*

Αποστολέας Θέμα: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ  (Αναγνώστηκε 2329 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« στις: Οκτώβριος 31, 2007, 12:02:05 πμ »
Στην δευτεροβάθμια Κοζάνης έμαθα πως θα καλούν τους ωρομίσθιους ΠΕ04 με την σειρά. Έναν Φυσικό, έναν Χημικό, έναν Βιολόγο και έναν Γεωλόγο. Είναι δυνατόν να γίνονται αυτά τα πράγματα; Και μετά θα διορίζονται οι Γεωλόγοι με 7 μήνες.............
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:26 »

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 03:19:04 πμ »
Απ ότι καταλαβαίνω μάλλον θέλεις να καταργηθούν οι άλλοι κλάδοι εκτος φυσικής.Δεν έχω καταλάβει γιατί σ ενδιαφέρει στους πόσους μήνες διορίζονται οι γεωλόγοι οι χημικοί κλπ.Μήπως είδες τον αριθμό των αναπληρωτών ανά κλάδο?σαφώς πολλοί περισσότεροι οι φυσικοί.καμία αντιπαράθεση με τον κλάδο των φυσικών,αλλά δυστυχώς είστε πολλοί περισσότεροι απ όλους και δυστυχως με μεγαλύτερη αναμονή.φωνάζατε να σπάσει ο ΠΕΟ4, έσπασε και πάλι φωνάζετε γιατι οι χημικοί διορίζονται με 20 μόρια οι βιολόγοι με ακόμα λιγότερα και οι γεωλόγοι με ακόμα πιο λίγα.αφού είναι λιγότεροι.απλό είναι.δεν ξέρω τι προτείνεις αλλά δεν γίνεται όλοι οι κλάδοι να διορίζονται με τα ίδια μόρια.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 08:06:00 πμ »
Σοβαρα μιλας? :o Με τοσους διορισμους Φυσικων φετος, παραπονιεσαι που σε ΜΙΑ δευτεροβαθμια αποφασισαν να κανουν εναν τετοιο διακανονισμο για τους ωρομισθιους, προφανως γιατι εχουν κενα ΑΛΛΩΝ μαθηματων πλην της φυσικης? Το παραπονο σου ειναι παραλογο και μπραβο στη Δευτεροβαθμια Κοζανης που αποφασισε να προσλαβει επιτελους κι αλλες ειδικοτητες. Ξερω απειρα σχολεια οπου οι Φυσικοι διδασκουν Βιολογια Γ'Λυκειου για να συμπληρωσουν ωρες, αλλα δεν ξερω κανενα σχολειο οπου να αναθετουν στους Βιολογους Φυσικη Γ'Λυκειου. Ισα-ισα που πολλοι Βιολογοι και Γεωλογοι αναγκαζονται να δουλευουν σε δυο σχολεια για αυτο το λογο, ακομη κι αν ειναι μονιμοι εδω και τετραετια!

Συνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 31, 2007, 11:16:29 μμ »
Κατάλαβα έπεσα σε Γεωλόγους.
Εύχομαι να διοριστείτε να διδάσκετε Φυσική στην Γ'  Λυκείου και να προσφέρετε γέλιο στους μαθητές σας.
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:26 »

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 01:29:58 πμ »
Χημικός είμαι συνάδελφε.δεν σπαταλάω άλλο από το χρόνο μου για να απαντήσω στην ειρωνεία σου.Δεν ξέρεις τι σου γίνεται

Συνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 08:51:59 πμ »
Και εσύ αδικημένος είσαι φίλ, έναντι των Βιολόγων και των Γεωλόγων αλλά δεν το έχεις καταλάβει ακόμα.
Προφανώς δεν έχεις ψάξει καλά την κατάσταση και δεν είσαι πολυ ενημερωμένος.
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος chemist13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 10:02:32 πμ »
Και εσύ αδικημένος είσαι φίλ, έναντι των Βιολόγων και των Γεωλόγων αλλά δεν το έχεις καταλάβει ακόμα.
Προφανώς δεν έχεις ψάξει καλά την κατάσταση και δεν είσαι πολυ ενημερωμένος.


φιλε vag fys

και εγω χημικός είμαι και ξερω πολύ καλά όπωσ και οι άλλοι που σου απαντησαν οτι ειστε ο πιο ευνοημενος κλάδος.....

μην τρελαθούμε τωρα.....και ειμαι και πολυ ενημερωμένοσ....

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 10:22:05 πμ »
Φίλε μου σκέψου πολύ απλά. Όταν ο τελευταίος Φυσικος διορίζεται με 24,5 μόρια πως είναι δυνατόν να είμαστε ευνοημένοι; Όσον αφορά ότι είμαστε οι πιο πολλοί είναι αλήθεια. Πολύ απλά γιατί η Φυσική είναι το 60% και βάλε ...των ωρών που διατίθενται για πε4. Μη βιάζεσαι να διαφωνήσεις. Σκέψου και τα ΕΠΑΛ. Κάνουν 3 ώρες Φυσική στην Α, άλλες 3 στη Β και άλλες 2 για φέτος στη Γ. Χημεία 2 στην Α, 1 στην Β. Τίποτα άλλο ούτε Βιολογία ούτε Γεωλογία. Μόνο στα ΕΠΑΛ η αναλογία είναι 72% Φυσική 28 % Χημεία. Θα επανέλθω με στοιχεία από Γυμνάσια και Ενιαία Λύκεια. Πάντως δε χρειάζεται να τσακωνόμαστε μεταξύ μας. Με διάλογο και τεκμήρια απλά συζητάμε...
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 04:02:36 μμ »
Συνάδελφοι φυσικοί, πώς νομίζετε ότι θα έπρεπε να ρυθμιστεί το θέμα κατά τη γνώμη σας για να μην αδικείστε;

rozy4

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 05:43:49 μμ »
Συνάδελφοι φυσικοί, πώς νομίζετε ότι θα έπρεπε να ρυθμιστεί το θέμα κατά τη γνώμη σας για να μην αδικείστε;
κατα τη γνωμη μου ο φυσικος να διδασκει φυσικη, ο χημικος χημεια, ο βιολογος βιολογια και ο γεωλογος γεωγραφια.
Μονο αν ο καθενας διδασκει το αντικειμενο του και αρνηθει οτιδηποτε αλλο θα ξεκαθαρισει το τοπιο και θα ειναι δικαιο για ολους.

Συνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 06:45:06 μμ »
Πολύ σωστά. Έτσι πρέπει να γίνει. Το ότι οι ώρες της Φυσικής είναι περισσότερες δε σημαίνει πως πρέπει να κάνουν και οι Γεωλόγοι λίγες από αυτές. Τι δουλειά έχει ένας Γεωλόγος σε Λύκειο; Προφανώς για να πάρει τις ώρες που ανήκουν σε κάποιον Φυσικό ή Χημικό ή Βιολόγο.
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 07, 2007, 03:49:10 μμ »
Μηπως μετα απο την τελευταια φαση αναπληρωτων (50 Φυσικοι εναντι 10 Χημικων, 8 Βιολογων και 0 Γεωλογων), νιωθεις παλι οτι αδικουνται οι Φυσικοι? Ξερω σχολειο (Γυμνασιο-Λυκειο) στην Αιτ/νια που ζητουσε Βιολογο για να καλυψει το δευτερο κενο ΠΕ04 και τους στελνουν ξανα Φυσικο! Ωρομισθιους Βιολογους δεν προσλαμβαναν τοσους μηνες γιατι περιμεναν τον αναπληρωτη... να δουμε τωρα ποιος θα διδαξει τις Βιολογιες! Σαλατα τα εχουν κανει με τις Β' και Γ'αναθεσεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159907
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 449
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.