*

Αποστολέας Θέμα: pros olous  (Αναγνώστηκε 1133 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος melina_st

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
pros olous
« στις: Νοέμβριος 01, 2007, 10:45:19 μμ »
Καταρχήν καλησπέρα!Συγχαρητήρια σε όσους\ες κλήθηκαν και υπομονή και γρήγορα ευχάριστα νέα για τους\τις υπόλοιπους\ες. Κλήθηκα με τη Δ' φαση αναπληρώτρια στη Ροδόπη (μια από τις δύο). Έκανα ανάληψη υπηρεσίας στις 25-10. Η συνάδελφος παρουσιάστηκε μια μέρα πριν και παρότι ισοβαθμούσαμε, εκείνη ως έγγαμη διάλεξε μόνη την Κομοτηνή και για μένα έμειναν οι Σάπες (χωριό 25 χλμ μακριά). Είναι νομότυπη η τοποθέτηση ή μήπως έπρεπε να περιμένουν και εμένα?Παρ'ολα αυτά δεν το 'κανα θέμα και την επομένη πήγα σχολείο.Φεύγοντας είχα ένα ατύχημα με το αυτοκίνητο, δεκαπέντε μέρες αναρρρωτική άδεια και απίστευτο τρέξιμο γραφειοκρατίας προκειμένου να πληρωθώ (τελικά διαπίστωσα ότι η άδεια δεν είναι για την ανάρρωση αλλά για να χω χρόνο να τρέξω για τη χαρτούρα!).Τώρα πια εκτός που δεν έχω όχημα, έχω εγκεφαλική διάσειση και αρκετή φοβία στο δρόμο.Να τολμήσω να ζητήσω αλλαγή στην τοποθέτηση ή ότι έγινε έγινε? Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: pros olous
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:41:28 »

Αποσυνδεδεμένος elenaki81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: pros olous
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 11:46:21 μμ »
Καταρχήν καλησπέρα!Συγχαρητήρια σε όσους\ες κλήθηκαν και υπομονή και γρήγορα ευχάριστα νέα για τους\τις υπόλοιπους\ες. Κλήθηκα με τη Δ' φαση αναπληρώτρια στη Ροδόπη (μια από τις δύο). Έκανα ανάληψη υπηρεσίας στις 25-10. Η συνάδελφος παρουσιάστηκε μια μέρα πριν και παρότι ισοβαθμούσαμε, εκείνη ως έγγαμη διάλεξε μόνη την Κομοτηνή και για μένα έμειναν οι Σάπες (χωριό 25 χλμ μακριά). Είναι νομότυπη η τοποθέτηση ή μήπως έπρεπε να περιμένουν και εμένα?Παρ'ολα αυτά δεν το 'κανα θέμα και την επομένη πήγα σχολείο.Φεύγοντας είχα ένα ατύχημα με το αυτοκίνητο, δεκαπέντε μέρες αναρρρωτική άδεια και απίστευτο τρέξιμο γραφειοκρατίας προκειμένου να πληρωθώ (τελικά διαπίστωσα ότι η άδεια δεν είναι για την ανάρρωση αλλά για να χω χρόνο να τρέξω για τη χαρτούρα!).Τώρα πια εκτός που δεν έχω όχημα, έχω εγκεφαλική διάσειση και αρκετή φοβία στο δρόμο.Να τολμήσω να ζητήσω αλλαγή στην τοποθέτηση ή ότι έγινε έγινε? Ευχαριστώ για το χρόνο σας


Καλησπέρα...ως προς το πρώτο που λες...παίζουν φυσικά ρόλο τα μόριά σου ως προς το σχολείο που θα διαλέξεις, αλλά άκουσα πως όποιος παρουσιαστεί πρώτος έχει την ευκαιρία να διαλέξει νηπιαγωγείο...ψάξε το όμως, γιατί απλά αυτό έχω ακούσει. Ως προς το ατύχημά σου (και περαστικά να έχεις),  με τι κριτήρια θα τους πεις ότι θέλεις να αλλάξεις σχολείο?ότι είναι μακριά και πρέπει να παίρνεις το αυτοκίνητό σου, αλλά εσύ φοβάσαι? Θα σου πουν να παίρνεις ταξί ή λεωφορείο. Δε θεωρώ δυστυχώς ότι τους νοιάζουν οι προσωπικές μας ανασφάλειες. Επειδή όμως είμαι και εγώ οδηγός και καταλαβαίνω τις φοβίες σου, δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια νύξη μήπως γίνει τίποτα. Συμβουλή: ξεκίνα να πηγαίνεις αργά και δεξιά, για να μην ενοχλείς τους άλλους και θα το ξεπεράσεις...υπήρξα και εγώ κάποτε ομοιοπαθούσα. Σου εύχομαι το καλύτερο. :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 504
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 471
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.