*

Αποστολέας Θέμα: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών  (Αναγνώστηκε 107828 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • every day is a new day
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #224 στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:28:04 πμ »
δηλαδή αν δεν διοριστεί φέτος ώς μόνιμος,θα τον πάρουν ώς αναπληρωτή ή θα κάθεται ένα χρόνο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:31:24 »

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #225 στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:55:34 πμ »
Καλησπέρα,
θέλω να κάνω μια παρατήρηση.Κοίταξα κάποια τυχαία ονόματα που στον περσινό πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας ΠΕ19-20 ήταν σε κατάταξη 1600 κ μετά και φέτος εμφανίζονται στον πίνακα Β'.
Άρα τους κάλεσαν πέρσι από πίνακα Γ' και μέχρι τέλους σχεδόν.Δεν ξέρω όμως αν τους κάλεσαν για αναπληρωτές,γιατί φέτος εμφανίζονται με 3-4 μόρια.Ϊσως τα απέκτησαν σαν ωρομίσθιοι.
Το ερώτημα μου είναι άλλο :
Κάποιος Π20 που διορίστηκε πέρσι,είπε ότι παίρνουν ποσοστό από πίνακα Β' και ποσοστό από πίνακα Γ'.Δηλαδή δεν περιμένουν να τελειώσει ο Β' και να πάνε στον Γ'..
Τελικά αυτό ισχύει ? .....και κάτι άλλο.....
Έχω δηλώσει μόνο αναπληρωτής σε ΟΛΗ την Ελλάδα και είμαι πίνακα Γ' στην μέση (κάπου στο 1000)...Να ελπίζω ή να συνεχίζω να σαπίζω στον ιδιωτικό τομέα :-)
Ευχαριστώ...
Εξαντλουν πρωτα τον πινακα Β και μετα περνουν στον Γ, υπαρχει περιπτωση καποιοι απο τον περσινο Β πινακα να μην δουλεψαν ή να πηραν πολυ λιγες ωρες και αυτοι που ηταν στον Γ να δεχτηκαν ωρες σε σχολεια μακρινα και να μπηκαν στον Β φετος και να περασαν τους προηγουμενους.
οι Αναπληρωτες ειναι πολυ λιγοι καθε χρονια και ειναι απο τον πινακα Β, αν σκεφτεις και τον κορεσμο ειναι λιγο χλωμο να σε καλεσουν αναπληρωτη απο τον πινακα Γ με θεση 1000....θα πρεπει να καλεσουν ολους του πινακα Β να αρνηθουν και επειτα να καλεσουν ολους τους 1000 που προηγουνται απο τον Γ να αρνηθουν για να φτασουν σε σενα....

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #226 στις: Ιούλιος 18, 2007, 04:42:44 μμ »
Καλησπέρα,
θέλω να κάνω μια παρατήρηση.Κοίταξα κάποια τυχαία ονόματα που στον περσινό πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας ΠΕ19-20 ήταν σε κατάταξη 1600 κ μετά και φέτος εμφανίζονται στον πίνακα Β'.
Άρα τους κάλεσαν πέρσι από πίνακα Γ' και μέχρι τέλους σχεδόν.Δεν ξέρω όμως αν τους κάλεσαν για αναπληρωτές,γιατί φέτος εμφανίζονται με 3-4 μόρια.Ϊσως τα απέκτησαν σαν ωρομίσθιοι.
Το ερώτημα μου είναι άλλο :
Κάποιος Π20 που διορίστηκε πέρσι,είπε ότι παίρνουν ποσοστό από πίνακα Β' και ποσοστό από πίνακα Γ'.Δηλαδή δεν περιμένουν να τελειώσει ο Β' και να πάνε στον Γ'..
Τελικά αυτό ισχύει ? .....και κάτι άλλο.....
Έχω δηλώσει μόνο αναπληρωτής σε ΟΛΗ την Ελλάδα και είμαι πίνακα Γ' στην μέση (κάπου στο 1000)...Να ελπίζω ή να συνεχίζω να σαπίζω στον ιδιωτικό τομέα :-)
Ευχαριστώ...
Εξαντλουν πρωτα τον πινακα Β και μετα περνουν στον Γ, υπαρχει περιπτωση καποιοι απο τον περσινο Β πινακα να μην δουλεψαν ή να πηραν πολυ λιγες ωρες και αυτοι που ηταν στον Γ να δεχτηκαν ωρες σε σχολεια μακρινα και να μπηκαν στον Β φετος και να περασαν τους προηγουμενους.
οι Αναπληρωτες ειναι πολυ λιγοι καθε χρονια και ειναι απο τον πινακα Β, αν σκεφτεις και τον κορεσμο ειναι λιγο χλωμο να σε καλεσουν αναπληρωτη απο τον πινακα Γ με θεση 1000....θα πρεπει να καλεσουν ολους του πινακα Β να αρνηθουν και επειτα να καλεσουν ολους τους 1000 που προηγουνται απο τον Γ να αρνηθουν για να φτασουν σε σενα....

Ακριβώς!!!

Μάλλον σε βλέπω να συνεχίζεις να σαπίζεις στον ιδιωτικό τομέα, όπως και οι πιο πολλοί ΠΕ19-20, προς το παρόν τουλάχιστον :)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος epp4ever

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένα ταξίδι χιλίων μιλίων αρχίζει με ένα βήμα!!
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #227 στις: Ιούλιος 19, 2007, 07:42:57 μμ »
Παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση, Πίνακας Γ είναι αυτός της μηδενικής προυπηρεσίας? Πίνακας Β είναι αυτός που μπαίνεις όταν αποκάς κάποια μόρια από ολοήμερα κλπ? Και στον ενιαίο πίνακα διορισμών πως μπαίνεις?Γνωρίζω άτομα που μπήκαν φέτος στον ενιαίο πίνακα διορισμών ενώ πέρυσι ήταν στον μηδενικής.
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?Εγώ όπως καταλάβατε είμαι φετος στο μηδενικής, για αυτό και οι τόσες ερωτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:31:24 »

Αποσυνδεδεμένος absentminded

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 70 κάθε εμπόδιο σε καλό
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #228 στις: Ιούλιος 19, 2007, 08:06:09 μμ »
Στον ενιαίο πίνακα διορισμών μπαίνεις αν έχεις προϋπηρεσία. Μετράει μόνο η καθαρή προϋπηρεσία.

Στον πίνακα Β' μπαίνεις αν έχεις προϋπηρεσία ή/και μόρια ασεπ.

Στον πίνακα Γ' αν δεν έχεις τίποτα από τα δύο.

Μπορεί να είναι κάποιος συγχρόνως στον ενιαίο και στον Β'.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #229 στις: Ιούλιος 19, 2007, 08:09:42 μμ »
Η διαφορά του Πίνακα Β' από τον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών είναι ότι στον Πίνακα Β' περιλαμβάνονται και τα μόρια καθαρής προϋπηρεσίας(από αναπληρώσεις,ωρομισθίες,ολοήμερα,ΠΔΣ) και τα μόρια από ΑΣΕΠ, ενώ στον Ενιαίο υπάρχουν μόνο τα μόρια καθαρής προϋπηρεσίας.
Ένα παράδειγμα: Κάποιος που έχει μόρια μόνο  από ΑΣΕΠ , αλλά όχι από προϋπηρεσία σε σχολεία, θα είναι στον Πίνακα Β' , αλλά όχι στον Ενιαίο Διορισμών.
 Επίσης, στον Πίνακα Β' τα μόρια από τα δυσπρόσιτα μετρούν διπλά, ενώ στον Ενιαίο μετρούν κανονικά.
Ο Πίνακας Γ' είναι αυτός της μηδενικής προϋπηρεσίας.
Προϋπόθεση για να μπεις στους παραπάνω πίνακες είναι να έχεις κάνει αίτηση για αναπληρωτής ή ωρομίσθιος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2007, 08:23:38 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος epp4ever

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένα ταξίδι χιλίων μιλίων αρχίζει με ένα βήμα!!
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #230 στις: Ιούλιος 19, 2007, 09:50:57 μμ »
Άρα παιδιά αυτός ειναι ο πίνακας Γ:  Πίνακες Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης μηδενικής προϋπηρεσίας ?
Ο πίνακας Β:  Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης?
Με μια χρονιά προυπηρεσίας σε ολοήμερα μπορώ να μπω στον ενιαίο πίνακα διορισμών?
Επίσης έχω διάβασει πολλά post μεσα στο forum για την παιδαγωγική κατάρτιση που σε ανεβάζει στον πίνακα, εγώ ειμαι ΠΕ20, εάν αποκτήσω πτυχίο από παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης θα πάρω την επαρκεια σαν ΠΕ20?
Παιδιά είναι πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες ποθ δίνετε σε εμας τους πρωτάρηδες. Σας ευχαριστώ πολυ.

Αποσυνδεδεμένος invader

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #231 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:23:30 μμ »
Παιδια μια λίγο πιο προχωρημένη ερώτηση: Τα άτομα που ανήκουν σε ειδικη κατηγορία προτάσονται των υπολοίπων στον πίνακα. Τουλάχιστον έτσι είχα καταλάβει από την προκύρηξη. Στον πίνακα αναπληρωτών όντως ισχύει. Στον εναιιο πίνακα διορισμού όμως από ότι διαπιστώνω δεν ισχύει. Όντως είναι μόνο για τον ένα πίνακα και όχι για όλους; Περίεργο μου φαίνεται

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #232 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:36:44 μμ »
Άρα παιδιά αυτός ειναι ο πίνακας Γ:  Πίνακες Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης μηδενικής προϋπηρεσίας ?


Ναι.Υπάρχει όμως και αντίστοιχος πίνακας Γ για την Α/θμια Εκπ/ση.

Ο πίνακας Β: Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης?
Με μια χρονιά προυπηρεσίας σε ολοήμερα μπορώ να μπω στον ενιαίο πίνακα διορισμών?


Ασφαλώς και μπαίνεις στον ενιαίο διορισμών.Πρέπει όμως να έχεις κάνει αίτηση για αναπληρωτής.
Πίνακας Β είναι ο πίνακας κατάταξης αναπληρωτών με προϋπηρεσία καθαρή ή/και μόρια από ΑΣΕΠ.Υπάρχει και για την Α/θμια και στην Β/θμια Εκπ/ση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2007, 11:38:26 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος MrDegree

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • La vita e bella
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #233 στις: Ιούλιος 20, 2007, 12:13:17 πμ »
Επίσης έχω διάβασει πολλά post μεσα στο forum για την παιδαγωγική κατάρτιση που σε ανεβάζει στον πίνακα, εγώ ειμαι ΠΕ20, εάν αποκτήσω πτυχίο από παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης θα πάρω την επαρκεια σαν ΠΕ20?


Παράθεση

Σαφώς και αποκτάς παιδαγωγική κατάρτηση και θα προηγήσαι των υπολοίπων

Αποσυνδεδεμένος geokir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #234 στις: Ιούλιος 20, 2007, 12:50:39 μμ »
Συγνωμη αλλα για να αποκτησεις παιδαγωγικο πτυχιο θελεις αλλα 4 χρονια. Εαν εννοειται φυσικα τετοια πτυχια απο Ανωτατα Ιδρυματα. Αν υπαρχει και κάτι άλλο μπορεί κάποιος να το πείς;

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #235 στις: Ιούλιος 20, 2007, 03:03:58 μμ »
Να παρακολουθήσει το ετήσιο πρόγραμμα παιδαγωγικής κατάρτισης της ΑΣΠΑΙΤΕ και αποκτά το αντίστοιχο πιστοποιητικό.

Αποσυνδεδεμένος Zio21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #236 στις: Ιούλιος 20, 2007, 03:25:42 μμ »
Να παρακολουθήσει το ετήσιο πρόγραμμα παιδαγωγικής κατάρτισης της ΑΣΠΑΙΤΕ και αποκτά το αντίστοιχο πιστοποιητικό.

Πότε και πως μπορούμε να το πορακολουθήσουμε ??

Αποσυνδεδεμένος buruburu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 09
    • Προφίλ
Απ: Οριστικός Ενιαίος Πίνακας Διορισμών
« Απάντηση #237 στις: Ιούλιος 20, 2007, 03:30:45 μμ »
Να παρακολουθήσει το ετήσιο πρόγραμμα παιδαγωγικής κατάρτισης της ΑΣΠΑΙΤΕ και αποκτά το αντίστοιχο πιστοποιητικό.

Πότε και πως μπορούμε να το πορακολουθήσουμε ??

Αν έχεις το Θεό μπάρμπα...

Πέρα από την πλάκα, κάθε χρόνο η ΑΣΠΑΙΤΕ παίρνει άτομα διαφόρων ειδικοτήτων για να παρακολουθήσουν το ετήσιο πρόγραμμα παιδαγωγικής κατάρτισης. Δυστυχώς για φέτος οι αιτήσεις έχουν τελειώσει. Για περισσότερες πληροφορίες μπες στο http://www.aspete.gr/ με ΙΕ όμως γιατί με το Μοζίλα δεν τα πάνε καλά εκεί...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 672
Σύνολο: 686

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.