*

Αποστολέας Θέμα: Μορια φετινων δυσπροσιτων  (Αναγνώστηκε 5013 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μορια φετινων δυσπροσιτων
« στις: Μάρτιος 09, 2023, 05:12:50 μμ »
Καλησπερα

νομιζω αρκετοι εχουμε αγχωθει με το τι γινεται με τα φετινα μορια δυσπροσιτων οσως ειναι στην Α φαση

Πιο συγκεκριμενα ενω εχουμε κλεισει 7μηνο, οι πρωτες 4-5 μερες ΔΕΝ θεωρουνται δυσπροσιτο με αποτελεσμα το οπσυδ να λεει λιγοτερα απο 14 μορια, οι μηνες ομως ειναι 7 συνολο, οχι ομως 7 δυσπροσιτου

Καταλαβαινουμε απολυτα οτι δεν εχουμε 14 μορια, οκ, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορουμε να παρουμε ΟΥΤΕ τα 13 μορια καθως ο ασεπ δεν δεχεται δεκαδικα, αρα αν βαλουμε 6 μηνες στα δυσπροσιτα θα παει 12 μορια....

Εχει καταλαβει κανεις τι κανουμε?

Απο ΔΙΔΕ δεν γνωριζαν που καλεσα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:24:17 »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 09, 2023, 11:06:12 μμ »
Έχεις 1 μήνα πραγματικής προϋπηρεσίας (Σεπτέμβριος) και 6 μήνες σε δυσπρόσιτο!

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1632
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 10, 2023, 12:17:49 μμ »
Καλησπερα

νομιζω αρκετοι εχουμε αγχωθει με το τι γινεται με τα φετινα μορια δυσπροσιτων οσως ειναι στην Α φαση

Πιο συγκεκριμενα ενω εχουμε κλεισει 7μηνο, οι πρωτες 4-5 μερες ΔΕΝ θεωρουνται δυσπροσιτο με αποτελεσμα το οπσυδ να λεει λιγοτερα απο 14 μορια, οι μηνες ομως ειναι 7 συνολο, οχι ομως 7 δυσπροσιτου

Καταλαβαινουμε απολυτα οτι δεν εχουμε 14 μορια, οκ, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορουμε να παρουμε ΟΥΤΕ τα 13 μορια καθως ο ασεπ δεν δεχεται δεκαδικα, αρα αν βαλουμε 6 μηνες στα δυσπροσιτα θα παει 12 μορια....

Εχει καταλαβει κανεις τι κανουμε?

Απο ΔΙΔΕ δεν γνωριζαν που καλεσα

Δυστυχως ετσι είναι όπως τα λες
Εάν δεν εχεις άλλη προυπηρεσια παρα μονο της φετινης χρονιάς
θα τα βαλεις (όπως τα  κατάλαβα γω) όπως στην παρακατω εικονα
Και θα παρεις μετα την μοριοδοτηση
6 μορια επι 2 =12 μορια
(στη θεση σου θα βαζα 7 στο κουτακι και θα αφηνα αυτους να ταλαιπωρουνται και να βριζουν)




Και συ βεβαια δικαιως ισως να λες, «..  αντε και δεν μας προσμετρησαν από 1/9 και μας φαγανε 4 μερες, ΟΚ. Όμως μου  βγαζει προυπηρεσια στον οπσυδ με δυσπροσιτα 13, 867 ενώ για την τελικη μου μοριοδοτηση θα μου φανε τα 0,867 (όπως τουλαχιστον νομιζα… άντε να το καταλαβω και αυτό , αφου ετσι κανουνε και οσους δεν πανε σε δυσπροσιτα) , αλλα τουλαχιστον να μου δωσουν τα 13 μορια. ΑΥΤΟΙ ΟΙ ταλιμπάν όμως δεν μου δινουν ουτε καν 13 μορια, παρα μου λενε να βαλω την πραγματικη υπηρεσια σε δυσπροσιτα δηλ από τα 6,867 να βαλω τα 6 και τελικα θα μου δωσουν 12 μορια αντι για 14 όπως πιστευα, ΜΟΥ ΤΡΩΝΕ 2 ΜΟΡΙΑ ΔΗΛΑΔΗ!! ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑ,
Δυστυχως ετσι είναι.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΚΑΤΑΝΟΗΤΟ να είναι η μοναδικη  περιπτωση-αυτες οι εκπαιδευτικες προκηρυξεις- στα χρονικα αριθμητικων μοριοδοτησεων (ισως και παγκοσμιως) που δεν γινεται στρογγυλοποίηση (προς τα πανω ή κατω) εάν έχουμε δεκαδικο μερος μεγαλυτερο ή μικροτερο από το 0.5.
 
Ένα δικο μου προσωπο εχει προυπηρεσια (όχι σε δυσπροσιτα ) 44,933 και θα πάρει 44 μορια. Επόμενως μονο χαμενος μπορεις να βγεις από τη μη στρογγυλοποιηση ή έστω ΜΗ κερδισμενος (εάν εχεις πχ ακριβως 45 μορια). Και 45,01 να εχεις ή 44, 933 κατι χανεις.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΔΕΚΑΔΙΚΕΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ-ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΠΕΥΘΥΝΩΝ ΕΚΔΟΤΩΝ ΤΩΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΩΝ



« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2023, 12:46:19 πμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 10, 2023, 12:32:03 μμ »
Δυστυχως ετσι είναι όπως τα λες
Εάν δεν εχεις άλλη προυπηρεσια παρα μονο της φετινης χρονιάς
θα τα βαλεις (όπως τα  κατάλαβα γω) όπως στην παρακατω εικονα
Και θα παρεις μετα την μοριοδοτηση
6 μορια επι 2 =12 μορια
(στη θεση σου θα βαζα 7 στο κουτακι -για να μην σου πω και το ταβανι των 120 (εννοω στην προυπηρεσια χωρις δυσπροσιτα , ετσι για πλάκα)- και θα αφηνα αυτους να ταλαιπωρουνται και να βριζουν)




Και συ βεβαια δικαιως θα  λες, «..  αντε και δεν μας προσμετρησαν από 1/9 και μας φαγανε 4 μερες, ΟΚ. Όμως μου  βγαζει προυπηρεσια στον οπσυδ με δυσπροσιτα 13, 867 ενώ για την τελικη μου μοριοδοτηση θα μου φανε τα 0,867 (όπως τουλαχιστον νομιζα… άντε να το καταλαβω και αυτό , αφου ετσι κανουνε και οσους δεν πανε σε δυσπροσιτα) , αλλα τουλαχιστον να μου δωσουν τα 13 μορια. ΑΥΤΟΙ ΟΙ ταλιμπάν όμως δεν μου δινουν ουτε καν 13 μορια, παρα μου λενε να βαλω την πραγματικη υπηρεσια σε δυσπροσιτα δηλ από τα 6,867 να βαλω τα 6 και τελικα θα μου δωσουν 12 μορια αντι για 14 όπως πιστευα, ΜΟΥ ΤΡΩΝΕ 2 ΜΟΡΙΑ ΔΗΛΑΔΗ!! ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑ,
Δυστυχως ετσι είναι.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΚΑΤΑΝΟΗΤΟ να είναι η μοναδικη  περιπτωση-αυτες οι εκπαιδευτικες προκηρυξεις- στα χρονικα αριθμητικων μοριοδοτησεων (ισως και παγκοσμιως) που δεν γινεται στρογγυλοποίηση (προς τα πανω ή κατω) εάν έχουμε δεκαδικο μερος μεγαλυτερο ή μικροτερο από το 0.5.
Ακομα όμως και στην ιδια προκηρυξη δεχεται στον βαθμο πτυχιου για παραδειγμα στρογγυλοποιηση,ενώ αντιθετα δεν δεχεται σε καμία προυπηρεσία.
Ένα δικο μου προσωπο εχει προυπηρεσια (όχι σε δυσπροσιτα ) 44,933 και θα πάρει 44 μορια. Επόμενως μονο χαμενος μπορεις να βγεις από τη μη στρογγυλοποιηση ή έστω ΜΗ κερδισμενος (εάν εχεις πχ ακριβως 45 μορια). Και 45,01 να εχεις ή 44, 933 κατι χανεις.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΔΕΚΑΔΙΚΕΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ-ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΠΕΥΘΥΝΩΝ ΕΚΔΟΤΩΝ ΤΩΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΩΝ
Γιατι ο υπολογισμός να μην είναι 7 μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας συν 6 πλασματικής από τα δυσπρόσιτα εφόσον υπολογίζονται από την ημέρα ανάληψης;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:24:17 »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1632
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 10, 2023, 01:14:07 μμ »
Γιατι ο υπολογισμός να μην είναι 7 μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας συν 6 πλασματικής από τα δυσπρόσιτα εφόσον υπολογίζονται από την ημέρα ανάληψης;
δε διαφωνω μαζι σου skx , αλλα το θεμα ειναι οτι οπως ειναι κατασκευασμενο το κουτακι των προυπηρεσιων δεν μπορεις να τα βαλεις ετσι οπως λες γιατι δεν τα δεχεται με αυτον τον τροπο το συστημα ασεπ δηλ τα κουτακια αυτα δεν λειτουργουν με προσθεση για να πεις για απραδειγμα οτι θα εβαζες στο κουτακι 1=7 μορια και στο κουτακι 2 = 6 (δυσπροσιτα)=13 αλλα λειτουργει με πολλαπλασιασμους και μετα προσθεση δηλ ο τυπος υπολογισμου μοριων ειναι: koytaki 1 επι 1 μοριο+ κουτακι 2 επι 2 μορια+ κουτακι 3 επι 1,5+ κουτακι 4 επι 1,5+κουτ 5 επι 3+κουτ 6 επι 3

σε ποιο κουτακι λοιπον  θα βαλεις την πραγματικη υπηρεσια 7 και σε ποιο την πλασματικη 6 ?
στο κουτακι 1 της φωτο που χω στο προηγουμενο μηνυμα μου, θελει την προυπηρεσια που δεν ειναι σε δυσπροσιτα δηλ για καποιον που εχει μονο τη φετινη υπηρεσια και η οποια ειναι σε δυσπροσιτα θα πρεπει να βαλει μηδεν (στο κουτακι 1) και στο κουτακι 2 θα πρεπει να βαλει το ακεραιο μερος της υπηρεσιας σε δυσπροσιτα που θα ειναι 6 και κατι δηλ το 6.
Το μπερδεμα βρισκεται οτι ειναι αλλη η φιλοσοφια καταγραφης στα κουτακια που προανεφερα και αλλη η φιλοσοφια καταγραφης της προυπηρεσιας στον οπσυδ
αν θελεις πες μου πως σας τα εχει ο οπσυδ στο σχολ ετος 2022-23

Κλάδος    Μόρια    Δυσπρόσιτα
ΠΕ02    ;    Χωρίς υπολογισμένα τα δυσπρόσιτα
ΠΕ02    ;   Με υπολογισμένα τα δυσπρόσιτα

Προσωπικα θεωρω ότι αν πχ καποιος ανελαβε υπηρεσια 5/9/22 σε δυσπροσιτα ο οπσυδ θα πρεπει να του εχει

Κλάδος    Μόρια    Δυσπρόσιτα
ΠΕ02    7   Χωρίς υπολογισμένα τα δυσπρόσιτα  (γιατι σε ολα τα σχολεια δυσπροσιτα και μη και ανεξαρτητως των συγκεκριμενων προσκλησεων 1-2γε/2023 και της ειδικης πριμοδοτησης των δυσπροσιτων εφ ορου ζωης η προσμετρηση ξεκινα απο 1/9 εως και 31/3 )

ΠΕ02    13, 867 Με υπολογισμένα τα δυσπρόσιτα
 (δηλ απο 5/9 εως και 31/3)= 6 μηνες και 26 μερες δηλ 6,867 + 7 μορια που ηταν χωρις δυσπροσιτα )
 μπορει καποιος που δουλεψε Α φαση σε δυσπροσιτο να μας πει πως του τα εμφανιζει ο οπσυδ?

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2023, 07:51:00 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 10, 2023, 06:59:02 μμ »
δε διαφωνω μαζι σου skx , αλλα το θεμα ειναι οτι οπως ειναι κατασκευασμενο το κουτακι των προυπηρεσιων δεν μπορεις να τα βαλεις ετσι οπως λες γιατι δεν τα δεχεται με αυτον τον τροπο το συστημα ασεπ δηλ τα κουτακια αυτα δεν λειτουργουν με προσθεση για να πεις για απραδειγμα οτι θα εβαζες στο κουτακι 1=7 μορια και στο κουτακι 2 = 6 (δυσπροσιτα)=13 αλλα λειτουργει με πολλαπλασιασμους και μετα προσθεση δηλ ο τυπος υπολογισμου μοριων ειναι: koytaki 1 επι 1 μοριο+ κουτακι 2 επι 2 μορια+ κουτακι 3 επι 1,5+ κουτακι 4 επι 1,5+κουτ 5 επι 3+κουτ 6 επι 3

σε ποιο κουτακι λοιπον  θα βαλεις την πραγματικη υπηρεσια 7 και σε ποιο την πλασματικη 6 ?
στο κουτακι 1 της φωτο που χω στο προηγουμενο μηνυμα μου, θελει την προυπηρεσια που δεν ειναι σε δυσπροσιτα δηλ για καποιον που εχει μονο τη φετινη υπηρεσια και η οποια ειναι σε δυσπροσιτα θα πρεπει να βαλει μηδεν (στο κουτακι 1) και στο κουτακι 2 θα πρεπει να βαλει το ακεραιο μερος της υπηρεσιας σε δυσπροσιτα που θα ειναι 6 και κατι δηλ το 6.
Το μπερδεμα βρισκεται οτι ειναι αλλη η φιλοσοφια καταγραφης στα κουτακια που προανεφερα και αλλη η φιλοσοφια καταγραφης της προυπηρεσιας στον οπσυδ
αν θελεις πες μου πως σας τα εχει ο οπσυδ στο σχολ ετος 2022-23

Κλάδος    Μόρια    Δυσπρόσιτα
ΠΕ02    ;    Χωρίς υπολογισμένα τα δυσπρόσιτα
ΠΕ02    ;   Με υπολογισμένα τα δυσπρόσιτα

Προσωπικα θεωρω ότι αν πχ καποιος ανελαβε υπηρεσια 5/9/22 σε δυσπροσιτα ο οπσυδ θα πρεπει να του εχει

Κλάδος    Μόρια    Δυσπρόσιτα
ΠΕ02    7   Χωρίς υπολογισμένα τα δυσπρόσιτα  (γιατι σε ολα τα σχολεια δυσπροσιτα και μη και ανεξαρτητως των συγκεκριμενων προσκλησεων 1-2γε/2023 και της ειδικης πριμοδοτησης των δυσπροσιτων εφ ορου ζωης η προσμετρηση ξεκινα απο 1/9 εως και 31/3 )

ΠΕ02    13, 733 (ή 13,734 αναλογα πως στρογγυλοποιησε η δδε) Με υπολογισμένα τα δυσπρόσιτα
 (δηλ απο 5/9 εως και 31/3)= 6 μηνες και 26 μερες δηλ 6,867 επι 2 )
 μπορει καποιος που δουλεψε Α φαση σε δυσπροσιτο να μας πει πως του τα εμφανιζει ο οπσυδ?
Με τον τρόπο υπολογισμού του ΑΣΕΠ ένας συνάδελφος με δυσπροσιτου από 1/10 έχει περισσότερα μόρια από αυτόν της Α φάσης που μετρά από 5/9

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1632
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 10, 2023, 08:02:01 μμ »
Με τον τρόπο υπολογισμού του ΑΣΕΠ ένας συνάδελφος με δυσπροσιτου από 1/10 έχει περισσότερα μόρια από αυτόν της Α φάσης που μετρά από 5/9
κοιτα η δικη μου εικονα ειναι ότι οποιος δουλεψε απο 1/10/22 σε δυσπροσιτα θα βαλει στο κουτακι 2=  6 μηνες όσο και κεινος που δουλεψε απο 5/9/22( κι αυτό θα συμβεί λόγω του ότι χάνεται το δεκαδικό μέρος). Οποτε ασφαλως και υπαρχει αδικια στην μοριοδοτηση των δυσπροσιτων με την εννοια οτι εξισωνεται ο προσληφθεις τον σεπτεμβρη με τον προσληφθεντα του οκτωβρη (για την 2γε/2023 θα παρουν ΑΠΟ 6 ΜΟΡΙΑ ΕΚΑΣΤΟς). Ομως στον οπσυδ (εκει ακριβως γινεται η παρανοηση και για την οποια δεν ευθυνονται φυσικα οι υποψηφιοι, αλλα η ελλειψη συνεργασιας μεταξυ ασεπ-οπσυδ δηλ ΥΠΑΙΘ) ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ προυπηρεσια χωρις δυσπροσιτα ο προσληφθεντας στα δυσπροσιτα του σεπτεμβρη με αναληψη υπηρεσιας 5/9 θα παρει 7 μορια και τα οποια θα τα εχει παντοτινα, γιατι ο οπσυδ δεν υπολογιζει αυτο το πεδιο με τη λογικη οτι προσληφθηκε σε δυσπροσιτο (αφου σε μερικα χρονια μπορει να καταργηθει η ειδικη μοριοδοτηση) αλλα σαν να προσληφθηκε σε ενα οποιοδηποτε κανονικο σχολειο και η προσμετρηση γινεται  απο την υπουργικη αποφαση δηλ απο 1/9/22, ενω οι προσληφθεντας του οκτωβρη θα παρει απο τον οπσυδ στο αντιστοιχο πεδιο 6 μορια
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2023, 09:25:48 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 10, 2023, 10:46:20 μμ »
Σε περίπτωση που δηλωθούν λάθος οι μήνες της προϋπηρεσίας στον Ασεπ υπάρχει περίπτωση αποκλεισμού;

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1632
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 11, 2023, 12:37:56 πμ »
Σε περίπτωση που δηλωθούν λάθος οι μήνες της προϋπηρεσίας στον Ασεπ υπάρχει περίπτωση αποκλεισμού;
άμα ηταν ετσι skx τοτε οσοι θα απεμειναν στον προσωρινο πινακα πε02 δε θα γεμιζαν ταξι
Μην ανησυχεις! ολοι θα κλεψουμε μπας και ειμαστε τυχεροι και πεσουμε σε κανενα αετο υπαλληλο που δεν θα το παρει χαμπαρι
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2023, 12:41:49 πμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 11, 2023, 10:27:05 πμ »
άμα ηταν ετσι skx τοτε οσοι θα απεμειναν στον προσωρινο πινακα πε02 δε θα γεμιζαν ταξι
Μην ανησυχεις! ολοι θα κλεψουμε μπας και ειμαστε τυχεροι και πεσουμε σε κανενα αετο υπαλληλο που δεν θα το παρει χαμπαρι
χαχα έγραψες συνάδελφε... Ολοι θα το κάνουμε γιατί δεν θέλουμε να πάνε χαμένοι οι κόποι μας... Αυτό το 0.3 κτλ που μας τρώνε είναι χιλομετα άγχος διόρθωσα διάβασμα και πολλά άλλα...

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 11, 2023, 10:43:03 πμ »
Στο 1ο κουτάκι θα μπει 1 μήνας (που δεν θα διπλασιαστεί) και στο 2ο κουτάκι θα μπουν 6 μήνες (που θα διπλασιαστούν) = 13 μόρια. Με ποια λογική θα κόψει το 1 μόριο της πραγματικής προϋπηρεσίας του Σεπτεμβρίου, αφού το δίνει σε όλους;;;

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1632
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 11, 2023, 11:15:08 πμ »
Στο 1ο κουτάκι θα μπει 1 μήνας (που δεν θα διπλασιαστεί) και στο 2ο κουτάκι θα μπουν 6 μήνες (που θα διπλασιαστούν) = 13 μόρια. Με ποια λογική θα κόψει το 1 μόριο της πραγματικής προϋπηρεσίας του Σεπτεμβρίου, αφού το δίνει σε όλους;;;
και γω μαζί σου αλλά δεν θα είναι οι αρμόδιοι της δδε που θ χειριστούν τις αιτήσεις μαζί μας, μιας κ στο κουτακι 1 είναι σαφέστατο ότι μπαίνει προϋπηρεσία σε μη δυσπροσιτο. Και ο ένας μήνας που λες είναι σε δυσπρόσιτο. Είναι πάντως ένα έξυπνο τρικ αυτό αλλά δεν θα πιάσει. Τα λεγόμενά μου τα έχω διασταυρώσει με πληροφορίες από τμήμα προσωπικού ΔΔΕ

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 11, 2023, 12:11:54 μμ »
Στο 1ο κουτάκι θα μπει 1 μήνας (που δεν θα διπλασιαστεί) και στο 2ο κουτάκι θα μπουν 6 μήνες (που θα διπλασιαστούν) = 13 μόρια. Με ποια λογική θα κόψει το 1 μόριο της πραγματικής προϋπηρεσίας του Σεπτεμβρίου, αφού το δίνει σε όλους;;;
Με αυτή τη λογική είναι σαν να αποδεχόμαστε ότι το Σεπτέμβριο δεν είμαστε σε δυπροσιτο πράγμα που δεν ισχύει... Επίσης στον οσπυδ από όπου θα αντλήσουν την προϋπηρεσία υπολογίζει 7 μήνες χωρίς την προσαύξηση

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1708
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μορια φετινων δυσπροσιτων
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 11, 2023, 01:15:41 μμ »
Στη διασταύρωση που γίνεται μεταξύ δηλώσεων ΑΣΕΠ κ οπσυδ γίνεται έλεγχος στα χρονικά διαστήματα και όχι στα μόρια προϋπηρεσίας που εμφανίζει το ή το άλλο σύστημα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158518
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 324
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.