*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023  (Αναγνώστηκε 6520 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« στις: Μάρτιος 24, 2023, 12:22:42 μμ »
Υπέβαλα ορισμένα αιτήματα επικαιροποίησης του φακέλου μου στον ΟΠΣΥΔ. Δεν υπάρχει κάποιο αίτημα οριστικοποίησης, μόνο κάνουμε καταχώριση του εκάστοτε αιτήματος. Τουλάχιστον έτσι εμφανίζεται στο δικό μου λογαριασμό. Η κατάσταση είναι μη διεκπεραιωμένη κι εμφανίζεται το σήμα της απαγόρευσης διέλευσης του ΚΟΚ (κόκκινος κύκλος με λευκή γραμμή στο κέντρο). Επομένως, έχω ολοκληρώσει επιτυχώς τις όποιες ενέργειες όφειλα να κάνω στον ΟΠΣΥΔ κι εκκρεμεί ο έλεγχος από την οικεία Διεύθυνση; Ως τέτοια όρισα αυτή στην οποία υπάγομαι φέτος, καθώς αυτή τα έλαβε πρόσφατα, πλην όσων αποκτήθηκαν μετά την προκήρυξη του 2019. Δεν μπορώ να υποβάλω το δεύτερο σεμινάριο επιμόρφωσης (σχολική ψυχολογία) κι επέλεξα της ΕΑ για μελλοντική χρήση στον επικουρικό πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:07 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 27, 2023, 06:53:24 μμ »
Υπέβαλα ορισμένα αιτήματα επικαιροποίησης του φακέλου μου στον ΟΠΣΥΔ. Δεν υπάρχει κάποιο αίτημα οριστικοποίησης, μόνο κάνουμε καταχώριση του εκάστοτε αιτήματος. Τουλάχιστον έτσι εμφανίζεται στο δικό μου λογαριασμό. Η κατάσταση είναι μη διεκπεραιωμένη κι εμφανίζεται το σήμα της απαγόρευσης διέλευσης του ΚΟΚ (κόκκινος κύκλος με λευκή γραμμή στο κέντρο). Επομένως, έχω ολοκληρώσει επιτυχώς τις όποιες ενέργειες όφειλα να κάνω στον ΟΠΣΥΔ κι εκκρεμεί ο έλεγχος από την οικεία Διεύθυνση; Ως τέτοια όρισα αυτή στην οποία υπάγομαι φέτος, καθώς αυτή τα έλαβε πρόσφατα, πλην όσων αποκτήθηκαν μετά την προκήρυξη του 2019. Δεν μπορώ να υποβάλω το δεύτερο σεμινάριο επιμόρφωσης (σχολική ψυχολογία) κι επέλεξα της ΕΑ για μελλοντική χρήση στον επικουρικό πίνακα.
Σωστά έπραξες.

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΡΥΔΑΜΕΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 27, 2023, 06:59:28 μμ »
Μπορεί να απαντήθηκε η ερώτηση, αλλά να μην την είδα. Στο οπσυδ τι επισυνάπτετε, αν πρόκειται για μεταπτυχιακό από Κύπρο;

1. δοαταπ + μεταπτυχιακό τίτλο + μεταπτυχιακό τίτλο επικυρωμένο από δικηγόρο (βλ. φεκ, σελ. 66, περίπτωση 9Β)

      ή

2. δοαταπ + μεταπτυχιακό τίτλο

Επίσης, βάζετε και τη βαθμολογία; ( αν και κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται στο φεκ...)

Θα ήθελα την άποψή σας.

Αποσυνδεδεμένος swan69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 27, 2023, 08:50:08 μμ »
Καλησπέρα. Έκανα την αίτηση 2ΓΕ πλήρωσα το παράβολο  στις 10/3 κ αυτό εμφανίζεται δεσμευμένο στον gov με ημ/νια 10/3. Σήμερα ακύρωσα την παλιά αίτηση κ έκανα νέα με το ίδιο παράβολο. Στον gov το παράβολο εξακολουθεί να είναι δεσμευμένο με την παλιά ημνια 10/3. Έχω κάνει κάτι λάθος?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2023, 11:29:34 μμ από swan69 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:07 »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 28, 2023, 05:39:13 μμ »
Το παράβολό μου πληρώθηκε με κάρτα από τις αρχές της προκήρυξης και εμφανίζεται ως ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ και στον ΑΣΕΠ και στο e-paravolo. Και του 2019 φέρει την ίδια κατάσταση όπως και προηγούμενα παράβολα που αφορούσαν άλλες προκηρύξεις. Γιατί στην προκήρυξη και τις οδηγίες αναφέρεται ότι πρέπει να εμφανίζεται ως ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ;

Επίσης, στο αρχείο του σεμιναρίου έβαλα και τα δύο, με πρώτο της ΕΑ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2023, 06:16:09 μμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 28, 2023, 10:41:16 μμ »
Όταν οριστικοποιήσει κάποιος την δήλωση φαίνεται πληρωμένο,στην συνέχεια δεσμεύεται γι'αυτό κ αλλάζει από πληρωμένο σε δεσμευμένο,είναι το φυσιολογικό μην σε αγχωνει.

Αποσυνδεδεμένος piko

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 29, 2023, 09:23:43 πμ »
Παιδιά έκανα την αίτηση στον opsyd αλλά δε μου τη βγάζει στο ιστορικό αιτήσεων εσάς σας το βγάζει?

Αποσυνδεδεμένος gandalf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 29, 2023, 11:45:31 πμ »
Καλησπέρα στο forum. Παιδιά έχω μια απορία σχετικά με τη φόρτωση των δικαιολογητικών, αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Εχω ανεβασμένο από την προηγούμενη προκήρυξη, του 2019 το αρχικό μου, πρώτο Μεταπτυχιακό. Τώρα για την φετινή προκήρυξη έχω αποκτήσει και ένα δεύτερο. Το ερώτημα που εχω είναι αν αρκεί να ανεβάσω μόνο τη βεβαίωση του 2ου Μεταπτυχιακού ή θα πρέπει στο ίδιο συμπιεσμένο αρχείο να ανεβάσω ξανά και το 1ου Μεταπτυχιακό μου. Γιατί κυκλοφορεί ότι αν ανεβάσεις μονο το 2ο το πρώτο θα ακυρωθεί... ισχύει αυτό ή όχι;

Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 29, 2023, 03:23:28 μμ »
Παιδιά έκανα την αίτηση στον opsyd αλλά δε μου τη βγάζει στο ιστορικό αιτήσεων εσάς σας το βγάζει?
Δεν έγινε αίτηση στο ΟΠΣΥΔ αλλά στο ΑΣΕΠ. Στο ΟΠΣΥΔ απλά κατατέθηκαν τα δικαιολογητικά για την επικαιροποίηση του φακέλου. Οπότε δεν υπάρχει κάποια αίτηση για να φανεί στο ιστορικό.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 29, 2023, 03:26:11 μμ »
Καλησπέρα στο forum. Παιδιά έχω μια απορία σχετικά με τη φόρτωση των δικαιολογητικών, αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Εχω ανεβασμένο από την προηγούμενη προκήρυξη, του 2019 το αρχικό μου, πρώτο Μεταπτυχιακό. Τώρα για την φετινή προκήρυξη έχω αποκτήσει και ένα δεύτερο. Το ερώτημα που εχω είναι αν αρκεί να ανεβάσω μόνο τη βεβαίωση του 2ου Μεταπτυχιακού ή θα πρέπει στο ίδιο συμπιεσμένο αρχείο να ανεβάσω ξανά και το 1ου Μεταπτυχιακό μου. Γιατί κυκλοφορεί ότι αν ανεβάσεις μονο το 2ο το πρώτο θα ακυρωθεί... ισχύει αυτό ή όχι;

Σας ευχαριστώ!

Δεν ακυρώνονται επικυρωμένα προσόντα. Το τι κυκλοφορεί πολλές φορές είναι για γέλια. Παρόλα αυτά, για να ησυχάσεις, μπορείς να στείλεις ένα ηλεκτρονικό μήνυμα στο ΟΠΣΥΔ. Η απάντηση είναι συνήθως άμεση.

Αποσυνδεδεμένος gandalf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 29, 2023, 09:38:42 μμ »
Δεν ακυρώνονται επικυρωμένα προσόντα. Το τι κυκλοφορεί πολλές φορές είναι για γέλια. Παρόλα αυτά, για να ησυχάσεις, μπορείς να στείλεις ένα ηλεκτρονικό μήνυμα στο ΟΠΣΥΔ. Η απάντηση είναι συνήθως άμεση.

Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος piko

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 30, 2023, 07:45:11 πμ »
Δεν έγινε αίτηση στο ΟΠΣΥΔ αλλά στο ΑΣΕΠ. Στο ΟΠΣΥΔ απλά κατατέθηκαν τα δικαιολογητικά για την επικαιροποίηση του φακέλου. Οπότε δεν υπάρχει κάποια αίτηση για να φανεί στο ιστορικό.

Ευχαριστώ πολυ

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 03, 2023, 03:08:50 μμ »
Η διεκπεραίωση των αιτημάτων επικαιροποίησης που κάναμε θα ξεκινήσει μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής τους; Τα δικά μου παραμένουν μη διεκπεραιωμένα. Υπάρχει περίπτωση να μην ολοκληρωθούν εγκαίρως;

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 03, 2023, 05:33:45 μμ »
Η διεκπεραίωση των αιτημάτων επικαιροποίησης που κάναμε θα ξεκινήσει μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής τους; Τα δικά μου παραμένουν μη διεκπεραιωμένα. Υπάρχει περίπτωση να μην ολοκληρωθούν εγκαίρως;
Καλησπέρα Ματίνα7! Η καταχώριση των δικαιολογητικών αργεί αρκετά και εξαρτάται και από τη Διεύθυνση διεκπεραίωσης του φακέλου. Ενδεχομένως να κάνει και πάνω από 1 μήνα εάν πρόκειται για μεγάλη διεύθυνση. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, όταν πρέπει θα είναι σίγουρα έτοιμα και επικυρωμένα (πρέπει πριν βγουν οι προσωρινοί πίνακες να έχουν καταχωρηθεί)!
ΠΕ02 ΕΑΕ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 540
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.