*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές πρώτου διορισμού  (Αναγνώστηκε 113364 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #322 στις: Ιούλιος 09, 2009, 05:06:04 μμ »
αν αρνηθείς να πας ωρομίσθιος, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. μόνο αν αρνηθείς αναπλήρωση, σε διαγράφουν από τον πίνακα εκείνη τη χρονιά. αν σε καλέσουν όμως το φλεβάρη και αρνηθείς, δεν έχεις κυρώσεις. αν κάνω κάπου λάθος, να με διορθώσετε.

να θέσω πάλι το ζήτημα των περιοχών. σκέφτομαι να δηλώσω νησιά. όμως αυτό που με προβληματίζει είναι η μετακίνηση μέσα στο νησί. (δεν έχω δίπλωμα οδήγησης). όποιος έχει εμπειρία από ζωή σε νησί χωρίς αμάξι, ας βοηθήσει.

ας βοηθήσει κάποιος.... ???

ευχαριστω πολυ! :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:58:22 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #323 στις: Ιούλιος 09, 2009, 06:03:41 μμ »
Μήπως ξέρει κάποια νηπιαγωγός τι γίνεται με τα παιδιά των εκπαιδευτικών που ακολουθούν τους γονείς στην περιοχή διορισμού τους; Για την ακρίβεια, εγώ ήδη έχω γράψει το γιο μου στο νηπιαγωγείο της περιοχής κατοικίας μου. Τι δικαιολογητικά, όμως, χρειάζονται για να τον γράψω, τελικά, στην περιοχή που θα διοριστώ;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος mpdi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #324 στις: Ιούλιος 09, 2009, 06:54:09 μμ »
Κατα  'ρχήν  συγχαρητίρια  !

Θα  κάνεις  αίτηση  μεταγραφής  στην  περιοχή  που  θα  διοριστείς . Τα  χαρτιά  θα  πάνε  υπηρεσιακά . μαργαρίτα

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #325 στις: Ιούλιος 09, 2009, 07:48:34 μμ »
εχω ακουσει ότι τα παιδιά των εκπαιδευτικών μπορούν γραφτούν σε όποιο σχολείο θέλουν, έστω κι αν η διεύθυνση κατοικίας τους δεν είναι κοντά στο σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:58:22 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #326 στις: Ιούλιος 09, 2009, 08:08:53 μμ »
Ευχαριστώ, παιδιά, για τις απαντήσεις!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #327 στις: Ιούλιος 09, 2009, 10:56:42 μμ »
zois, συνάδελφος και γω του ιδιου πίνακα, προσπαθώ να μάθω πληροφορίες για τον τρόπο διορισμού.
Είναι πολύ πιθανό να διορίστείς φέτος μια και στον δικό μας κλάδο οι διοριστέοι είναι πραγματικά πολύ λίγοι!!! Ενστάσεις για τη βαθμολογία γραπτού δεν γίνεται ( τό λεω γιατι το προσπάθησα στον περασμένο διαγωνισμό). Εχώ όμως μια άλλη απορία αν κάποιος που δε δηλώσει ονομαστικά τα δυσπρόσιτα έστω και στο τέλος ή δεν τικάρει το κουτάκι με τα δυσπρόσιτα χάνει το διορισμό του για την πρώτη χρόνια ;αν ήταν να τον πάρουν τελευταίο ή προτελευταίο από τον πίνακα του ασεπ;( και πιθανώς να πάρουν τον επόμενο που τα έχει δηλώσει); Δεν ξέρω ίσως ενας παλιότερος συνάδελφος να μας το ξεκαθαρίσει αυτο.
ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Φίλε patra (ή απλά από την Πάτρα να υποθέσω  ;D) τα δυσπρόσιτα τα δηλώνεις ονομαστικά, οπότε λογικά όποιος τα δηλώσει ... πηγαίνει. Έχε το νου σου όμως γιατί εκεί υποχρεούσε να υπηρετήσεις δύο χρόνια ... 

ΥΓ. Είμαστε πλέον 3 οπότε αυτομάτως παύουμε να είμαστε μοναχικοί ...  :P
Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #328 στις: Ιούλιος 09, 2009, 11:35:48 μμ »
Mπορεί κάποιος να μας δώσει ένα link, ώστε να δούμε οι δευτεροβάθμιες σε ποιες περιοχές στο χάρτη αντιστοιχούν; Για παράδειγμα η Α' Κυκλάδων σε ποια νησιά αντιστοιχεί; Απ' όσα λέγονται, θα έχουμε μικρό χρονικό περιθώριο να κάνουμε την αίτηση, επομένως πρέπει λίγο να κάνουμε ένα πλάνο στο μυαλό μας.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #329 στις: Ιούλιος 09, 2009, 11:37:38 μμ »
Δες εδώ αυτήν την καταπληκτική δουλειά:  http://moriade.comli.com/

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #330 στις: Ιούλιος 09, 2009, 11:40:43 μμ »
Δες εδώ αυτήν την καταπληκτική δουλειά:  http://moriade.comli.com/
Όντως, καταπληκτική δουλειά. Χίλια ευχαριστώ!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #331 στις: Ιούλιος 10, 2009, 12:11:25 πμ »
zois, συνάδελφος και γω του ιδιου πίνακα, προσπαθώ να μάθω πληροφορίες για τον τρόπο διορισμού.
Είναι πολύ πιθανό να διορίστείς φέτος μια και στον δικό μας κλάδο οι διοριστέοι είναι πραγματικά πολύ λίγοι!!! Ενστάσεις για τη βαθμολογία γραπτού δεν γίνεται ( τό λεω γιατι το προσπάθησα στον περασμένο διαγωνισμό). Εχώ όμως μια άλλη απορία αν κάποιος που δε δηλώσει ονομαστικά τα δυσπρόσιτα έστω και στο τέλος ή δεν τικάρει το κουτάκι με τα δυσπρόσιτα χάνει το διορισμό του για την πρώτη χρόνια ;αν ήταν να τον πάρουν τελευταίο ή προτελευταίο από τον πίνακα του ασεπ;( και πιθανώς να πάρουν τον επόμενο που τα έχει δηλώσει); Δεν ξέρω ίσως ενας παλιότερος συνάδελφος να μας το ξεκαθαρίσει αυτο.
ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Φίλε patra (ή απλά από την Πάτρα να υποθέσω  ;D) τα δυσπρόσιτα τα δηλώνεις ονομαστικά, οπότε λογικά όποιος τα δηλώσει ... πηγαίνει. Έχε το νου σου όμως γιατί εκεί υποχρεούσε να υπηρετήσεις δύο χρόνια ... 

ΥΓ. Είμαστε πλέον 3 οπότε αυτομάτως παύουμε να είμαστε μοναχικοί ...  :P
Συνάδελφοι θέτω πάλι την ερώτηση του patra,γιατί δεν έχει απαντηθεί από κάποιον παλαιότερο.Αν δεν δηλώσουμε τα δυσπρόσιτα και δεν τα δηλώσουν ούτε οι παραπάνω από εμας,κι έτσι εξαντλούνται οι θέσεις στα μη δυσπρόσιτα,τότε μας στέλνουν στα δυσπρόσιτα υποχρεωτικά μια χρονιά;παίρνουν εκεί αναπληρωτές;χάνουμε το διορισμό;τί γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #332 στις: Ιούλιος 10, 2009, 12:29:42 πμ »
Καλησπερα σε όλους
 Με θέση 248 στους φιλολογους λέτε να διοριστώ από φέτος η παω για του χρόνου. 'Ειπαν πως απο ασεπ θα παρουν 240.
Για αναληρωτρια δεν το κοβω , εχω 17, 4 μορια
 οποτε δεν ξέρω τι να κανω με τα ιδιαιτερα και το φροντιστηριο που δουλεύω  να τους πω οτι τα παραταω ;
 κι αν δεν με διορισουν φετος μια χρονιά θα κάθομαι;
Οποιος εχει καμια ιδεα ασ απαντησει
 Σας Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ghostjim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #333 στις: Ιούλιος 10, 2009, 10:08:14 πμ »


Καλησπέρα και πάλι και ευχαριστώ για την συνδρομή σας ...
knkn ... Ευχαριστώ για τις ευχές σου ... έχω και από τα 2 δηλ.  και γυναι κα και παιδί ... οπότε για νησί δεν με βλέπω ... ίσως σε κάποια μακρινή ξέρα (στεριά ) εκτός έβρου...

Φίλε ghostjim  επιτέλους συναντάω συνάδελφο ... Συγχαρητήρια σε σένα όπως και σε όλα τα παιδιά ... Εσύ υπολογίζεις για φέτος ή του χρόνου? Αντε μακάρι να τρώμε κανένα ψητό μαζί σε κάποιο απομακρυσμένο χωριουδάκι ...  ;D


[/quote]

Συνάδελφε Ζοι,

όντως είμαστε είδος υπο εξαφάνιση και οχι προστατευόμενο........ ;D.

Μάλλον διορίζομαι φέτος διότι 8ος αλλά στην σειρά επιλογής 17ος........ (9 απο ενιαίο πίνακα).Χαρούμενος, αλλά και εγώ με γυναίκα και ένα παιδάκι 8 μηνών, οπότε και προβληματισμένος για το αν θα εχει έστω αγροτικό ιατρό στο ξερονήσι που θα μας στείλουν.Βέβαια απο οτι καταλαβα εμείς με τα γυναικόπαιδα θα εχουμε κάποια διαφορετική μεταχείριση...... ::)

Ένας πριν απο εμένα στον πίνακα διοριστέων μπαίνει με τον ενιαίο. Αρα ,χωρίς να είμαι σίγουρος , απο τον ΑΣΕΠ μέχρι και το 14 θα διοριστεί....σου μένει άλλος ένας....οπότε έχεις ελπίδες για φέτος.

 Όλα αυτά θα τα δούμε βέβαια....Το ψητο ισχύει...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2009, 04:20:46 μμ από ghostjim »

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #334 στις: Ιούλιος 10, 2009, 10:14:23 πμ »
να θέσω πάλι το ζήτημα των περιοχών. σκέφτομαι να δηλώσω νησιά. όμως αυτό που με προβληματίζει είναι η μετακίνηση μέσα στο νησί. (δεν έχω δίπλωμα οδήγησης). όποιος έχει εμπειρία από ζωή σε νησί χωρίς αμάξι, ας βοηθήσει.
Kαλημερα κ συγχαρητηρια για το διορισμο σας! Οσο αφορα για τα νησια υπαρχουν διαφορες, ειμαι Ροδο οποτε μπορω να μιλησω για Δωδεκανησα κ ξερω κ λιγο απο κυκλαδες .Στα μεγαλυτερα νησια το αυτοκινητο ειναι καλο να το εχεις αλλα οχι κ ακρως απαραιτητο.Στα μικρα κινεισαι ανετα με τα ποδια η ποδηλατο.Το θεμα ειναι οτι αν σε στειλουν σε απομακρυσμενο χωριο απο την πολη ,χωρις αμαξι θα αναγκαστεις να μεινεις εκει ενω διαφορετικα ισως μπορουσες να μεινεις πολη κ να μετακινεισαι. Ειναι θεμα επιλογων λοιπον κ βεβαια εξαρταται απο το σε ποιο σχολειο θα πας. Εννοειται οτι αν σε στειλουν μεσα στην πολη δεν ειναι απαραιτητο. Ξερω μονιμους χρονια που ειναι απο αλλα μερη κ κινουνται με ποδηλατο ακομη. Απλα το αυτοκινητο θα σου εδινε μεγαλυτερη ανεση κινησεων(στα μεγαλα νησια) καθοτι θα θελεις να κινηθεις κ αλλου για αναψυχη (πχ. μπανιο) κ θα εισαι λιγο περιορισμενη .

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #335 στις: Ιούλιος 10, 2009, 10:31:58 πμ »
zois, συνάδελφος και γω του ιδιου πίνακα, προσπαθώ να μάθω πληροφορίες για τον τρόπο διορισμού.
Είναι πολύ πιθανό να διορίστείς φέτος μια και στον δικό μας κλάδο οι διοριστέοι είναι πραγματικά πολύ λίγοι!!! Ενστάσεις για τη βαθμολογία γραπτού δεν γίνεται ( τό λεω γιατι το προσπάθησα στον περασμένο διαγωνισμό). Εχώ όμως μια άλλη απορία αν κάποιος που δε δηλώσει ονομαστικά τα δυσπρόσιτα έστω και στο τέλος ή δεν τικάρει το κουτάκι με τα δυσπρόσιτα χάνει το διορισμό του για την πρώτη χρόνια ;αν ήταν να τον πάρουν τελευταίο ή προτελευταίο από τον πίνακα του ασεπ;( και πιθανώς να πάρουν τον επόμενο που τα έχει δηλώσει); Δεν ξέρω ίσως ενας παλιότερος συνάδελφος να μας το ξεκαθαρίσει αυτο.
ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Φίλε patra (ή απλά από την Πάτρα να υποθέσω  ;D) τα δυσπρόσιτα τα δηλώνεις ονομαστικά, οπότε λογικά όποιος τα δηλώσει ... πηγαίνει. Έχε το νου σου όμως γιατί εκεί υποχρεούσε να υπηρετήσεις δύο χρόνια ... 

ΥΓ. Είμαστε πλέον 3 οπότε αυτομάτως παύουμε να είμαστε μοναχικοί ...  :P
Συνάδελφοι θέτω πάλι την ερώτηση του patra,γιατί δεν έχει απαντηθεί από κάποιον παλαιότερο.Αν δεν δηλώσουμε τα δυσπρόσιτα και δεν τα δηλώσουν ούτε οι παραπάνω από εμας,κι έτσι εξαντλούνται οι θέσεις στα μη δυσπρόσιτα,τότε μας στέλνουν στα δυσπρόσιτα υποχρεωτικά μια χρονιά;παίρνουν εκεί αναπληρωτές;χάνουμε το διορισμό;τί γίνεται;

Δεν σε στέλνουν σε μέρος που δεν έχεις δηλώσει. Αυτό σημαίνει πως αν την πρώτη χρονιά με βάση αυτά που έχεις δηλώσει δεν μπορείς να διοριστείς, έχεις τη δυνατότητα να το κάνεις τη δεύτερη χρονιά. Αν με βάση τις επιλογές σου και τη δεύτερη χρονιά δε διορίζεσαι, χάνεις οριστικά τον διορισμό. Άρα, τα δηλώνεις όλα (αν έχεις τα λιγότερα μόρια από τους διοριστέους).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 487

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.