*

Αποστολέας Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ  (Αναγνώστηκε 1110 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annouka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ
« στις: Νοέμβριος 14, 2007, 01:39:06 μμ »
Παιδιά βοηθείστε και σωστε με!
 Ημουν στους επιτυχόντες και διοριστέους νηπιαγωγους του τελευταίου διαγωνισμού ΑΣΕΠ με σειρα 500 κατι...Δεν διορίστηκα με την πρωτη χρονιά, μου είπαν οτι θα ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ . Ωστοσο με κάλεσαν αναπληρώτρια με την Α΄ Φάση αναπληρωτών και πήγα.
Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν βρίσκω το όνομα μου ούτε στους πινακες των αναπληρωτών ουτε στον ενιαίο πίνακα διορισμών

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ??? θα έχω πρόβλημα του χρόνου με το μόνιμο διορισμό???
Κακώς ηρθα αναπληρώτρια?  τι γίνεται... χάνω τη σειρά μου απο τους μόνιμους??
Η΄ τα μόρια που θα πάρω φέτος θα προσμετρηθούν σε αυτά που ήδη έχω και θα έχω καλύτερη σειρά το σχολικο έτος που ερχεται?
ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ   ??? ??? ???                ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:05:47 »

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 14, 2007, 01:49:04 μμ »
Έφόσον είσαι στους διοριστέους της επόμενης χρονιάς και αφού είχες κάνει αίτηση για αναπληρώτρια τον Ιούνιο, αποκλείεται να μην είναι το όνομά σου στους πίνακες των αναπληρωτών!!! (από πού σε βρήκαν και σε κάλεσαν αναπληρώτρια? ;D)
Ψάξε καλύτερα (και όχι με την εντολή "find" γιατί μπλοκάρει πολλές φορές...) Αν είναι η πρώτη σου επιτυχία στον τελευταίο ΑΣΕΠ, υπολόγισε πόσα μόρια ακριβώς έχεις πάνω από τη βάση (πχ 25) και πήγαινε απυθείας στο "σημείο" του πίνακα με τα αντίστοιχα μόρια. Κάπου εκεί μέσα είσαι. ;)
Στον ενιαίο πίνακα διορισμών δε θα μπορούσες να είσαι γιατί εκεί μπαίνουν τα άτομα που έχουν ξαναδουλέψει αναπληρωτές και κατατάσσονται με βάση την καθαρή προϋπηρεσία τους. Εφόσον δεν διοριζόσουν του χρόνου μέσω ΑΣΕΠ, θα έμπαινες στον πίνακα διορισμών με βάση τη φετινή σου εργασία ως αναπληρώτρια.
Τέλος...το διορισμό σου δεν τον χάνεις, οπότε μην αγχώνεσαι άδικα! :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 14, 2007, 01:52:35 μμ »
Η΄ τα μόρια που θα πάρω φέτος θα προσμετρηθούν σε αυτά που ήδη έχω και θα έχω καλύτερη σειρά το σχολικο έτος που ερχεται?

Αυτά τα μόρια δε θα αλλάξουν την σειρά σου στον πίνακα διοριστέων του ΑΣΕΠ. Πιθανόν να σε βοηθήσουν του χρόνου κατά την τοποθέτησή σου (επιλογή σχολείου και όχι περιοχής-νομού) και θα προσμετρηθούν και σε μία μελλοντική αίτηση μετάθεσης.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5700
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 15, 2007, 11:19:35 πμ »
Έχει δίκιο η sophie σ' αυτά που λέει. Δεν καταλαβαίνω γιατί στο e-aitisi συνεχίζουν να ανεβάζουν τα αρχεία σε μορφή html τη στιγμή που και αργούν να κατεβούν και το κυριότερο μπλοκάρουν την ώρα που προσπαθείς να τα διαβάσεις.
Ένας εύκολος τρόπος να διαβάσεις τους πίνακες και να αξιοποιήσεις τη λειτουργεία του FIND είναι να ανοίξεις το αρχείο με excel. Η διαδικασία είναι η εξής:
Αφού κατεβάσεις κανονικά τον πίνακα, τον αποθηκεύεις  προσέχοντας στο "αποθήκευση ως" να έχουμε επιλέξει "ιστοσελίδα html". Αφού αποθηκευτεί, κάνουμε δεξί κλικ στο εικονίδιο του αρχείου και επιλέγουμε "άνοιγμα με excel". Τώρα μπορούμε να διαβάσουμε άνετα το αρχείο.
Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα.
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.