*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4330830 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14518 στις: Μάιος 06, 2015, 03:40:49 μμ »
chris75, οσο περιεργο και αν σου φαίνεται εχω διαβασει ολες τις σελιδες του θεματος. Όταν λεω εμεις δεν εννοω οτι 100% ολα τα σχολια ειναι σωστα δεν ειναι ομως στο βαθμο οσων ειναι εναντιοι στις μεταταξεις. Παραδειγματα αναξια σχολιασμου γεματα λασπη και ειρωνεια:Οσο αφορα τη διαφωνια μας σεβομαι την αποψη σου και το δικαιωμα να λες ελευθερα οσα πρεσβευεις οπως ειπε και ο Βολταιρος.

δεν είναι Die θέμα συμφωνίας ή διαφωνίας...ο καθένας ερμηνεύει τα φαινόμενα συμφωνα με τα δικά του δεδομένα, επομένως, υπάρχουν τόσες οπτικές όσοι και οι άνθρωποι.....κατά συνέπεια ο καθένα ςβλέπει το θέμα των μετατάξεων από την δική του πλεύρα....αυτό που δεν χρειάζεται είναι οι εντάσεις, δεν μας βοηθάνε...και σε τελική ανάλυση ας αποφασίσει και το υπουργείο τί τελικά θα κάνει....αρκετά σέρνεται αυτό το θέμα......πιστεύω πάντως ότι οι συνάδελφοι που νομιμότατα μετατάχθηκαν δεν έχουν να φοβηθούν τίποτε....τώρα τι θα γίνει στην περίπτωση που βρεθούν κάποιος ή κάποιος να έχουν παράνομα πράξει κάτι....αυτό το ξανασυζητάμε...πάντως προβλέπω, σε αυτήν την περίπτωση, δηλαδή αν βρεθούν κάποιοι παρανομήσαντες, ότι οι σελίδες της συζήτησης θα φτάσουν τις...10000, συζητώντας την άποψή του  ο καθένας για το πώς πρέπει να αντιμετωπίσει το υπουργείο αυτούς τους εκπαιδευτικούς!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:00:46 »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14519 στις: Μάιος 06, 2015, 03:47:40 μμ »
Οι διαχειριστές δεν πρωτοπρολαβαίνουν να κλειδώνουν συζητήσεις.....ας περιμένουμε όλοι να δούμε τί θα γίνει με την όλη υπόθεση...οι ακραίες δηλώσεις και από τις δύο πλευρές δεν βοηθούν και δίνουν μια απαράδεκτη εικόνα για τους εκπαιδευτικούς...ούτε όλοι οι μεταταγμένοι είναι βύσματα, οπότε οι γενικεύσεις δεν εχουν νόημα και είναι άδικη και απαράδεκτη η  αποδιδόμενη κατηγορία σε όλους τους μεταταγμένους και μάλιστα με όρους εκδίκησης του τύπου "γυρίστε τους όλους πίσω", ούτε οι συνάδελφοι μεταταγμένοι με όλα τα νόμιμα και ορθά μέσα, που γράφουν εδώ, χρειάζεται να κάνουν τον...συνήγορο όλων ανεξαιρέτως των μεταταγμένων...αλήθεια σας άρεσε που μεταταχθήκατε χωρίς να δείτε τα ονόματά σας σε κανέναν πίνακα, μολονότι, επαναλαμβάνω, μεταταχθήκατε, εσείς ειδικώς νομιμότατα.....πρώτοι εσείς θα έπρεπε να επιθυμείτε την έκδοση πινάκων με φθίνουσα σειρά μορίων κλπ κλπ....αντίθετα ακούμε μέχρι και απαράδεκτες απόψεις του τύπου ότι όλες οι οι υπηρεσιακές μεταβολές μας  γίνονται με, κατά το μάλλον ή ήττον, παρανομίες...επομένως...εεεεε ακόμη μία δεν πειράζει.... το ξέρουμε ότι υπάρχουν τέτοια φαινόμενα στο ελληνικό δημόσιο....Λίγη ψυχραιμία και από τις δύο πλευρές δεν βλάπτει...ακούγονται και γράφονται και από τις δύο πλεύρες απράδεκτα πράγματα, για ανθρώπους, δημοσίους υπαλλήλους και κυρίως εκπαιδευτικούς και δικαίως οι διαχειριστές πράττουν ό,τι πράττουν!!!!!

Κανείς μας δεν είπε να μην δημοσιευθούν τα αποτελέσματα με τα μόρια του καθενός και το ΠΥΣΠΕ προέλευσης και κανείς μας δεν είπε να μην γίνει και έλεγχος των μορίων.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14520 στις: Μάιος 06, 2015, 03:48:41 μμ »
δεν είναι Die θέμα συμφωνίας ή διαφωνίας...ο καθένας ερμηνεύει τα φαινόμενα συμφωνα με τα δικά του δεδομένα, επομένως, υπάρχουν τόσες οπτικές όσοι και οι άνθρωποι.....κατά συνέπεια ο καθένα ςβλέπει το θέμα των μετατάξεων από την δική του πλεύρα....αυτό που δεν χρειάζεται είναι οι εντάσεις, δεν μας βοηθάνε...και σε τελική ανάλυση ας αποφασίσει και το υπουργείο τί τελικά θα κάνει....αρκετά σέρνεται αυτό το θέμα......πιστεύω πάντως ότι οι συνάδελφοι που νομιμότατα μετατάχθηκαν δεν έχουν να φοβηθούν τίποτε....τώρα τι θα γίνει στην περίπτωση που βρεθούν κάποιος ή κάποιος να έχουν παράνομα πράξει κάτι....αυτό το ξανασυζητάμε...
Παράθεση
πάντως προβλέπω, σε αυτήν την περίπτωση, δηλαδή αν βρεθούν κάποιοι παρανομήσαντες, ότι οι σελίδες της συζήτησης θα φτάσουν τις...10000, συζητώντας την άποψή του  ο καθένας για το πώς πρέπει να αντιμετωπίσει το υπουργείο αυτούς τους εκπαιδευτικούς!!!


Είχαμε υπογράψει υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599/1986 ότι τα στοιχεία που δηλώσαμε είναι αληθή.
Οπότε δεν χρειάζεται καμία συζήτηση. Τα νόμιμα αγαπητέ μου, ανάλογα με το μέγεθος της παράβασης.


 Μαρούσι ,   13 -08-2013
Αριθ.Πρωτ.:  111967/Δ2
Απόσπασμα
4.................................
Παράθεση
Η μοριοδότηση των τριών πρώτων κριτηρίων γίνεται σύμφωνα με το άρθρο 16 του π.δ. 50/1996 (Α` 45), όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.
Η δήλωση των ανωτέρω στοιχείων επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης και σε περίπτωση που διαπιστωθεί ανακρίβεια ή αναλήθεια ο εκπαιδευτικός διώκεται πειθαρχικά.

5.   Οι εκπαιδευτικοί που θα υποβάλουν αίτηση προτίμησης έχουν την υποχρέωση να επισκεφθούν την διεύθυνση εκπαίδευσης της οργανικής τους θέσης για να δηλώσουν τον αριθμό πρωτοκόλλου της ηλεκτρονικής αιτήσεως. Οι Δ/νσεις θα καταγράψουν τον αριθμό πρωτοκόλλου των αιτούντων και θα ελέγξουν την ταυτοπροσωπία τους.


Επίσης.
http://dide.ira.sch.gr/metaueseis/130816134014met130816.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2015, 04:59:40 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14521 στις: Μάιος 06, 2015, 04:14:24 μμ »


Είχαμε υπογράψει υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599/1986 ότι τα στοιχεία που δηλώσαμε είναι αληθή.
Οπότε δεν χρειάζεται καμία συζήτηση. Τα νόμιμα αγαπητέ μου, ανάλογα με το μέγεθος της παράβασης.


[/quot

Νόμιμε απορούντα αναφέρομαι σε αυτούς ή αυτές, αν υπάρχουν οι οποίοι, υπερπήδησαν άλλους με περισσότερα μόρια.....μέσω γνωστού στο γραφεί του τότε υπουργού ή άλλων υπουργών και βουλευτών και λοιπών του πολιτικού μας συστήματος.....οι 1035 σελίδες αγαπητέ Νόμιμε δεν με πείθουν ότι μπορούμε να συμφωνήσουμε στα...αυτονόητα....και εσύ αγαπητέ περαστικέ....γιατί πρέπει υποχρεωτικά να λαμβάνεις θέση οχυρωμένος πίσω από εκφράσεις  όπως "κανείς μας"...όπως λέει ο guest τσακωνόμαστε χωρίς να ξέρουμε, κατ' ουσίαν ο ένας τον άλλον και επιλέογυμε το εμείς και εσείς....ο καθένας μας ομιλεί εξ ονόματος μόνον του εαυτού του και όχι ως συνήγορος-εκπρόσωπος καμιάς υποτιθέμενης ομάδας.....ό,τι ανέφερα παραπάνω ήταν παραδείγματα υπερβολών.....ας ηρεμήσουμε λοιπόν όλοι και ας αφήσουμε το εμείς από εδώ και εσείς από εκεί...σκέψου σε ποιό σημείο όξυνσης έχει φτάσει η αντιπαράθεση, ώστε, οποιαδήποτε έκκληση για ψυχραιμία, νηφαλιότητα και αποφυγή υπερβολών κάθε είδους, από όλες τις πλευρές, όπως ήταν η δική μου, να εκλαμβάνεται ως ευκαιρία για να πούμε πάλι ότι φταίνε οι άλλοι...κλπ κλπ...κλπ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:00:46 »

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14522 στις: Μάιος 06, 2015, 06:15:15 μμ »
Αγαπητή-έ die (για τα περί λάσπης)
Αναφέρομαι πάντα  στις προϋπάρχουσες ειδικότητες:Το επιχείρημά σου για τις αποσπάσεις δεν στέκει (χιλιοειπωμένo  αλλά άτοπο), γιατί οι Α/θμιοι έπαιρναν αποσπάσεις μόνο στη βαθμίδα τους..... οι Β/θμιοι  έπαιρναν και παίρνουν όχι μόνο στη βαθμίδα τους αλλά και στην Α/θμια, πολλές φορές μάλιστα όταν άνοιγαν και οι παρατρεχάμενες (μόνο για Β/θμιους) επετηρίδες των μουσικών, αθλητικών, κ.λπ...... ξαναέφευγαν και μεταπηδούσαν πάλι όπου τους βόλευε πιο πολύ ;D..... επι μνημονίου μόνο που έκλεισαν τα αθλητικά τμήματα και δυσκόλεψαν τα πράγματα αποφάσισαν να ασχοληθούν με τις κατώτερες βαθμίδες (με τους δασκαλάκους)....
Όσο δε για το αν  είχε τα μόρια κάποιος πριν από 1.2.3.4......9 χρόνια για μετάθεση μόνη σου απαντάς!!!!Σίγουρα όμως δεν τα είχε ο Β/θμιος που δεν είχε καν διοριστεί.....
Εγώ δεν διεκδικώ την αμφιλεγόμενη καρέκλα.... κανενός!!!! Εγώ είμαι στη βαθμίδα μου και διεκδικώ να εφαρμόζεται το εργατικό δίκαιο... ο νόμος για όλους. 
Και τώρα περί Voltaire και άλλων βαρύγδουπων αναφορών: Ευχαριστώ πολύ.....  όμως εμένα θα με προβλημάτιζε!!!!και
πολύ δε περισσότερο, θα με στεναχωρούσε, η ταύτιση των απόψεών μου-και το οποιοδήποτε θετικό σχόλιο - με  εκπαιδευτικούς :'(που χρησιμοποιούν μέχρι και τους νεκρούς συμφοιτητές μας στο Τσατάλι.... και αν έχεις ξεχάσει κάτι να σου θυμίσω επιχειρήματα αγαπητών σου συναδέλφων που σε επευφημούν τύπου: Αν ζούσαν αυτοί δεν θα είχες τρουπώσει πουθενά ούτε καν στα Δωδεκάνησα δεν νομίζεις? Δεν θα υπήρχαν ΤΑΔ Καλλιπάτειρες και Ολυμπιακές Παιδείες για να σε σώσουν!!!
Ψυχραιμία συνάδελφοι..... όσο και να προσπαθούν κάποιοι, η αλήθεια δεν κρύβεται....
Αρκετό πια το διαδυκτιακό bullying στους Α/θμιους...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2015, 06:17:33 μμ από skiritisa »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14523 στις: Μάιος 06, 2015, 06:48:35 μμ »
Περί  διαδικτυακού bullying στους Α/θμιους...

Μερικά μόνο αποσπάσματα.

skiritisa
•   Νέο μέλος
•   
•   Μηνύματα: 97
•   Λατρεύω την εκπαίδευση
•   
 
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14035 στις: Απρίλιος 24, 2015, 07:00:01 πμ »
•   Παράθεση
Συνάδελφοι καλημέρα
Τι βλέπουν τα ματάκια μας  από μόνο μια πρώτη χαραμάδα στη Β Αθήνας .....Με πόσα μόρια μετάθεσης- μετάταξηςήρθαν τα παιδιά; π.χ. ΠΕ11: 32,34, 35, 36, 42, 55 κ.λπ. ( πολύ βαριά υποθερμία)   Είχε εκπτώσεις το «το κλεινόν άστυ»; δηλαδή  πόσα μόρια Πρωτοβάθμιας έχουν τώρα 20; Προβλέπονται άραγε και θερμοκρασίες Σιβηρίας στα περίχωρα της Αττικής ή λειτούργησε  ο νομός και το λιμάνι του ως Ellis Island των διαπιστωτικών ανά την επικράτεια (το 2008-9 είχαν τρελές ελλείψεις στην Β/θμια μιλάμε για αρκετές εκατοντάδες διορισμών). 
Τώρα βέβαια θα αρχίσουμε πάλι να μιλάμε για το νομιμοφανές; Το ηθικό ας το αφήσουμε χάθηκε δια του τρουπώματος.... 
Σε επικοινωνία μου χθες με ΠΕ05 (Αρβελέρ) κάτι περίεργα μου έλεγε π.χ.: ανύπαντρη νέα διορισμένη το 2009 κάτω από 30 χρόνων(επί μετατάξεως) μόνιμα αποσπασμένη - υπηρετούσε -  στο Υπουργείο!!!! από το νησί της Ήρας και του Πυθαγόρα μεριά οργανικά, με μπαμπά Γκρούεζα...... Rollo Tomassi     ψάξε λίγο τα αρχεία σου!!!!!βλέπει  μεγάλη διαφορά μορίων θα φτάσει με δικηγόρο μέχρι ληξιαρχείο (μιλάει για πειραγμένα προικοσύμφωνα), η πλάκα είναι πως πήγε και δώρο στο γάμο που έγινε πολύ αργότερα (γάμος με πολλά  παρατράγουδα) αλλά και πάλι διδακτορικό δεν είχε τις όμορφες μέρες της μετατάξεως.




  anikologr
•   Πλήρες μέλος
•      
Μηνύματα: 214
•   Φύλο: 
•   Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
•   
o   Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14196 στις: Απρίλιος 26, 2015, 05:55:25 μμ »
•   Παράθεση
Παράθεση από: supernova1980 στις Απρίλιος 26, 2015, 05:51:40 μμ
ενώ εσυ δεν εισαι καθολου αστεια που εχεις κατηγορησει ολες τις υπηρεσιασκες μεταβολες πλην των μετατάξεων που εχει γινει το σωσε απλα και μονο επειδή τακτοποιήθηκες εσυ προσωπικα
Όσο και να προσπαθείς να βγάλεις άκρη με βολεμένους που πάτησαν επί πτωμάτων εεε συναδέλφων ήθελα να πω για μια θεσούλα σπίτι τους, δεν θα καταφέρεις τίποτα. Θα πάρουν την κατάλληλη απάντηση από το υπουργείο όπως και αν λέγεται.
Αποσυνδεδεμένος anikologr
Πλήρες μέλος
***

anikologr

Μηνύματα: 214
Φύλο: Άντρας
Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
Προφίλ  E-mail  Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14155 στις: Απρίλιος 26, 2015, 01:53:33 μμ »
Παράθεση
Παράθεση από: ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ στις Απρίλιος 26, 2015, 01:48:07 μμ
Θα περίμενα να ζητήσεις μια συγνώμη...........πριν συνεχίσεις τον εκφοβισμο!
Δεν αδίκησα κανέναν και έτσι δεν με βασανίζει κάτι, έχω ήσυχη την συνείδηση μου, τόσο απέναντι στην πολιτεία, όσο και στους συνάδελφους μου.
Νομιμε ειλικρινά όσο περνάει ο καιρός η συμπεριφορά σου αγγίζει τα όρια του κομπλεξικού. Χαλάρωσε λίγο και τράβα καμιά βόλτα.
Λες τα ίδια συνεχώς, δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις και γενικά έχεις κουράσει.
Βέβαια καίγεσαι μήπως και χάσεις την θεσούλα σου αλλά τι να κάνουμε. Την κέρδισες με διαδικασία εντελώς άδικη και μέσα στην αδιαφάνεια οπότε.


Αποσυνδεδεμένος skiritisa
Νέο μέλος
*
Μηνύματα: 97
Λατρεύω την εκπαίδευση
Προφίλ  Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #673 στις: Απρίλιος 04, 2015, 12:48:13 πμ »
teacher, μη δίνεις συνέχεια.... άλλωστε η ομάδα (του λέοντα και άλλων) των αδικημένων παιδιών της μετατάξεως έχει πάντα δίκιο ;D
Νομικέ: ως προς το νόμιμος  έχω τις αμφιβολίες μου άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε ο καθένας δεν είναι πάντα ότι δηλώνει...  για νομικός όμως ναι, εγώ την ιδέα για BOSTON LEGAL ΔΙΚΟΛΑΒΩΝ την έχω αναλύσει και τεκμηριώσει ορθώς(τάδε βικιπαίδας). Άλλωστε βασική αρχή της νομικής πρακτικής είναι όχι η ατέρμονη  επανάληψη επιχειρημάτων( μεταξύ μας κοιμάσαι καθόλου;) αλλά η ορθή τεκμηρίωση (διαφορετικά τόσο οι δικαστές όσο και οι ένορκοι εκνευρίζονται και τον καίνε...τον πελάτη του δικηγόρου).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2015, 06:54:25 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14524 στις: Μάιος 06, 2015, 07:34:27 μμ »
Συνάδελφοι της Α/θμιας και των εθελουσίων περιμένετε απάντηση..... από ανθρώπους που με μόρια 50% λιγότερα...τρούπωσαν κατά ομολογία τους..... Σεντόνια  τα περί νομιμότητας της διαδικασίας....
rollo συνέχισε σε παρακαλώ να ενημερώνεις :)
Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει γιατί Α/θμιος με 94 μόρια δεν μπορεί να πάει στο τόπο συμφερόντων του  εδώ και 9 χρόνια και μετατάχτηκε από την ίδια περιοχή Β/θμιος με 58 μόρια.....  Εν αναμονή λοιπόν...... ας γράφουμε νάχουμε να λέμε... ας ξεθάψουμε όλα τα μέχρι τώρα κακώς κείμενα..... αποσπάσεις μεταθέσεις, άδειες...καρέκλες τραπέζια κ.λπ. Όσο πιο πολλά γράφουν κάποιοι... τόσο πιο πολύ  πιστεύουν πως έχουν και δίκιο 8)

Αγαπητή-έ die (για τα περί λάσπης)
Αναφέρομαι πάντα  στις προϋπάρχουσες ειδικότητες:Το επιχείρημά σου για τις αποσπάσεις δεν στέκει (χιλιοειπωμένo  αλλά άτοπο), γιατί οι Α/θμιοι έπαιρναν αποσπάσεις μόνο στη βαθμίδα τους..... οι Β/θμιοι  έπαιρναν και παίρνουν όχι μόνο στη βαθμίδα τους αλλά και στην Α/θμια, πολλές φορές μάλιστα όταν άνοιγαν και οι παρατρεχάμενες (μόνο για Β/θμιους) επετηρίδες των μουσικών, αθλητικών, κ.λπ...... ξαναέφευγαν και μεταπηδούσαν πάλι όπου τους βόλευε πιο πολύ ;D..... επι μνημονίου μόνο που έκλεισαν τα αθλητικά τμήματα και δυσκόλεψαν τα πράγματα αποφάσισαν να ασχοληθούν με τις κατώτερες βαθμίδες (με τους δασκαλάκους)....
Όσο δε για το αν  είχε τα μόρια κάποιος πριν από 1.2.3.4......9 χρόνια για μετάθεση μόνη σου απαντάς!!!!Σίγουρα όμως δεν τα είχε ο Β/θμιος που δεν είχε καν διοριστεί.....
Εγώ δεν διεκδικώ την αμφιλεγόμενη καρέκλα.... κανενός!!!! Εγώ είμαι στη βαθμίδα μου και διεκδικώ να εφαρμόζεται το εργατικό δίκαιο... ο νόμος για όλους. 
Και τώρα περί Voltaire και άλλων βαρύγδουπων αναφορών: Ευχαριστώ πολύ.....  όμως εμένα θα με προβλημάτιζε!!!!και
πολύ δε περισσότερο, θα με στεναχωρούσε, η ταύτιση των απόψεών μου-και το οποιοδήποτε θετικό σχόλιο - με  εκπαιδευτικούς :'(που χρησιμοποιούν μέχρι και τους νεκρούς συμφοιτητές μας στο Τσατάλι.... και αν έχεις ξεχάσει κάτι να σου θυμίσω επιχειρήματα αγαπητών σου συναδέλφων που σε επευφημούν τύπου: Αν ζούσαν αυτοί δεν θα είχες τρουπώσει πουθενά ούτε καν στα Δωδεκάνησα δεν νομίζεις? Δεν θα υπήρχαν ΤΑΔ Καλλιπάτειρες και Ολυμπιακές Παιδείες για να σε σώσουν!!!
Ψυχραιμία συνάδελφοι..... όσο και να προσπαθούν κάποιοι, η αλήθεια δεν κρύβεται....
Αρκετό πια το διαδυκτιακό bullying στους Α/θμιους...
 

Βρε τι πάθαμε με αυτή την Καπνικαρέισα που αντί να ψάχνει καράβι ή αερόπλανο για μετάβαση στα πάτρια εδάφη, αυτή 2 μέρες τώρα αρθρογραφεί στο pde μανιωδώς και μάλιστα ώρες δύσκολες τις ώρες που βγαίνουν και τα φαντάσματα. Πήγαινε βρε κοπέλα μου μπαρουτοκαπνισμένη εκεί να κλείσεις την θέση μετάβασης και άσε τις καρέκλες των μεταταγμένων στην ησυχία τους.

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 04, 2015, 12:48:13 πμ

    άλλωστε η ομάδα (του λέοντα και άλλων) των αδικημένων παιδιών της μετατάξεως έχει πάντα δίκιο ;D


Πως να μην έχει δίκιο ωρέ που ορμήξατε σαν τις ύαινες να φάτε τις καρέκλες των μεταταγμένων ορίζοντας τες μάλιστα ως δικές σας, λες και τις φέρατε από το σπίτι σας?
Την ψηφοφορία επάνω δεν την κοιτάς? Ποσοστό 80% δεν παίρνει ούτε ο Πούτιν στις εκλογές της Ρωσίας.

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 04, 2015, 12:48:13 πμ

    Λέοντα του κάμπου με τα καραγάτσια, τελευταία πας να την χαλάσεις τη συνομοταξία για καρεκλάκηδες τους άλλους καταγγέλεις αλλά δια του τρουπώματος επιβιώνεις..... καρδιτσομάγουλα - Πηνειός διαβιεί άλλο είδος λεόντων; πρόσεχε τις  παρέες σου θα σε τσατσαρίσουν  τα υπόλοιπα του βουνού και του κάμπου, δεν θα σε σώσει η κωπηλατική ομάδα του ποταμού



Βρε καλή μου βρε χρυσή μου βρε κοπέλα μου Καπνικαρέισα, σου άλλαξα επάνω τον προορισμό του Λέοντα αφού σου αρέσει τόσο πολύ ο κάμπος μας και τον έχεις βάλει στο στόχο, το έκανα " Λιοντάρι προς κάμπο Λαρίσης κατευθυνόμενος" αν δεν σου αρέσει κι΄αυτό πες μου να το αλλάξω.
Το πως επιβιώνει ο Λέοντας έλα από κοντά να σου δείξω. Ο Λέων δεν επιλέγει την ανωνυμία την δική σου είναι επώνυμος και αν θες να μάθεις και που θα τον βρεις μπορείς να επιλέξεις την οδό των Π.Μ. θα σε βοηθήσει να φτάσεις τον στόχο σου στον κάμπο της Θεσσαλίας και τα Καρδιτσομάγουλα και τα Πιέρια όρη που τόσο πολύ επιθυμείς.
Τώρα όσο για το τρούπωμα μπορεί να σε βοηθήσουν όλοι αυτοί οι αιρετοί  που σαν άλλοι Βασιλείς ορίζουν και τις τύχες των καρεκλών της Α/θμιας. Ο Λέοντας δυνατός και αψηλός 2,10 και βάλε δεν μπορεί να τρουπώσει, βλέπεις τον εβλέπουν όλοι γύρω του. Ο Λέοντας δεν σε απέρασε στις πανελλήνιες που είχες μέσο όρο 19, αλλά σε απέρασε κατά πολύ στο ΑΣΕΠ του 2000. Είναι τις πάσει γνωστόν ότι αυτός ο κλάδος των ΠΕ11 έχει πρόβλημα με την θεωρίαν. Όλοι όπως και συ το άθροισμα 10500 βρεθήκατε κάτω από την βάσην. Τις πταίει και ο Λέοντας επρώτευσεν, ψάξτο και θα σου λυθούν όλες οι απορίες το τι εστί Λέοντας προς κάμπο Λάρισης κατευθυνόμενος.

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 04, 2015, 12:48:13 πμ

    Τώρα για τα ΤΑΔ και την Ολυμπιακή Παιδεία εγώ που δεν υπήρξα έχουσα προϋπηρεσία σε αυτά, θα σου έλεγα μην δογματίζεις μπαίνεις σε ξένα χωράφια. (Η προϋπηρεσία αυτή ήταν νόμιμη, στην εκπαίδευση και ήταν σημαντικά προγράμματα, κριτική μπορεί να γίνει μόνο για τον τρόπο που κάποιοι έφτιαχναν τις παράληλες επετηρίδες των εργαζομένων σε αυτά τα προγράμματα, που δεν διέφεραν βέβαια από την αξιοκρατία και άλλων επετηρίδων όλων των άλλων ειδικοτήτων π.χ. π.δ.στ.-ειδ.αγ.-εκπ.ρομα- προυπ. οαεδ-ενταξη παλ/στούντων κ.λπ.) Γιατί με την ίδια λογική θα αρχίσουμε και μείς να λέμε για τα πεπραγμένα της κλίκας  των ΑΡΒΕΛΕΡ.   


Βρε Καπνικαρέισα για να σε πιστέψουμε ότι δεν διορίστηκες από ΤΑΔ και Ολυμπιακές παιδείες και Καλλιπάτειρες και τα συναφή πρέπει να επιλέξεις τον επώνυμο δρόμο της επωνυμίας που έχουμε επιλέξει εμείς δεν νομίζεις?

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 01, 2015, 12:49:01 πμ

    ΛΕΟΝΤΑ όχι ζουλαπιές και τρουπώματα και Βαμβακουλιές (ψευτοσφυρίχτρες και κωλοτούμπες)......
     Laws of the game FIFA 2014-2015 όχι Λασκαροτρομονόμοι ....



Πιστεύω να ψήφισες απάνω στην ψηφοφορία μπαρουτοκαπνισμένη την επιλογή "Αυτοί οι μεταλλαγμένοι τελικά είναι όλοι καλά κουμάσια με μπάρμπα στην κορώνη" και να μην σε μπέρδεψα πουθενά γιατί η ομάδα του Λέοντα έχει μάθει ΜΟΝΟ να κερδίζει!!!
Δεν ξέρω τι φταίει, ίσως τα αεροπλάνα του Σαντάμ, όπου και με αυτά στα νειάτα του επολέμησεν ο Λέοντας εκεί στα βουνά της Κρήτης και του Τυμπακίου. Ανεβασμένος επάνω στα ραιμέταλ και στο βέλος εμπλοκάριζεν αερόπλανα του εχθρού όπου μόνον ο Λέοντας και η τότε ομάδα του ήξερε να κάνει. Σε αυτή την μάχη έχασε και τον συγκάτοικο του στα ΤΕΦΑΑ Αθηνών, τότες που το C130 όπου ερχόταν για να επιβιβάσει τον Λέοντα για να τον μεταφέρει στην Κρήτη έπεσε στα βουνά Όρθρυς μαζί με άλλους συναδέλφους του καμιά σαρανταριά Γυμνασταράδες ομάδα του τότες.
Δεν ξέρω τις πταίει και η ομάδα μου ξέρει μόνο να κερδίζει, ίσως η περισυλλογή των πτωμάτων των συναδέλφων Γυμναστών, όπου οι ταμπέλες επάνω έγραφαν: 1/2 άνω σώματος ή 1/2 κάτω άκρων. Μνήμες βαθιές που μας στιγματίσαν για μια ζωή.
Αν ζούσαν αυτοί δεν θα είχες τρουπώσει πουθενά ούτε καν στα Δωδεκάνησα δεν νομίζεις? Δεν θα υπήρχαν ΤΑΔ Καλλιπάτειρες και Ολυμπιακές Παιδείες για να σε σώσουν!!!
Δεν ξέρω τις πταίει και η ομάδα μου ξέρει μόνο να κερδίζει, ίσως το ρίξιμο του Ανεμούριου από την ομάδα αυτή στις βολές του ΝΑΤΟ στα Χανιά, όπου μόνο η ομάδα του Λέοντα έριχνε κέντρο. Παρεμπιπτόντως από την ομάδα εκείνη του Ανεμούριου και του ΝΑΤΟ υπάρχει ένας Γυμνασταράς εκεί από Καρδιτσομαγούλα μεριά όπου αναφέρεσαι και μάλιστα συγκεκριμμένα από Παλαμά φίλος και αδελφός.
Δεν έχει μάθει ο Λέοντας καλή μου σε ζουλαπιές  τρουπώματα και Βαμβακουλιές (ψευτοσφυρίχτρες και κωλοτούμπες), διότι στην ζωή του επολέμησεν πραγματικά τον εχθρό και όχι φανταστικά όπως εσύ!
Δεν γίνεταιν ο πόλεμος με κορδέλες χούλα χουπ μαγνητόφωνα ψυχοκινητική αγωγή και Ολυμπιακές παιδείες και πτυχία από το εξωτερικό ορμώμενα μπαρουτοκαπνισμένη καπνικαρέισαν.

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 03, 2015, 02:25:02 πμ

    Ενημερώστε μας βρε παιδιά αν στον εύφορο κάμπο με τα καραγάτσια και μέχρι Καρδιτσοτρίκαλα τρίκερι και πιερία μπορούσε να  μετατεθεί κανένας στη Α/θμια με 59 μόρια  υποστηριζόμενα με μεταπτυχιακά (μελετών περίπτωσης του ανοικτού πανεπ. στην εκπαιδευτική διοίκηση). Κωπηλατώντας στο Πηνειό μήπως μέχρι Πήλιο κάποιοι άλλοι;
    Μόνοι σας εκτίθεστε συνάδελφοι, εγώ λοιπόν για να μην νομίζετε πως έχω κάτι να κερδίσω από την περιοχή σας, σας τα λέω αυτά από τα μακρινά Δωδεκάνησα, με τους τόπους που δηλώνω για μετάθεση πολύ μακριά από εσάς.


Διακρίνω μια επιμονή και εμπάθεια Καπνικαρέισα με το όνομα του Λέοντα. Αν δεν σου αρέσουν οι τίτλοι των δικών μας μεταπτυχιακών που με πολύ κόπο και πολλά έτη ξανά στα θρανία αποκτήσαμε έχει την Ρόδο εκεί κοντά στα Δωδεκάνησα να πάρεις και Διδακτορικό, ώστε να έχεις μια γεύση τι εστί ΕΑΠ και την εμπειρία διεκπαιρέωσης Μεταπτυχιακού τίτλου, ψιλά γράμματα για σένα φυσικά. Στις επόμενες υπηρεσιακές μεταβολές μπορεί να σου χρειαστεί τι λες?

Μπαρουτοκαπνισμένη αν πρόσεξες άνωθεν δεν ανέφερα πουθενά την λέξη συναδέλφισσα. Είναι πολύ βαρειά η λέξη για να την προσφωνήσω σε ανθρώπους που πολεμούν για καρέκλες οι οποίες έχουν μοιραστεί σε άλλη κοινωνική ομάδα εδώ και 2 χρόνια. Ορμήξατε όλοι μαζί με σημαία τον αιρετό του fb και την φιλοκυβερνητική προπαγάνδα, (γίνατε όλοι συριζαίοι βλέπεις και μεις καπνικαρέοι και παιδιά του κάμπου μόλις άλλαξε η κυβέρνηση) μπας και αρπάξετε καμιά θέση και γλύψετε κανένα κόκκαλο με την οδό του τρουπώματος.
Αιδώς Αργείοι.

Καπνικαρέισα θα σου ευχηθώ καλό Πάσχα.  Προτού αναφερθείς στο όνομα του Λέοντα ξανά ,να το σκεφτείς καλά προτού το πράξεις. Δεν θα σου απαντήσω πλέον από δω και μπρός διότι έχει χαθεί το μέτρον. Είναι βαρύ και σύμβολο μεγάλο, ο Λέων της Θεσσαλίας, μην έχεις καμία αμφιβολία περί αυτού!!!  Άραξε εκεί με την οικογένεια σου και μην σκέφτεσαι τις ξένες καρέκλες που πλέον δεν σου ανήκουν.

Πάρε ολόκληρη την πρώην απάντηση μου δες τι γράφεις σκέψου τα σχόλια σου και την κακεντρέχεια σου και πες μας ματαξανά για bulling και τα συναφή!!!
Βαριέμαι να κάθομαι να σου γράφω τα ίδια και τα ίδια. Έχεις πολύ κακή νοοτροπία. ίσως σε πείραξαν πολύ αυτές οι μετατάξεις. Είναι καλύτερα να επισκεφτείς κάποιον ψυχολόγο!!!
Την επόμενη φορά που θα ξανααναφερθείς σε μένα με αυτή την εμπάθεια και την αρνητικότητα θα είναι πολύ άσχημη η απάντηση μου. Σκέψου το καλά!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2015, 07:51:49 μμ από Λιοντάρι προς κάμπο Λαρίσης κατευθυνόμενος »

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14525 στις: Μάιος 06, 2015, 08:59:31 μμ »
Λυπάμαι εάν επειδή σας συμφέρει δεν παραδέχεστε ότι οι μετατάξεις είναι παράνομες όπως έγιναν. Όταν έδιναν για μια περιοχή 2 θέσεις και τελικά πήραν χίλιους δύο με λιγοστά μόρια, όταν δεν έγινε ο παραμικρός έλεγχος στα στοιχεία που δηλώθηκαν, όταν πήρε μετάταξη κόσμος σε περιοχή που δεν είχε καν δηλώσει, τότε τι συζητάμε; Σαφώς και πρέπει να γίνουν μεταθέσεις. Και μην μου πείτε ότι κόσμος που πήρε μετάταξη δεν έχει πάρει ποτέ απόσπαση. Τέλος πάντων, φωνή βοώντος εν τη ερήμω είναι εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14526 στις: Μάιος 06, 2015, 09:07:26 μμ »
Πραγματικά προσπαθώ σε όλα αυτά τα κατεβατά να βρω έστω και μία πληροφορία ουσίας!!!
Μπορείτε να ειρωνευτείτε όσο τραβά η όρεξή σας. Αλλά να σας υπενθυμίσω ότι οι εκατοντάδες εκπαιδευτικοί που είναι εξοργισμένοι με αυτήν την (θα το ξαναπώ) "ξεφτίλα" διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων.....απλά περιμένουν την απόφαση του υπουργείου που θα είναι συμβιβαστική μεν αλλά επουδενί απαλλακτική για αρκετούς ελαχιστομοριούχους μεταταγμένους.

Απόλυτα ικανοποιημένη δε θα είναι καμία πλευρά!

Με το συμπάθιο αλλά ορισμένα post μου φέρνουν στο νου το:
"δώσε θάρρος στον χωριάτη να σ ανέβει στο κρεβάτι"

Υπομονή και καλό κουράγιο σε όσους συνεχίζουν να γράφουν στο εκφυλισμένο thread.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14527 στις: Μάιος 06, 2015, 09:08:12 μμ »
Λυπάμαι εάν επειδή σας συμφέρει δεν παραδέχεστε ότι οι μετατάξεις είναι παράνομες όπως έγιναν. Όταν έδιναν για μια περιοχή 2 θέσεις και τελικά πήραν χίλιους δύο με λιγοστά μόρια, όταν δεν έγινε ο παραμικρός έλεγχος στα στοιχεία που δηλώθηκαν, όταν πήρε μετάταξη κόσμος σε περιοχή που δεν είχε καν δηλώσει, τότε τι συζητάμε; Σαφώς και πρέπει να γίνουν μεταθέσεις. Και μην μου πείτε ότι κόσμος που πήρε μετάταξη δεν έχει πάρει ποτέ απόσπαση. Τέλος πάντων, φωνή βοώντος εν τη ερήμω είναι εδώ μέσα.

Εσύ έχεις στοιχεία ή την φαντασία σου και τις φήμες τις κάνεις προγματικότητα;;
Το ΥΠΑΙΘ γιατί δεν ανακοινώνει τα αποτελέσματα του ελέγχου που έκανε πρόσφατα;;
Παράνομες;;  Κατάληψη κάναμε;; Αίτηση σύμφωνα με τον νόμο κάναμε............

Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14528 στις: Μάιος 06, 2015, 09:14:05 μμ »
Πραγματικά προσπαθώ σε όλα αυτά τα κατεβατά να βρω έστω και μία πληροφορία ουσίας!!!
Μπορείτε να ειρωνευτείτε όσο τραβά η όρεξή σας. Αλλά να σας υπενθυμίσω ότι οι εκατοντάδες εκπαιδευτικοί που είναι εξοργισμένοι με αυτήν την (θα το ξαναπώ) "ξεφτίλα" διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων.....απλά περιμένουν την απόφαση του υπουργείου που θα είναι συμβιβαστική μεν αλλά επουδενί απαλλακτική για αρκετούς ελαχιστομοριούχους μεταταγμένους.

Απόλυτα ικανοποιημένη δε θα είναι καμία πλευρά!

Με το συμπάθιο αλλά ορισμένα post μου φέρνουν στο νου το:
"δώσε θάρρος στον χωριάτη να σ ανέβει στο κρεβάτι"

Υπομονή και καλό κουράγιο σε όσους συνεχίζουν να γράφουν στο εκφυλισμένο thread.

Τιμάς το ήθος και το ύψος της ελληνικής εκπαίδευσης. Υποκλινόμαστε στην μεγαλοψυχία σου.
Δεν είμαστε όλοι φερέφωνα και πελάτες....αρκετά με τους χαρκτηρισμούς.
Πριν λίγο καιρό διατυμπανίζατε ότι δηλώναμε κατά το δοκούν μόρια...τώρα αλλάξατε τροπάριο....
ΥΓ Στην πολύχρονη υπηρεσία μου στην εκπαίδευση διαπίστωσα ότι , όταν γίνονταν υπηρεσιακές μεταβολές έβγαιναν μερικές ανακοινώσεις- καταγγελίες ως αναπόσπαστο μέρος της διαδικασίας!! Αναζητήστε επίσης πρόσφατες δηλώσεις του ΥΠΑΙΘ για ανάλογες καταγγελίες σχετικά με  την πρόσφατη εκλογή των περιφεριαρχών


Ο Θεός έδωσε στον άνθρωπο, δυο μάτια, δυο αυτιά και μια γλώσσα, για να βλέπει καλύτερα, να ακούει καλύτερα και να μιλάει λιγότερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2015, 09:29:04 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14529 στις: Μάιος 06, 2015, 09:25:44 μμ »
Αγαπητή-έ die (για τα περί λάσπης)
Αναφέρομαι πάντα  στις προϋπάρχουσες ειδικότητες:Το επιχείρημά σου για τις αποσπάσεις δεν στέκει (χιλιοειπωμένo  αλλά άτοπο), γιατί οι Α/θμιοι έπαιρναν αποσπάσεις μόνο στη βαθμίδα τους..... οι Β/θμιοι  έπαιρναν και παίρνουν όχι μόνο στη βαθμίδα τους αλλά και στην Α/θμια, πολλές φορές μάλιστα όταν άνοιγαν και οι παρατρεχάμενες (μόνο για Β/θμιους) επετηρίδες των μουσικών, αθλητικών, κ.λπ...... ξαναέφευγαν και μεταπηδούσαν πάλι όπου τους βόλευε πιο πολύ ;D..... επι μνημονίου μόνο που έκλεισαν τα αθλητικά τμήματα και δυσκόλεψαν τα πράγματα αποφάσισαν να ασχοληθούν με τις κατώτερες βαθμίδες (με τους δασκαλάκους)....
Όσο δε για το αν  είχε τα μόρια κάποιος πριν από 1.2.3.4......9 χρόνια για μετάθεση μόνη σου απαντάς!!!!Σίγουρα όμως δεν τα είχε ο Β/θμιος που δεν είχε καν διοριστεί.....
Εγώ δεν διεκδικώ την αμφιλεγόμενη καρέκλα.... κανενός!!!! Εγώ είμαι στη βαθμίδα μου και διεκδικώ να εφαρμόζεται το εργατικό δίκαιο... ο νόμος για όλους. 
Και τώρα περί Voltaire και άλλων βαρύγδουπων αναφορών: Ευχαριστώ πολύ.....  όμως εμένα θα με προβλημάτιζε!!!!και
πολύ δε περισσότερο, θα με στεναχωρούσε, η ταύτιση των απόψεών μου-και το οποιοδήποτε θετικό σχόλιο - με  εκπαιδευτικούς :'(που χρησιμοποιούν μέχρι και τους νεκρούς συμφοιτητές μας στο Τσατάλι.... και αν έχεις ξεχάσει κάτι να σου θυμίσω επιχειρήματα αγαπητών σου συναδέλφων που σε επευφημούν τύπου: Αν ζούσαν αυτοί δεν θα είχες τρουπώσει πουθενά ούτε καν στα Δωδεκάνησα δεν νομίζεις? Δεν θα υπήρχαν ΤΑΔ Καλλιπάτειρες και Ολυμπιακές Παιδείες για να σε σώσουν!!!
Ψυχραιμία συνάδελφοι..... όσο και να προσπαθούν κάποιοι, η αλήθεια δεν κρύβεται....
Αρκετό πια το διαδυκτιακό bullying στους Α/θμιους...
 
Για να μιλησεις για ενα θεμα πρεπει να ξεκινας απο μια κοινη βαση, αν για παραδειγμα θες να μιλησεις για τη Γη πρεπει να συμφωνησεις με το συνομιλητη σου απο κοινου οτι ειναι στρογγυλη, αλλιως η συζητηση δεν ειναι εφικτη.

Πρωτη μας διαφωνια ειναι η βαθμιδα σου, εγω θεωρω οτι ανηκω στους μαθητες και η πολιτεια ας με στειλει οπου εχει αναγκη, δεν μου ανηκει η βαθμιδα, υπηρετω τη βαθμιδα.
Δευτερο αστοχο σχολιο σουειναι οτι η ταυτιση των αποψεων μου με καποιους μου στερει το δικαιωμα να αναφερομαι σε φιλοσοφους  :o ενω αυτοι που με επευφημουν χρησιμοποιουν μεχρι νεκρους  :o πραγματικα αντριχιαστικο.
Τριτο, για bullying δεν δικαιουστε να ομιλητε, οι αναφορες των συναδελφων (Νομιμος και Λιονταρι) ειναι κατατοπιστικες και καταδεικνυουν την αληθεια.
Τεταρτο οι αποσπασεις που αναφερεσαι αν ηταν διογκωμενη η α/θμια και η β/θμια χρειαζοταν εκπαιδευτικους δε θα γινοταν το αντιθετο; θα γινοταν αποσπαση απο α/θμια σε β/θμια.
Και κατι τελευταιο ΠΕ11 δεν ειμαι, ειμαι ΠΕ06 με 23 χρονια υπηρεσιας και 131 μορια εγω τοσα χρονια δεν ημουν αδικημενος που δεν επαιρνα αποσπαση για τον τοπο διαμονης μου; Γιατι η πολιτεια δεν εκανε κατι για μενα τοσα χρονια; Πως αισθανομουν εγω βλεποντας α/θμιους με 5 χρονια να πηγαινουν σπιτι τους και εγω να πηγαινω να καλυψω το κενο τους που αφηναν στο νησι ξερεις; δεν ξερεις. Με τον τροπο που μιλας υποβιβαζεις πολυ τον κλαδο σου και τους συναδελφους σου, και δεν τους αξιζει γιατι εχω γνωρισει αξιολογους ΠΕ11.
Μακαρι να βρεθει λυση για να πατε και σεις σπιτια σας, αυτο να το διεκδικησετε και να το πετυχετε με πολλες μεταθεσεις , οχι ομως σε βαρος των συναδελφων σας που το 2013 περασαν ενα εφιαλτικο καλοκαιρι.

Υ.Γ Οι θεσεις μου για οσους δηλωσαν ψευδη στοιχεια ή παρανομησαν ειναι γνωστες, για να μην επαναλαμβανομαι.

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2015, 09:56:07 μμ από die »

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14530 στις: Μάιος 06, 2015, 10:42:01 μμ »
Εσύ έχεις στοιχεία ή την φαντασία σου και τις φήμες τις κάνεις προγματικότητα;;
Το ΥΠΑΙΘ γιατί δεν ανακοινώνει τα αποτελέσματα του ελέγχου που έκανε πρόσφατα;;
Παράνομες;;  Κατάληψη κάναμε;; Αίτηση σύμφωνα με τον νόμο κάναμε............
Δες τις λίστες με τις μετατάξεις φίλε μου, μάτια έχεις.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14531 στις: Μάιος 06, 2015, 10:44:41 μμ »
Δες τις λίστες με τις μετατάξεις φίλε μου, μάτια έχεις.

Ποιες ακριβώς;;
Εκείνες που δεν ανακοινώνει το ΥΠΑΙΘ τότε και τώρα, κακώς κάκιστα, και βγάζετε χολή εσείς εδώ και αλλού;;
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159819
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 377
Σύνολο: 380

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.