*

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου  (Αναγνώστηκε 9255 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1461
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 22, 2024, 06:04:47 μμ »
Μια ερώτηση για όσους ολοκλήρωσαν την αξιολόγηση Β. Διάβασα εδώ ότι αν γίνεται στο ίδιο σχολείο με Α2 τότε η έκθεση αυτοαξιολογησης είναι η ίδια. Δεν ισχύει ότι εδώ χρειάζονται τεκμήρια; Η δική μου διευθύντρια - αξιολογητρια μου είπε να σκαναρω και να ανεβάσω όλα τα έγγραφα που πιστοποιούν όσα έχω βάλει στο βιογραφικό της Α2.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:28:27 »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1849
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 23, 2024, 02:14:17 μμ »
Μια ερώτηση για όσους ολοκλήρωσαν την αξιολόγηση Β. Διάβασα εδώ ότι αν γίνεται στο ίδιο σχολείο με Α2 τότε η έκθεση αυτοαξιολογησης είναι η ίδια. Δεν ισχύει ότι εδώ χρειάζονται τεκμήρια; Η δική μου διευθύντρια - αξιολογητρια μου είπε να σκαναρω και να ανεβάσω όλα τα έγγραφα που πιστοποιούν όσα έχω βάλει στο βιογραφικό της Α2.
Ναι,με βαση τα οσα διαβασα δεν υπαρχει αλλο στυλ εκθεσης για το Α2 και αλλο για το Β. Στη σχετικη νομοθεσια μονο μια αναφορα υπαρχει για το τι πρεπει να περιλαμβανει η συγκεκριμενη εκθεση και ειναι οσα περιγραφονται στο αρ 10 της 9950/γδ5 . Εφοσον δεν αλλαξες σχολειο [ή τμηματα] κατα το τρεχον ετος δεν υπαρχει λογος να ειναι διαφορετικη η εκθεση, εκτός αν κατα τη διαρκεια της χρονιας υπηρξαν αλλαγες στον αρχικο σχεδιασμο της διδασκαλιας σου λογω πχ καποιων ιδιαιτεροτητων/εκτακτων συνθηκων που προεκυψαν . Το μονο επιπλεον που θα πρεπει να περιλαμβανει η εκθεση στο Β πεδιο ειναι η αυτοαξιολογηση σου ως προς το σημειο "η) συνέπεια και εκτέλεση υπαλληλικών καθηκόντων" του αρ 10 της 9950
Επισης θα πρεπει στο πεδιο β  να αναφερεις εκ νεου τα στοιχεια του βιογραφικου σου [τα πεδια του βιογραφ ειναι ακριβως ιδια με του Α2]
Ως προς ανεβασμα, απο οσα ειδα, δεν παρεχει η πλατφορμα τη δυνατοτητα αναρτησης των εγγραφων που πιστοποιουν το βιογραφικο μας [μεταπτυχ κλπ]
Με ποιο τροπο σας ειπε να αναρτησετε τα τεκμηρια?

Συνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 23, 2024, 03:46:14 μμ »
Εγώ που αξιολογήθηκα σε όλα φέτος- Α1,Α2,Β- έβαλα ακριβώς την ίδια έκθεση αυτοαξιολόγησης. Δεν μου ζητήθηκε και κάτι διαφορετικό  άλλωστε. Για τα τεκμήρια δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς . Εγώ ανέβασα τους τίτλους αγγλικών, ΤΠΕ και των διαφόρων σεμιναρίων- επιμορφώσεων που  έχω παρακολουθήσει κατά τη διάρκεια των χρόνων που υπηρετώ. Τα ίδια «ανέβασα» και για  Α1,Α2 και Β.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1849
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 23, 2024, 04:14:38 μμ »
Εγώ που αξιολογήθηκα σε όλα φέτος- Α1,Α2,Β- έβαλα ακριβώς την ίδια έκθεση αυτοαξιολόγησης. Δεν μου ζητήθηκε και κάτι διαφορετικό  άλλωστε. Για τα τεκμήρια δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς . Εγώ ανέβασα τους τίτλους αγγλικών, ΤΠΕ και των διαφόρων σεμιναρίων- επιμορφώσεων που  έχω παρακολουθήσει κατά τη διάρκεια των χρόνων που υπηρετώ. Τα ίδια «ανέβασα» και για  Α1,Α2 και Β.
vama δηλ στην αξιολογηση β οταν λες οτι ανεβασες τιτλους αγγλικων, επιμορφωσεις κλπ εννοεις οτι σκαναρισες τα πτυχια/βεβαιωσεις και τα αναρτησες στην πλατφορμα ή απλα εγραψες στα αντιστοιχα πεδια τους τιτλους των αγγλικων και τις επιμορφωσεις? γιατι στο Α2 που ειχα μπει δεν παρειχε η πλατφορμα δυνατοτητα αναρτησης εγγραφων
Μηπως προστεθηκε αυτη η δυνατοτητα εκ των υστερων?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:28:27 »

Συνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 23, 2024, 06:34:51 μμ »
Έγραψα στα αντίστοιχα πεδία τους τίτλους . Στις επιμορφώσεις είχα ετοιμάσει από πριν ένα word με τους τίτλους των σεμιναρίων που έχω κάνει και το ανέβασα. Η πλατφόρμα και στο Β επίπεδο είναι ίδια με τις Α1και Α2. Έχεις δίκιο ότι δεν υπάρχει δυνατότητα σκαναρίσματος.

Αποσυνδεδεμένος durin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 23, 2024, 06:46:31 μμ »
Για κάποιο λόγο σβήστηκε το μήνυμά μου εδώ...anyway, δε μου ζητήθηκε να σκανάρω τίποτε από αυτά που ανέφερα στην έκθεση αυτοαξιολόγησης και όπως λέει και ο vama δε νομίζω να δίνεται τέτοια δυνατότητα. Την ίδια ακριβως διαδικασία έκανα. Σε Α1, Α2, Β έγραψα τα ίδια.
Μάλλον έπεσες σε κάποιο άσχετο σφουγγοκωλάριο που ονειρεύεται σταδιοδρομία στελέχους!!

Συνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 23, 2024, 07:06:52 μμ »
η vama

Schoolikui, μήπως εννοούσε να γράψεις τους τίτλους στο πεδίο «τεκμήρια επιμόρφωσης» (ή κάπως έτσι) ή είναι όντως τόσο άσχετη όπως λέει ο/η durin; Θα πρέπει να συνεννοηθείτε εκ νέου.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1849
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 23, 2024, 07:32:37 μμ »
Έγραψα στα αντίστοιχα πεδία τους τίτλους . Στις επιμορφώσεις είχα ετοιμάσει από πριν ένα word με τους τίτλους των σεμιναρίων που έχω κάνει και το ανέβασα. Η πλατφόρμα και στο Β επίπεδο είναι ίδια με τις Α1και Α2. Έχεις δίκιο ότι δεν υπάρχει δυνατότητα σκαναρίσματος.
ναι και γω αυτη την εικονα εχω οτι δηλαδη καταγραφουμε τις πληροφοριες του βιογραφικου στα αντιστοιχα πεδια του α2+β [ουσιαστικα αντιγραφη- επικολληση της εκθεσης και των πληροφοριων του βιογραφικου], αλλα δεν υπαρχει η δυνατοτητα αναρτησης πτυχιων κλπ τουλαχιστον μεχρι αυτη τη στιγμη

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 585
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 23, 2024, 07:43:18 μμ »
Μια ερώτηση για όσους ολοκλήρωσαν την αξιολόγηση Β. Διάβασα εδώ ότι αν γίνεται στο ίδιο σχολείο με Α2 τότε η έκθεση αυτοαξιολογησης είναι η ίδια. Δεν ισχύει ότι εδώ χρειάζονται τεκμήρια; Η δική μου διευθύντρια - αξιολογητρια μου είπε να σκαναρω και να ανεβάσω όλα τα έγγραφα που πιστοποιούν όσα έχω βάλει στο βιογραφικό της Α2.
Είναι παντελώς άσχετη. Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Έτσι νομίζει έτσι κατάλαβε. Μπορεί μόνο αυτή να ανεβάσει έγγραφα σκαναρισμενα όταν θα υποβάλει τις εκθέσεις και τις παρατηρήσεις

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1461
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 24, 2024, 01:06:51 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ. Έχω έτοιμη την έκθεση και δεν την έχω υποβάλλει επειδή με μπλόκαρε και προσπαθώ να καταλάβω τι δε καταλαβαίνω  ;D Εννοείται ότι τους τίτλους επιμορφώσεων, πτυχίων κτλ τα έχω αναλυτικά στο βιογραφικό. Αυτό που μου έλεγε είναι ότι πρέπει τα πρωτότυπα αυτών να σκαναριστούν και να αναρτηθούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2024, 01:32:55 μμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 25, 2024, 07:51:46 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ. Έχω έτοιμη την έκθεση και δεν την έχω υποβάλλει επειδή με μπλόκαρε και προσπαθώ να καταλάβω τι δε καταλαβαίνω  ;D Εννοείται ότι τους τίτλους επιμορφώσεων, πτυχίων κτλ τα έχω αναλυτικά στο βιογραφικό. Αυτό που μου έλεγε είναι ότι πρέπει τα πρωτότυπα αυτών να σκαναριστούν και να αναρτηθούν.
Μπορώ να σκανάρω και να αναρτήσω ότι είμαι αστροναύτης στην ΝΑΣΑ... Αυτοί θα προχωρήσουν μετά σε επαλήθευση των τίτλων αυτών; Προφανώς και όχι... Πες τους πως όλα υπάρχουν στον ατομικό σου φάκελο και μην δώσεις παραπάνω σημασία... Δεν κινδυνεύεις με απόλυση

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1461
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 27, 2024, 01:00:15 μμ »
Λοιπόν... Η αξιολογητρια ζήτησε να δει όλα τα τεκμήρια. Θέλει να ξέρει τον αριθμό των συνεδριάσεων του συλλόγου που παρακολούθησα με τα πρακτικά ως τεκμήρια, οι όποιες πρωτοβουλίες ανέλαβα να τεκμηριωνονται με πρακτικό, συμμετοχή σε εκδηλώσεις, εκδρομές κτλ. Οι συνεργασία μου επίσης να φαίνεται με ποιους ονομαστικά μέσω προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων, της αξιολόγησης της σχολικής μονάδας κτλ..
Αυτά
Can I skip tomorrow?

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3016
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 27, 2024, 01:14:02 μμ »
Λοιπόν... Η αξιολογητρια ζήτησε να δει όλα τα τεκμήρια. Θέλει να ξέρει τον αριθμό των συνεδριάσεων του συλλόγου που παρακολούθησα με τα πρακτικά ως τεκμήρια, οι όποιες πρωτοβουλίες ανέλαβα να τεκμηριωνονται με πρακτικό, συμμετοχή σε εκδηλώσεις, εκδρομές κτλ. Οι συνεργασία μου επίσης να φαίνεται με ποιους ονομαστικά μέσω προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων, της αξιολόγησης της σχολικής μονάδας κτλ..
Αυτά
Συγκινητικό. Η επιθεωρήτρια έφθασε στον κολοφώνα της δημοσιοϋπαλληλικής καταξίωσης.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1270
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση Β νεοδιόριστου
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 27, 2024, 01:38:01 μμ »
Και εδώ άκουσα περίπτωση όπου ζητήθηκε πλήρως τυπωμένος φάκελος με φύλλα εργασίας που έχουν γίνει από όλες τις χρονιές που ο συνάδελφος εργάστηκε ως αναπληρωτής μέχρι και σήμερα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 614
Σύνολο: 621

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.