*

Αποστολέας Θέμα: Μια βοήθεια για πτυχιακή εργασία Νηπιαγωγού παρακαλώ:)  (Αναγνώστηκε 2890 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marigian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μικρή για είναι θλιβερή ;)
    • Προφίλ
Αγαπητοί μέλλοντες συνάδελφοι,

Θα ήθελα να με βοηθήσετε σχετικά με την πτυχιακή μου εργασία και το θέμα είναι Εθνικές εορτές στο νηπιαγωγείο: Οι αντιλήψεις των νηπιαγωγών. Θα ήθελα να βρω κάποιο ερωτηματολόγιο που θα απευθύνεται σε νηπιαγωγούς σχετικά με τιις εθνικές εορτές και πιο συγκεκριμένα εαν θα έπρεπε να οργανωνόνται οι εθνικες εορτές σε ένα διαπολιτισμικό νηπιαγωγείο. Οποιαδήποτε βοήθεια σασ θα μου ήταν ιδιαίτερη χρήσιμη, έστω μια κατεύθυνση για το που θα μπορούσα να ψάξω ίσωσ και κάποιο βιβλίο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2008, 11:40:45 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μia Voitheia gia ptyxiakh ergasia Nhpiagwgou parakalw :)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:06:35 »

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Μia Voitheia gia ptyxiakh ergasia Nhpiagwgou parakalw :)
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 03:55:14 μμ »
Χωρίς να είμαι της ειδικότητάς σου όταν έκανα την πτυχιακή μου στο πρώτο μέρος που κοίταξα ήταν η βιβλιοθήκη της σχολής και στο δεύτερο βιβλιοθήκες γενικά. Επειδεί κάνω δακτυλογραφίσεις κοίταξα μήπως έχω κάτι ανάλογο αλλά ήσουν άτυχη. Επίσεις αν πας στα βιβλιοπωλεία γύρω από το Πανεπιστήμιο που κάνουν δακτυλογραφίσεις σίγουρα θα βρείς ανάλογη πτυχιακή, σεμινάριο ή κάτι ανάλογο για να παρεις μιά γραμμή ή να δεις την βιβλιογραφία. (Αν χρησιμοποιήσεις κάτι τέτοιο να το αναφέρεις στην βιβλιογραφία σου γαι να μη θεωρηθεί ότι αντέγραψες εργασία)

Αυτά μόνο μπορώ να σου πω εγώ. Ελπίζω συνάδελφοί σου να σου δώσουν πολλές - πολλές πληροφορίες.

Και καλό πτυχίο. :)
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος teacherakos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε. 70
    • Προφίλ
Απ: Μia Voitheia gia ptyxiakh ergasia Nhpiagwgou parakalw :)
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 04:06:36 μμ »
Αγαπητοί μέλλοντες συνάδελφοι,

Θα ήθελα να με βοηθήσετε σχετικά με την πτυχιακή μου εργασία και το θέμα είναι Εθνικές εορτές στο νηπιαγωγείο: Οι αντιλήψεις των νηπιαγωγών. Θα ήθελα να βρω κάποιο ερωτηματολόγιο που θα απευθύνεται σε νηπιαγωγούς σχετικά με τιις εθνικές εορτές και πιο συγκεκριμένα εαν θα έπρεπε να οργανωνόνται οι εθνικες εορτές σε ένα διαπολιτισμικό νηπιαγωγείο. Οποιαδήποτε βοήθεια σασ θα μου ήταν ιδιαίτερη χρήσιμη, έστω μια κατεύθυνση για το που θα μπορούσα να ψάξω ίσωσ και κάποιο βιβλίο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

καλό θα ήταν να έρθεις σε επαφή με τον καθηγητή στον οποίο θα παραδώσεις την πτυχιακή ή με κάποιον συνεργάτη του
αυτοί μπορούν να σε κατευθύνουν καλύτερα
Γηράσκω αεί διδάσκοντας

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Μia Voitheia gia ptyxiakh ergasia Nhpiagwgou parakalw :)
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 24, 2007, 04:24:00 μμ »
Ένοείτε αυτό δηλαδή να είσαι σε επαφή με τον εισηγή καθηγητή. Απλά υπάρχουν και εισηγητές που είναι αδιάφοροι και δεν σου δίνουν καμία πληροφόριση. Αυτό υπέθεσα για να ρωτάς πως να ξεκινήσεις. Κανονικά πρέπει να σου δώσει ένα πλάνο της πτυχιακής. Πάντως να το ξέρεις αυτοί που σε ζορίζουν υπερ του δέοντος είναι σε ένα μεγάλο ποσοστό  και αυτοί που θέλουν να περάσουν την πτυχιακή σου για δική τους διπλωματική ή δημοσίευση. >:(
Ενας συμφοιτητής μου έκανε copyright για να μην την πάρουν. :D

Αν μπορείς άλλαξε τον τίτλο του θέματος με ελληνικούς χαρακτήρες. Απορώ ακόμα πως δεν σε "μάλωσε" ο administrator ακόμα. :D
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 733
Σύνολο: 738

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.