσπρόσιτα  και τα μέτρησε Χ2  για το έτος
2022 -2023. Δηλαδή άφησε καθαρή προυπηρεσία 40 μόρια και δυσπρόσιτο 6 μόρια  Χ2  =12 μόρια Σύνολο 52 μόρια προυπηρεσία. Πως γίνεται λοιπόν απο την συνολική προυπηρεσία 47.600 να αφαιρείς ορθά τα έξι (6) μόρια απο τα δυσπρόσιτα
και να αφήνει το ΑΣΕΠ σε συνεργασία με το ΟΠΣΥΔ την καθαρή προυπηρεσία μου 40 μόρια και όχι όπως θα έπρεπε το σωστό 41 μόρια (μείον 1 μόριο).Σκέφτομαι  να κάνω ένσταση, θα έχω θετικό αποτέλεσμα;;;;  Ευχαριστώ εκ  των προτέρων.
Με βαση τα οσα γραφεις πιθανολογώ ότι  προσληφθηκες φετος Α φαση σε δυσπροσιτο και ανελαβες υπηρεσία 5/9 . Αν θεωρησω ότι α) η μονη χρονια που εργαστηκες σε ολη σου την εκπαιδευτικη διαδρομη σε δυσπροσιτα είναι φετος από 5/9/22 εως 30/6/23 και β) η συνολικη προυπηρεσια χωρις προσαυξησεις από την αρχη που εργαστηκες ως ωρομισθι@/αναπληρωτ@ μεχρι και 30/6/2021 ηταν 40,6 μορια, τοτε πιθανολογω  ότι η προυπηρεσια σου στον οπσυδ θα εχει την παρακατω εικονα


Για να σου δωσω μια εξηγηση για το τι υπολογισε ο ασεπ πες μου αν οντως είναι αυτή η εικονα στο οπσυδ και αν ισχυουν τα α)+ β) που σου εγραψα παρπανω

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2023, 06:59:48 μμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος MIKE71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #474 στις: Ιούλιος 31, 2023, 08:32:16 μμ »
Με βαση τα οσα γραφεις πιθανολογώ ότι  προσληφθηκες φετος Α φαση σε δυσπροσιτο και ανελαβες υπηρεσία 5/9 . Αν θεωρησω ότι α) η μονη χρονια που εργαστηκες σε ολη σου την εκπαιδευτικη διαδρομη σε δυσπροσιτα είναι φετος από 5/9/22 εως 30/6/23 και β) η συνολικη προυπηρεσια χωρις προσαυξησεις από την αρχη που εργαστηκες ως ωρομισθι@/αναπληρωτ@ μεχρι και 30/6/2021 ηταν 40,6 μορια, τοτε πιθανολογω  ότι η προυπηρεσια σου στον οπσυδ θα εχει την παρακατω εικονα


Για να σου δωσω μια εξηγηση για το τι υπολογισε ο ασεπ πες μου αν οντως είναι αυτή η εικονα στο οπσυδ και αν ισχυουν τα α)+ β) που σου εγραψα παρπανω


α) Ακριβώς προυπηρεσία μόνο σε δυσπρόσιτο το έτος 2022-2023 και β)Συνολική υπηρεσία  έως και 31/3/2023 σύνολο 47.689. Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Kostantina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #475 στις: Ιούλιος 31, 2023, 11:23:37 μμ »
Εκκαθαρισμενους πίνακες εγουολ 2γε/2023

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0L1fodk3saqikM1x6wSFeQCfdNa69keaZWS5JFyo9fWgAHpknVjNnaQ3evDPKcSs1l&id=100064202853234&sfnsn=mo
Βοηθητικος πινακας. ΠΕ02 τελικά από 7.610 με δείχνει 7.141.Να υποθέσω λόγω διορισμών φιλολόγων και στην ειδική αγωγή?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159864
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 396
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.