*

Αποστολέας Θέμα: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών  (Αναγνώστηκε 107831 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #140 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 04:01:14 μμ »
Για κάθε μήνα που κανείς μάθημα ως ωρομίσθιος μπορείς να παρακολουθείς το http://e-aitisi.sch.gr/ και να βλέπεις την θέση σου στους πίνακες?
Αυτοί οι πίνακες ανανεώνονται συνεχώς και μπορεί κανείς ανά πάσα στιγμή να δει τη θέση του?

Όχι οι πίνακες ενημερώνονται 1-2 φορές το χρόνο. Συνήθως το καλοκαίρι και μετά με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς (προς τον Οκτώβρη συνήθως)

Παράθεση
Διορισμοί για μονίμους κάθε ποτέ γίνονται? Μόνο στην αρχή κάθε σχολικού έτους Σε καλούν αυτοί και σου ζητούν να δηλώσεις που θες να διοριστείς?

Κάθε καλοκαίρι ... σχεδόν. Όχι δεν σε καλούν. Εσύ υποβάλλεις αίτηση αν έχεις προϋπηρεσία ή αν έχεις περάσει ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:56 »

Αποσυνδεδεμένος minus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #141 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 10:20:47 μμ »
Αν εχεις προυπηρεσια πως ξερεις οτι διοριζεσαι? Ανακοινωνεται καπου το ονομα σου?

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #142 στις: Νοέμβριος 23, 2006, 11:35:28 μμ »
Αν εχεις προυπηρεσια πως ξερεις οτι διοριζεσαι? Ανακοινωνεται καπου το ονομα σου?

Κάνεις αίτηση διορισμού και μετά παρακολουθείς εφημερίδες και ιντερνετ (www.pde.gr ;) για να δεις αν διορίστηκες.

Αποσυνδεδεμένος angieth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #143 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 11:30:09 πμ »
Καλημέρα

Η ειδική κατηγορία στους ενιαίους Πίνακες Αναπληρωτών τι ακριβώς περιγράφει? Άμα ανήκεις σε αυτή την ομάδα, προηγείσαι όλων ανεξάρτητα από την ημερομηνία κτήσης πτυχίου?

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:56 »

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #144 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 11:37:56 πμ »
Άτομα με μεσογειακή αναιμία,σκλήρυνση κατά πλάκας και πολύτεκνους.
Ναι προηγείσαι όλων ανεξάρτητα μορίων ή χρονολογίας κτήσης πτυχίου. :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος angieth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #145 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 11:47:27 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για τη σύντομη απάντηση. Υπάρχει κάποιο επίσημο έγγραφο που αναφέρει ακριβώς τις ασθένειες?

Χίλια ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #146 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 12:18:45 μμ »
Η εγκύκλιος μόνο για την πρόσληψη αναπληρωτών-ωρομισθίων.Σου αντιγράφω το σχετικό απόσπασμα.

11. Από τις διατάξεις του άρθρου 1 παρ.8 του Ν.3194/2003 και τις διατάξεις του άρθρου 17 του Ν.3402/2005 (ΦΕΚ 258/17-10-2005 τ.Α΄) ορίζεται ότι οι εκπαιδευτικοί που πάσχουν από σκλήρυνση κατά πλάκας προτάσσονται στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων εκπαιδευτικών αμέσως μετά τους υποψηφίους που είναι πολύτεκνοι εξ ιδίας οικογενείας ή πάσχουν από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία και δρεπανο-μικροδρεπανοκυτταρική αναιμία.

...και όλη η εγκύκλιος : http://dide.xan.sch.gr/newsite/stories-s.php?id=251
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος angieth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #147 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 12:25:57 μμ »
Με σώνεις!

Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος minus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #148 στις: Δεκέμβριος 04, 2006, 11:58:18 πμ »
Για να μπω στο νοημα πειτε μου: υπαρχει κατα καποιο τροπο κατι σαν 'φακελος' για καθεναν που υποβαλλει τα χαρτια του στην Β/βαθμια?
Πχ. αν φετος πηρα το πτυχιο της ασπαιτε, παω και το δηλωνω? Προσκομιζω ενα αντιγραφω, κανω καποια αιτηση, και αυτο πλεον προσμετράται και υπαρχει στο φακελο μου?

Ή αν κανω καποιες ωρες ως ωρομισθιος, πως ενημερωνεται το συστημα? Αυτοματα? Ηλεκτρονικα?

Αποσυνδεδεμένος MrDegree

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • La vita e bella
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #149 στις: Δεκέμβριος 11, 2006, 12:22:37 μμ »
     Αν κάνεις μια φορά τα χαρτιά σου για αναπληρωτής ή για ωρομίσθιος τότε "φακελώνεσαι" μια για πάντα απο τη δευτεροβάθμια και μετά κάθε χρόνο αρκεί να υποβάλεις μόνο μιά αίτηση.
     Αν τώρα αποκτήσεις παιδαγωγική κατάρτηση κατα τη διάρκεια της χρονιάς τότε μπορείς να πας να καταθέσεις το πτυχίο σου οποιαδήποτε χρονική στιγμη το αποκτήσεις.Οι πινακες θα ενημερωθούν αυτόματα, αλλα μπορεί να αργήσουν. Εγώ πριν 1,5 μηνα απέκτησα παιδαγωγική κατάρτηση(πτυχιο καθηγητικών σχολών) και ο πινακας αναπληρωτων ενημερώθηκε πριν 15 μερες, ενω ο πίνακας ενιαίων διορισμών δεν έχει ενημερωθεί ακόμα.
     Τα μόρια προυπηρεσίας ενημερώνονται κάθε χρόνο, οπότε μην περιμένεις να δεις τα μόρια της προυπηρεσίας σου της φετινής χρονιάς

Αποσυνδεδεμένος ovs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών πε 17
« Απάντηση #150 στις: Απρίλιος 30, 2007, 12:22:40 πμ »
θα ήταν ευκολο να βρούμε τον πίνακα διοριστέων της πε 17; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #151 στις: Απρίλιος 30, 2007, 08:22:45 πμ »
Αν αναζητάς τους καινούργιους πίνακες είναι νωρίς ακόμη. Αλλά, αν θέλεις να δείς τους πίνακες που ίσχυαν μέχρι πέρυσι τότε πήγαινε το
http://e-aitisi.sch.gr/
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος ansna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #152 στις: Απρίλιος 30, 2007, 10:53:00 μμ »
Καλησπέρα ,να σας κάνω μια ερώτηση καταρχίν είμαι καινούργια στο χώρο της εκπαίδευσης κ δεν ξέρω τι γίνεται εδώ. Λοιπόν είμαι ωρομίσθια πληροφορικής από τον Δεκέμβριο, στην αίτηση είχα δηλώσει μόνο για ωρομίσθια τπτ άλλο. Λοιπόν πήγα και είδα τους ενιαίους πίνακες   όπως ήταν λογικό δεν υπήρχα πουθενά. Η ερώτησή μου είναι, στουσ καινούργιους πίνακες που θα βγούν θα είμαι στις τελευαίες θέσεις?Δλδ θα προηγούνται όλοι αυτοί που είναι τώρα  ή παίζουν ρόλο τα μόριά μας?
Ευχαριστώ
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #153 στις: Απρίλιος 30, 2007, 11:14:17 μμ »
Καλησπέρα ,να σας κάνω μια ερώτηση καταρχίν είμαι καινούργια στο χώρο της εκπαίδευσης κ δεν ξέρω τι γίνεται εδώ. Λοιπόν είμαι ωρομίσθια πληροφορικής από τον Δεκέμβριο, στην αίτηση είχα δηλώσει μόνο για ωρομίσθια τπτ άλλο. Λοιπόν πήγα και είδα τους ενιαίους πίνακες   όπως ήταν λογικό δεν υπήρχα πουθενά. Η ερώτησή μου είναι, στουσ καινούργιους πίνακες που θα βγούν θα είμαι στις τελευαίες θέσεις?Δλδ θα προηγούνται όλοι αυτοί που είναι τώρα  ή παίζουν ρόλο τα μόριά μας?
Ευχαριστώ

Μέχρι το 2005-2006 είχαν ξεχωριστούς πίνακες για τους ωρομίσθιους ενώ για το 2006-2007 στο e-aitisi δημοσιεύουν μόνο τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών.
Πάντως απο φίλη μου διαπίστωσα πως το 2005-2006 στον πίνακα ωρομισθιων ήταν 58 και στο πίνακα αναπληρωτών ήταν 66κτη. Οπως και να χει όμως στους καινούργιους πίνακες η σειρά σου θα είναι ανάλογα με τα μόρια που θα πάρεις φέτος ως ωρομίσθια.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 654
Σύνολο: 663

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.