*

Αποστολέας Θέμα: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023  (Αναγνώστηκε 37935 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mare Nostrum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #168 στις: Απρίλιος 23, 2023, 01:31:59 μμ »
Στο πρώτο ερώτημα η απάντηση ειναι ναι. Όμως στον πίνακα ενεργών αναπληρωτών γενικής δεν βρήκα λάθη ως προς τους ενεργούς αναπληρωτές γενικής. Δείχνει δηλαδή ακριβώς αυτό που λέει ο τίτλος΄:δείχνει ποιοι δουλεύουν στην γενική. Συμφωνω όμως ότι θα μπερδευτεί κόσμος. Ο πίνακας πχ ενεργών αναπληρωτών της γενικής θα χρησίμευε ως οδηγός διορισμών(να δούμε δηλ στο περίπου τι γίνεται) στην απίθανη περίπτωση που έτρεχε πρώτα η ειδική και όσοι ειναι και στους 2 πίνακες να δήλωναν απαραίτητα και στην ειδική και να τους τράβαγε η ειδική πρώτα οπότε…τρέχα γύρευε. Εδώ επειδή η ειδική θα τρέξει αργότερα και για πάρα πολύ λίγα άτομα ειναι σαν να μην τρέχει. Άρα οδηγός μας -στους πε02 τουλάχιστον που το έχω ψάξει πολύ ως το 500 του εκκθαρισμένου-, πρέπει να ειναι οι εκκθαρισμένοι πίνακες μετά τους διορισμούς της γενικής και όλοι να υπολογίζουν ότι η θέση τους ειναι χοντρικά 100 θέσεις παραπάνω. ΠΧ. 0 500 ειναι σαν να ειναι ο νούμερο 400 άρα διορίζεται.

Δεν έχουν λάθη ως προς τους ενεργούς αναπληρωτές ειδικής και ως προς τους ενεργούς αναπληρωτές γενικής ξεχωριστά και θα χρησίμευαν ως πυξίδα για την προτίμηση των αναπληρωτών. Όμως, για τους διορισμούς δημιουργούν σύγχυση για τους λόγους που προανέφερες. Το επισημαίνω ξανά και ξανά γιατί ξέρω πώς είναι να περνάς χωρίς λόγο μια περίοδος άγχους επειδή κάποιος σε έκανε να ελπίσεις για κάτι που δεν πρόκειται να συμβεί. Ο ασφαλέστερος τρόπος είναι ο υπολογισμός 100 θέσεων παραπάνω όπως είπες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 23, 2023, 01:33:44 μμ από Mare Nostrum »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:35:53 »

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #169 στις: Απρίλιος 23, 2023, 01:34:37 μμ »
Δεν έχουν λάθη ως προς τους ενεργούς αναπληρωτές ειδικής και ως προς τους ενεργούς αναπληρωτές ειδικής ξεχωριστά και θα χρησίμευαν ως πυξίδα για την προτίμηση των αναπληρωτών. Όμως, για τους διορισμούς δημιουργούν σύγχυση για τους λόγους που προανέφερες. Το επισημαίνω ξανά και ξανά γιατί ξέρω πώς είναι να περνάς χωρίς λόγο μια περίοδος άγχους επειδή κάποιος σε έκανε να ελπίσεις για κάτι που δεν πρόκειται να συμβεί. Ο ασφαλέστερος τρόπος είναι ο υπολογισμός 100 θέσεων παραπάνω όπως είπες.

Έτσι ακριβώς πιστεύω κι εγω. Για κάποιους ειναι και πάνω από 100. Αλλά πχ κάποιος πολύ ψηλά δεν μπορεί να πηγαίνει 100 θέσεις πάνω αν πχ ειναι στη θέση 80 για ευνόητους λόγους. όμως όσοι ειναι πχ στο 600 μπορεί να πάνε και 150 θέσεις πάνω.

Αποσυνδεδεμένος <PE02>-

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #170 στις: Απρίλιος 23, 2023, 02:18:41 μμ »
Το θεωρείτε απίθανο να δουμε τον εκκαθαρισμενο να φτάνει το 750? Να μην κανω όνειρα θερινής νυκτός...
🤔😵‍💫🫣

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #171 στις: Απρίλιος 23, 2023, 02:30:34 μμ »
Κάτω από το 600 ας μην κάνουμε προβλέψεις γιατί αφενός ζορίζει το πράγμα αλλά αφετέρου ποτέ δεν ξέρεις…Αν πχ δώσει μόνο νησιά που τα δηλώνουν δύσκολα τότε τα πάντα μπορεί να συμβούν. Χθες διάβαζα μια ωραία ανάλυση που έλεγε ότι δέχτηκε διορισμό τα τελευταία 2 χρόνια το 60-64% των ΠΕ02. Άρα όλα ανοιχτά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:35:53 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #172 στις: Απρίλιος 23, 2023, 03:02:23 μμ »
Μετρήστε πόσα είναι τα οργανικά κενά σε νησιά, από την εγκύκλιο μετατάξεων. Συνήθως θέλουν να καλύψουν πρώτα τα κενά στα νησιά.
Αν τα κενά στα νησιά δεν είναι αρκετά, τότε δίνουν και κενά στη στεριά. Αυτό συμβαίνει τα τελευταία χρόνια με τους διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #173 στις: Απρίλιος 23, 2023, 07:53:19 μμ »
Παιδιά, μπορεί καποιος να ποστάρει το λινκ του εκκαθαρισμένου; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Dokou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #174 στις: Απρίλιος 23, 2023, 08:25:59 μμ »
Παιδιά, μπορεί καποιος να ποστάρει το λινκ του εκκαθαρισμένου; Ευχαριστώ!

Αν δεν κάνω λάθος
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ij8xKq1UWe20v-ZCQQLkc6UgRY3Tmm45ULVjhZnhCFY/edit?usp=sharing

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1732
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #175 στις: Απρίλιος 23, 2023, 08:55:56 μμ »
Παιδιά, μπορεί καποιος να ποστάρει το λινκ του εκκαθαρισμένου; Ευχαριστώ!
το link το εχεις απο τη συναδελφο και ειναι το σωστό. Αναμενουμε με μεγαλο ενδιαφερον τις εκτιμήσεις σου. Μην ξεχνας απο που ξεκινησες :)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #176 στις: Απρίλιος 23, 2023, 09:49:01 μμ »
Αυτο το λινκ είναι για πίνακες αναπληρωτών, εγώ θέλω το γενικό εκκαθαρισμένο, αν υπάρχει...

Ευχαριστώ και πάλι

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1732
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #177 στις: Απρίλιος 23, 2023, 10:10:49 μμ »
Αυτο το λινκ είναι για πίνακες αναπληρωτών, εγώ θέλω το γενικό εκκαθαρισμένο, αν υπάρχει...

Ευχαριστώ και πάλι
τα παντα εχουμε, εκτιμησεις δενε χουμε..Σουρχεται το λινκ

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1732
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #178 στις: Απρίλιος 23, 2023, 10:17:12 μμ »
Αυτο το λινκ είναι για πίνακες αναπληρωτών, εγώ θέλω το γενικό εκκαθαρισμένο, αν υπάρχει...

Ευχαριστώ και πάλι
ο πινακας γενικης εκκαθαρισμενος μετα τους περσινους διορισμους + το οτι με κοκκινο χρωμα ειναι οσοι ειναι και στους δυο πινακες δηλ γενικη +ειδικη

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zS5nDGiXpFFesCwFnftVNg_dzNOE9gDj8VH8wjEg-vw/edit#gid=2095013551
ο trust να ειναι καλά

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #179 στις: Απρίλιος 24, 2023, 12:44:47 πμ »
τα παντα εχουμε, εκτιμησεις δενε χουμε..Σουρχεται το λινκ

Αν δε δούμε πρώτα ποιες περιοχές θα δώσει για διορισμό δεν είναι εύκολο να γίνουν εκτιμήσεις…

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1732
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #180 στις: Απρίλιος 24, 2023, 09:21:36 πμ »
Αν δε δούμε πρώτα ποιες περιοχές θα δώσει για διορισμό δεν είναι εύκολο να γίνουν εκτιμήσεις…
καλημέρα, εχεις δικιο απλα η οποια δικη μου εκτιμηση αυτη τη στιγμη στηριζεται στο οτι θα δοθουν ολες οι περιοχες που ηταν στην εγκυκλιο των μετατξεων με περικομμένα κενά, χωρις να εξαφανίσουν ούτε να προσθεσουν περιοχες δηλ θα ειναι μεσα ολα τα  νησια, αττικη, καποια κενα σε πελοποννησο, δυτικη ελλάδα-ιονιο και σχεδον εξαφανισμενη η βορεια ελλάδα, ανατολικη θρακη και θεσσαλια. Αν τωρα αλλάξει η ανθρωπογεωγραφια, θα επηρεαστουν και οι εκτιμησεις. Παντως αν κρινουμε απο τις προσληψεις αναπληρωτων απο τους πρωτους 350+ του εκκαθαρισμένου γενικης, στην Α φαση αναπληρωτων του σεπτεμβρη γενικη +ειδικη προσληφθηκαν οι 220  και ψαχνοντας τους εναν-εναν βρηκα οτι δηλωσαν οι 75 αττικη +γυρω στην αττικη+ευβοια+πελοποννησο, οι 40 αιγαιο-κυκλαδες-δωδεκανησα-κρητη, οι 60 θεσσαλονικη-δυτ μακεδονια-κεντρικη μακεδ-ημαθια-πιερια, 20 θεσσαλια, 25 δυτικη ελλαδα+νησια ιονιου

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισιμοί Φιλολόγων 2023
« Απάντηση #181 στις: Απρίλιος 24, 2023, 09:55:46 πμ »
η οποια δικη μου εκτιμηση αυτη τη στιγμη στηριζεται στο οτι θα δοθουν ολες οι περιοχες που ηταν στην εγκυκλιο των μετατξεων με περικομμένα κενά

Το θέμα είναι η συγκεκριμενοποίηση αυτού που γράφεις. Δηλαδή είναι αλλο πραγμα να κοπούν τα κενά αναλογικά σε όλες τις διαθεσιμες περιοχές για να βγει το 421, και αλλο πράγμα να δώσουν όλα τα κενά στα νησία και ότι μείνει από στεριά να είναι πετσοκομμένο. Μεταξύ μας, πιο πιθανό θεωρώ το δεύτερο, αν λαβουμε υπόψη και το τι εγινε με τους δασκάλους το '21.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159907
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 476

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.