*

Αποστολέας Θέμα: ωρομισθιοι ΠΕ 07  (Αναγνώστηκε 4794 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

billygrande

  • Επισκέπτης
ωρομισθιοι ΠΕ 07
« στις: Οκτώβριος 13, 2007, 06:33:52 μμ »
γνωριζει κανεις συνάδελφος κατι για προσλήψεις ωρομισθιων στην πρωτοβαθμια για ΠΕ 07?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:19:20 »

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 14, 2007, 09:26:05 μμ »
δεν γνωριζω κάτι απο την δευτεροβαθμια του νομού μου αλλά απο ότι μου είχαν πει από τον συλλογό μας οι προσλήψεις θα γίνουν αρχές Νοεμβρίου.Βέβαια με αυτά που διαβάζω κοντεύουν να μου πέσουν τα μαλλιά...Βέβαια από οτι διάβασα στο θέμα που αφορά τους ωρομισθιους γενικά τα πράγματα δεν ειναι καλά.Πιστώσεις δινουν για ελάχιστες ώρες και οτι θα δουλέψουν μόνο οι 5 πρώτοι στον πίνακα. Άστα να πάνε δηλαδή...
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

billygrande

  • Επισκέπτης
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 14, 2007, 11:34:44 μμ »
danke Christiana, κι εγω που νόμιζα οτι θα πάρουν πολλούς όπως και πέρσι, αλλά πάλι πως θα καλυφθούν τόσα κενά στα δημοτικά? Αναπληρωτές στην πρωτοβαθμ. είπαν δεν θα πάρουν, ποιούς θα βάλουν,μήπως από 2βάθμια?

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 15, 2007, 01:30:51 πμ »
τι να σου πω; Και εγω ο,τι διαβάζω μεταφέρω...Βέβαια ίσως αυτό να αφορά μόνο τα ολοήμερα και όχι τον κλάδο μας. Μπορεί...Και εμένα τα παιδιά στο φροντιστήριο μου λένε πως δεν έχουν ακόμα καθηγητές για γερμανικά(για δημοτικά μιλάω), αλλά επίσης μου λένε πως τους λέει ο διευθυντής πως μπορεί να μην κάνουν γερμανικά το πρώτο τρίμηνο(όπως περυσι δηλαδή. Και εγώ τα έχω πάρει λίγο, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως σιγά τα λεφτά και σιγά τα μόρια που παίρνουμε. Και όχι τπτ άλλο, αλλά από φίλη μου που δούλεψε πέρυσι έμαθα πως τους διευθυντές δεν τους νοιάζει αν εσύ δουλεύεις μετά από τισ 16.00 μέχρι τισ 22.00 και μπορεί να σου βάλουν να έχεις μάθημα την 2η ώρα και μετά την 7η. Κοινώς είσαι όλη την μέρα στο τρέξιμο... Ε όχι και να καταρρευσουμε για 1000 ευρώ και αυτά μετά από ένα χρόνο...
Πάντως αύριο θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με την ένωση και με την δευτεροβάθμια.Κάνε και εσύ το ίδιο και αν μάθεις κάτι ενημέρωσε μας αν μπορείς!
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:19:20 »

billygrande

  • Επισκέπτης
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 15, 2007, 03:04:43 μμ »
Ετσι είναι όπως τα λες Christianna, κι εγώ εδώ (θεσ/νικη) τα ιδια ακούω από συναδέλφους, ότι γενικά δεν αξίζει και πολύ το συγκεκριμένο τρέξιμο, για συμπλήρωση ωραρίου το σκέφτομαι, πάντως ο,τι μάθω θα ενημερώσω,tschüs

Αποσυνδεδεμένος mariaor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 07:27:41 μμ »
Καλησπερα!διαβασα τη συζητηση για τους ωρομισθιους και απογοητευτηκα λιγο... πρωτη φορα μπηκα σε λιστα για ωρομισθια και περιμενα πως κια πως να με καλέσουνε... δηλαδη δεν υπάρχει περίπτωση να πάρουνε πολλά άτομα όπως πέρυσι?και αν πάρουνε θα είναι μετά το νοέμβρη?αν μάθετε κάτι παρακαλώ απαντήστε! :)

Αποσυνδεδεμένος deutsch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για τις προσλήψεις Ωρομισθίων ΠΕ07
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 08:47:13 μμ »
http://www.deutsch.gr/img/ereunes_proslipseis_oromisthion2007.pdf

Στο επόμενο τεύχος του περιοδικού aktuell θα υπάρξει Φάκελος για τους Ωρομίσθιους ΠΕ07 της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

www.deutsch.gr


Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 02:05:40 πμ »
μην απογοητευεσαι. Θα δουλέψουμε(θέλω να ελπίζω)Το θέμα βέβαια είναι το πότε...Σήμερα βγήκε και το 2ο κύμα αναπληρωτών(σημειωτέον πως το πρωί που μίλησα με την δευτεροβάθμια μου είπαν πως δεν ξέρουν καν πότε θα βγει το δευτερο κυμα αναπληρωτών και μετά από λίγες ώρες βγήκε-το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρουν τι τους γίνεται).Αναπληρωτές πήραν μόνο 8, οπότε για να καλύψουν τα υπόλοιπα κενά θα πάρουν-θέλω να πιστευω-ωρομίσθιους. Θα ξαναπάρω αύριο στην δευτεροβάθμια και θα σου πώ τι θα μου πουν.Καλό είναι να επικοινωνήσεις και με τον σύλλογο μας, μέχρι τώρα δίνει τις πιο έγκυρες πληροφορίες :) Λογικά ο αριθμός των ωρομισθίων που πρέπει να πάρουν είναι τεράστιος...Για να δούμε τι θα κάνουν όμως.
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

Αποσυνδεδεμένος Ypo_keno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 20, 2007, 06:29:50 μμ »
Αυτό που γνωρίζω εγώ από τον σύλλογο μας είναι πως θα μας καλέσουν όλους, ακόμη και αυτούς της μηδενικής προϋπηρεσίας.
Το μόνο που δεν ξέρω είναι το πότε.  ???

Αποσυνδεδεμένος lourdes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 21, 2007, 10:56:11 μμ »
γειά σας παιδιά,

τα πράγματα είναι για μας τους ΠΕ07 κωμικοτραγικά, γιατί με τα πραγματικά δεδομένα θα έπρεπε να μας διόριζαν όλους για όλους, ιδιως με την Ε' και ΣΤ' Δημοτικού... Είμαστε όλοι και όλοι τόσο λίγοι και αντί να καλύψουν τα κενά, δεν ξέρω τί περιμένουν. μόνο για κενά μιλάνε και οι προσλήψεις ειναι μηδενικές. εγώ πέρυσι δούλεψα ως ωρομίσθια απο τον Ιανουάριο μέχρι τέλος της χρονιάς κι γερμανικά δεν υπήρχαν στην ΣΤ'. περίμενα ότι φέτος θα μας φώναζαν με το που θα άνοιγαν τα σχολεία (που τέτοια τύχη). και όχι και μόνο...ρε παιδιά μόνο 8 αναπληρωτές στην Β' φάση, παιδία αίσχος! δέν ξέρω αλλά έχω απογητευτεί. μάλλον τον Ιανουάριο πάλι και γιατί; μόνο για 1, 4 μόρια; άμα περιμένει κανείς να ανέβει τα σκαλιά μόνο με τα ψίχουλα μορίων των αναπληρωτών λυπάμαι αλλά το βλέπω πολύ χρονοβόρο...σε 10 χρόνια, ίσως! μόνο με συνδυασμό τον ΑΣΕΠ, αλλά και εκεί τα πράγματα δεν είναι όπως θα έπρεπε... διάβασα άρθρα συναδέλφων που εξέτασαν τα γραπτα τους και  είδαν μεγάλες διαφορές στην βαθμολογία των βαθμολογιτών! τι να πείς; κωμικοτραγικά! λυπάμαι παιδιά για τα όχι και τόσο θετικά μου λόγια, αλλά μιλάω εκ πείρας...
παρόλα αυτά σας εύχομαι καλο κουράγιο και υπομονή, ακόμα πιστεύω στο ότι πρέπει να μας διορίσουν όλους, γιατι τα κενά είναι τεράστια, που θα πάει, ίσως είμαστε και εμείς τυχεροι! :)
   

billygrande

  • Επισκέπτης
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 22, 2007, 11:39:46 μμ »
hallo allerseits,ισως το οτι δεν έχουν καλέσει ακόμη στην πρωτοβάθμια οφείλεται και σε κάτι που έμαθα πρόσφατα.Υπάρχει άτομο νεοδιορισμένο που επειδή ήταν σε υπεραριθμία δουλέυει τώρα σε πέντε δημοτικά για να καλύψει ωράριο, άρα γίνονται μαθ'ηματα γερμανικών σε δημοτικά, πάντως από την πρωτοβάθμια μου είπαν ότι θα καλέσουν, απλά κι αυτοί δεν ξέρουν πότε

Αποσυνδεδεμένος Ypo_keno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 23, 2007, 02:45:40 μμ »
22.10.2007 - Σήμερα Δευτέρα 22 Οκτωβρίου κλήθηκαν ωρομίσθιοι ΠΕ07 για τις ανάγκες της ΔΔΕ Φθιώτιδας (Λαμία).
- Η ΔΔΕ Έβρου κάλεσε ωρομίσθιους ΠΕ07 για το βόρειο τμήμα του νομού.
- Η ΔΔΕ Φλώρινας κάλεσε ωρομίσθιους ΠΕ07 σήμερα Δευτέρα 22 Οκτωβρίου.
- Η ΔΔΕ Λέσβου κάλεσε επίσης συναδέλφους για την κάλυψη των αναγκών σε Γυμνάσια.
- Η ΔΔΕ Ροδόπης κάλυψε σήμερα τις ανάγκες της με ωρομίσθιους.


πηγή: www.deutsch.gr



Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 01:36:53 μμ »
hallo allerseits,ισως το οτι δεν έχουν καλέσει ακόμη στην πρωτοβάθμια οφείλεται και σε κάτι που έμαθα πρόσφατα.Υπάρχει άτομο νεοδιορισμένο που επειδή ήταν σε υπεραριθμία δουλέυει τώρα σε πέντε δημοτικά για να καλύψει ωράριο, άρα γίνονται μαθ'ηματα γερμανικών σε δημοτικά, πάντως από την πρωτοβάθμια μου είπαν ότι θα καλέσουν, απλά κι αυτοί δεν ξέρουν πότε

Το οτι ένα άτομο που ηταν υπεράριθμο δουλεύει σε 5 δημοτικά δεν σήμαινει πως τα δημοτικά έχουν γερμανικά, ειδικά αν αναλογιστείς πόσα δημοτικά υπάρχουν σε όλη τη χωρα! Πόσα άτομα υπεράριθμα υπάρχουν πια;Και πόσα από αυτά τα άτομα διατίθενται σε δημοτικά; Εδώ δεν έχουν καλυφθεί ακόμα τα κενά στη β'βάθμια, με την α'βαθμια θα ασχοληθούν; Στην περιφέρεια δυτικής Ελλάδας δεν νομίζω οτι υπάρχει δημοτικό πού έχει αρχίσει γερμανικά. Και οι διευθυντές λένε στα παιδιά ότι θα αρχίσουν από Ιανουάριο πάλι.Κάτι θα ξέρουν κι αυτοί.Αλλά δεν βλέπω να γίνεται τιποτα. Ναι μεν ο σύλλογος μας έχει συναντήσεις με το υπουργείο, αλλά άκρη δεν βγάζουν.Σε σημερινή ανακοινωση τους λένε πως ναι μεν συναντήθηκαν με το υπουργείο,αλλά ούτε χρονοδίαγραμμα για τις προσλήψεις στην α'βαθμια δεν πήραν. Κοινώς φωνή βοώντος εν τη ερήμω... :-\
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

Αποσυνδεδεμένος kersoras

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι ΠΕ 07
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 18, 2008, 01:00:46 μμ »
Καλημέρα σε όλους! Οι προετοιμασίες για του χρόνου βλεπω κινούνται αυτή τη φορά σχετικά πιο γρήγορα σε σχέση με προηγούμενες χρονιες, σωστά; Λέτε αυτό να σημαίνει ότι θα αρχίσουν να καλούν ωρομισθίους το 2008/09 πιο γρήγορα απο πέρσι; Ή θα φτάσουμε πάλι τέλος Οκτώβρη; Λέτε από Σεπτέμβρη; Ή αυτά είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας;;;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159884
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.