*

Αποστολέας Θέμα: Συμπλήρωση ωραρίου  (Αναγνώστηκε 1296 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cowboy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΑΦΛΟΣ
    • Προφίλ
Συμπλήρωση ωραρίου
« στις: Οκτώβριος 22, 2007, 11:16:58 μμ »
Μόλις σήμερα προσλήφθηκα ωρομίσθιος σε Βθμια με 8 ώρες.Μαθαίνω όμως ότι σε γειτονικό νομό που έχω δηλώσει υπάρχουν και άλλες ώρες.Εχω προτεραιότητα εγώ + για αυτές μέχρι να καλύψω ωράριο (11 ώρες) ή θα καλέσουν τον επόμενο από μενα + θα του δώσουν 11 ώρες + εγώ θα μείνω με τις 8?Δεν είναι άδικο?Ξέρει μήπως κάποιος τί γίνεται?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:22:17 »

Αποσυνδεδεμένος chania2005

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 439
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα καλα!
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 23, 2007, 11:48:27 μμ »
Κι εγω την ιδια απορια εχω! Αυτα που ηθελα ακριβως να ρωτησω ειναι τα εξης:
- Ειμαι πρωτη στον πινακα ωρομισθιων του νομου μου. Αν με παρουν τωρα ωρομισθια και μου δωσουν ομως μονο 6 ωρες, γιατι τοσες εχουν κενο αυτη τη στιγμη, ενω αργοτερα βρεθουν κι αλλες 5 στον ιδιο νομο παλι, θα της δωσουν σε μενα που δεν εχω πιασει το 11ωρο ή στον αμεσως επομενο?
- Υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν 20 ωρες για την ειδικοτητα μου, κι ομως να μη μου δωσουν πληρες 11ωρο εμενα κι ας ειμαι πρωτη, θελοντας να τις μοιρασουν σε 3 ατομα πχ?
 
Cowboy μηπως για να παρουμε απαντηση πρεπει να αλλαξουμε το ονομα του θεματος...σε "Προσληψη σε 2 σταδια για συμπληρωση 11ωρου" ας πουμε?
worrying does not take away tomorrow's troubles, it takes away today's peace

Αποσυνδεδεμένος alexand

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 12:00:23 πμ »
μπορείς να το απαιτήσεις. Τουλάχιστον το 9ωρο. Αν πάρεις μόνο 6 ώρες θα πας σε όλες τις δευτεροβάθμιες που έχεις δηλώσει, θα πας όμως (από τηλ. άκρη δε θα βγάλεις κ θα ζητήσεις στις επόμενες ώρες αν είναι λίγες να πάρουν εσένα. θα το κάνουν. Δε χρειάζεται να έχεις γνωστό. Τουλάχιστον έτσι ήταν πριν 2 χρόνια.
Mπορούν να μου πάρουν τα λεφτά μου, την οικογένεια μου, την δουλειά μου, την υγεία μου, το σπίτι μου. Την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μου όμως ΔΕΝ μπορούν να μου την πάρουν μόνο εγώ μπορώ να την ξεπουλήσω και ΔΕΝ θα το κάνω!

Αποσυνδεδεμένος chania2005

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 439
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα καλα!
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 12:20:07 πμ »
μπορείς να το απαιτήσεις. Τουλάχιστον το 9ωρο. Αν πάρεις μόνο 6 ώρες θα πας σε όλες τις δευτεροβάθμιες που έχεις δηλώσει, θα πας όμως (από τηλ. άκρη δε θα βγάλεις κ θα ζητήσεις στις επόμενες ώρες αν είναι λίγες να πάρουν εσένα. θα το κάνουν. Δε χρειάζεται να έχεις γνωστό. Τουλάχιστον έτσι ήταν πριν 2 χρόνια.

Και πώς γινεται αυτο? Σου κανουν συμπληρωματικη προσληψη, ή τροποποιηση της ηδη υπρχουσας προσληψης? Οσο αργοτερα κι αν εμφανιστουν οι ωρες αυτες? Ειτε ενας μηνας δλδ περασει ή 2 μερες? Κι οταν λες θα το απαιτησουμε εννοεις οτι ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν?
worrying does not take away tomorrow's troubles, it takes away today's peace

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:22:17 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 12:22:22 πμ »
Νομίζω ότι σου κάνουν δεύτερη σύμβαση. Δεν υπάρχει πρόβλημα αν έχεις δύο συμβάσεις, αρκεί οι ώρες να μην υπερβαίνουν τις 11.

Αποσυνδεδεμένος chania2005

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 439
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα καλα!
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 12:31:11 πμ »
Το βασικο πιστευω ειναι να ξερουμε αν το δικαιουμαστε.. Αν δλδ ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν. Γιατι οπως εχω αρχισει να καταλαβαινω οι ωρομισθιες πρεπει να πηγαινουν αρκετα "βυσματικα", οποτε αν απλα τους το ζητησεις, κι αυτοι θελουν να δωσουν ωρες και σε καποιον αλλον, σιγα μη σ'ακουσουν! Αν ομως ξερεις οτι οντως προβλεπεται, και τους το πεις, δε θα μπορουν να κανουν τα δικα τους.
worrying does not take away tomorrow's troubles, it takes away today's peace

Αποσυνδεδεμένος cowboy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΑΦΛΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 10:06:21 πμ »
Εγω που μίλησα με κάποιον γνωστό σε δ/θμια μου είπε ότι αν πχ υπάρχουν 33 ώρες κενό,δεν θα χαλάσουν τα 3    11ωρα για να πάρεις εσύ 3 ή 4 ώρες για να συμπληρώσεις ωράριο.Αυτό το λέω για την δική μου περίπτωση που θέλω ώρες για άλλο νομό.Και αυτό που μπορούν να ισχυριστούν σε μία δ/θμια + να σε αποστομόσουν είναι ότι σύμφωνα με τον κώδικα  υπαλληλων δημοσίου απαγορεύεται η μετακίνηση από νομό σε νομό.Μπορεί να μην εφαρμόζεται αλλά ισχύει!!Τώρα για την περίπτωσή σου chania2005 που πρόκειται για την ίδια δ/θμια τα πράγματα πρέπει να είναι πιο εύκολα και να εξυπηρετηθείς αν θέλουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.