*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2024  (Αναγνώστηκε 129392 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 13, 2023, 05:04:23 μμ »
Καλησπέρα σας,
 Είμαι νεοδιόριστη του '22 και τον προηγούμενο μήνα μου χορηγήθηκαν 11 ημέρες αναρρωτικής άδειας, από τα επείγοντα του Νομαρχιακού νοσοκομείου της περιοχής όπου υπηρετώ την οργανική μου! Την εβδομάδα που μας πέρασε, πέρασα από Α/θμια υγειονομική επιτροπή στο ίδιο νοσοκομείο για να εγκρίνουν την αναρρωτική άδεια, ωστόσο μου ενέκριναν τις 6 από τις 11 ημέρες με την αιτιολογία ότι τους φάνηκαν πολλές! Σ' αυτή την περίπτωση οι υπόλοιπες ημέρες λογίζονται ως αναρρωτική άδεια άνευ αποδοχών; γνωρίζεται εαν υπολογίζονται ως υπηρέτηση της οργανικής ή θα έχω πρόβλημα στη θεμελίωση του δικαιώματος μετάθεσης; Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοια περίπτωση;
Υ.Γ Δεν μπορώ να κάνω ένσταση καθώς μου έχουν αναγνωρίσει πάνω από τη μίση της άδειας μου! (κατά τη γνώμη μου εσκεμμένα).
     Έχω κάνει ήδη χρήση της άδειας άνευ αποδοχών 1μήνα.
     Η ΔΙΠΕ όπου ανήκω δεν μπορούσε να μου απαντήσει, ζήτησε μερικές μέρες να το εξετάσει.
Αν δεν μπορείς να κάνεις ενσταση, τοτε καταχωρείται ως ανευ αποδοχών και θα σου γινει απο τη διευθυνση η αντιστοιχη κράτηση μισθου κάποια στιγμη. Για το άλλο σου ερώτημα, δεν γνωρίζω να σου απαντήσω. Πιθανον και να εξαρταται απο την καλή θέληση της διευθυνσης, αλλά ειναι επισφαλές να σου απαντήσουμε εμεις και οχι το υπουργειο. Γιατί δεν παιρνεις ενα τηλέφωνο στο τμημα αδειών εκει; Συνήθως ειναι ευγενέστατοι και δινουν διευκρινίσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2023, 05:08:38 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:13:38 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 13, 2023, 09:55:56 μμ »
Mπορει καποιος παρακαλω αν ειναι ευκολο να μου πει πρακτικα πως γινεται η βελτιωση θεσης τι εννοω εχω τα δικαιολογητικα εχω διαβασει την εγκυκλιο  ξερω  οτι τωρα δεν δηλωνω σχολεια θα υπαρχει στο teacher  minedu καποιο κουτακι π ου θα λεει βελτιωση θεσης?

Αποσυνδεδεμένος iou777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 13, 2023, 10:16:28 μμ »
Σχετικα με τα μορια των μεταθέσεων τα μορια , η σύζυγος  εργάζεται στο δημόσιο , για να πάρω τα 4 μόρια που δίνει , πρεπει να ανεβάσω κάποια βεβαιωση της συζύγου  καπου ?

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 13, 2023, 11:02:01 μμ »
Mπορει καποιος παρακαλω αν ειναι ευκολο να μου πει πρακτικα πως γινεται η βελτιωση θεσης τι εννοω εχω τα δικαιολογητικα εχω διαβασει την εγκυκλιο  ξερω  οτι τωρα δεν δηλωνω σχολεια θα υπαρχει στο teacher  minedu καποιο κουτακι π ου θα λεει βελτιωση θεσης?

Θα συνδεθείς στο teachers . minedu  και στα αριστερά στο μενού θα κλικαρεις στο « Αιτήσεις Μετάθεσης». Στα δεξιά γράφει «Προσθήκη» . Θα κλικαρεις στο + και θα σου ανοίξει μενού και θα επιλέξεις Αίτηση για Βελτίωση θέσης. Από ότι θυμάμαι δεν δηλώνεις και τίποτα . Απλά κάνεις υποβολή. Απλά αυτή τη στιγμή δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα το σύστημα και δεν σου βγάζει τίποτα. Από Δευτέρα προσπάθησε ξανά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:13:38 »

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 13, 2023, 11:06:29 μμ »
Σχετικα με τα μορια των μεταθέσεων τα μορια , η σύζυγος  εργάζεται στο δημόσιο , για να πάρω τα 4 μόρια που δίνει , πρεπει να ανεβάσω κάποια βεβαιωση της συζύγου  καπου ?

Θα πάρει η σύζυγος μια Βεβαίωση  από την υπηρεσία της και θα την αποστείλεις ηλεκτρονικά μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά(π.χ. Εντοπιότητας κ.τ.λ.) στη ΔΔΕ που ανήκεις. Διάβασε προσεκτικά την εγκύκλιο πως αποστέλλονται τα δικαιολογητικά γιατί πρέπει το mail να έχει συγκεκριμένη μορφή και έχει και παραδείγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2023, 11:47:26 μμ από vama »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 14, 2023, 08:55:10 πμ »
Νεοδιόριστος στην ειδική για να πάρει μετάθεση στην γενική πρέπει να έχει υπηρετήσει τουλάχιστον 5 έτη στην ειδική από τη στιγμή που διορίστηκε ή γενικά; Προφανώς ισχύει η διετία στην περιοχή μετάθεσης.
Επίσης, το πλαίσιο για τις μεταθέσεις από ειδική σε μουσικά/καλλιτεχνικά σχολεία είναι ίδιο;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 14, 2023, 09:57:42 πμ »
Νεοδιόριστος στην ειδική για να πάρει μετάθεση στην γενική πρέπει να έχει υπηρετήσει τουλάχιστον 5 έτη στην ειδική από τη στιγμή που διορίστηκε ή γενικά; Προφανώς ισχύει η διετία στην περιοχή μετάθεσης.
Επίσης, το πλαίσιο για τις μεταθέσεις από ειδική σε μουσικά/καλλιτεχνικά σχολεία είναι ίδιο;
απο τα υπογραμμισμένα των παρακατω σημειων

"Σε περίπτωση διορισμού στην Ε.Α.Ε. ισχύει η υποχρέωση του τρίτου εδαφίου (υποχρεωτικη διετη παραμονη στην περιοχη διορισμου) και, επιπροσθέτως,ο νεοδιοριζόμενος υποχρεούται να υπηρετήσει στην Ε.Α.Ε. για χρονικό διάστημα τουλάχιστον πέντε (5) ετών"
+
"Οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί στην Ε.Α.Ε. προκειμένου να μετατεθούν σε σχολικές μονάδες της γενικής εκπαίδευσης σύμφωνα με την περ. α της παρ. 5 του άρθρου 62 του ν. 4589/2019 (13Α΄), όπως αντικαταστάθηκε με το άρθρο 42 του ν. 4722/2020 (177Α΄) οφείλουν να υπηρετήσουν σε σχολικές μονάδες Ε.Α.Ε. για χρονικό διάστημα τουλάχιστον πέντε (5) ετών, εκ των οποίων για δύο (2) τουλάχιστον σχολικά έτη στην περιοχή διορισμού τους"

προκυπτει οτι θα πρεπει να εχουν υπηρετησει 5ετια αποκλειστικα στην ΕΑΕ και η 5ετια να ειναι απο τον διορισμό τους και μετα.

Διαβαζοντας το συνολο του νομικου πλαισιου μεταθεσεων στα μουσικα  που παρατιθεται στη σελ 38 της εγκυκλιου, δεν αναφερει την παραμικρη διαφοροποιηση για οσους ενδιαφερονται να μετατεθουν απο δομες ΕΑΕ σε μουσικα. Επιπλεον η οποια αναφορα γινεται στις προυποθεσεις που πρεπει να πληρουνται  και συγκεκριμενα

"Δικαίωμα υποβολής αίτησης για μετάθεση σε Μουσικά σχολεία έχουν οι εκπαιδευτικοί της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εφόσον μέχρι 31-8-2024:
α) Έχουν υπηρετήσει την οργανική τους θέση και
β) Έχουν πενταετή τουλάχιστον διδακτική εμπειρία στα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αρμοδιότητας Υ.ΠΑΙ.Θ.Α."

αναφερεται σε σχολεια και εκπαιδευτικους Δ.Ε  και οχι σε εκπαιδευτικους και σχολεια Δ.Ε αποκλειστικα  της γενικης εκπαιδευσης.

Ως εκ τουτου αν εχεις 5ετια σε δομες ΕΑΕ μετά τον διορισμό σου καλυπτεις αφενος μεν  την προυποθεση για μεταθεση στη γενικη εκπαιδευση (και στην οποια ανηκουν τα μουσικα σχολεια) και αφετερου την ειδικοτερη προυποθεση για μεταθεση σε μουσικα δηλ αυτης που αναφερεται στην υπηρετηση επι 5ετια σε σχολεια ΔΕ αρμοδιοτητας υπαιθα, οπως ειναι εξαλλου και οι σχολ μοναδες ΕΑΕ

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2023, 10:05:13 πμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 14, 2023, 10:20:17 πμ »
απο τα υπογραμμισμένα των παρακατω σημειων

"Σε περίπτωση διορισμού στην Ε.Α.Ε. ισχύει η υποχρέωση του τρίτου εδαφίου (υποχρεωτικη διετη παραμονη στην περιοχη διορισμου) και, επιπροσθέτως,ο νεοδιοριζόμενος υποχρεούται να υπηρετήσει στην Ε.Α.Ε. για χρονικό διάστημα τουλάχιστον πέντε (5) ετών"
+
"Οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί στην Ε.Α.Ε. προκειμένου να μετατεθούν σε σχολικές μονάδες της γενικής εκπαίδευσης σύμφωνα με την περ. α της παρ. 5 του άρθρου 62 του ν. 4589/2019 (13Α΄), όπως αντικαταστάθηκε με το άρθρο 42 του ν. 4722/2020 (177Α΄) οφείλουν να υπηρετήσουν σε σχολικές μονάδες Ε.Α.Ε. για χρονικό διάστημα τουλάχιστον πέντε (5) ετών, εκ των οποίων για δύο (2) τουλάχιστον σχολικά έτη στην περιοχή διορισμού τους"

προκυπτει οτι θα πρεπει να εχουν υπηρετησει 5ετια αποκλειστικα στην ΕΑΕ και η 5ετια να ειναι απο τον διορισμό τους και μετα.

Διαβαζοντας το συνολο του νομικου πλαισιου μεταθεσεων στα μουσικα  που παρατιθεται στη σελ 38 της εγκυκλιου, δεν αναφερει την παραμικρη διαφοροποιηση για οσους ενδιαφερονται να μετατεθουν απο δομες ΕΑΕ σε μουσικα. Επιπλεον η οποια αναφορα γινεται στις προυποθεσεις που πρεπει να πληρουνται  και συγκεκριμενα

"Δικαίωμα υποβολής αίτησης για μετάθεση σε Μουσικά σχολεία έχουν οι εκπαιδευτικοί της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εφόσον μέχρι 31-8-2024:
α) Έχουν υπηρετήσει την οργανική τους θέση και
β) Έχουν πενταετή τουλάχιστον διδακτική εμπειρία στα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αρμοδιότητας Υ.ΠΑΙ.Θ.Α."

αναφερεται σε σχολεια και εκπαιδευτικους Δ.Ε  και οχι σε εκπαιδευτικους και σχολεια Δ.Ε αποκλειστικα  της γενικης εκπαιδευσης.

Ως εκ τουτου αν εχεις 5ετια σε δομες ΕΑΕ μετά τον διορισμό σου καλυπτεις αφενος μεν  την προυποθεση για μεταθεση στη γενικη εκπαιδευση (και στην οποια ανηκουν τα μουσικα σχολεια) και αφετερου την ειδικοτερη προυποθεση για μεταθεση σε μουσικα δηλ αυτης που αναφερεται στην υπηρετηση επι 5ετια σε σχολεια ΔΕ αρμοδιοτητας υπαιθα, οπως ειναι εξαλλου και οι σχολ μοναδες ΕΑΕ
Ευχαριστώ.

"Δικαίωμα υποβολής αίτησης για μετάθεση σε Μουσικά σχολεία έχουν οι εκπαιδευτικοί της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εφόσον μέχρι 31-8-2024:
α) Έχουν υπηρετήσει την οργανική τους θέση και
β) Έχουν πενταετή τουλάχιστον διδακτική εμπειρία στα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αρμοδιότητας Υ.ΠΑΙ.Θ.Α."


Εκπαιδευτικός που μέχρι να διοριστεί είχε 4 χρόνια στην ειδική αγωγή, διορίστηκε στην ειδική αγωγή και υπηρέτησε κανονικά 2 χρόνια στην περιοχή μετάθεσης - διορισμού του, μπορεί να αιτηθεί μετάθεσης σε μουσικό σχολείο φέτος;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 14, 2023, 10:39:36 πμ »


Εκπαιδευτικός που μέχρι να διοριστεί είχε 4 χρόνια στην ειδική αγωγή, διορίστηκε στην ειδική αγωγή και υπηρέτησε κανονικά 2 χρόνια στην περιοχή μετάθεσης - διορισμού του, μπορεί να αιτηθεί μετάθεσης σε μουσικό σχολείο φέτος;
διαβαζοντας το

"Οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί στην Ε.Α.Ε. προκειμένου να μετατεθούν σε σχολικές μονάδες της γενικής εκπαίδευσης σύμφωνα με την περ. α της παρ. 5 του άρθρου 62 του ν. 4589/2019 (13Α΄), όπως αντικαταστάθηκε με το άρθρο 42 του ν. 4722/2020 (177Α΄) (σσ αναφερει οτι σε περιπτωση διορισμου στην ΕΑΕ υποχρεουται να υπηρετησει επι 5ετια) οφείλουν να υπηρετήσουν σε σχολικές μονάδες Ε.Α.Ε. για χρονικό διάστημα τουλάχιστον πέντε (5) ετών, εκ των οποίων για δύο (2) τουλάχιστον σχολικά έτη στην περιοχή διορισμού τους"


νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρο οτι απαιτειται η 5ετια υπηρετησης στην  ΕΑΕ να εχει συμπληρωθεί μετά τον διορισμο για να μπορεσει να αιτηθει μεταθεση στη ΓΕΝΙΚΗ εκπαιδευση και στην οποια ανηκουν τα μουσικα σχολεια.
Κατα τη γνωμη μου λοιπον για να αιτηθεις μεταθεση σε μουσικο προερχομενος απο ΕΑΕ θα πρεπει να υπηρετησεις επι 5ετιά μετά τον διορισμο σου σε δομες ΕΑΕ +να εχεις 5ετη διδακτικη υπηρεσια σε σχολεια αρμοδιοτητας υπαιθα ασχετως αν αυτη ειναι ως αναπληρωτης ή ως μονιμος
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2023, 10:43:46 πμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 14, 2023, 11:01:44 πμ »
Mπορει καποιος παρακαλω αν ειναι ευκολο να μου πει πρακτικα πως γινεται η βελτιωση θεσης τι εννοω εχω τα δικαιολογητικα εχω διαβασει την εγκυκλιο  ξερω  οτι τωρα δεν δηλωνω σχολεια θα υπαρχει στο teacher  minedu καποιο κουτακι π ου θα λεει βελτιωση θεσης?
θα διαβασεις σελ 17-18 του παρακατω εγχειριδιου
https://teachers.minedu.gov.gr/Content/HelpCenter/UserManualMetatheseisAitiseis.pdf
Απο 16-31 οκτωβρη  δε δηλωνεις σχολεια παρα μονο επιλεγεις αιτηση βελτιωσης και την δδε σου.
Την ανοιξη και σε ημερομηνιες που θα ορισει η δικη σου διευθυνση θα δηλωσεις σχολεια σε εντυπο αιτησης (ή και ηλεκτρονικα μεσω πλατφορμας εαν και εφοσον διαθετει τετοια πλατφορμα η δικη σου δδε) που θα εχει αναρτησει στην ιστοσελιδα της η διευθυνση σου

Αποσυνδεδεμένος 🐐Ελευθερία Α.🐐

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 14, 2023, 11:15:31 πμ »
Εμείς οι νεοδιόριστοι του 23 που κάνουμε αίτηση οριστικής τοποθέτησης, στέλνουμε δικαιολογητικά στη διεύθυνση;

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 14, 2023, 12:02:29 μμ »
Εμείς οι νεοδιόριστοι του 23 που κάνουμε αίτηση οριστικής τοποθέτησης, στέλνουμε δικαιολογητικά στη διεύθυνση;
Ναι πρεπει να αποσταλουν δικαιολογητικα προς τη δδε και μαλιστα με ενα συγκεκριμενο τροπο. Διαβσε εγκυκλιο και ειδικα τις σελ 3,4 και 12
Γενικα πρεπει να αποσταλει πιστοποπ οικογεν καταστασης (+ εντοπιοτητα), βεβαιωση για συνυπηρετηση (εαν υπαρχει), τυχον βεβαιωσεις σπουδων τεκνων, γνωματευσεις ΚΕΠΑ (οι νεοδιοριστοι δεν τις στελνουν στο υπουργειο , αλλα στη δδε τους για να ενταχθουν σε ειδκη κατηγορια για να λαβουν προτεραιοτητα στις οργανικες τοποθετησεις εντος πυσδε. Ομως του χρονου που θα δικαιουνται μεταθεση σε αλλη περιοχη τις στελνουν και στο υπουργειο) κ.α
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2023, 12:13:16 μμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 14, 2023, 12:51:23 μμ »
Για γνωνατευση ΚΕΠΑ στη σελ. 4 γραφει "..αφου επιλεγει το πεδιο Ειδικη κατηγορια να συμπληρωθουν τα πεδια: Αριθμ. Επιτροπης και Αριθμ. Μητρωου ΚΕΠΑ χωρις καθετους ή κενα και χωρις ημερ/νια και επομενως δεν θα σταλουν"
Η ΔΔΕ μου εστειλε μεηλ και γραφει πως αν εχουμε καταθεσει πιστοποιητικο οικογ. καταστασης κατα την αναληψη δεν χρειαζεται να το κατθεσουμε ξανα...
Οποτε εμεις οι νεοδιοριστοι του 23- αν καταλαβα καλα- απλα κανουμε την αιτηση οριστικης τοποθετησης για να παρουμε πρωτοκολλο και αν ανηκουμε σε ειδικη κατηγορια το δηλωνουμε....καταλαβα σωστα?

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 14, 2023, 01:20:07 μμ »
Δεν ξέρω για την ειδική κατηγορία. Προτείνω όμως να στείλεις π. οικογενειακής ανεξάρτητα από μαιλ. Οι περισσότερες ΔΔΕ αλλάζουν γνώμηγια το τι ζητούν σε κλάσμα sec και μετά ψάχνεσαι..... Παράδειγμα. Στην εγκύκλιο γράφει ότι αν η κτήση της δημοτικότητας αναγράφεται στο π. οικογενειακής δεν χρειάζεται εντοπιότητα. Κάνε ότι δεν στέλνεις εντοπιότητα και αν πάρεις τα μόρια γράψε μου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 542
Σύνολο: 554

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.