*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομισθίες μεταπτυχιακού  (Αναγνώστηκε 1285 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος raskolnikov

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ωρομισθίες μεταπτυχιακού
« στις: Νοέμβριος 22, 2007, 11:35:02 πμ »
Συνάδελφοι, καλημέρα. Έχει κανείς εμπειρία από ωρομισθίες σε μεταπτυχιακό (δηλαδή, να βοηθάς σε διάφορες δουλειές του τομέα, επιτηρήσεις, κλπ); Είναι ενδιαφέρον ως εμπειρία; Και υπολογίζεται ως προϋπηρεσία για να πάρεις κανένα μόριο στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ;
Ποτέ δεν κατάφερα να ολοκληρώσω κάτι, αλλά αυτή τη φορά θα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομισθίες μεταπτυχιακού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:54:44 »

Αποσυνδεδεμένος philologist

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την επιστήμη μου και την εκπαίδευση.
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθίες μεταπτυχιακού
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 06, 2007, 12:03:17 πμ »
Συνάδελφοι, καλημέρα. Έχει κανείς εμπειρία από ωρομισθίες σε μεταπτυχιακό (δηλαδή, να βοηθάς σε διάφορες δουλειές του τομέα, επιτηρήσεις, κλπ); Είναι ενδιαφέρον ως εμπειρία; Και υπολογίζεται ως προϋπηρεσία για να πάρεις κανένα μόριο στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ;

Ως προυπηρεσία δεν υπολογίζεται!(δεν θα ήταν και λογικό) Για επιτηρήσεις εξετάσεων ζητάν συχνά από τους μεταπτυχιακούς εφόσον το επιθυμούν να συμβάλλουν αλλά δεν πληρώνονται για την επιτήρηση.  :( ;D ;DΤώρα , σε σπουδαστήρια κτλ ίσως αν υπάρχουν θέσεις να μπορεί κάποιος να απασχοληθεί.
"Ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής του και όταν , πια του διευκολύνει το πέρασμα , αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί , ενθαρρύνοντας το μαθητή του να φτιάξει τις δικές του γέφυρες". Ν. Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Ωρομισθίες μεταπτυχιακού
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 06, 2007, 12:49:22 πμ »
παντως ο εσωτερικος κανονισμος του μεταπτυχιακου της φιλολογιας απθ αναφερεται οτι μεταπτυχιακοι μπορουν να εργαστουν στο πανεπιστημιο ως ωριαια αντιμισθια.και υποτιθεται οτι πληρωνομαστε. εμας βεβαια μεχρι τωρα δεν μας εχουν αναφερει κατι στο μεταπτυχιακο

Αποσυνδεδεμένος inspector

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • -
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθίες μεταπτυχιακού
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 06, 2007, 02:20:41 μμ »
Και υπολογίζεται ως προϋπηρεσία για να πάρεις κανένα μόριο στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ;
Σιγουρα δε μετράει στον ΑΣΕΠ. Αν όμως η εργασία που προσφέρεις ειναι εκτος των υποχρεώσεων για τη λήψη του μεταπτυχαικου και εφόσον πάρεις βεβαιωση προυπηρεσίας, τοτε υπολογιζεται, αφου διοριστεις, ως προυηπηρεσια στο δημόσιο τομεα (για να ανεβεις μισθολογικο κλιμακιο).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομισθίες μεταπτυχιακού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:54:44 »

Αποσυνδεδεμένος almali

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μάθε παιδί μου γράμματα! - ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομισθίες μεταπτυχιακού
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 06, 2007, 02:22:56 μμ »
Εγώ δούλεψα στο ΑΠΘ με ωριαία αντιμισθία ως μεταπτυχιακή. Πρέπει να σε επιλέξει ο καθηγητής για να κάνεις επικουρεία όπως ονομάζεται σε αυτόν και μπορεί να σε χρησιμοποιήσει για δουλειά γραφείου, ώρες συνεργασίας με τους φοιτητές, επιτηρήσεις ή ακόμα και να διδάξεις κάποιο μάθημα αν χρειαστεί. οι επιτηρήσεις δεν πληρώνονται ξεχωριστά και είσαι υποχρεωμένος να τις κάνεις.Η σύμβαση που υπογράφεις αναφέρει ακριβώς πόσο θα πληρώνεσαι την ώρα αλλά είναι πολύ λίγα (εγώ έπαιρνα περίπου 100 ευρώ το μήνα). Όλα αυτά βέβαια δεν μετράνε για τον ΑΣΕΠ απλά ως επαγγελματική εμπειρία σε άλλες προκηρύξεις όπου θα καταθέσεις τα προσόντα σου.Ανάλογα με τον καθηγητή που θα συνεργαστείς είναι καλή εμπειρία, εγώ ήμουν τυχερή σε αυτό. :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 742
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 742
Σύνολο: 748

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.