*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4333779 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ayame

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8680 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:55:31 μμ »
Τελικα καλύφθηκαν ολες οι διοικητικες θεσεις?

Στο δικό μου ΠΥΣΔΕ μόνο 1 από τις 3 διαθέσιμες διοικητικες καλύφθηκε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:49:15 »

Αποσυνδεδεμένος vkvl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8681 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:55:52 μμ »
Στην Εύβοια δώσανε 32 θέσεις ΠΕ 19-20. Καλύψανε 28 θέσεις. Εγώ το είχα πρώτη επιλογή προερχόμουνα από άλλο ΠΥΣΔΕ και δεν μετατάχτηκα.  Αφού υπήρχαν κενές θέσεις γιατί δεν μετατάχτηκα ή κάποιος άλλος με περισσότερα μόρια από εμένα; ???

μήπως πάμε ... φάση 2 ?

Γιατί το ζητούμενο για το Υπουργείο είναι να μεταταχθούν οι 32 ¨πλεονάζοντες¨ από τη ΔΔΕ στη Πρωτοβάθμια και μάλλον θα γίνει στη δεύτερη φάση εθελοντικά ή υποχρεωτικά

Προφανώς απο το ΠΥΣΔΕ που ανήκεις έφυγαν τόσα άτομα όσα ήταν οι πλεονάζοντες...οπότε εμεινες εσύ πίσω...

πολυ μπερδεμενο...εγω στην πρωτη και μοναδικη προτιμηση δεν πηγα...παρολο που το ΠΥΣΔΕ μας εβγαλε 16 πλεοναζοντες και τελικα μεταταχθηκαν συνολικα 13...οι αλλοι τρεις????

Δυστυχώς δεν είναι εύκολο να βρούμε από το ΠΥΣΔΕ μας πόσοι έφυγαν γιατί σε αυτούς που μετατάχθηκαν δεν αναφέρει το ΠΥΣΔΕ που άνηκαν και ούτε καν τα μόριά τους...

Αποσυνδεδεμένος Mouton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8682 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:57:18 μμ »
Η εντοπιότητα και η μόνιμη κατοικίας μετράνε κάπως στα μόρια μετάταξης???

ως μόρια σαφώς και δεν μετράνε αλλά επειδή ζητούνταν στην ηλεκτρονική φόρμα που συμπλήρωσαν όσοι κάνανε αίτηση μάλλον μετρήσανε ως παράμετροι στο πρόγραμμα (αλγόριθμο) επιλογής του υπουργείου. 

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8683 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:57:34 μμ »
@:  Προφανώς απο το ΠΥΣΔΕ που ανήκεις έφυγαν τόσα άτομα όσα ήταν οι πλεονάζοντες...οπότε εμεινες εσύ πίσω...

9 άτομα με λιγότερα μορια από εμένα, παρόλο που τον είχα δευτερη επιλογή. Και είχα και οργανική.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2013, 11:59:23 μμ από dNikos »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:49:15 »

Αποσυνδεδεμένος Garcia4

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8684 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:57:39 μμ »
Το παιχνιδάκι τελείωσε...όσοι πήραν πήραν δεν θα υπάρξει άλλος γύρος μετατάξεων...δεν προλαβαίνουν άλλωστε και να ήθελαν...τα ποσοστά απορροφητικότητας των θέσεων είναι παραπάνω από ικανοποιητικά...το δύναται να προσεγγίσει τους δίνει νομιμοποίηση για μη πραγματοποίηση άλλης φάση..κατά συνέπεια πάμε για αποσπάσεις ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΔΕ από βδομάδα και καλή λευτεριά!

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8685 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:58:24 μμ »
Θα υπαρξει δευτερη φαση αρχικά εθελοντικα και αν δεν συμπληρωθούν θα γινουν υποχρεωτικές μεταταξεις ειτε στο κοντινότερο της επιλογής ειτε στο κοντινότερο της ββαθμιας που ανήκουν. Τελικα καλύφθηκαν ολες οι διοικητικες θεσεις?
Από όσους έχουν ήδη κάνει αίτηση φαντάζομαι έτσι;
Δεν αποκλείεται να δώσουν δυνατοτητα τροποποίησης η εκ νεου αίτησης , αν και το δευτερο προϋποθέτει ταυτοποιησεις κτλ. Εφοσον παντως εχουν συμφωνηθει τόσες μεταταξεις αυτες θα γινουν με οποιοδήποτε τροπο ( δε νομιζω να τους νοιάζει και πολυ ο τροπος)
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8686 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:58:34 μμ »
Τί θα γίνει με τις εθελοντικές; Πήραν μετάταξη άτομα με πολύ λιγότερα μόρια από μένα.  Έχω καμιά ελπίδα για τις άλλες ή να πάω να φουντάρω;


Ομοιοπαθούσα... Μόνο αν πάμε σε δικηγόρο, ή αύριο στείλουμε ένσταση στο Υπουργείο βλέπω να γίνεται τπτ...

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8687 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:59:54 μμ »
Το παιχνιδάκι τελείωσε...όσοι πήραν πήραν δεν θα υπάρξει άλλος γύρος μετατάξεων...δεν προλαβαίνουν άλλωστε και να ήθελαν...τα ποσοστά απορροφητικότητας των θέσεων είναι παραπάνω από ικανοποιητικά...το δύναται να προσεγγίσει τους δίνει νομιμοποίηση για μη πραγματοποίηση άλλης φάση..κατά συνέπεια πάμε για αποσπάσεις ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΔΕ από βδομάδα και καλή λευτεριά!

Συμφωνώ.
Το δύναται να προσεγγίσει τελικά βγάζει νόημα.

Αποσυνδεδεμένος demosp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8688 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:59:58 μμ »
Τα αποτελέσματα είναι για τα σκουπίδια, να μην τα χαρακτηρίσω αλλιώς... την δεύτερη επιλογή δεν την εξέτασαν.
Μου πήραν την θέση άτομα με λιγότερα μόρια από εμένα στην δεύτερη επιλογή μου.

Αποσυνδεδεμένος Mouton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8689 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:02:30 πμ »
ακόμα και να υπάρξει 2η φάση αυτή δεν θα είναι πριν το τέλος του άλλου μήνα (Σεπτέμβριο) γιατι τώρα πρέπει να γινουν ΠΥΣΠΕ να δοθούν οργανικές να αναλάβει ο καθένας υπηρεσία στο σχολείο που θα επιλέξει να μετρηθεί η κατάσταση να ξαναδούν ενδεχόμενες ελλείψεις να βγει καινούρια εγκύκλιος κτλ........όπως λένε όποιος έπιασεν έπιασεν..................


γιαυτο και οι αρχαίοι λέγανε ότι η ευκαιρία είναι με πολλά μαλιά άλλα απο πίσω φαλακρή όταν περνάει απο μπροστά σου άρπαξε την αλλιώς μετά απλά θα φύγει μακριά απο εκεί βγήκε και η φράση έπιασε την ευκαιρία απο τα μαλιά

Αποσυνδεδεμένος smea31

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8690 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:02:41 πμ »
Καλησπέρα,

γίνεται η ΔΔΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ να πήρε μόνο 2 ΠΕ20 διοικητικών; Ενώ αρχικά ζητούσε 30;

Αποσυνδεδεμένος Spiridoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8691 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:03:27 πμ »
Στην Εύβοια δώσανε 32 θέσεις ΠΕ 19-20. Καλύψανε 28 θέσεις. Εγώ το είχα πρώτη επιλογή προερχόμουνα από άλλο ΠΥΣΔΕ και δεν μετατάχτηκα.  Αφού υπήρχαν κενές θέσεις γιατί δεν μετατάχτηκα ή κάποιος άλλος με περισσότερα μόρια από εμένα; ???

μήπως πάμε ... φάση 2 ?

Γιατί το ζητούμενο για το Υπουργείο είναι να μεταταχθούν οι 32 ¨πλεονάζοντες¨ από τη ΔΔΕ στη Πρωτοβάθμια και μάλλον θα γίνει στη δεύτερη φάση εθελοντικά ή υποχρεωτικά

Προφανώς απο το ΠΥΣΔΕ που ανήκεις έφυγαν τόσα άτομα όσα ήταν οι πλεονάζοντες...οπότε εμεινες εσύ πίσω...

πολυ μπερδεμενο...εγω στην πρωτη και μοναδικη προτιμηση δεν πηγα...παρολο που το ΠΥΣΔΕ μας εβγαλε 16 πλεοναζοντες και τελικα μεταταχθηκαν συνολικα 13...οι αλλοι τρεις????

Δυστυχώς δεν είναι εύκολο να βρούμε από το ΠΥΣΔΕ μας πόσοι έφυγαν γιατί σε αυτούς που μετατάχθηκαν δεν αναφέρει το ΠΥΣΔΕ που άνηκαν και ούτε καν τα μόριά τους...


εχω την κατασταση ολων των ατομων στη διαθεση ΠΥΣΔΕ καθως και τα μορια τους...τα βρηκα μεσω του προγραμματος  ΔΙΑΥΓΕΙΑ  και εκανα ελεγχο αυτων που πηραν μεταταξη....οι θεσεις δεν καλυφθηκαν εκει που ηθελα να παω, και επισης δεν εφυγαν ολοι οι πλεοναζοντες.....το ΠΥΣΔΕ εδωσε 16 πλεοναζοντες και 13 πηραν μεταταξη...εντος ΠΥΣΔΕ...

Αποσυνδεδεμένος clandestino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8692 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:03:40 πμ »
Τα αποτελέσματα είναι για τα σκουπίδια, να μην τα χαρακτηρίσω αλλιώς... την δεύτερη επιλογή δεν την εξέτασαν.
Μου πήραν την θέση άτομα με λιγότερα μόρια από εμένα στην δεύτερη επιλογή μου.

δεν ισχύει ότι δεν εξέτασαν τη δεύτερη επιλογή ...πήρα μετάταξη στη β' επιλογή μου, στο ΠΥΣΠΕ του νομού που άνηκα στη δευτεροβάθμια

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8693 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:04:07 πμ »
Όσοι δεν πήραν μεταταξη παρ όλο που είχαν παραπάνω μόρια σημαίνει ότι εξαντλήθηκαν οι υπεραριθμοι ειδικότητας του ΠΥΣΔΕ τους .... πριν πάτε σε δικηγόρους τσεκάρετε το
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.