*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4331102 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος barbakitsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • μου λεν αν φύγω από το κύκλο θα χαθώ.....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19362 στις: Σεπτέμβριος 06, 2018, 10:14:44 μμ »
Να ξέρουμε τι γίνεται δηλαδη!! Εδώ μιλάμε για ξεκάθαρη πλάνη και εκεί θα στηριχτεί κ ο δικηγόρος μου για τις επόμενες κινήσεις. Κρίμα να μην είμαι Αθήνα. Αυτά λέγονται καλύτερα δια ζώσης σε αυτόν που πρέπει να τα ακούσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:54:02 »

Αποσυνδεδεμένος argym

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19363 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 12:03:54 πμ »
Έχουμε κάτι νεότερο για το πότε θα βγει το ΦΕΚ;Εγώ έκανα κ ανάκληση της απόσπασης γιατί θεώρησα ότι αφού μετατάχθηκα δεν έχει νόημα η απόσπαση κ έχω βρεθεί ξεκρεμαστος εντελώς.Με οδηγούν σε άνευ αποδοχών από δική τους καθυστέρηση.Μου λένε ότι έχει κολλήσει στην οικονομική υπηρεσία κ.τ.λ. Από αύριο θα αρχίσω να ψάχνω ποιος είναι πραγματικά υπεύθυνος (ανεύθυνος δηλαδή) και βλέπω πως θα κινηθώ νομικά εναντίον του/τους.Υπομονη τέλος.
[/quote
Γιατί έκανες ανάκληση αφού το ΦΕΚ δεν έχει βγει;+

Αποσυνδεδεμένος barbakitsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • μου λεν αν φύγω από το κύκλο θα χαθώ.....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19364 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 01:12:07 πμ »
Η ανάκληση έγινε πριν βγουν οι αποστάσεις. Θεώρησα ότι δεν είχε νόημα πια να εκκρεμεί η απόσπαση από τη στιγμή που το όλο ζήτημα για μένα τελείωσε αίσια.Αλλαξα ειδικότητα κ μάλιστα στο μέρος που ήθελα. Λειτούργησα ηθικώς σε ένα θέμα που δεν χωράνε τέτοιες προσεγγίσεις.Δεν περίμενα τέτοια καθυστέρηση κ δεν ήξερα κ τις διαδικασίες κ τα χρονοδιαγράμματα επακριβώς.Θεωρησα ως λήξαν το θέμα κ αυτό πληρώνω τώρα. Αρκεί να μάθω ποιος είναι ο υπεύθυνος για την καθυστέρηση. Μου αρκεί αυτό... πίστεψέ με!!!!

Αποσυνδεδεμένος argym

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19365 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 08:16:29 πμ »
Πότε μίλησες τελευταία φορά με υπουργείο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:54:02 »

Αποσυνδεδεμένος argympall

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19366 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 09:07:10 πμ »
Έχουμε κάτι νεότερο για το πότε θα βγει το ΦΕΚ;Εγώ έκανα κ ανάκληση της απόσπασης γιατί θεώρησα ότι αφού μετατάχθηκα δεν έχει νόημα η απόσπαση κ έχω βρεθεί ξεκρεμαστος εντελώς.Με οδηγούν σε άνευ αποδοχών από δική τους καθυστέρηση.Μου λένε ότι έχει κολλήσει στην οικονομική υπηρεσία κ.τ.λ. Από αύριο θα αρχίσω να ψάχνω ποιος είναι πραγματικά υπεύθυνος (ανεύθυνος δηλαδή) και βλέπω πως θα κινηθώ νομικά εναντίον του/τους.Υπομονη τέλος.
Δεν ιδρώνει το αυτί κανενός. Εγώ είχα παρακολουθήσει τα αντίστοιχα φεκ μετάταξης από β/θμια σε α/θμια του 2017 και 2016 ότι είχαν βγει μέσα στο καλοκαίρι όπως είναι και το σωστό και όσοι ήθελαν πρόλαβαν να κάνουν αίτηση απόσπασης στη νέα βαθμίδα ή τοποθέτησης έγκαιρα πριν την έναρξη του σχολικού έτους. Τώρα επικαλούνται πως κάτι άλλαξε στη διαδικασία ...ότι γίνονται από το υπουργείο οικονομικών....Μίλησα περίπου 20 φορές  μέσα στο καλοκαίρι με υπουργείο και μου λέγανε μπορεί Αύγουστο, μπορεί Σεπτέμβριο, ο Κορδής μου είχε πει μπορεί να πάει και Οκτώβρη. Οι άνθρωποι δεν παίζονται.Εγώ ενδιαφερόμουν να υπηρετήσω κοντά στην οικογένειά μου, η μετάταξη είναι στο ίδιο νησί.Αφού πήρα την απόσπαση με τη β΄φάση θα κοιτάξω, δεν ξέρω πως, να την κρατήσω κάτι που από το υπουργείο μου είχαν αρχικά πει ότι δεν γίνεται, επιφυλάσσομαι όμως μήπως μπορώ να τη μεταφέρω στη νέα βαθμίδα γιατί αυτοί έχουν αργήσει. Στα Δωδεκάνησα που οργανικά ανήκω έχει πάρει 34 αναπληρωτές που τοποθετούνται μέχρι Δευτέρα και έχει διαθέσει 20 από δ/θμια σε α/θμια, ποια κενά θα μείνουν;


Αποσυνδεδεμένος barbakitsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • μου λεν αν φύγω από το κύκλο θα χαθώ.....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19367 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 09:44:59 πμ »
Προχτές μίλησα για τελευταία φορά.Δυο φορές τους έχω πάρει συνολικά. Δεν θέλω να ενοχλώ συνέχεια κ ειδικά σε άτομα που όπως επικαλούνται δεν φέρουν οι συγκεκριμένοι καμία ευθύνη.

Αποσυνδεδεμένος argympall

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19368 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 10:44:33 πμ »
Πιστεύω πως δεν έπρεπε να κάνεις ανάκληση πριν βγει φεκ εκτός αν η απόσπαση δεν ήταν στον τόπο σου. Έμαθα επίσης πως στο υπουργείο έχουν κάνει πολλές αλλαγές σε θέσεις υπαλλήλων, ίσως κι αυτό να παίζει κάποιο ρόλο στην υπερβολική καθυστέρηση. Σε κάθε περίπτωση είμαστε άνθρωποι, τα παιδιά μας δεν είναι σακίδια να τα βάζουμε στην πλάτη.... όποτε αποφασίζουν να βγάζουν αποφάσεις! Εγώ θα επιδιώξω την απόσπαση ακόμα κι όταν βγει το φεκ. Μ΄αρέσει που 29/05 που ανακοίνωσαν τα ονόματα κι άρχισα να ρωτάω αιρετούς για το χρονικό ορίζοντα της απόφασης μου λέγανε ''δεν αργεί, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα να υποβάλλεις  αίτηση απόσπασης στη νέα βαθμίδα, είναι απλή διαδικασία'', και κοντεύουν 3,5 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος barbakitsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • μου λεν αν φύγω από το κύκλο θα χαθώ.....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19369 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 11:38:48 πμ »
Τώρα το βλέπω ότι δεν έπρεπε αλλά τώρα είναι αργά για το τι δεν έπρεπε. Τι γίνεται από δω κ κάτω πρέπει να μας απασχολεί.

Αποσυνδεδεμένος argympall

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19370 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 12:54:22 μμ »
Αφού λένε για Σεπτέμβρη πάρε κάποιες εβδομάδες αναρρωτικές μέχρι νεότερων πληροφοριών, εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανα.

Αποσυνδεδεμένος tc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19371 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 01:10:38 μμ »
Εαν έχουμε ήδη πάρει απόσπαση με το προηγούμενο καθεστώς μπορούμε να παραμείνουμε μέχρι τη λήξη της; (αν βγει το φεκ δηλ)

Αποσυνδεδεμένος Madigan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19372 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 01:24:28 μμ »
ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΦΕΤΟΣ ΛΟΓΩ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος argympall

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19373 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 01:37:54 μμ »
Εαν έχουμε ήδη πάρει απόσπαση με το προηγούμενο καθεστώς μπορούμε να παραμείνουμε μέχρι τη λήξη της; (αν βγει το φεκ δηλ)
Εννοείς να παραμείνεις για το τρέχον έτος στην απόσπαση και μετά το φεκ; αν εννοείς αυτό το έχω ρωτήσει και μου είπαν όχι γιατί αλλάζεις βαθμίδα και η μετάταξη θεωρείται νέος διορισμός.....αλλά επειδή κι εγώ έχω πάρει απόσπαση από πύσδε σε πύσδε στον τόπο μου ενώ η μετάταξη είναι μακριά, έχω και τρία παιδιά θα το κυνηγήσω το θέμα έστω με αίτηση για τη νέα βαθμίδα κι ελπίζω να τα καταφέρω.Βέβαια με το υπουργείο μας είναι να γελάς και να κλαις μαζί!

Αποσυνδεδεμένος barbakitsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • μου λεν αν φύγω από το κύκλο θα χαθώ.....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19374 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 01:40:22 μμ »
Και πέρυσι που έγιναν όπως κ προπερυσι δεν είχαμε μνημόνιο;;;Απλά τότε ήταν σκέτο μνημόνιο ενώ τώρα συνοδεύεται κ με ολίγον από ανάπτυξη κ χάλασε η μαγιά;;Συνάδελφε μην γράφουμε ότι θέλουμε όπως το θέλουμε.Αν έχεις άλλη πληροφορία βρες καλύτερο τρόπο να την παραθέσεις λίγο πιο υπεύθυνο κ αξιόπιστο.
Συναδελφικά.

Αποσυνδεδεμένος argympall

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19375 στις: Σεπτέμβριος 07, 2018, 01:42:24 μμ »
ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΦΕΤΟΣ ΛΟΓΩ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ!!!
Πλάκα κάνεις μάλλον ε;  ή όχι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 551
Σύνολο: 563

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.