*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4386191 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2982 στις: Αύγουστος 09, 2013, 01:26:59 μμ »
Γιατί ξέρει ο Υπουργός;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:21:16 »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2983 στις: Αύγουστος 09, 2013, 01:45:17 μμ »
Γιατί ξέρει ο Υπουργός;
Ελα μου ντε.....
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος 2013

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2984 στις: Αύγουστος 09, 2013, 02:06:11 μμ »

@  giokspy

ΦΕΚ 1514/ 20-6-2013 τεύχος β΄. Δυστυχώς δεν μπορώ να το αποθηκεύσω να στο στείλω αλλά με μια αναζήτηση θα το βρεις .. ΠΕ19-20: 480 θέσεις και έχει αναλυτικά τα σχολεία !

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2985 στις: Αύγουστος 09, 2013, 02:27:42 μμ »
Βαρεθηκα να περιμενω την εγκυκλιο να βγει.Δεν ξαναμπαινω στο ιντερνετ το Σαββατοκυριακο.Αν βγει βγηκε.Θα παθουμε στο τελος κανενα αυχενικο συνδρομο απο το πολυ κατσε κατσε στον υπολογιστη.Συναδελφοι, καλο Σαββατοκυριακο σε ολους.Ο,τι ειναι να γινει θα γινει!!!  ???
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:21:16 »

Αποσυνδεδεμένος blasphemy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνώση είναι δύναμη
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2986 στις: Αύγουστος 09, 2013, 02:34:33 μμ »
Βαρεθηκα να περιμενω την εγκυκλιο να βγει.Δεν ξαναμπαινω στο ιντερνετ το Σαββατοκυριακο.Αν βγει βγηκε.Θα παθουμε στο τελος κανενα αυχενικο συνδρομο απο το πολυ κατσε κατσε στον υπολογιστη.Συναδελφοι, καλο Σαββατοκυριακο σε ολους.Ο,τι ειναι να γινει θα γινει!!!  ???
Δεν είσαι αρκετά ατσαλωμένη!! :)
Κι αν χάσεις καμιά νέα πληροφορία αποσπασμένου στην ΚΥ, κανένα υπονοούμενο αιρετού ή κανένα νέο μανιφέστο-διαμαρτυρία του Μπράτη που όλα αυτά φυσικά θα αλληλοσυγκρούονται και θα φτιάχνουμε νέα σενάρια;
Πώς θα χάσεις αυτή τη δημιουργική απασχόληση;   :D ;D :) :o ::)

Αποσυνδεδεμένος WHITE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2987 στις: Αύγουστος 09, 2013, 04:29:46 μμ »

Δημήτρης Μπράτης από το Fb

..ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΑΙΕΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΤΟ ΚΥΣΠΕ ΣΤΙΣ 11 ΙΟΥΛΙΟΥ,ΚΑΣΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΔΝΤΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΙΣ 14 ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ....

Αποσυνδεδεμένος Loggin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Δε λατρεύω τίποτα. Οζμπόντεν πια;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2988 στις: Αύγουστος 09, 2013, 04:43:37 μμ »
Σήμερα πήγα στο Γραφείο του Περειφεριακού Διευθυντή (δεν μπορώ να σας πω σε ποιον). Τον ρώτησα τι ακριβώς γίνεται με τις μετατάξεις τις υποχρεωτικές στα Δημοτικά (ΠΕ19 είμαι). Μου είπε ότι δεν ξέρει καν για ποιο λόγο καθυστερούν τόσο πολύ. Παρουσία μου πήρε τηλ στο υπουργείο και μίλησε με κόσμο και κοσμάκι.
Ύστερα από 1 ώρα, μου είπε ότι οι μετατάξεις θα γίνουν τοπικά ΚΑΙ ΑΝ υπάρξουν κάποια κενά (....που δεν υπάρχει περίπτωση) τότε θα δηλώσουμε περιοχές. Σε ερώτηση μου γιατί να συμβεί αυτό, μου είπε ότι το υπουργείο ΔΕΝ προλαβαίνει να τις κάνει διαφορετικά συν το γεγονός ότι έτσι θέλουν οι περισσότεροι καθηγητές να γίνουν. Δηλαδή, δεν πα να έχεις ένα σωρό μόρια, από εδώ και πέρα θα σε στείλουν σε ένα δημοτικό χωρίς να μπορείς ποτε να πας στην πόλη σου..........
Θαυμάσια, είπα, τι καλά! (....και είχα ελπίδες ότι θα πάω επιτέλους στην πόλη μου). Υπάρχει περίπτωση να μη γίνουν έτσι μόνο αν γίνει κάτι απρόοπτο. Δηλαδή, να πιέσουμε ΕΜΕΙΣ σε αυτή την κατεύθυνση (αυτό μου είπε). Πάει αυτό.......
Πότε θα γίνουν? (τον ρωτάω). Απάντηση: Κανείς δεν ξέρει!!!!
Θα γίνουν αποσπάσεις? (τον ρωτάω). Απάντηση: Ελάχιστες, λογικά μόνο για ειδικές κατηγορίες (π.χ. πολύτεκνους) και μετά τις 25 Αυγούστου σίγουρα, το πιθανότερο είναι Σεπτέμβριο.

Ύστερα από όλα αυτά, ησύχασα!!!!! Ωραία, δεν θα έχω αγωνία μήπως, λέω μήπως είχα ευκαιρία να πάω επιτέλους στην πόλη που θέλω.
Οζμπόντεν πια;

Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2989 στις: Αύγουστος 09, 2013, 04:44:22 μμ »
Κανένα νέο για τις αμοιβαίες μεταθέσεις Β/θμιας και τις μετατάξεις από κλάδο σε κλάδο Β/θμιας όχι να υποθέσω ε;

Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2990 στις: Αύγουστος 09, 2013, 04:50:08 μμ »
Σήμερα πήγα στο Γραφείο του Περειφεριακού Διευθυντή (δεν μπορώ να σας πω σε ποιον). Τον ρώτησα τι ακριβώς γίνεται με τις μετατάξεις τις υποχρεωτικές στα Δημοτικά (ΠΕ19 είμαι). Μου είπε ότι δεν ξέρει καν για ποιο λόγο καθυστερούν τόσο πολύ. Παρουσία μου πήρε τηλ στο υπουργείο και μίλησε με κόσμο και κοσμάκι.
Ύστερα από 1 ώρα, μου είπε ότι οι μετατάξεις θα γίνουν τοπικά ΚΑΙ ΑΝ υπάρξουν κάποια κενά (....που δεν υπάρχει περίπτωση) τότε θα δηλώσουμε περιοχές. Σε ερώτηση μου γιατί να συμβεί αυτό, μου είπε ότι το υπουργείο ΔΕΝ προλαβαίνει να τις κάνει διαφορετικά συν το γεγονός ότι έτσι θέλουν οι περισσότεροι καθηγητές να γίνουν. Δηλαδή, δεν πα να έχεις ένα σωρό μόρια, από εδώ και πέρα θα σε στείλουν σε ένα δημοτικό χωρίς να μπορείς ποτε να πας στην πόλη σου..........
Θαυμάσια, είπα, τι καλά! (....και είχα ελπίδες ότι θα πάω επιτέλους στην πόλη μου). Υπάρχει περίπτωση να μη γίνουν έτσι μόνο αν γίνει κάτι απρόοπτο. Δηλαδή, να πιέσουμε ΕΜΕΙΣ σε αυτή την κατεύθυνση (αυτό μου είπε). Πάει αυτό.......
Πότε θα γίνουν? (τον ρωτάω). Απάντηση: Κανείς δεν ξέρει!!!!
Θα γίνουν αποσπάσεις? (τον ρωτάω). Απάντηση: Ελάχιστες, λογικά μόνο για ειδικές κατηγορίες (π.χ. πολύτεκνους) και μετά τις 25 Αυγούστου σίγουρα, το πιθανότερο είναι Σεπτέμβριο.

Ύστερα από όλα αυτά, ησύχασα!!!!! Ωραία, δεν θα έχω αγωνία μήπως, λέω μήπως είχα ευκαιρία να πάω επιτέλους στην πόλη που θέλω.
Το ότι οι πιο πολλοί θέλουν να γίνουν έτσι στέκει όμως νομικά; Ο νόμος μετατάξεων τι λέει; Προλαβαίνουν να αλλάξουν το νόμο λίγο πριν τη διαδικασία και ενώ υπάρχουν εκκρεμείς αιτήσεις με την εγκύκλιο του Μάρτη; Προβλέπω τις προσφυγές στα δικαστήρια να πέφτουν βροχή.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2991 στις: Αύγουστος 09, 2013, 04:53:51 μμ »
@dragadroun

Οπως είπες όλα στηρίζονται σε ένα Νόμο. Και οι Νόμοι αλλάζουν κατά τις επιθυμίες των υπουργών. Επίσης κάποια πράγματα αλλάζουν και με Π.Δ. Γιατί να απασχολούμε την Βουλή...

Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2992 στις: Αύγουστος 09, 2013, 05:01:28 μμ »
Εντάξει αν είναι έτσι καλά κάνανε τα καλόπαιδα που είναι στη διάθεση των μεγάλων πόλεων, πίεσαν πολιτικά και πέτυχαν αυτό που ήθελαν. Τα συγχαρητήριά μου κύριοι και κυρίες. Σας βγάζω το καπέλο. Εμείς που πήγαμε με το σταυρό στο χέρι καλά να πάθουμε. Αλλά από δω και στο εξής ο καθένας μόνος του και για την πάρτη του όμως έτσι; Μην ακούσω κανέναν να κατέβουμε μαζί σε κοινούς αγώνες κλπ κουραφέξαλα;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2993 στις: Αύγουστος 09, 2013, 05:05:46 μμ »
@dragadroun

τώρα το καταλάβατε ρε παιδιά;
Πάντα σε κάθε ξεσηκωμό υπάρχει ηγετική ομάδα.
Βάζει το πλήθος πλάτες και αυτοί παίρνουν αυτά που θέλουν.
Ακόμα και οι ειδικότητες που λέμε αλλού δεν φταίνει ως ειδικότητες.
Κάποιοι παίρνουν αυτό που θέλουν και εμείς τα χώνουμε γενικά σε ειδικότητες...

Αποσυνδεδεμένος blasphemy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνώση είναι δύναμη
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2994 στις: Αύγουστος 09, 2013, 05:09:33 μμ »
@Loggin

Για τις δικές μας τις εθελοντικές των 900 έμαθες τίποτα; (γιατί στο υπουργείο του έλεγαν για τις υποχρεωτικές)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2013, 05:25:16 μμ από blasphemy »

Αποσυνδεδεμένος Garcia4

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2995 στις: Αύγουστος 09, 2013, 05:42:26 μμ »
Το ότι οι πιο πολλοί θέλουν να γίνουν έτσι στέκει όμως νομικά; Ο νόμος μετατάξεων τι λέει; Προλαβαίνουν να αλλάξουν το νόμο λίγο πριν τη διαδικασία και ενώ υπάρχουν εκκρεμείς αιτήσεις με την εγκύκλιο του Μάρτη; Προβλέπω τις προσφυγές στα δικαστήρια να πέφτουν βροχή.

Μη φας..έχει γλαρόσουπα! ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 734
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.