*

Αποστολέας Θέμα: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023  (Αναγνώστηκε 37660 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #112 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:28:17 πμ »
συγνωμη που παρεμβαινω αλλα εσυ μεχρι πριν λιγη ωρα ησουν απολυτως ηρεμη/ος και με απολυτως λογικα επιχειρηματα που συνεισεφεραν στη συζητηση. Σε τι βοηθαει το υψωμα των τονων? ισχυς εν τη ενωσει ειναι ο μονοδρομος που εχουμε να βαδισουμε απο δω κ περα

Αντιλαμβάνεσαι τι έγραψε ο trust? ότι ως το 600 του πίνακα ειναι ανενεργά μόνο 7 άτομα και του παραθέτω εγω τουλάχιστον 20 ως το 40 του πίνακα τους εξής με ονόματα :Γκορου,Φρόση,Καραγεωργακη,Ριζου,Κουτσαφτακη,Φαρμακουλα,Σκούρου,Τρούλη
,Πολάκη,Συλαιου,Ποτηριαδη,Θωμα,Φαλιερου,Παπαδόπουλου,
Δεληγιαννη,Μπάρλα,Δουρος,Σοφού,Καλλέργη,Κιτσιου,Σικλα,
Μητσοπούλου,Γρηγορίου,Δαμηλατη,Στογιαννιδης,Βλετση,Καρακιτσου,
Σιδηροπουλου,Τρουπκου

και θα γράφω ως αύριο αν παραθέσω και τους 150…

Εδώ μεσα υπαρχει κόσμος που ξενυχτά και αγωνία/…δεν μπορεί να παίζει ο καθένας…

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:48 »

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3997
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #113 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:29:42 πμ »
Παμε ονοματα εφόσον οι πίνακες με ονόματα βγαίνουν.Πείτε μου που πήγαν αναπληρωτές οι εξής:Γκορου,Φρόση,Καραγεωργακη,Ριζου,Κουτσαφτακη,Φαρμακουλα,Σκούρου,Τρούλη,Πολάκη,Συλαιου,Ποτηριαδη,Θωμα,Φαλιερου,Παπαδόπουλου,Δεληγιαννη,Μπάρλα,Δουρος,Σοφού,Καλλέργη,Κιτσιου,Σικλα,Μητσοπούλου,Γρηγορίου,Δαμηλατη,Στογιαννιδης,Βλετση,Καρακιτσου,Σιδηροπουλου,Τρουπκου και 130 ακόμα ατομα….

Υπέθεσα ότι στην 1η στήλη είχα κρατημένο τον αύξοντα αριθμό του εκκαθαρισμένου. Αλλά τελικά έχω κρατημένο τον αύξοντα αριθμό του οριστικού πίνακα. Άρα μέχρι το 3099 (640 του εκκαθαρισμένου) έχουμε 190 ανενεργούς. Ζητώ συγνώμη

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #114 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:30:31 πμ »
Υπέθεσα ότι στην 1η στήλη είχα κρατημένο τον αύξοντα αριθμό του εκκαθαρισμένου. Αλλά τελικά έχω κρατημένο τον αύξοντα αριθμό του οριστικού πίνακα. Άρα μέχρι το 3099 (640 του εκκαθαρισμένου) έχουμε 190 ανενεργούς. Ζητώ συγνώμη

Το θέμα θεωρείται λήξαν…σε ευχαριστώ…

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3997
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #115 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:31:17 πμ »
Αντιλαμβάνεσαι τι έγραψε ο trust? ότι ως το 600 του πίνακα ειναι ανενεργά μόνο 7 άτομα και του παραθέτω εγω τουλάχιστον 20 ως το 40 του πίνακα τους εξής με ονόματα :Γκορου,Φρόση,Καραγεωργακη,Ριζου,Κουτσαφτακη,Φαρμακουλα,Σκούρου,Τρούλη
,Πολάκη,Συλαιου,Ποτηριαδη,Θωμα,Φαλιερου,Παπαδόπουλου,
Δεληγιαννη,Μπάρλα,Δουρος,Σοφού,Καλλέργη,Κιτσιου,Σικλα,
Μητσοπούλου,Γρηγορίου,Δαμηλατη,Στογιαννιδης,Βλετση,Καρακιτσου,
Σιδηροπουλου,Τρουπκου

και θα γράφω ως αύριο αν παραθέσω και τους 150…

Εδώ μεσα υπαρχει κόσμος που ξενυχτά και αγωνία/…δεν μπορεί να παίζει ο καθένας…

Καταλαβαίνεις ωστόσο ότι μιλάμε πάνω σε έναν πίνακα που έχω φτιάξει εγώ, για μια ειδικότητα που δε με αφορά. Αν δεν υπήρχε αυτός ο πίνακας, θα καθόσουν να βγάζεις τα μάτια σου. Λίγος παραπάνω σεβασμός ίσως; Αν με ενδιέφερε "να παίζω", δε θα καθόμουν να φτιάχνω πίνακες. Λίγη ντροπή...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:48 »

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #116 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:33:34 πμ »
Καταλαβαίνεις ωστόσο ότι μιλάμε πάνω σε έναν πίνακα που έχω φτιάξει εγώ, για μια ειδικότητα που δε με αφορά. Αν δεν υπήρχε αυτός ο πίνακας, θα καθόσουν να βγάζεις τα μάτια σου. Λίγος παραπάνω σεβασμός ίσως; Αν με ενδιέφερε "να παίζω", δε θα καθόμουν να φτιάχνω πίνακες. Λίγη ντροπή...

Μπράβο που φτιάχνεις πίνακες και τους δίνεις, κι εμείς φτιάχνουμε ωστόσο,αλλά πραγματικά τέτοιες ώρες σε νήμα…διορισμοί φιλολόγων δεν μπορεί να λες 7 ανενεργοί ως το 600 και να επιμένεις..και να λες θα το δω μεθαύριο…έπαναλαμβάνω σε νήμα με τίτλο Διορισμοί φιλολόγων και τέτοια μέρα…

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1704
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #117 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:36:01 πμ »
Αντιλαμβάνεσαι τι έγραψε ο trust? ότι ως το 600 του πίνακα ειναι ανενεργά μόνο 7 άτομα και το παραθέτω εγω τουλάχιστον 20 ως το 40 του πίνακα τους εξής με ονόματα :Γκορου,Φρόση,Καραγεωργακη,Ριζου,Κουτσαφτακη,Φαρμακουλα,Σκούρου,Τρούλη
,Πολάκη,Συλαιου,Ποτηριαδη,Θωμα,Φαλιερου,Παπαδόπουλου,
Δεληγιαννη,Μπάρλα,Δουρος,Σοφού,Καλλέργη,Κιτσιου,Σικλα,
Μητσοπούλου,Γρηγορίου,Δαμηλατη,Στογιαννιδης,Βλετση,Καρακιτσου,
Σιδηροπουλου,Τρουπκου

και θα γράφω ως αύριο αν παραθέσω και τους 150…

Εδώ μεσα υπαρχει κόσμος που ξενυχτά και αγωνία/…δεν μπορεί να παίζει ο καθένας…
αναφερομαι στο εντελως απροσμενο (σε σχεση με τη ροη της κουβεντας) υψωμα της φωνης και οχι στους αριθμους. Αν εσυ εισαι βεβαιη/ος ως προς τους αριθμους σου τι θα κερδισεις με το να κοντραριστεις? μηπως υπαρχει περιπτωση να αλλαξει το ποσοι θα θελησουν να κανουν αιτηση και να παψουν να ειναι ανενεργοι για να διοριστουν, αν ο trust leei oti einai 7 η 107 ή 207?οτι ειναι να γινει θα γινει οτι και να πει ο καθενας μας εδω μεσα. Κανενας δεν αυτοκτονει απο τα αριθμητικα λεγομενα ενος αλλου συναδελφου

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3997
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #118 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:38:37 πμ »
αναφερομαι στο εντελως απροσμενο (σε σχεση με τη ροη της κουβεντας) υψωμα της φωνης και οχι στους αριθμους. Αν εσυ εισαι βεβαιη/ος ως προς τους αριθμους σου τι θα κερδισεις με το να κοντραριστεις? μηπως υπαρχει περιπτωση να αλλαξει το ποσοι θα θελησουν να κανουν αιτηση και να παψουν να ειναι ανενεργοι για να διοριστουν, αν ο trust leei oti einai 7 η 107 ή 207?οτι ειναι να γινει θα γινει οτι και να πει ο καθενας μας εδω μεσα. Κανενας δεν αυτοκτονει απο τα αριθμητικα λεγομενα ενος αλλου συναδελφου

Συνήθως όταν κάποιος εντοπίζει λάθη στους πίνακες μου ή σε αυτά που λέω, είτε μου στέλνει προσωπικό μήνυμα, είτε μου το γράφει δημόσια. Αλλά υποθέτω ο καθένας έχει τον τρόπο του... Καταλαβαίνω πάντως ότι μπορεί να προκληθεί πανικός σε κάποιον από αυτό που είπα. Συνήθως όμως μου στέλνουν μήνυμα μετά και ανακαλύπτω το λάθος που έχω κάνει...

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #119 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:44:10 πμ »
αναφερομαι στο εντελως απροσμενο (σε σχεση με τη ροη της κουβεντας) υψωμα της φωνης και οχι στους αριθμους. Αν εσυ εισαι βεβαιη/ος ως προς τους αριθμους σου τι θα κερδισεις με το να κοντραριστεις? μηπως υπαρχει περιπτωση να αλλαξει το ποσοι θα θελησουν να κανουν αιτηση και να παψουν να ειναι ανενεργοι για να διοριστουν, αν ο trust leei oti einai 7 η 107 ή 207?οτι ειναι να γινει θα γινει οτι και να πει ο καθενας μας εδω μεσα. Κανενας δεν αυτοκτονει απο τα αριθμητικα λεγομενα ενος αλλου συναδελφου

Δεν αυτοκτονήσαμε κιόλας! Αλλλα μέρα κατανομής να είμαστε προσεχτικοί στα νούμερα και ιδίως στις χαώδεις διάφορες του 7 με το 190.Τελοσπαντων.Λογικό να παίρνετε το μέρος συναδέλφου με τέτοια συνεισφορά εδώ μέσα

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #120 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:50:21 πμ »
Λοιπόν... Επειδή ο) η συνάδελφος αναφέρθηκε σε μένα. Εγώ λοιπόν είμαι κοντά στο 180 του εκκαθαρισμενου. Πέρσι που ευτυχώς δεν διορίστηκα για ελάχιστες θέσεις έκατσα και έψαξα ένα ένα τα ονόματα. Τα συμπεράσματα είναι τα εξης:
Α. 130 περίπου άτομα είναι ανενεργα. Και στους δύο πίνακες ειδικής και γενικης
Β. Αλλα 10 περίπου που προτιμούν αναπληρωτές και στον τόπο τους. Μιλάμε για Θεσσαλία και Κεντρική Μακεδονία. Αυτοί θα μπορούσαν να διοριστουν περιφερειακά των νόμων τους αλλά προτιμούν τη αυλή του σπιτιού τους.
Κατα τα λοιπά... Επειδή την κόψη του ξιραφιου την έζησα πέρσι κι επειδή διορισμοί θα γίνονται τηρώντας το 1:1...μην περιμένετε θαύματα στη Δευτεροβαθμια... Ηρεμήστε κατεβάστε γκάζια κι όνειρα γλυκα

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #121 στις: Απρίλιος 22, 2023, 02:51:40 πμ »
Η έρευνα έγινε μέχρι τη θέση που βρίσκομαι εγώ... Παρακάτω δεν ξέρω

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #122 στις: Απρίλιος 22, 2023, 08:17:30 πμ »
Στην Ειδική μέχρι ποιο νούμερο πιστεύετε θα φτάσει στους εκκαθαρισμένους; Ας λάβουμε υπόψη ότι θα γίνουν πρώτα οι διορισμοί στη Γενική και ότι θα δοθούν κυρίως νησιά.

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #123 στις: Απρίλιος 22, 2023, 09:26:11 πμ »
Συνάδελφοι να ευχηθώ με την σειρά μου καλό διορισμό σε όσους με το καλό έφθασε η σειρά τους! Και φυσικά να συνεχίζονται οι διορισμοί κάθε χρόνο!Αναφορικά με τους πίνακες για τους συναδέλφους της ειδικής θα ήταν καλό να δουν τα  πρώτα κοινά ονόματα  στην γενική και ειδική(νομίζω είναι αρκετά),που ίσως διοριστούν στη γενική,για να έχουν ίσως  κάποια πιο ασφαλή συμπεράσματα για το που θα φθάσει ο πίνακας ,καθώς οι διορισμοί στην ειδική θα είναι λίγοι...

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1704
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #124 στις: Απρίλιος 22, 2023, 10:49:59 πμ »
Δε θυμάμαι κάτι τέτοιο. Τέτοιο κάνω για τη δικιά μου ειδικότητα μόνο. Θα δω κάποια στιγμή τις επόμενες μέρες μήπως σου φτιάξω έναν μόνο για τους φιλολόγους.
τελικα βρηκα τον πινακα που σου ζητησα και οντως  ειχες φτιαξει τετοιον πινακα για ολους
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zS5nDGiXpFFesCwFnftVNg_dzNOE9gDj8VH8wjEg-vw/edit#gid=2095013551
 αλλα που να θυμασαι μετα απο τοσους πινακες :)
σε ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #125 στις: Απρίλιος 22, 2023, 11:02:12 πμ »
Αυτοί όμως θα κάνουν ίσως από ανασφάλεια... Αίτηση στη γενική ειδικά αν μπορούν να πετύχουν μια περιοχή κοντά στον τόπο τους. Γενικά το γεγονός ότι τρέχει πρώτα η γενική νομίζω πως δεν συμφέρει σε κανέναν. Ωστόσο στις πρώτες θέσεις του πίνακα πέρα από τους ανενεργούς βλέπω ονόματα που δεν ενδιαφέρονται για διορισμό

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159607
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 442
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.