*

Αποστολέας Θέμα: Σύλλογοι βαθμίδων  (Αναγνώστηκε 643 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Myrtw857

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σύλλογοι βαθμίδων
« στις: Φεβρουάριος 27, 2023, 07:17:43 μμ »
Καλησπέρα σας. Νέο μέλος στο pde και με παρέπεμψαν συνάδελφοι, για να εκφράσω τη σκέψη μου, που αφορά τους συλλόγους των δύο βαθμίδων. Παρατηρούμε τα τελευταία χρόνια (δε θα αναφερθώ σε ονόματα συλλόγων, καθώς δε γνωρίζω αν επιτρέπεται) τον σύλλογο που εκπροσωπεί την αθμια, που έχει καταφέρει τόσα πολλά σε σημείο να φτάνουν οι προσλήψεις σε επικουρικό. Από την άλλη πλευρά βλέπω συλλόγους που εκπροσωπούν τη βθμια γενική και ειδική, που πραγματικά δείχνουν σα να μην τους καίγεται καρφί. Προσπαθώ να δω τι έχει επιτευχθεί τα τελευταία χρόνια με τη συμβολή τους και δεν το εντοπίζω. Ας μη μιλήσω για μία ειδική αγωγή που τα στελέχη του συλλόγου της δείχνουν άγνοια και αν μη τι άλλο σα να μην ενδιαφέρονται. Θέλει κάποιος να μου εξηγήσει γιατί τόσος κόσμος πλήρωσε αυτά τα 5€ για να γίνει μέλος των παραπάνω συλλόγων, γιατί τόσα χρόνια μας λένε να γίνουμε μέλη καθώς μόνο έτσι θα πετύχουμε πράγματα για τη βθμια; Νομίζω πως μετά τη φετινή χρονιά και την τροπή που πήρε, οι απορίες μου είναι εύλογες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159587
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 323
Σύνολο: 346

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.