*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2024  (Αναγνώστηκε 129839 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #336 στις: Δεκέμβριος 10, 2023, 11:10:23 μμ »
Έχω την εξής απορία. Οι μεταθέσεις βγαίνουν Μάρτιο. Ωστόσο, έστω οτι κάποιος ενώ είναι στους πίνακες με αυτούς που παίρνουν μετάθεση, έπειτα συμβαίνει κάτι έκτακτο μετά τον Μάρτιο και βγαίνει σε άδεια και έτσι δεν πληροί πλέον τις προϋποθέσεις της μετάθεσης. Τι συμβαίνει τότε; Γίνεται ανάκληση της μετάθεσης του;

Ναί. Αν κάτι συμβεί και δεν έπρεπε να πάρεις τη μετάθεση, αυτή ανακαλείται..πχ πήρα μετάθεση για Κιλκίς πέρισυ. Για να ξαναπάρω πρέπει να υπηρετήσω την οργανική 1 χρόνο. Επειδή η προυπηρεσία για τον υπολογισμό των μεταθέσεων υπολογίζεται μέχρι 31/8.2024 αν εγώ ξαφνικά τον Απρίλιο, ενώ έχω πάρει μετάθεση, πάρω μια απόσπαση θα δούν ότι τελικά δεν υπηρέτησα την οργανική και η μετάθεση θα ανακληθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2023, 11:15:30 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:57:49 »

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #337 στις: Δεκέμβριος 10, 2023, 11:20:24 μμ »
Ναί. Αν κάτι συμβεί και δεν έπρεπε να πάρεις τη μετάθεση, αυτή ανακαλείται..πχ πήρα μετάθεση για Κιλκίς πέρισυ. Για να ξαναπάρω πρέπει να υπηρετήσω την οργανική 1 χρόνο. Επειδή η προυπηρεσία για τον υπολογισμό των μεταθέσεων υπολογίζεται μέχρι 31/8.2024 αν εγώ ξαφνικά τον Απρίλιο, ενώ έχω πάρει μετάθεση, πάρω μια απόσπαση θα δούν ότι τελικά δεν υπηρέτησα την οργανική και η μετάθεση θα ανακληθεί.
Κατάλαβα πως πάει. Απλά μένει η θέση του κενή και δεν πάει στον επόμενο καθώς έχει ήδη τρέξει ο πίνακας και έχουν ανακοινωθει οι αποφάσεις.

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #338 στις: Δεκέμβριος 11, 2023, 08:05:21 πμ »
Ναί. Αν κάτι συμβεί και δεν έπρεπε να πάρεις τη μετάθεση, αυτή ανακαλείται..πχ πήρα μετάθεση για Κιλκίς πέρισυ. Για να ξαναπάρω πρέπει να υπηρετήσω την οργανική 1 χρόνο. Επειδή η προυπηρεσία για τον υπολογισμό των μεταθέσεων υπολογίζεται μέχρι 31/8.2024 αν εγώ ξαφνικά τον Απρίλιο, ενώ έχω πάρει μετάθεση, πάρω μια απόσπαση θα δούν ότι τελικά δεν υπηρέτησα την οργανική και η μετάθεση θα ανακληθεί.
Γίνεται αυτό;Αν έχω πάρει μετάθεση και κάνω αίτηση για απόσπαση και πάρω απόσπαση γίνεται ανάκληση της μετάθεσης;

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #339 στις: Δεκέμβριος 11, 2023, 08:17:04 πμ »
Γίνεται αυτό;Αν έχω πάρει μετάθεση και κάνω αίτηση για απόσπαση και πάρω απόσπαση γίνεται ανάκληση της μετάθεσης;
Έχουν γίνει κατά καιρούς ανακλήσεις μεταθέσεων επειδή εκ των υστέρων στον έλεγχο βρέθηκε ότι δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:57:49 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #340 στις: Δεκέμβριος 11, 2023, 12:27:34 μμ »
Γίνεται αυτό;Αν έχω πάρει μετάθεση και κάνω αίτηση για απόσπαση και πάρω απόσπαση γίνεται ανάκληση της μετάθεσης;

Όχι αν πάρεις απόσπαση γενικά. Μόνο αν με την απόσπαση παύεις να πληρείς την προυπόθεση της υπηρέτησης για 1 χρόνο υπηρέτησης της οργανικής τότε ναι γίνονται ανακλήσεις. 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2023, 12:30:47 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #341 στις: Δεκέμβριος 11, 2023, 03:00:55 μμ »
Μα και για τη Δευτεροβάθμια, δύο φιλοτιμήθηκαν και μάζεψαν τους πίνακες. Οι υπόλοιποι απλά περίμεναν. Αν τους έφτιαχνα καλώς. Αλλιώς, δε βαριέσαι (επειδή βαριέσαι). Απλά θέλω να αναλογιστείτε όλοι εσείς που θέλετε μεν τους πίνακες, αλλά δε θέλετε να συνεισφέρετε στη δημιουργία τους, ότι αν είχα την ίδια λογική με εσάς, δε θα έπρεπε να φτιάχνω πλέον κανέναν πίνακα, μιας κι είμαι διορισμένος (κι άρα οι πίνακες αναπληρωτών δε με αφορούν) κι έχω πάρει μετάθεση σπίτι μου (κι άρα οι πίνακες μεταθέσεων και μετατάξεων δε με αφορούν).

Για την πρωτοβάθμια το κάνω από μόνος μου, γιατί έχω αποθηκευμένες όλες τις σελίδες των διευθύνσεων, από τότε που με αφορούσαν κι εμένα. Για τη δευτεροβάθμια, είμαι διατεθειμένος να καθίσω να φάω ώρες να μετατρέψω τα pdf κάποιων διευθύνσεων σε excel για να φτιάξω τον πίνακα. Και παίρνει ώρες, πιστέψτε με. Αλλά όχι, δε θα μπω στη διαδικασία να ψάξω όλες τις ΔΔΕ και να κατεβάσω τους πίνακες, όταν δεν το κάνουν οι ίδιοι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι. Τους πίνακες που είναι δύσκολο να τους φτιάξετε οι ίδιοι, θα τους φτιάξω. Αλλά το άλλο όχι, λυπάμαι. Όπως δεν ενθαρρύνουμε την τεμπελιά και τη φυγοπονία στους μαθητές μας, έτσι δε θα την ενθαρρύνω κι εγώ. Ευθαρσώς σας το λέω, ότι είστε τυχεροί που φιλοτιμήθηκε η filro και κατέβασε και μου έστειλε τους πίνακες. Δυστυχώς, μόνο μία ακόμη από εδώ από το pde και κανένας από το Facebook δε φιλοτιμήθηκε. Να ξέρετε πάντως, ότι όσο βλέπω τέτοιες νοοτροπίες, μπαίνω πολύ έντονα στον πειρασμό να φτιάχνω τους πίνακες και να τους στέλνω μόνο σε αυτούς που φιλοτιμήθηκαν.

Συγνώμη για την "επίθεση", αλλά με στενοχωρεί πολύ το συγκεκριμένο θέμα. Ειδικά από αυτούς που ζητάνε.

Φίλε trust στο έχω πει και τηλεφωνικά πως εγώ στη θέση σου θα τα παρατούσα (ή όπως λές θα έστελνα τους πίνακες σε πολύ λίγα άτομα). Είχα ασχοληθεί και εγώ πριν απο δυο χρόνια με πίνακες και άκουγα δημόσια και σε προσωπικά μηνύματα μέχρι και βρισίδια, για κάθε πιθανή και απίθανη χαζομάρα που σκεφτόταν μερικοί.  Απο τότε είπα δεν ξαναασχολούμαι.Το 99.9999% αυτών που ζητάνε τους πίνακες εδώ μέσα και στο Facebook και έχουν μόνο απαιτήσεις, οχι μόνο βαριούνται να βοηθήσουν σε κάτι που αφορά αυτούς αλλά απαιτούν απο κάποιον όπως εσύ, που όπως είπες δεν σε αφορά πια, να κάτσει να κάνει τη δουλειά για αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #343 στις: Δεκέμβριος 11, 2023, 10:50:02 μμ »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #344 στις: Δεκέμβριος 12, 2023, 03:20:13 μμ »
Οι πίνακες του trust είναι συνάδελφε αυτοί που παραθέτουν στο παρπάνω link.

Ο Βούγιας έχει τύχει να ανεβάσω στο fb τους πίνακες και 10 λεπτά μετά να κάνει ποστ με τους πίνακες μέσα από το especial. Στην ίδια ομάδα εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #345 στις: Δεκέμβριος 13, 2023, 09:46:27 πμ »
Να ρωτήσω έχει δει κανείς πουθενά τις φετινές ανακλήσεις διορισμών; Δεν έχουν αργήσει πολύ φέτος;

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #346 στις: Δεκέμβριος 13, 2023, 04:35:31 μμ »
Να ρωτήσω έχει δει κανείς πουθενά τις φετινές ανακλήσεις διορισμών; Δεν έχουν αργήσει πολύ φέτος;

Ανακλήσεις διορισμών;;; Δε θυμάμαι να έχω δει να ανακοινώνονται ανακλήσεις διορισμών. Μονίμων εννοείς ή αναπληρωτών;

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #347 στις: Δεκέμβριος 13, 2023, 05:30:23 μμ »
Ναι βγαίνουν κάθε χρόνο ανακλήσεις για τους διορισμούς όσων δεν σποδεχτηκαν το διορισμό και όσων πήραν παράταση και την άφησαν να εμπνεύσει χωρίς να παρουσιαστούν. Τα κενά που αφήνουν δίνονται για μεταθέσεις και προστίθενται στα κενά για διορισμό όταν γίνονται διορισμοί.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #348 στις: Δεκέμβριος 13, 2023, 05:54:47 μμ »
Ναι βγαίνουν κάθε χρόνο ανακλήσεις για τους διορισμούς όσων δεν σποδεχτηκαν το διορισμό και όσων πήραν παράταση και την άφησαν να εμπνεύσει χωρίς να παρουσιαστούν. Τα κενά που αφήνουν δίνονται για μεταθέσεις και προστίθενται στα κενά για διορισμό όταν γίνονται διορισμοί.

Δεν τις.εχουν βγαλει ακομα συναδελφε

Αποσυνδεδεμένος durin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2024
« Απάντηση #349 στις: Δεκέμβριος 13, 2023, 08:27:10 μμ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 452
Σύνολο: 452

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.