*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4370219 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος demosp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8750 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:45:35 πμ »
όσοι λέτε ότι προηγήθηκαν άτομα με λιγότερα μόρια.....μήπως είχαν μεταπτυχακά/2ο πτυχίο κτλ και δεν το γνωρίζετε;

Στη δική μου περίπτωση για να με φτάσουν στα μόρια θα πρέπει να έχουν από 2 μεταπτυχιακά και διδακτορικό.
Επίσης δεν μιλώ για ένα άτομο αλλά για τουλάχιστον δέκα άτομα.

Ποιος θα φτιάξει νέο υποφορουμ για να οργανωθούμε καλύτερα για ενστάσεις, μηνύσεις κτλ? Τα τηλέφωνα του υπουργείου για τις υποχρεωτικές ποια είναι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:44:16 »

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8751 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:45:58 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος bookfreak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8752 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:50:59 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;

Όχι. Ξέρω τουλάχιστον 2 που πήραν για Β Αθήνας και ανήκουν στην περιοχή μου (νησιά)!!Με λιγότερα μόρια από μένα..

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8753 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:51:36 πμ »
αναρρωτιέμαι δεν σας προβληματίζει το γεγονός ότι η λίστα με τα ονόματα των μεταταγμένων δεν περιλαμβάνει ούτε τα μόρια του καθενός ούτε και το ΠΥΣΔΕ από το οποίο προέρχεται ο κάθε μεταταγμένος (για να μπορούμε να δούμε τουλάχιστον πόσοι είναι από το ίδιο ΠΥΣΔΕ ή έρχονται από άλλο ΠΥΣΔΕ); Είναι φυσιολογικό και δίκαιο αυτό ή τελικά έγινε επί σκοπού; Ακόμη έχω να παρατηρήσω ότι τουλάχιστον στους ΠΕ05 δεν έχουν καλυφθεί όλες οι θέσεις στην Αττική ενώ υπήρχαν σίγουρα αιτήσεις. Αυτό τι είναι; Λάθος ή εσκεμμένο; Ας μου δώσει κάποιος μία λογική εξήγηση γιατί πολλά περίεργα συμβαίνουν...
όλοι προβληματίζονται πόσο μάλλον που η "εγκύκλιος" επικαλείται την παρ. 11 που αναφέρεται σε σύνταξη αξιολογικών πινάκων, αναρωτιέμαι μόνο για εσωτερική κατανάλωση?
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:44:16 »

Αποσυνδεδεμένος clandestino

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8754 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:52:05 πμ »
όσοι λέτε ότι προηγήθηκαν άτομα με λιγότερα μόρια.....μήπως είχαν μεταπτυχακά/2ο πτυχίο κτλ και δεν το γνωρίζετε;

Σωστή η επισήμανση σου.
Στην περίπτωσή μου από τους 16 που τοποθετήθηκαν περνάω τους 11. Δύσκολο μου φαίνεται να έχουν όλοι μεταπτυχιακά.
Τους 4 τους περνάω με 5+ μόρια.
Νομίζω το μεταπτυχιακό πιάνει 4 μόρια.
Όλα τα ντοκτορα στο πύσδε μου βρέθηκαν;

νομίζω ότι το μεταπτυχιακό έπιανε 7 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος

εγώ πάντως παρατήρησα κάτι άλλο....νομίζω ότι από το πύσδε μου στους πε19 πήραν μετάταξη συνολικά παραπάνω άτομα από τους πλεονάζοντες  που είχαν δοθεί.....βέβαια οι διάθεση πύσδε ήταν διπλάσιοι από το πλεόνασμα που είχε δοθει

λάθος βλακεία είπα....δεν ισχύει γιατί οι 2 διοικητικές καλύφθηκαν από άλλο πυσδε
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 12:53:42 πμ από clandestino »

Αποσυνδεδεμένος bookfreak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8755 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:52:58 πμ »
Μια μικρή λεπτομέρεια είναι ότι..έπαιρναν απόσπαση για την περιοχή για χρόνια...πρώτα γραφεία και μετά σχολεία..Για αυτό πριν είπα ότι κάποιοι ήξεραν να "μεταφράσουν" σωστά την προτεραιότητα στην περιοχή σου...

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8756 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:53:21 πμ »
όσοι λέτε ότι προηγήθηκαν άτομα με λιγότερα μόρια.....μήπως είχαν μεταπτυχακά/2ο πτυχίο κτλ και δεν το γνωρίζετε;

Σωστή η επισήμανση σου.
Στην περίπτωσή μου από τους 16 που τοποθετήθηκαν περνάω τους 11. Δύσκολο μου φαίνεται να έχουν όλοι μεταπτυχιακά.
Τους 4 τους περνάω με 5+ μόρια.
Νομίζω το μεταπτυχιακό πιάνει 4 μόρια.
Όλα τα ντοκτορα στο πύσδε μου βρέθηκαν;
το μεταπτυχιακό πιάνει 7 και το διδακτορικό 14
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8757 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:55:19 πμ »
Για να λυθούν οι ευλογες απορίες όλων το Υπουργείο θα πρέπει  >:( να αναρτήσει και πίνακα μορίων - προτιμήσεων, καθως και το ΠΥΣΔΕ (νομο) απο όπου μετατάσεται  ο καθένας, διαφορετικά οι υποθέσεις και οι υποψίες για το αδιάβλητο των περίεργων όντως μετατάξεων δεν θα εχει τέλος.  Αυτοί που έκαναν αιτηση και εχουν εννομο συμφέρον πρέπει να ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΝ  με αίτηση τους παρουσία δικηγόρου απο το Υπουργείο την κοινοποίηση των παραπάνω...άμεσα!

Συμφωνώ απόλυτα. Η διαδικασία παραμένει αδιαφανής, ως προς πολλά και κρίσιμα σημεία. Οι έχοντες το έννομο συμφέρον, επιβάλλεται να κινηθείτε...

Αποσυνδεδεμένος mrgl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8758 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:59:40 πμ »
Για τις μεταθέσεις ακόμη και τις αποσπάσεις πλέον, εμφανίζονται μόρια. Πώς είναι δυνατόν να μην υπάρχουν μόρια σε μία τόσο σοβαρή και μόνιμη υπηρεσιακή μεταβολή όπως αυτή των μετατάξεων; Αυτό και μόνο δεν καθιστά τον πίνακα μη έγκυρο και μήπως αποτελεί έναν ακόμη ουσιαστικό λόγο για να κάνουμε ενστάσεις και μηνύσεις οργανωμένα και μαζικά;

Αποσυνδεδεμένος bookfreak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8759 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:00:41 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;

Όχι. Ξέρω τουλάχιστον 2 που πήραν για Β Αθήνας και ανήκουν στην περιοχή μου (νησιά)!!Με λιγότερα μόρια από μένα..

Έχω γίνει έξαλλη!!!!!!!!!!!!Όλη η περιοχή μου έχει πάει Β Αθήνας!!!!!!!!!!Με λιγότερα μόρια από μένα!!!!!Οι 2 έγιναν 3! Και όλες με αποσπάσεις στο παρελθόν σε γραφεία της περιοχής μετάταξης. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8760 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:03:10 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;

Όχι. Μιλάμε για το πυσδε μας. Εγώ το είχα 2 προτίμηση. Τοποθετήθηκαν 11 που ήταν στην διάθεση μαζί μου με λιγότερα μορια.

Αποσυνδεδεμένος bookfreak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8761 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:04:58 πμ »
Βρε παιδιά, επειδή διαβάζω από πολλούς ότι δεν πήραν μετάταξη ενώ άτομα με λιγότερα μόρια από αυτούς πήραν, μήπως αυτό συμβαίνει επειδή εσείς αιτηθήκατε να μεταταχθείτε σε περιοχή/ διεύθυνση/ νομό άλλο απ' το/τη δικό/ή σας, ενώ οι άλλοι ήταν ήδη εκεί που εσείς θέλατε να πάτε, γι' αυτό προηγήθηκαν;

Όχι. Ξέρω τουλάχιστον 2 που πήραν για Β Αθήνας και ανήκουν στην περιοχή μου (νησιά)!!Με λιγότερα μόρια από μένα..

Έχω γίνει έξαλλη!!!!!!!!!!!!Όλη η περιοχή μου έχει πάει Β Αθήνας!!!!!!!!!!Με λιγότερα μόρια από μένα!!!!!Οι 2 έγιναν 3! Και όλες με αποσπάσεις στο παρελθόν σε γραφεία της περιοχής μετάταξης. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχα! Συγγνώμη παιδιά!! Έχω πάθει παράκρουση!!! Οι 3 έγιναν 4!!!Άδειασε η περιοχή μου!!!!Κυριολεκτικά! Και πήγε όλη Β Αθήνας!!!!Εκτός από μένα!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8762 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:07:03 πμ »
όσοι λέτε ότι προηγήθηκαν άτομα με λιγότερα μόρια.....μήπως είχαν μεταπτυχακά/2ο πτυχίο κτλ και δεν το γνωρίζετε;

Σωστή η επισήμανση σου.
Στην περίπτωσή μου από τους 16 που τοποθετήθηκαν περνάω τους 11. Δύσκολο μου φαίνεται να έχουν όλοι μεταπτυχιακά.
Τους 4 τους περνάω με 5+ μόρια.
Νομίζω το μεταπτυχιακό πιάνει 4 μόρια.
Όλα τα ντοκτορα στο πύσδε μου βρέθηκαν;
το μεταπτυχιακό πιάνει 7 και το διδακτορικό 14

Και πάλι τους 2 τους έχω 7+ μόρια.
Δεν νομίζω να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8763 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:07:58 πμ »
Μήπως κάποιος έχει μετατρέψει το αρχείο με τα αποτελέσματα σε excel; Θα το ήθελα σας παρακαλώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32323
  • Τελευταία: dondon
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161474
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 505
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 477
Σύνολο: 505

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.