*

Αποστολέας Θέμα: ΚΕΚ / ΚΕΕ / ΝΕΛΕ - Ζητάνε φιλολόγους?  (Αναγνώστηκε 3005 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theano_pe02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΚΕΚ / ΚΕΕ / ΝΕΛΕ - Ζητάνε φιλολόγους?
« στις: Οκτώβριος 20, 2007, 05:46:12 μμ »
Καλησπερα!

Ανακάλυψα προχθές το site σας τυχαία και ενθουσιάστηκα!Τελείωσα Κλασική Φιλολογία, αλλά δεν είμαι και πολύ σχετική με κάποια θέματα. Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει για κάτι προγράμματα σε ΚΕΚ, ΚΕΕ, ΝΕΛΕ σχετικά με την εκμάθηση της ελληνικής γλώσσας σε παλιννοστούντες και αν ζητάνε φιλολόγους.
Έχω ακούσει κάτι και για ΕΚΕΠΙΣ, τι είναι αυτό;;;  ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2012, 08:34:47 μμ από Lasid »
theano ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΚΕΚ-ΝΕΛΕ Ζητάνε φιλολόγους?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:14:15 »

Αποσυνδεδεμένος olgaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΚΕΚ-ΝΕΛΕ Ζητάνε φιλολόγους?
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 25, 2007, 10:18:18 μμ »
Γεια σου Θεανώ!Δεν ξέρω πολλά να σου πω, πάντως ζητάνε φιλολόγους απ'όσο ξέρω, αλλά χρειάζεται προϋπηρεσία σε εκπαίδευση ενηλίκων.Για τα ΚΕΚ δεν ξέρω πολλά, πάντως στο ΕΚΕΠΙΣ γράφεσαι σε κάποιο μητρώο και σιγά σιγά ανεβαίνεις βαθμίδα.Χρειάζεται να καταθέσεις και κάποια χρήματα για να μπεις στο μητρώο.Για περισσότερες πληροφορίες μπες στο www.ekepis.gr θα τα βρεις όλα εκεί. :)

Αποσυνδεδεμένος theano_pe02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΚΕΚ-ΝΕΛΕ Ζητάνε φιλολόγους?
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 25, 2007, 11:27:03 μμ »
Ευχαριστω πολυ olgaki,τοσες μερες νομιζα πως ή ηταν ανουσια η ερωτηση μου ή δεν ηξερε κανεις κατι σχετικο!  :) Ξερεις αν μπορει να γραφτει στο εκεπις οποιοσδηποτε? ??? ???
theano ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΚΕΚ-ΝΕΛΕ Ζητάνε φιλολόγους?
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 01:00:49 πμ »
Μηπως εννοεις Κ.Ε.Ε. ? Αν ναι, τοτε μπαινεις στην ιστοσελιδα των Κ.Ε.Ε. βρισκεις το Κ.Ε.Ε. της περιοχης που σ΄ενδαιφερει, παιρνεις τηλ κα ρωτας ποτε βγαινει προκυρηξη για εκπαιδευτές. Το θεμα  μ΄αυτα ειναι οτι  βγαινει προκυρηξη οποτε  να ΄ ναι κι εφοσον το ζητησουν καποια Κ.Ε.Ε. λογω έλλειψης εκπαιδευτων. Πρεπει να το παρακολουθείς συνεχεια. Αν θυμαμαι καλα τα λεφτα ειναι συμπαθητικα αλλα αργουν λιγο . Ομως η προυπηρεσια δεν μετραει για διορισμο και τετοια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΚΕΚ-ΝΕΛΕ Ζητάνε φιλολόγους?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:14:15 »

Αποσυνδεδεμένος almali

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μάθε παιδί μου γράμματα! - ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΚΕΚ-ΝΕΛΕ Ζητάνε φιλολόγους?
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 26, 2007, 04:31:33 μμ »
Τα ΚΕΚ είναι τα λεγόμενα κέντρα επαγγελματικής κατάρτισης  στα οποία διδάσκουν άτομα με αναγνωρισμένη πείρα στην εκπαίδευση ενηλίκων:διδασκαλία σε ενήλικους, σχετικό μεταπτυχιακό....Αυτοί για να επιλεχθούν γραφονται στο μητρώο των εκπαιδευτών του ekepis στο οποίο όμως πρέπει να πληρώσεις και ένα σεβαστό ποσό χωρίς να είσαι σίγουρος ότι θα σε πάρουν και τα λεφτά είναι λίγα και αργούν. Βέβαια η εκπαιδευτική πείρα που θα αποκτήσει κάποιος έτσι δεν μετράει στον ασεπ. Τώρα τα ΚΕΕ είναι τα κέντρα εκπαίδευσης ενηλίκων που εντάσονται   στο ΙΔΕΚΕ και αυτό στη γενική γραμματεία  εκπαίδευσης ενηλίκων και μετά στο υπουργείο παιδείας. Το Ιδεκε έχει δική του ιστοδελίδα και κατά καιρούς προκηρύσει διάφορες θέσεις από τις οποίες μερικές αφορούν φιλολόγους. Όποιος θέλει μπορεί να κάνει τα χαρτιά του αλλά προηγούνται όσοι έχουν ειδίκευση στην εκπαίδευση ενηλίκων ή σχετική επαγγελματική εμπειρία. Γνωρίζω όμως προσωπικά ότι τα χρήματα αργούν και εννοείται ότι και σε αυτήν την περίπτωση δεν μετράει τίποτα ως μόρια σε ασεπ. Τέλος το  ΝΕΛΕ είναι πρόγραμμα που γίνεται από την νομαρχία, αφορά ενήλικες, για να σε πάρουν καλό είναι να έχεις γνωστό στη νομαρχία αλλά για φέτος δεν βγήκε προκήρυξη.Αυτά ήταν ένα γενικό ξεκαθάρισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2007, 01:37:23 μμ από almali »

Αποσυνδεδεμένος theano_pe02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΚΕΚ-ΝΕΛΕ Ζητάνε φιλολόγους?
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 27, 2007, 01:32:46 μμ »
Επιτελους τα ξεκαθαρισα κ γω, γιατι πολλα ακουγα και...λιγα καταλαβαινα! :-[ :-[ Ευχαριστω πολυ! ;D
theano ΠΕ02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.