*

Αποστολέας Θέμα: Τηλέφωνο για τα αποτελέσματα ή στο "περίμενε" ?  (Αναγνώστηκε 2197 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KATERINAF

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τηλέφωνο για τα αποτελέσματα ή στο "περίμενε" ?
« στις: Οκτώβριος 17, 2007, 10:30:23 μμ »
Καλησπέρα σας.Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους έστησαν αυτό το site αλλά και σε όλους τους χρήστες που μας βοηθούν με τις γνώσεις τους.Βασικά είμαι καινούρια εδώ και μ εχετε βοη8ήσει αρκετά.
Αυτή τη φορά θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε κατι για τα αποτελέσματα των ωρομίσθιων.Φέτος έκανα πρώτη φορά τα χαρτιά μου και όπωσ καταλαβαίνετε ειμαι λίγο χαμένη.Μπαινω κα8ημερινά στο ypepth αλλα τπτ.Βέβαια δεν πιστευω πως 8α επιλέξουν εμενα(εχω μηδενικη προυπηρεσια-οπότε ο μόρια) απλα 8α ή8ελα να ξέρω την διαδικασία.Πρέπει να παρω καποιο τηλ. εγω για τα αποτελέσματα ή να περιμένω να αναρτηθούν στο ιντερνετ?
Επίσης 8α ή8ελα να ρωτήσω και κάτι ακόμη.τι μου προτείνετε να διαβάσω αρχικά από την ύλη για τις εξετάσεις του ΑΣΕΠ (ΠΕΟ2)?Και τέλος η ύλη που υπάρχει?
Ευχαριστω πολυ για την προσοχή σας και την υπομονή σας..... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2007, 12:41:47 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΣΤΟ "ΠΕΡΙΜΕΝΕ"?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:39:01 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΣΤΟ "ΠΕΡΙΜΕΝΕ"?
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 10:40:29 μμ »
Οι προσλήψεις των ωρομισθίων δεν ανακοινώνονται στο ίντερνετ (εκτός αν φέτος κάνει την έκπληξη το ΥΠΕΠΘ, αλλά δεν νομίζω...). Ειδοποιούν τηλεφωνικά οι Δ/νσεις. Όμως με 0 μόρια δυστυχώς είναι απίθανο να σε καλέσουν.

Συμβουλές-προτάσεις για τον επόμενο διαγωνισμό ΑΣΕΠ ΠΕ02 εδώ:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=2390.0

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΣΤΟ "ΠΕΡΙΜΕΝΕ"?
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 10:43:00 μμ »
Αγαπητη Κατερινα,καλως ηρθες!!!!Οσον αφορα τα αποτελεσματα,θα παρεις τηλ.στην Δευτεροβαθμια Διευθυνση του νομου σου για να ρωτησεις τη σειρα εχεις στον πινακα ωρομισθιων στο νομο σου...Απο κει και περα περιμενεις αν προκυψει καποιο κενο κατα την διαρκεια της χρονιας για να σε καλεσουν σε καποιο σχολειο...Μπορεις να τους ρωτησεις αν υπαρχουν κενα για να εχεις μια ιδεα του τι 'παιζει' για φετος στα σχολεια της περιοχης σου.Οσον αφορα την υλη του ΑΣΕΠ δεν γνωριζω να σου απαντησω,ειμαι αγγλικος.Σιγουρα καποιος φιλολογος θα σε διαφωτισει ως προς αυτο...Καλη επιτυχια.... ;) ;) ;)
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΣΤΟ "ΠΕΡΙΜΕΝΕ"?
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 10:46:02 μμ »
Καλώς ήρθες KATERINAF.
Οσο αφορά το ερώτημά σου για τον ασεπ υπάρχει θέμα στο
           http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=2390.0

Για το πρώτο σου ερώτημα:στην περιφέρεια που έκανες τα χαρτιά σου υπάρχει στο http://e-aitisi.sch.gr
πίνακας ωρομισθίων,οπότε μπορεις να δεις και την σειρα σου.
Τα αποτελέσματα των ωρομισθίων δεν ανακοινώνονται πουθενά οπως των αναπληρωτών.Καλούν με το τηλέφωνο και αν δν σε βρούν πάνε στον αμέσως επόμενο.Το θέμα είναι να γνωρίζεις πόσοι πριν απο εσένα έχουν κληθει για να γνωρίζεις που βρίσκεσαι.Αν παίρνεις τηλ στην Β/ θμια μπορούν να σε πουν αλλά το σύστημα βγάζει τους 10-12 το πολύ πρώτους στην σειρά
Και άλλες απαντήσεις θα βρεις στον πίνακα Ωρομίσθιων
  http://www.pde.gr/forum/index.php?board=7.0
και ΑΣΕΠ Φιλολόγων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΣΤΟ "ΠΕΡΙΜΕΝΕ"?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:39:01 »

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΣΤΟ "ΠΕΡΙΜΕΝΕ"?
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 11:15:43 μμ »
Παιδιά ξέρει κανείς αν εχουν καλέσει ωρομίσθιους πε06 σε κάποια περιφέρεια?Ρωτάω γιατί τηλεφώνησα στην δική μου (δυτική μακεδονία) κ μου είπαν οτι εχουν έρθει πιστώσεις μόνο για 50 ώρες αγγλικών κ θα περιμένουν λέει μήπως έρθουν κ άλλες για να μην καλούν 2-2 άτομα (και κουραστούν οι υπαλληλοι στα γραφεία καταλαβαίνετε...).Εχουν δικαίωμα να το κάνουν αυτό?Τι θα πει περιμένουν μήπως ερθουν κ άλλες ώρες?Δεν πρέπει να αρχίσουν να καλούν με όσες ώρες έχουν προς το παρόν?Και ποιος μπορεί να πει πότε κ αν θα έρθουν άλλες ώρες κ στερούν διδακτικές ώρες εστω κ λίγες απο σχολεία που περιμένουν κ από εκπαιδευτικούς που τρέχουν για την προυπηρεσία?????????Αθανατη ελληνική λογική του παραλόγου!Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλα εχω δουλέψει αλλες 2 χρονιές ωρομισθια κ ποτέ δεν είχαν αργήσει τοσο.Ας με διαφωτίσει καποιος αν μπορεί!Ευχαριστώ! >:( >:( >:(
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΣΤΟ "ΠΕΡΙΜΕΝΕ"?
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 17, 2007, 11:36:17 μμ »
Ισως βρεις απάντηση στο:
     http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=3203.0

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΣΤΟ "ΠΕΡΙΜΕΝΕ"?
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 18, 2007, 11:50:17 πμ »
Αγαπητη ΛΕΝΑ καλημερα...Αυτο ειναι το μεγαλο αγκαθι της φετινης χρονιας....Απο το νομο μου εχουν αρχισει να δουλευουν οι 4 πρωτοι κι εγω που ειμαι 5 χανω προυπηρεσια γιατι καποιοι δεν δινουν λεφτα....Τι να πω...Καθε χρονο και χειροτερα.....Παιρνω καθε μερα τηλ. αλλα τιποτα.....Σκεφτομοαι να παρω και στο υπουργειο....Χανουμε πολυτιμη προυπηρεσια με αυτο το χαλι φετος....
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Τηλέφωνο για τα αποτελέσματα ή στο "περίμενε" ?
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 18, 2007, 01:09:16 μμ »
Δυστυχως ασχημα τα νεα παιδια...Μολις μιλησα με το υπουργειο στο τηλ.2103442279 με τον υπευθηνο των κονδυλιων για ολοημερα και αναπληρωτες....Για ωρομισθιους το οικονομοικο δεν εγκρινει αλλες πιστωσεις και δεν ξερουμε αν θα εγκρινει στο μελλον...Μπορει και οχι....Επισης μου ειπε οτι  η πρωτοβαθμια δεν θα παρει αναπληρωτες αγγλικων γιατι δεν χρειαζονται...Αν παρουν αργοτερα ελαχιστα ατομα....Καλα λεω εγω να ασχοληθουμε με κατι αλλο...... :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τηλέφωνο για τα αποτελέσματα ή στο "περίμενε" ?
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 18, 2007, 01:51:49 μμ »
Mιλάς για Δευτεροβάθμια?

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Τηλέφωνο για τα αποτελέσματα ή στο "περίμενε" ?
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 18, 2007, 01:53:13 μμ »
Οχι μονο για πρωτοβαθμια...
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τηλέφωνο για τα αποτελέσματα ή στο "περίμενε" ?
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 18, 2007, 02:23:53 μμ »
πάντως για β/βάθμια άνοιξαν οι πίνακες και φαίνονται οι 10 πρώτοι. Ρώτησα για μένα αλλά μπλόκαρε και θα πάρω αύριο.

Αποσυνδεδεμένος peny2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Τηλέφωνο για τα αποτελέσματα ή στο "περίμενε" ?
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 18, 2007, 03:08:39 μμ »
Hi, mήπως γνωρίζει κανείς πόσους περίπου ωρομίθιους ΠΕ02 πήραν πέρισυ ή παίρνουν γενικά στην περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας?

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Τηλέφωνο για τα αποτελέσματα ή στο "περίμενε" ?
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 18, 2007, 03:23:46 μμ »
Μπορεις να παρεις τηλ στη Δευτεροβαθμια που σε ενδιαφερει και να ρωτησεις ποσους πηραν περισυ...Εξαρταται και απο τα κενα βεβαια...
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Τηλέφωνο για τα αποτελέσματα ή στο "περίμενε" ?
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 18, 2007, 07:33:57 μμ »
Πήρα σήμερα και στην β' βάθμια της περιοχής μου (Καρδίτσα) και όπως στην Λένα είπαν πως έχουν έρθει καποιες πιστώσεςι (γύρω στις 200 ώρες) αλλά περιμένουν να έρθουν και άλλες και μετά να καλέσουν. Τι μεγάλη ηλιθιότητα είναι αυτό; Και όταν τον ρώτησα (ευγενέστατος, δεν μπορώ να πω, ο προϋστάμενος) περίπου πότε θα αρχίσουν να καλούν είπε πως χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο (δηλαδή από το υπουργείο) η εκτίμησή του είναι ίσως από την παρ' άλληβδομάδα. Ίσως... :o
Όχι μόνο να περιμένουμε δηλαδή αλλά να μην μπορέσουμε να μαζέψουμε και ένσημα για βιβλιάριο. Θα είμαστε και ανασφάλιστοι εκτός των άλλων. (Πότε να τα μαζέψεις τα 52 ένσημα αν αρχίσεις να δουλεύεις τον Νοέμβρη - Δεκέμβρη;) Αν είμαστε τυχεροί και πάρουν απο την ειδικότητά μας. :-\
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162184
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 681
Σύνολο: 693

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.