*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές πρώτου διορισμού  (Αναγνώστηκε 113361 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #308 στις: Ιούλιος 07, 2009, 11:14:42 μμ »
Καλησπέρα σε όλους....
Συγχαρητήρια σε όδους κατάφεραν να μπουν στους πίνακες των διοριστέων φέτος. Εγώ είμαι ένας μοναχικός (από ότι κατάλαβα) πλήν "τίμιος" Γεωλόγος. Η σειρά κατάταξής μου είναι 15ος (στους 25) και από ότι έχω καταλάβει οι πιθανότητες μου να διοριστώ φέτος είναι μοιρασμένες .... ή κάνω λάθος? Εχω μια ακόμη απορία ... η διαδικασία των ενστάσεων αφορά μόνο στους βαθμούς πτυχίου και μεταπτυχιακών ή και σε αναβαθμολογήσεις γραπτών ? γιατί από ότι έχω διαπιστώσει σπάνια διαφέρουν οι τελικοί πίνακες από τους προσωρινούς.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας ... και καλή σταδιοδρομία ...
Απ' όσο λένε τα παιδιά στο φόρουμ, η βαθμολογία δεν αλλάζει, απλώς οι ενστάσεις αφορούν στην προϋπηρεσία και τα πτυχία.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:34:54 »

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #309 στις: Ιούλιος 07, 2009, 11:39:00 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση ...  :D
Εχει κανείς ιδέα πότε περίπου ανακοινώνονται οι τελικοί πίνακες ανά κλάδο? Η δική μας προθεσμία για ενστάσεις έληξε εχθές 6/7 ...
Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #310 στις: Ιούλιος 07, 2009, 11:41:27 μμ »
οι οριστικοί πίνακες κάνουν περίπου ένα μήνα να βγούν από την ημέρα δημοσίευσης των προσωρινών για κάθε κλάδο.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #311 στις: Ιούλιος 08, 2009, 12:18:06 πμ »
Ευχαριστώ mat ...  :D
Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:34:54 »

Αποσυνδεδεμένος ghostjim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #312 στις: Ιούλιος 08, 2009, 09:56:10 πμ »
Καλησπέρα σε όλους....
Συγχαρητήρια σε όδους κατάφεραν να μπουν στους πίνακες των διοριστέων φέτος. Εγώ είμαι ένας μοναχικός (από ότι κατάλαβα) πλήν "τίμιος" Γεωλόγος. Η σειρά κατάταξής μου είναι 15ος (στους 25) και από ότι έχω καταλάβει οι πιθανότητες μου να διοριστώ φέτος είναι μοιρασμένες .... ή κάνω λάθος? Εχω μια ακόμη απορία ... η διαδικασία των ενστάσεων αφορά μόνο στους βαθμούς πτυχίου και μεταπτυχιακών ή και σε αναβαθμολογήσεις γραπτών ? γιατί από ότι έχω διαπιστώσει σπάνια διαφέρουν οι τελικοί πίνακες από τους προσωρινούς.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας ... και καλή σταδιοδρομία ...

Φιλε Zoi

άλλος ενας μοναχικός εδω..... του ίδιου πίνακα:).

Υπάρχουν πιθανότητες αφού κάποιοι ίσως να μπουν με τον ενιαίο πίνακα κι ας έχουν πετύχει στον ΑΣΕΠ.

Παράλληλα δεν ξέρεις αν κάποιος απο τους πρώτους 13,που φαίνεται να διορίζονται, αποφασίσει να μην κάνει τα χαρτιά του φέτος για να μπεί σε καλύτερη σειρά-θέση του χρόνου.

Εσύ όντως είσαι οριακά αλλά πιθανόν να φύγεις φέτος. Αυτά στα λέω με κάθε επιφύλαξη διότι ψαράς κι εγω.....και οτι ψάρια εχω πιάσει εδω μέσα στα λέω..... :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2009, 12:20:18 μμ από ghostjim »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #313 στις: Ιούλιος 08, 2009, 10:09:21 πμ »
έχεις αρκετές πιθανότητες αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι και σίγουρο..
πάντως αν διοριστείς θα είσαι ο τελευταίος ή στους τελευταίους.. κοινώς θα πας σε όποιο άγονο νησάκι δεν επιλέξουν όλοι οι άλλοι...
όχι ότι είναι άσχημο αυτό... ειδικά αν δεν έχεις γυναίκα παιδιά και πολλές υποχρεώσεις ... 
καλό διορισμό ( φέτος ή του χρόνου ) σου εύχομαι !

Καλησπέρα σε όλους....
Συγχαρητήρια σε όδους κατάφεραν να μπουν στους πίνακες των διοριστέων φέτος. Εγώ είμαι ένας μοναχικός (από ότι κατάλαβα) πλήν "τίμιος" Γεωλόγος. Η σειρά κατάταξής μου είναι 15ος (στους 25) και από ότι έχω καταλάβει οι πιθανότητες μου να διοριστώ φέτος είναι μοιρασμένες .... ή κάνω λάθος? Εχω μια ακόμη απορία ... η διαδικασία των ενστάσεων αφορά μόνο στους βαθμούς πτυχίου και μεταπτυχιακών ή και σε αναβαθμολογήσεις γραπτών ? γιατί από ότι έχω διαπιστώσει σπάνια διαφέρουν οι τελικοί πίνακες από τους προσωρινούς.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας ... και καλή σταδιοδρομία ...

Αποσυνδεδεμένος elenista

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #314 στις: Ιούλιος 08, 2009, 05:33:51 μμ »
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια αν και οφείλω να παραδεχτώ πως έχω ακόμη πολλές απορίες!!!!!!Εγώ που είμαι θεολόγος θα μπορούσα να πέσω στην περίπτωση : υπεράριθμη?Κι αν ναι, τι σημαίνει αυτο?Που θα πάω αν εκεί που με στείλουν είμαι υπεράριθμη? Θα επιλέξω εγώ ή θα με στείλουν κάπου αλλού?Και κατι άλλο: με σειρά 18 αν δεν καάνω τα χαρτιά μου φέτος για διορισμό θα είμαι σε καλύτερη μοίρα του χρόνου να επιλέξω περιοχή ή θα έχω κάποιες κυρώσεις???Ή απλα θα με πάρουν ωρομίσθια?????
Χίλια ευχαριστώ και πολλά συγχαρητήρια σε όσους τα καταφέραν!!!!Οι υπόλοιποι ας μην απελπίζονται, ο επιμένων νικά!!!!!Κι εγώ με την 4η τα κατάφερα!!!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #315 στις: Ιούλιος 08, 2009, 06:29:25 μμ »
Παράθεση
Φιλε Zoi

άλλος ενας μοναχικός εδω..... του ίδιου πίνακα:).

Υπάρχουν πιθανότητες αφού κάποιοι ίσως να μπουν με τον ενιαίο πίνακα κι ας έχουν πετύχει στον ΑΣΕΠ.

Παράλληλα δεν ξέρεις αν κάποιος απο τους πρώτους 13,που φαίνεται να διορίζονται, αποφασίσει να μην κάνει τα χαρτιά του φέτος για να μπεί σε καλύτερη σειρά-θέση του χρόνου.

Εσύ όντως είσαι οριακά αλλά πιθανόν να φύγεις φέτος. Αυτά στα λέω με κάθε επιφύλαξη διότι ψαράς κι εγω.....και οτι ψάρια εχω πιάσει εδω μέσα στα λέω..... :)


έχεις αρκετές πιθανότητες αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι και σίγουρο..
πάντως αν διοριστείς θα είσαι ο τελευταίος ή στους τελευταίους.. κοινώς θα πας σε όποιο άγονο νησάκι δεν επιλέξουν όλοι οι άλλοι...
όχι ότι είναι άσχημο αυτό... ειδικά αν δεν έχεις γυναίκα παιδιά και πολλές υποχρεώσεις ...  
καλό διορισμό ( φέτος ή του χρόνου ) σου εύχομαι !



Καλησπέρα και πάλι και ευχαριστώ για την συνδρομή σας ...
knkn ... Ευχαριστώ για τις ευχές σου ... έχω και από τα 2 δηλ.  και γυναι κα και παιδί ... οπότε για νησί δεν με βλέπω ... ίσως σε κάποια μακρινή ξέρα (στεριά ) εκτός έβρου...

Φίλε ghostjim  επιτέλους συναντάω συνάδελφο ... Συγχαρητήρια σε σένα όπως και σε όλα τα παιδιά ... Εσύ υπολογίζεις για φέτος ή του χρόνου? Αντε μακάρι να τρώμε κανένα ψητό μαζί σε κάποιο απομακρυσμένο χωριουδάκι ...  ;D

Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος patra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #316 στις: Ιούλιος 08, 2009, 08:49:23 μμ »
zois, συνάδελφος και γω του ιδιου πίνακα, προσπαθώ να μάθω πληροφορίες για τον τρόπο διορισμού.
Είναι πολύ πιθανό να διορίστείς φέτος μια και στον δικό μας κλάδο οι διοριστέοι είναι πραγματικά πολύ λίγοι!!! Ενστάσεις για τη βαθμολογία γραπτού δεν γίνεται ( τό λεω γιατι το προσπάθησα στον περασμένο διαγωνισμό). Εχώ όμως μια άλλη απορία αν κάποιος που δε δηλώσει ονομαστικά τα δυσπρόσιτα έστω και στο τέλος ή δεν τικάρει το κουτάκι με τα δυσπρόσιτα χάνει το διορισμό του για την πρώτη χρόνια ;αν ήταν να τον πάρουν τελευταίο ή προτελευταίο από τον πίνακα του ασεπ;( και πιθανώς να πάρουν τον επόμενο που τα έχει δηλώσει); Δεν ξέρω ίσως ενας παλιότερος συνάδελφος να μας το ξεκαθαρίσει αυτο.
ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Αποσυνδεδεμένος fotini.1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #317 στις: Ιούλιος 09, 2009, 12:38:47 πμ »
να θέσω πάλι το ζήτημα των περιοχών. σκέφτομαι να δηλώσω νησιά. όμως αυτό που με προβληματίζει είναι η μετακίνηση μέσα στο νησί. (δεν έχω δίπλωμα οδήγησης). όποιος έχει εμπειρία από ζωή σε νησί χωρίς αμάξι, ας βοηθήσει.
άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα να σου χαλάνε τ' όνειρο και συ να τους αφήνεις...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #318 στις: Ιούλιος 09, 2009, 01:39:09 πμ »
καλησπερα σας! να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω παρει απαντηση κ θελω να διευθετησω καποια θεματα? ειμαι φιλολογος διοριστεα με τη δευτερη φουρνια. θεση 472 στους 480 οποτε στους τελευταιους. μηπως ξερει κανεις να μου πει φετος τι θα γινει? υπαρχει περιπτωση να παω αναπληρωτρια? εχω γυρω στα 18 μορια. 17,5 περιπου απο τη βαθμολογια κ 0,77 απο πδς. ηξερα οτι την πρωτη χρονια σε παιρνουν αναπληρωτρια αλλα καταλαβα οτι μαλλον αυτο δεν ειναι πιθανον. κ αν με καλεσουν ωρομισθια κ δεν παω θα εχω καμια κυρωση?
ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #319 στις: Ιούλιος 09, 2009, 02:27:36 πμ »
zois, συνάδελφος και γω του ιδιου πίνακα, προσπαθώ να μάθω πληροφορίες για τον τρόπο διορισμού.
Είναι πολύ πιθανό να διορίστείς φέτος μια και στον δικό μας κλάδο οι διοριστέοι είναι πραγματικά πολύ λίγοι!!! Ενστάσεις για τη βαθμολογία γραπτού δεν γίνεται ( τό λεω γιατι το προσπάθησα στον περασμένο διαγωνισμό). Εχώ όμως μια άλλη απορία αν κάποιος που δε δηλώσει ονομαστικά τα δυσπρόσιτα έστω και στο τέλος ή δεν τικάρει το κουτάκι με τα δυσπρόσιτα χάνει το διορισμό του για την πρώτη χρόνια ;αν ήταν να τον πάρουν τελευταίο ή προτελευταίο από τον πίνακα του ασεπ;( και πιθανώς να πάρουν τον επόμενο που τα έχει δηλώσει); Δεν ξέρω ίσως ενας παλιότερος συνάδελφος να μας το ξεκαθαρίσει αυτο.
ευχαριστώ εκ των προτέρων. 
Επειδή έχω την ίδια απορία,ας μας διαφωτίσει κάποιος που γνωρίζει παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος nicolasg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕΟ3
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 09, 2009, 02:34:22 πμ »
Ημουν διοριστεος ΠΕ03 του προηγουμενου ΑΣΕΠ.Δε με καλεσαν αναπληρωτη αλλα ωρομίσθιο.δεν θυμάμαι τι ισχυει αν σε καλεσουν ως αναπληρωτη,για ωρομισθιο ομως δεν υπαρχει προβλημα να αρνηθεις.Εμενα με παρακαλαγανε κυριολεκτικα για να παω ωρομισθιος.

Αποσυνδεδεμένος fotini.1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #321 στις: Ιούλιος 09, 2009, 03:16:04 μμ »
αν αρνηθείς να πας ωρομίσθιος, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. μόνο αν αρνηθείς αναπλήρωση, σε διαγράφουν από τον πίνακα εκείνη τη χρονιά. αν σε καλέσουν όμως το φλεβάρη και αρνηθείς, δεν έχεις κυρώσεις. αν κάνω κάπου λάθος, να με διορθώσετε.

να θέσω πάλι το ζήτημα των περιοχών. σκέφτομαι να δηλώσω νησιά. όμως αυτό που με προβληματίζει είναι η μετακίνηση μέσα στο νησί. (δεν έχω δίπλωμα οδήγησης). όποιος έχει εμπειρία από ζωή σε νησί χωρίς αμάξι, ας βοηθήσει.

ας βοηθήσει κάποιος.... ???
άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα να σου χαλάνε τ' όνειρο και συ να τους αφήνεις...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.