*

Αποστολέας Θέμα: ECDL  (Αναγνώστηκε 1448 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ECDL
« στις: Ιούνιος 21, 2023, 10:50:38 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Επικαιροποίησα τον φάκελο μου στον ΟΠΣΥΔ με 2ο πτυχίο και το ΕCDL.

Παρ' όλα αυτά ενώ μου βγάζει ότι έχει διεκπεραιωθεί η αίτηση μου όταν μπαίνω στην καρτέλα άλλα στοιχεία, στο πεδίο γνώση Η/Υ είναι επιλεγμένο το ΟΧΙ.

Τους έχω καλέσει στο τηλ αλλά εννοείται δεν απαντάνε. Τί μπορώ να κάνω, να πάω κατευθείαν στη Δευτεροβάθμια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ECDL
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:08:24 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 22, 2023, 08:48:23 πμ »
Στείλε τους e-mail. Θα αναφέρεται ο λόγος που δεν προσμετρήθηκε το εν λόγω προσόν, τουλάχιστον αυτό γινόταν όταν είχε ανοίξει το σύστημα για να ελέγξουν οι εκπαιδευτικοί τυχόν λάθη από πλευράς Διευθύνσεων (δε θυμάμαι αν ισχύει και τώρα).

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 22, 2023, 02:33:18 μμ »
Στείλε τους e-mail. Θα αναφέρεται ο λόγος που δεν προσμετρήθηκε το εν λόγω προσόν, τουλάχιστον αυτό γινόταν όταν είχε ανοίξει το σύστημα για να ελέγξουν οι εκπαιδευτικοί τυχόν λάθη από πλευράς Διευθύνσεων (δε θυμάμαι αν ισχύει και τώρα).

Δεν γνώριζα ότι υπήρχε τέτοια οδηγία τότε. Απλά έμπαινα και έβλεπα την αίτηση.
Eυχαριστώ πολύ.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 22, 2023, 02:35:01 μμ από tinky_fairy »

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 22, 2023, 02:56:21 μμ »
Επικοινώνησα με τη Δευτεροβάθμια και με ενημέρωσαν ότι οι κάρτες δεξιοτήτων δεν γίνονται δεκτές.

Το μόνο πιστοποιητικό που έχω για το ΕCDL είναι μια κάρτα με όλες τις ενότητες που έχω περάσει και αυτή μεταφόρτωσα.

Γνωρίζει κανείς τί πιστοποιητικό πρέπει να βρω να αποδείξω τη χρήση Η/Υ από τον φορέα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ECDL
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:08:24 »

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 22, 2023, 03:28:26 μμ »
Καλησπέρα, μπορεί μεν στην κάρτα δεξιοτήτων να υπάρχει σφραγίδα για επιτυχή συμμετοχή στην εξέταση της εκάστοτε ενότητας, αλλά δεν είναι επίσημο έγγραφο. Όταν ολοκλήρωσες των κύκλο των εξετάσεων δεν πήρες το πιστοποιητικό του ECDL; Επειδή αυτή η κάρτα χορηγείται από το εξεταστικό κέντρο στο οποίο έδωσες, εκεί πρέπει να απευθυνθείς. Στο παρελθόν δεν υπήρχε αναμονή, δηλαδή μέσα σε μερικές μέρες μετά την ολοκλήρωση της εξετάσεων, είχες το πιστοποιητικό στα χέρια σου.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 22, 2023, 03:50:59 μμ »
Επικοινώνησα με τη Δευτεροβάθμια και με ενημέρωσαν ότι οι κάρτες δεξιοτήτων δεν γίνονται δεκτές.

Το μόνο πιστοποιητικό που έχω για το ΕCDL είναι μια κάρτα με όλες τις ενότητες που έχω περάσει και αυτή μεταφόρτωσα.

Γνωρίζει κανείς τί πιστοποιητικό πρέπει να βρω να αποδείξω τη χρήση Η/Υ από τον φορέα;
Κρίμα, έχασες άδικα τα 4 μόρια. Δεν είχες παραλάβει το πιστοποιητικό; Για την επόμενη φορά κάνε από τώρα  τις διαδικασίες. Θα πρέπει να απευθυνθείς στο εξεταστικό κέντρο όπου είχες δώσει εξετάσεις. Το δικό μου δεν υπάρχει πια μετά από τόσα χρόνια οπότε σε αυτή την περίπτωση θα απευθυνόμουν στον εξεταστικό φορέα δίνοντας όλες τις λεπτομέρειες που χρειάζονται και στέλνοντας και φωτογραφία της κάρτας δεξιοτήτων ώστε να μπορέσουν να μου δώσουν ξανά το πιστοποιητικό ή βεβαίωση επιτυχίας (ανάλογα τι δίνουν).

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 22, 2023, 10:24:43 μμ »
Καλησπέρα, μπορεί μεν στην κάρτα δεξιοτήτων να υπάρχει σφραγίδα για επιτυχή συμμετοχή στην εξέταση της εκάστοτε ενότητας, αλλά δεν είναι επίσημο έγγραφο. Όταν ολοκλήρωσες των κύκλο των εξετάσεων δεν πήρες το πιστοποιητικό του ECDL; Επειδή αυτή η κάρτα χορηγείται από το εξεταστικό κέντρο στο οποίο έδωσες, εκεί πρέπει να απευθυνθείς. Στο παρελθόν δεν υπήρχε αναμονή, δηλαδή μέσα σε μερικές μέρες μετά την ολοκλήρωση της εξετάσεων, είχες το πιστοποιητικό στα χέρια σου.

Eυχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω μήπως το έχω γιατί το πήρα και αρκετά χρόνια πριν.

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 22, 2023, 10:26:42 μμ »
Κρίμα, έχασες άδικα τα 4 μόρια. Δεν είχες παραλάβει το πιστοποιητικό; Για την επόμενη φορά κάνε από τώρα  τις διαδικασίες. Θα πρέπει να απευθυνθείς στο εξεταστικό κέντρο όπου είχες δώσει εξετάσεις. Το δικό μου δεν υπάρχει πια μετά από τόσα χρόνια οπότε σε αυτή την περίπτωση θα απευθυνόμουν στον εξεταστικό φορέα δίνοντας όλες τις λεπτομέρειες που χρειάζονται και στέλνοντας και φωτογραφία της κάρτας δεξιοτήτων ώστε να μπορέσουν να μου δώσουν ξανά το πιστοποιητικό ή βεβαίωση επιτυχίας (ανάλογα τι δίνουν).

Ίσως το έχω και το πιστοποιητικό που έπρεπε απλά δεν ανέβασα αυτό. Θα προσπαθήσω να το βρω αλλά όντως κρίμα που έχασα τα μόρια για την φετινή προκήρυξη. Να είσαι καλά, ευχαριστώ για την απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 22, 2023, 11:28:02 μμ »
Η φετινή προκήρυξη θα δώσει πίνακες με κλειδωμένα προσόντα για τα επόμενα 3 χρόνια. Άρα τα 4 μόρια του ECDL δεν τα χάνεις μόνο φέτος.

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 26, 2023, 09:36:29 μμ »
Η φετινή προκήρυξη θα δώσει πίνακες με κλειδωμένα προσόντα για τα επόμενα 3 χρόνια. Άρα τα 4 μόρια του ECDL δεν τα χάνεις μόνο φέτος.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Θα κάνω την αίτηση φέτος και ανάλογα σε τι θέση θα είμαι θα δούμε αν θα κάνω και τις επόμενες χρονιές.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 26, 2023, 09:47:26 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Θα κάνω την αίτηση φέτος και ανάλογα σε τι θέση θα είμαι θα δούμε αν θα κάνω και τις επόμενες χρονιές.
Οι πιθανότητες πρόσληψης τις επόμενες χρονιές ίσως είναι πιο καλές συγκριτικά με την πρώτη χρονιά των νέων πινάκων καθώς μπορεί να γίνουν διορισμοί και να ανέβει η σειρά σου. Σε κάθε περίπτωση, όλα να πάνε όπως επιθυμείς!

Αποσυνδεδεμένος tinky_fairy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ECDL
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 26, 2023, 09:54:35 μμ »
Οι πιθανότητες πρόσληψης τις επόμενες χρονιές ίσως είναι πιο καλές συγκριτικά με την πρώτη χρονιά των νέων πινάκων καθώς μπορεί να γίνουν διορισμοί και να ανέβει η σειρά σου. Σε κάθε περίπτωση, όλα να πάνε όπως επιθυμείς!

Σε ευχαριστώ πολύ. Και σε σένα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.