*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4333934 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pankol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7350 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:15:38 μμ »
άρα μιλάμε
α. όντως για μεταφορά των οργανικών στα σχολεια και
γ. για μεταθέσεις σε σχολικές μονάδες και όχι σε ΠΥΣΔΕ.... εγώ τουλάχιστον αυτο καταλαβαίνω.... μάλιστα...

κάλλιο να πάω για μπανάκι!!

το Β που πήγε; ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:28:52 »

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7351 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:19:51 μμ »
άρα μιλάμε
α. όντως για μεταφορά των οργανικών στα σχολεια και
γ. για μεταθέσεις σε σχολικές μονάδες και όχι σε ΠΥΣΔΕ.... εγώ τουλάχιστον αυτο καταλαβαίνω.... μάλιστα...

κάλλιο να πάω για μπανάκι!!

το Β που πήγε; ;D

To έφαγε ο ΦΠΑ! :D

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7352 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:21:01 μμ »
 ;D ;D ;D  σωστά !!

βασικά ήθελα να γράψω ....γ τα!! ( διαβάζοντας το τρίτο γράμμα της αλφαβήτου  ) και τελικά το γραψα μόνο του... οποτε, αντί για γ.... ανακοινοποιώ στο ορθόν!! :  β!!  :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7353 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:23:54 μμ »
Αυτά τα κουσούρια αποκτάς όταν μπλέκεις με τη διοίκηση...
"Ανακοινοποίηση στο ορθό"!  ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:28:52 »

Αποσυνδεδεμένος razor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7354 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:26:36 μμ »
Επίσης θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος...

Όσοι πάρουν μετάταξη, παίρνουν τη μετάταξη σε κάποιο ΠΥΣΠΕ και όχι σε συγκεκριμένο σχολείο. Τα επιπλέον μόρια (πέρα από τα "κλασσικά" συνολικής υπηρεσίας-οικογενειακά-δυσμενών συνθηκών), όπως επιπλέον τίτλος, μεταπτυχιακό, διδακτορικό προστίθενται μόνο για τη διαδικασία της μετάταξης. Σωστά?
Μετά τη μετάταξη σε κάποιο ΠΥΣΠΕ ( για όσους μεταταχθούν τελικά), για τη διαδικασία της τοποθέτησής τους σε σχολεία, είτε σε οργανικά, είτε σε λειτουργικά κενά, αυτά τα επιπλέον μόρια δεν θα παίξουν ρόλο. Σωστά? Απλά τα "κλασσικά"  μόρια (συνολικής υπηρεσίας-οικογενειακά-δυσμενών συνθηκών) που είχαν στη Β/Βάθμια θα προσαρμοστούν σε μόρια Α/Βάθμιας και έτσι θα γίνουν οι τοποθετήσεις σε σχολεία εντός ΠΥΣΠΕ, λαμβανομένων υπ'όψην και τυχόν συνυπηρετήσεων-εντοπιοτήτων. Σωστά?

Παρακαλώ ας με διορθώσει κάποιος όπου κάνω λάθος στον συλλογισμό μου. Thanks

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7355 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:31:09 μμ »
Επίσης θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος...

Όσοι πάρουν μετάταξη, παίρνουν τη μετάταξη σε κάποιο ΠΥΣΠΕ και όχι σε συγκεκριμένο σχολείο. Τα επιπλέον μόρια (πέρα από τα "κλασσικά" συνολικής υπηρεσίας-οικογενειακά-δυσμενών συνθηκών), όπως επιπλέον τίτλος, μεταπτυχιακό, διδακτορικό προστίθενται μόνο για τη διαδικασία της μετάταξης. Σωστά?
Μετά τη μετάταξη σε κάποιο ΠΥΣΠΕ ( για όσους μεταταχθούν τελικά), για τη διαδικασία της τοποθέτησής τους σε σχολεία, είτε σε οργανικά, είτε σε λειτουργικά κενά, αυτά τα επιπλέον μόρια δεν θα παίξουν ρόλο. Σωστά? Απλά τα "κλασσικά"  μόρια (συνολικής υπηρεσίας-οικογενειακά-δυσμενών συνθηκών) που είχαν στη Β/Βάθμια θα προσαρμοστούν σε μόρια Α/Βάθμιας και έτσι θα γίνουν οι τοποθετήσεις σε σχολεία εντός ΠΥΣΠΕ, λαμβανομένων υπ'όψην και τυχόν συνυπηρετήσεων-εντοπιοτήτων. Σωστά?

Παρακαλώ ας με διορθώσει κάποιος όπου κάνω λάθος στον συλλογισμό μου. Thanks

Λογικά θα γίνει όπως τα γράφεις. Στην πράξη θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7356 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:32:18 μμ »
άρα μιλάμε
α. όντως για μεταφορά των οργανικών στα σχολεια και
γ. για μεταθέσεις σε σχολικές μονάδες και όχι σε ΠΥΣΔΕ.... εγώ τουλάχιστον αυτο καταλαβαίνω.... μάλιστα...

κάλλιο να πάω για μπανάκι!!
α. εξακολουθώ να δυσκολεύομαι να το καταλάβω (εννοώ ότι για να γίνει αυτό ίσως δεν αρκεί η νομοθετική ρύθμιση)
γ. μεταθέσεις σε σχολική μονάδα (όπως λέγαμε κάποτε μεταθέσεις σε πειραματικά σχολεία? ή όπως λέμε τώρα πλήρωση θέσεων 5ετους θητείας σε πειραματικά? ;D)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7357 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:33:14 μμ »
Οσο το σκεπτομαι τοσο περισσοτερο το συνειδητοποιω:η εγκυκλιος βγηκε στις 13 του μηνα.Η προθεσμια ηταν απο 14 εως 23 του μηνα.Αποριες και ερωτηματα υπηρξαν απο πλευρας συναδελφων φανταζομαι απειρες.Το Υπουργειο θα εδινε απαντησεις στα ερωτηματα.Περασαν μια,δυο,τρεις μερες....μια βδομαδα.....για να δωσει δυο τρεις διευκρινισεις και αυτες με καποια ασαφεια.Εν τω μεταξυ οι περισσοτεροι απο εμας-και βαζω και τον εαυτο μου-κατω απο το καθεστως του φοβου και της ανασφαλειας......και για να μη ''πεσει'' και το συστημα τις τελευταιες μερες,σπευσαμε να κανουμε την αιτηση και μετα τρεξαμε και αρον αρον για ταυτοποιηση στοιχειων στη Διευθυνση.Και ερχεται τωρα το Υπουργειο και δηλωνει ικανοποιημενο απο την τοσο μεγαλη μας ανταποκριση και οτι ο αριθμος των αιτησεων ξεπερασε καθε προσδοκια(το διαβασα σε εφημεριδα και ακουστηκε και στα ΜΜΕ).Αρα αφου εγιναν τοσες αιτησεις εμεις ''συναινεσαμε''(κι εγω μαζι....και αναρωτιεμαι αν τελικα εκανα το σωστο) σε ολο αυτο το συστημα και στην κοινη γνωμη βγαινει οτι''το Υπουργειο εκανε καλα τη δουλεια του'' και ολα ειναι ενταξει.Αν τωρα αυτη η αιτηση που καναμε-οσοι δηλαδη την καναμε-μας βγει σε καλο- ο Θεος το ξερει και ας βαλει το χερι Του!!!!
Και η εκπληξη ειναι οι ''οργανικες;" Που θα βρεθουν τοοοοοοοοοσες οργανικες....ποιον παει να γελασει το αξιοτιμο Υπουργειο μας.....ας γελασω λιγακι πριν βαλω αυριο τα κλαματα οταν θα βγουν τα αποτελεσματα!!  :'(
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος jordan3791

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7358 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:36:15 μμ »
SOS . Ξαναρωτω,ατομο που πηρε μευαταξη απο αθμια σε βθμια πριν απο δυο χρονια και δεν υπηρετησε τη νεσ οργανικη-παραμεθοριο,μπορουσε να συμμετασχει;

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7359 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:42:29 μμ »
Οσο το σκεπτομαι τοσο περισσοτερο το συνειδητοποιω:η εγκυκλιος βγηκε στις 13 του μηνα.Η προθεσμια ηταν απο 14 εως 23 του μηνα.Αποριες και ερωτηματα υπηρξαν απο πλευρας συναδελφων φανταζομαι απειρες.Το Υπουργειο θα εδινε απαντησεις στα ερωτηματα.Περασαν μια,δυο,τρεις μερες....μια βδομαδα.....για να δωσει δυο τρεις διευκρινισεις και αυτες με καποια ασαφεια.Εν τω μεταξυ οι περισσοτεροι απο εμας-και βαζω και τον εαυτο μου-κατω απο το καθεστως του φοβου και της ανασφαλειας......και για να μη ''πεσει'' και το συστημα τις τελευταιες μερες,σπευσαμε να κανουμε την αιτηση και μετα τρεξαμε και αρον αρον για ταυτοποιηση στοιχειων στη Διευθυνση.Και ερχεται τωρα το Υπουργειο και δηλωνει ικανοποιημενο απο την τοσο μεγαλη μας ανταποκριση και οτι ο αριθμος των αιτησεων ξεπερασε καθε προσδοκια(το διαβασα σε εφημεριδα και ακουστηκε και στα ΜΜΕ).Αρα αφου εγιναν τοσες αιτησεις εμεις ''συναινεσαμε''(κι εγω μαζι....και αναρωτιεμαι αν τελικα εκανα το σωστο) σε ολο αυτο το συστημα και στην κοινη γνωμη βγαινει οτι''το Υπουργειο εκανε καλα τη δουλεια του'' και ολα ειναι ενταξει.Αν τωρα αυτη η αιτηση που καναμε-οσοι δηλαδη την καναμε-μας βγει σε καλο- ο Θεος το ξερει και ας βαλει το χερι Του!!!!
Και η εκπληξη ειναι οι ''οργανικες;" Που θα βρεθουν τοοοοοοοοοσες οργανικες....ποιον παει να γελασει το αξιοτιμο Υπουργειο μας.....ας γελασω λιγακι πριν βαλω αυριο τα κλαματα οταν θα βγουν τα αποτελεσματα!!  :'(

Δυστυχώς ότι και να γινόταν το υπουργείο είχε έτοιμη την απάντηση και θα έβγαινε "από πάνω" όσο αφορά την κοινή γνώμη. Αν δεν κάνω λάθος το είχε γράψει κάποιος εδώ μέσα από μέρες.
Όσο αφορά τη διαδικασία ήταν πραγματικά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ντροπιαστική για όλους μας. Δείχνει ξεκάθαρα ότι κάποιοι δε σέβονται καθόλου ούτε εμάς, ούτε τον εαυτό τους.
Προσωπικά το σκεφτόμουν μέχρι τελευταία στιγμή, αλλά τελικά δεν έκανα γιατί παρότι ήθελα να παραμείνω στο νομό μου (άρα είχα καλές πιθανότητες), α) η θέλησή μου να παραμείνω στη β/θμια εκπαίδευση και β) η ιδιαιτερότητα του νομού με σχολεία σε απόσταση στα 100+ χλμ. με έκανε να "τζογάρω" στην παραμονή στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ.
Οπότε time will tell...sooner or later time will tell!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7360 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:48:49 μμ »
SOS . Ξαναρωτω,ατομο που πηρε μευαταξη απο αθμια σε βθμια πριν απο δυο χρονια και δεν υπηρετησε τη νεσ οργανικη-παραμεθοριο,μπορουσε να συμμετασχει;
Πως να σου το απαντήσουμε εμείς συνάδελφε αυτό που ρωτάς? τη στιγμή που ούτε το υπουργείο ξέρει? Στις οδηγίες χρήσης του συστήματος για την υποβολή των αιτήσεων έλεγε "Το σύνολο των Εκπαιδευτικών που ανήκουν σε κατηγορίες, κλάδους και ειδικότητες που προβλέπονται από τις θέσεις της παραγράφου 1 ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης και σε κατηγορίες που προβλέπονται από τις θέσεις της παραγράφου 2 ανά Περιφερειακή Διεύθυνση της Απόφασης 111967/Δ2 13 -08-2013 όπως τροποποιήθηκε από την 113311/Δ2"
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7361 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:56:15 μμ »
Συνάδελφοι, όπως και να έχει, η οργανική θέση, τουλάχιστον όπως τη γνωρίζαμε, καταργείται!!! Μιλάμε πλέον για οργανική στην περιφέρεια (το θεωρώ πιο πιθανό) ή στο σχολείο με ότι αυτό σημαίνει. Οργανική στην περιφέρεια = σε μετακινεί παντού μέσα στην περιφέρεια και αν δεν υπάρχει κενό στην όμορη περιφέρεια κοκ. Οργανική στο σχολείο = συγχωνεύει ή καταργεί τη σχολική μονάδα οπότε σε μετακινεί παντού μέσα στην περιφέρεια και αν δεν υπάρχει κενό στην όμορη περιφέρεια κοκ., δηλαδή η μετακίνηση πλέον είναι δεδομένη(δε θέλω να μιλήσω για πιθανή απόλυση...)Και αυτό το ονομάζει ο Υπουργός "έκπληξη"!
Τώρα, όσο για αυτούς που έκαναν ή δεν έκαναν αίτηση υποχρεωτικής μετάταξεις:
Δυστυχώς όλα θα εξαρτηθούν από τον αριθμό των αιτήσεων, τα κενά που θα καλύψουν καθώς και από τα εναπομείναντα κενά, για αυτό κιόλας το λόγο δεν αποσαφηνίζει το ερώτημα το Υπουργείο :
"Αν ένας συνάδελφος υποβάλλει αίτηση μετάταξης δηλώνοντας τις δύο περιοχές προτίμησής του αλλά με τα μόριά του δεν τις πιάσει, μπορεί το Υπουργείο με την ίδια αυτή αίτηση να τον στείλει σε οποιοδήποτε άλλο κενό πανελλαδικά;
Απάντηση: Δε γνωρίζουμε ακόμη τι θα αποφασισθεί τελικά. Όλα εξαρτώνται από τον αριθμό αιτήσεων και το ποσοστό κάλυψης των κενών (πηγή www.pasykaga.gr)
βλέπετε, θέλει να κρατάει πισινή!!!
Τώρα, αν έχετε ωράριο, κάνατε αίτηση αλλά δε μεταταχθείτε πουθενά, (χλωμό βέβαια το βλέπω αν αποφασίσει να ενεργοποιήσει την ίδια αίτηση για να καλύψει όλα τα κενά στην επικράτεια) σύμφωνα με τις δηλώσεις του Αρβανιτόπουλου, δε χάνεται η οργανική σας θέση ή το λειτουργικό κενό που υπηρετείτε, "αν τελικά δε μεταταχθείτε"!
Αν όμως είστε στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ ή είστε ολικά ή μερικά υπεράριθμος/η και δεν πιάσουμε με τα μόριά μας, μία από τις δύο προτιμήσεις μας, και δεν καλυφθούν όλα τα κενά, υπάρχουν δύο τινά: 1)  με την ίδια αίτηση να μας μετακινήσει το υπουργείο στα εναπομείναντα κενά ανά την επικράτεια ή 2) να προκηρύξει δεύτερη πρόσκληση υποχρεωτικής μετάταξης προκειμένου να συμπληρωθούν τα εναπομείναντα κενά, και να υποχρεώσει όλους ανεξαιρέτως τους εκπαιδευτικούς που είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ ή είναι μερικά ή ολικά υπαράριθμοι να κάνουν αίτηση, οπότε πάλι θα μας πάει όπου υπάρχει κενό, σε όλη την επικράτεια, με λίγα λόγια, όπου θέλει. Επειδή ακριβώς το Υπουργείο δε γνωρίζει τι έχουν επιλέξει οι αιτούντες, δεν ξεκαθαρίζει το επόμενο βήμα του!!!! Όλαλοιπόν  θα εξαρτηθούν από τα αποτελέσματα της Δευτέρας... Δηλαδή, μη χολοσκάτε αν έπρεπε ή δεν έπρεπε να κάνετε αίτηση γιατί το αποτέλεσμα είναι προδιαγεγραμμένο!!!

Εκτός βέβαια αν καλυφθούν όλα τα κενά με την πρώτη φάση, με βάση τις επιλογές μας, οπότε σε αυτήν την περίπτωση, η υπηρεσιακή κατάσταση όσω δε μεταταχθούν, θα παραμείνει ως εχει (γίνονται και θαύματα καμιά φορά...!)
Η ουσία είναι ότι από δω και πέρα , μεταταχθέντες και μη, θα μας μετακινεί το Υπουργείο, στην καλύτερη περίπτωση σε επίπεδο περιφέρειας και ενώ στη χειρότερη, σε όλη τη χώρα....

Αποσυνδεδεμένος walter76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7362 στις: Αύγουστος 25, 2013, 03:13:03 μμ »
Έχω να γράψω καιρό στο forum και λέω να μοιραστώ την εμπειρία μου πάνω στο γνωστό θέμα. Τετάρτη έκανα την αίτηση, Πέμπτη πρωί την ταυτοποίηση και μετά τις διευκρινήσεις του υπουργείου Πέμπτη μεσημέρι, την Παρασκευή το πρωί στέλνω στο e-mail του helpdesk του συστήματος αίτημα τροποποίησης των προτιμήσεων μου ζητώντας και ενημέρωση για την εξέλιξη του αιτήματος μου. Μετά από μία ώρα περίπου με παίρνει μία κοπέλα από το 2103442271 και μου λέει που δεν έχουν οδηγίες για κάτι τέτοιο και πως η απάντηση είναι όχι δεν μπορεί να γίνει τροποποίηση και αν θέλω ας κάνω ένσταση. Αν έχει κανείς κάποια ανάλογη εμπειρία ή αν γνωρίζει τη διαδικασία ένστασης ας το αναφέρει.

Αποσυνδεδεμένος jimmys_b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7363 στις: Αύγουστος 25, 2013, 03:14:08 μμ »
Το Υπουργείο σήμερα μίλησε.....

http://www.esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/ypoyrgos-kanenas-ekpaidfeytikos-den-prokeitai-na-apolythei

...έρχονται υποχρεωτικές μεταθέσεις (μάλλον σύμφωνα με το ΠΔ που βγήκε)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.