*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4330285 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14532 στις: Μάιος 06, 2015, 10:47:26 μμ »
Δες τις λίστες με τις μετατάξεις φίλε μου, μάτια έχεις.

Περιμενω ενα μνμ απο μερους σας που να μην ειναι ειρωνικο, ελεος πια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:11:24 »

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14533 στις: Μάιος 06, 2015, 10:55:44 μμ »
Πού την βλέπετε την ειρωνία και τη χολή αλήθεια; Το μαύρο δεν είναι άσπρο, ό,τι και να λέτε. Τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους. Καμία ειρωνία, καμία κοροϊδία. Δεν θα στρουθοκαμηλίζουμε. Η αλήθεια σας πονά, αλλά έτσι είναι. Το θέμα είναι ότι πρέπει να γίνουν μεταθέσεις για να αρθεί η αδικία εάν δεν ακυρώσουν αυτό το κατασκεύασμα που δημιουργήθηκε. Λυπάμαι εάν η αλήθεια πονά. Γεια σας.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14534 στις: Μάιος 06, 2015, 11:09:45 μμ »
Tιποτα δεν μας πονα, μακαρι να παρετε ολοι μεταθεσεις.

Μου 'ρθε στο μυαλο ο Κ.Καβαφης

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.
Μην την εξευτελίζεις πηαίνοντάς την,
γυρίζοντας συχνά κ' εκθέτοντάς την
στων σχέσεων και των συναναστροφών
την καθημερινήν ανοησία,
ως που να γίνει σα μια ξένη φορτική.

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14535 στις: Μάιος 06, 2015, 11:29:01 μμ »
ε ρε, και δεν ειναι καννν... Ι-ού-λιος!

<a href="https://www.youtube.com/v/ZPtXZdgKOK8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/ZPtXZdgKOK8</a>
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:11:24 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14536 στις: Μάιος 06, 2015, 11:55:29 μμ »
FB
Δημήτρης Μπράτης
9 ώρες
·
Με αφορμή ερωτήματά σας για τις μεταθέσεις σας ενημερώνω ότι κανείς δεν γνωρίζει τον χρόνο που θα ανακοινωθούν.Είχα γράψει ότι ,κατά την εκτίμησή μου , ο χρόνος ανακοίνωσης θα ήταν τέλη Μαίου-αρχές Ιουνίου.Αυτό,όμως,δεν ισχύει πλέον, επειδή το θέμα των μετατάξεων δεν έχει λυθεί-δεν έχει προσδιορισθεί ακόμη πότε θα γίνει η δεύτερη συνεδρίαση-ούτε έχουν ζητηθεί,ακόμη ,από τις Δνσεις ΠΕ τα οργανικά κενά.
Η καθυστέρηση αυτή ,που γίνεται με ευθύνη της πολιτικής ηγεσίας,θα έχει αλυσιδωτές επιπτώσεις και στις άλλες υπηρεσιακές μεταβολές(αποσπάσεις,προσλήψεις),αλλά και στην ομαλή έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14537 στις: Μάιος 07, 2015, 01:00:48 πμ »
rollo συνέχισε σε παρακαλώ να ενημερώνεις :)
Μήνυμα όχι μόνο προς εσένα αλλά προς όλους όσους θεωρούν τους εαυτούς τους θιγμένους από τη διαδικασία.
Τα πορίσματα της εξέτασης των τελικών αποτελεσμάτων των υποχρεωτικών μετατάξεων που επισυνάπτω στην υπογραφή μου σίγουρα σας έχουν προξενήσει απορίες και επιθυμείτε εξηγήσεις.
Εξηγήσεις δε χρειάζεται να ζητάμε εδώ.
Μπορείτε να τα πάρετε (τόσο τα όποια πορίσματα, όσο και τις αποφάσεις) και να τα επισυνάψετε σε ερώτημά σας στα αρμόδια Τμήματα του ΥΠΟΠΑΙΘ. Να ζητήσετε λοιπόν εξηγήσεις ΑΠΟ ΕΚΕΙ. Υπεύθυνες, ενυπόγραφες απαντήσεις εντός προθεσμίας.

Αυτά τα ολίγα για σήμερα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2015, 08:03:36 πμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14538 στις: Μάιος 07, 2015, 01:18:39 πμ »
ernie....απλά υπέροχο :)
rollo  :) ευχαριστώ το έχουμε κάνει παλιότερα... και τώρα ξανά από την αρχή...οψόμεθα
Ζητώ συγνώμη αλλά, κάποιοι έχουν ξεφύγει τελείως και αναφέρομαι  σε αυτούς που μου στέλνουν προσωπικά μηνύματα (πως θα βρουν ποια είμαι -γιατί στο PDE έχουν τη πρόσβαση και τη δυνατότητα κατά τα γραφόμενά τους- και >:(....) Απαξιώ να τους κάνω και αναφορά....δεν  φοβόμαστε αγαπητοί μου.... η Α/θμια εκπαίδευση δεν είναι ζούγκλα... και το συγκεκριμένο νήμα όσο και να προσπαθούν κάποιοι να το καπελώσουν ή να το κλειδώσουν δε θα το καταφέρουν......το δίκαιο και το σωστό είναι ένα.....και  δεν επιδέχεται παρερμηνείες .... ούτε νουθεσίες για το τι θα γράφουμε....
(μήπως γνωρίζει κανείς τι απέγινε ο Καπερνάρος που πριν από ένα μήνα είχε πολλές πληροφορίες για προσωπικά δεδομένα τυχάρπαστων κατά δήλωσή του.... συναδέλφων);   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2015, 01:30:21 πμ από skiritisa »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14539 στις: Μάιος 07, 2015, 02:33:19 μμ »
ernie....απλά υπέροχο :)
rollo  :) ευχαριστώ το έχουμε κάνει παλιότερα... και τώρα ξανά από την αρχή...οψόμεθα
Ζητώ συγνώμη αλλά, κάποιοι έχουν ξεφύγει τελείως και αναφέρομαι  σε αυτούς που μου στέλνουν προσωπικά μηνύματα (πως θα βρουν ποια είμαι -γιατί στο PDE έχουν τη πρόσβαση και τη δυνατότητα κατά τα γραφόμενά τους- και >:(....) Απαξιώ να τους κάνω και αναφορά....δεν  φοβόμαστε αγαπητοί μου.... η Α/θμια εκπαίδευση δεν είναι ζούγκλα... και το συγκεκριμένο νήμα όσο και να προσπαθούν κάποιοι να το καπελώσουν ή να το κλειδώσουν δε θα το καταφέρουν......το δίκαιο και το σωστό είναι ένα.....και  δεν επιδέχεται παρερμηνείες .... ούτε νουθεσίες για το τι θα γράφουμε....
(μήπως γνωρίζει κανείς τι απέγινε ο Καπερνάρος που πριν από ένα μήνα είχε πολλές πληροφορίες για προσωπικά δεδομένα τυχάρπαστων κατά δήλωσή του.... συναδέλφων);
Γράφω χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης μερικές διαπιστώσεις.

Αν κάποιοι σου έστειλαν προσωπικά μηνύματα και έγραψαν διάφορα εναντίον σου έπραξαν κάκιστα. Είναι αντιδεοντολογική κάθε προσπάθεια προσωπικού ή ομαδικού εκφοβισμού και απαξίωσης , είτε ιδιωτικά, είτε δημόσια. Θα περίμενα λοιπόν εκ μέρους σου μαζί με την δίκαιη διαμαρτυρία σου, να στηλιτεύσεις ταυτόχρονα και τα διάφορα απαξιωτικά  ή ειρωνικά σχόλια που έγραψαν αρκετοί (όχι όλοι) εδώ για όσους είχαν διαφορετική άποψη (και σε αυτή την σελίδα υπάρχουν....). Τουλάχιστον για τον ΝΟΜΙΜΟ γράφτηκαν μερικά άκρως κολακευτικά σχολια...... 8)
ΥΓ. Για το ενδεχόμενο κάποιοι να επιδιώκουν το κλείδωμα του νήματος, ρίξε μια ματιά στα σχόλια και θα διαπιστώσεις, όχι ποιοι το επιδιώκουν, αλλά ποιοι το ζητούν ευθέως από τούς διαχειριστές.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2015, 02:43:56 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14540 στις: Μάιος 07, 2015, 03:26:59 μμ »
ernie....απλά υπέροχο :)
rollo  :) ευχαριστώ το έχουμε κάνει παλιότερα... και τώρα ξανά από την αρχή...οψόμεθα
Ζητώ συγνώμη αλλά, κάποιοι έχουν ξεφύγει τελείως και αναφέρομαι  σε αυτούς που μου στέλνουν προσωπικά μηνύματα (πως θα βρουν ποια είμαι -γιατί στο PDE έχουν τη πρόσβαση και τη δυνατότητα κατά τα γραφόμενά τους- και >:(....) Απαξιώ να τους κάνω και αναφορά....δεν  φοβόμαστε αγαπητοί μου.... η Α/θμια εκπαίδευση δεν είναι ζούγκλα... και το συγκεκριμένο νήμα όσο και να προσπαθούν κάποιοι να το καπελώσουν ή να το κλειδώσουν δε θα το καταφέρουν......το δίκαιο και το σωστό είναι ένα.....και  δεν επιδέχεται παρερμηνείες .... ούτε νουθεσίες για το τι θα γράφουμε....
(μήπως γνωρίζει κανείς τι απέγινε ο Καπερνάρος που πριν από ένα μήνα είχε πολλές πληροφορίες για προσωπικά δεδομένα τυχάρπαστων κατά δήλωσή του.... συναδέλφων);

Όχι να κάνεις αναφορά αλλά και μήνυση ακόμη αν αισθάνεσαι ότι θίγεσαι προσωπικά από κάποιο προσωπικό μήνυμα. Σου έγραψα στο μήνυμα μου ότι μιλάω επώνυμα και δεν κρύβομαι πίσω από πληκτρολόγια όπως κάνεις εσύ. Τα προσωπικά μου στοιχεία τα γνωρίζεις.
Όσο για μένα αν αισθανθώ ότι ξανασχολήθηκες με μένα προσωπικά θα κάνω και μήνυση εναντίον σου, μέσω των στοιχείων σου που μπορώ να τα βρω από το pde το οποίο είναι υποχρεωμένο να μου τα δώσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2015, 03:51:06 μμ από Λιοντάρι προς κάμπο Λαρίσης κατευθυνόμενος »

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14541 στις: Μάιος 07, 2015, 04:49:17 μμ »
ernie....απλά υπέροχο :)
rollo  :) ευχαριστώ το έχουμε κάνει παλιότερα... και τώρα ξανά από την αρχή...οψόμεθα
Ζητώ συγνώμη αλλά, κάποιοι έχουν ξεφύγει τελείως και αναφέρομαι  σε αυτούς που μου στέλνουν προσωπικά μηνύματα (πως θα βρουν ποια είμαι -γιατί στο PDE έχουν τη πρόσβαση και τη δυνατότητα κατά τα γραφόμενά τους- και >:(....) Απαξιώ να τους κάνω και αναφορά....δεν  φοβόμαστε αγαπητοί μου.... η Α/θμια εκπαίδευση δεν είναι ζούγκλα... και το συγκεκριμένο νήμα όσο και να προσπαθούν κάποιοι να το καπελώσουν ή να το κλειδώσουν δε θα το καταφέρουν......το δίκαιο και το σωστό είναι ένα.....και  δεν επιδέχεται παρερμηνείες .... ούτε νουθεσίες για το τι θα γράφουμε....
(μήπως γνωρίζει κανείς τι απέγινε ο Καπερνάρος που πριν από ένα μήνα είχε πολλές πληροφορίες για προσωπικά δεδομένα τυχάρπαστων κατά δήλωσή του.... συναδέλφων);
Αλλη μια ειρωνεια στις εκαντονταδες που εχουμε ακουσει οι μεταταγμενοι, δηλαδη εμεις της β/θμιας ειμαστε ζουγκλα. Απαντηση δεν ειδα στο μηνυμα μου, τα επιχειρηματα εχουν παει περιπατο, να θυμισω:
Για να μιλησεις για ενα θεμα πρεπει να ξεκινας απο μια κοινη βαση, αν για παραδειγμα θες να μιλησεις για τη Γη πρεπει να συμφωνησεις με το συνομιλητη σου απο κοινου οτι ειναι στρογγυλη, αλλιως η συζητηση δεν ειναι εφικτη.

Πρωτη μας διαφωνια ειναι η βαθμιδα σου, εγω θεωρω οτι ανηκω στους μαθητες και η πολιτεια ας με στειλει οπου εχει αναγκη, δεν μου ανηκει η βαθμιδα, υπηρετω τη βαθμιδα.
Δευτερο αστοχο σχολιο σουειναι οτι η ταυτιση των αποψεων μου με καποιους μου στερει το δικαιωμα να αναφερομαι σε φιλοσοφους  :o ενω αυτοι που με επευφημουν χρησιμοποιουν μεχρι νεκρους  :o πραγματικα αντριχιαστικο.
Τριτο, για bullying δεν δικαιουστε να ομιλητε, οι αναφορες των συναδελφων (Νομιμος και Λιονταρι) ειναι κατατοπιστικες και καταδεικνυουν την αληθεια.
Τεταρτο οι αποσπασεις που αναφερεσαι αν ηταν διογκωμενη η α/θμια και η β/θμια χρειαζοταν εκπαιδευτικους δε θα γινοταν το αντιθετο; θα γινοταν αποσπαση απο α/θμια σε β/θμια.
Και κατι τελευταιο ΠΕ11 δεν ειμαι, ειμαι ΠΕ06 με 23 χρονια υπηρεσιας και 131 μορια εγω τοσα χρονια δεν ημουν αδικημενος που δεν επαιρνα αποσπαση για τον τοπο διαμονης μου; Γιατι η πολιτεια δεν εκανε κατι για μενα τοσα χρονια; Πως αισθανομουν εγω βλεποντας α/θμιους με 5 χρονια να πηγαινουν σπιτι τους και εγω να πηγαινω να καλυψω το κενο τους που αφηναν στο νησι ξερεις; δεν ξερεις. Με τον τροπο που μιλας υποβιβαζεις πολυ τον κλαδο σου και τους συναδελφους σου, και δεν τους αξιζει γιατι εχω γνωρισει αξιολογους ΠΕ11.
Μακαρι να βρεθει λυση για να πατε και σεις σπιτια σας, αυτο να το διεκδικησετε και να το πετυχετε με πολλες μεταθεσεις , οχι ομως σε βαρος των συναδελφων σας που το 2013 περασαν ενα εφιαλτικο καλοκαιρι.

Υ.Γ Οι θεσεις μου για οσους δηλωσαν ψευδη στοιχεια ή παρανομησαν ειναι γνωστες, για να μην επαναλαμβανομαι.



Αποσυνδεδεμένος Clint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Communi Sencu, είδος προς εξαφάνιση...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14542 στις: Μάιος 07, 2015, 07:18:15 μμ »
.... η Α/θμια εκπαίδευση δεν είναι ζούγκλα...

Αυτό που λες ίσως ήταν αλήθεια.

Η Α/θμια ήταν ένα απέραντο δάσος, που είχε άπειρα μέρη και τροφή (σχολεία με κενά). Πολλά πλάσματα του δάσους έφευγαν από τον τόπο που γεννήθηκαν (τα σχολεία όπου είχαν οριστική τοποθέτηση) και έλειπαν για χρόνια (απόσπαση) αφήνοντας έρημο αλλά...δικό τους για πάντα. Όμως στην ευρύτερη περιοχή (Πάρκο Υπουργείου Παιδείας), στη ζούγκλα της Β/θμιας έσφιξαν τα πράγματα. Ξηρασία, λιγοστή τροφή, οι νερόλακοι μετρημένοι στα νύχια της μιας οπλής. Τότε τα ζώα της ζούγκλας παρατήρησαν πως η στάθμη του ποταμού Βαθμιδίου που χώριζε τις δυο εκτάσεις μειώθηκε (από κάποιο φυσικό φαινόμενο που λέγεται Συμφέρον του Κράτους ή Κυκλώνας Τρόικα) και πέρασαν απέναντι για να σωθούν.  Στο δάσος εμφανίστηκαν τα κοπάδια από τα άγρια ζώα της ζούγκλας και πήγαν και εγκαταστάθηκαν στις...κενές περιοχές.

Έγινε χαμός μεγάλος, γιατί άλλαξαν τα δεδομένα τους δάσους και μερικά ζώα του δάσους (όχι όλα, αλλά πολλά) έχασαν την άπλα τους και την ελευθερία να μετακινούνται όπου και όποτε ήθελαν. Μούγκριζαν και ζώα της ζούγκλας που ξέμειναν πίσω γιατί οι...λεμούριοι (αιρετοί, συνδικαλιστές κλπ) τους είπαν "μην είστε κορόιδα, μην περνάτε το ποτάμι, θα σας φάνε οι κροκόδειλοι, θα σας παρασύρει το ρεύμα, θα πνιγείτε"...και αυτά τους πίστεψαν.

Τώρα έχουν σταθεί απέναντι τα ζώα του δάσους και τα ζώα της ζούγκλας, με τα γυαλιστερά δόντια τους και τα γαμψά νύχια τους και είναι έτοιμα να αντιπαρατεθούν για το ποιος πρέπει να μείνει, ποιος πρέπει να φύγει, σε ποιες περιοχές του δάσους μπορεί να πάει το κάθε ζώο

Η επιλογή του να τα βρουν καθώς ο χρόνος και τα γεγονότα δεν μπορούν να πάνε πίσω (ή τουλάχιστον είναι πολύ δύσκολο) δεν έχει περάσει από το μυαλό τους. Άλλωστε, μιλάμε για άγρια ζώα, τελικά, τα οποία γνωρίζουν, κυρίως το...ΜΟΥ (Βαθμίδα ΜΟΥ, Θέση ΜΟΥ, Σχολείο ΜΟΥ, Συμφέρον ΜΟΥ, Ανάγκη ΜΟΥ κλπ).

Και έτσι...το δάσος της Α/θμιας έγινε κι αυτό...ζούγκλα (όχι πως δεν ήταν λιγουλάκι).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2015, 08:32:51 μμ από Clint »
It’s a question of methods. Everybody wants results, but nobody wants to do what they have to do to get them done.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14543 στις: Μάιος 07, 2015, 09:06:13 μμ »
Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η εκπαίδευση και τα σχολεία δεν είναι ιδιοκτησία κανενός.
Επίσης πολύ συχνά ο λύκος κρύβεται στα πρόβατα.....ο νοών νοείτω.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος Clint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Communi Sencu, είδος προς εξαφάνιση...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14544 στις: Μάιος 07, 2015, 09:23:17 μμ »
It’s a question of methods. Everybody wants results, but nobody wants to do what they have to do to get them done.

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14545 στις: Μάιος 07, 2015, 11:07:23 μμ »
Με τα αντιαεροπορικά και τις μηνύσεις του λιονταριού,καθώς και το αλεξίπτωτο του Νόμιμου εξαφανίστηκαν όλοι. ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 342

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.