*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4309972 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19586 στις: Νοέμβριος 03, 2019, 11:00:06 πμ »
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση συνάδελφε.
Ας τις βγάλουν πια αυτές τις μετατάξεις!!!! Έλεος, τι περιμένουν εκεί στο Υπουργείο. Πρώτα να δούμε τελικά, ποιος πήρε μετάταξη; Θα πάει ή δε θα πάει φέτος... Κι έπειτα ας δούμε για το δικαίωμα μετάθεσης αν θεμελιώνεται από τη φετινή χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:18:42 »

Αποσυνδεδεμένος ogotsifsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19587 στις: Νοέμβριος 03, 2019, 01:07:08 μμ »
έχουν άραγε κάποιο νόημα τα συνεχή τηλέφωνα απ όσους αγωνιούν; ή δεν προσφέρει κάτι;

Αποσυνδεδεμένος platonas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν είμαστε όλοι το ίδιο στην εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19588 στις: Νοέμβριος 03, 2019, 08:08:10 μμ »
Επανέρχομαι στα ερωτήματα που έκανα και πριν
Βγαίνει άυριο το ΦΕκ με τις μετατάξεις (ας υποθέσουμε) και έχω μεταταχθεί από Β/θμια σε πρωτοβάθμια άλλου νομού . Την ΤΡΊΤΗ-Τετάρτη φέυγω από το σχολειο που υπηρετώ και παρουσιάζομαι στην Α/θμια της μετάταξης για να τοποθετηθώ προσωρινά σε σχολείο;
Αν είμαι με απόσπαση σε φορέα π.χ Υπουργείο κάνω το ίδιο; Δηλαδή σταματάει η απόσπαση και παρουσιάζομαι για προσωρινή τοποθέτηση;
Γνωρίζει κανείς; Αλλά παρακαλώ σοβαρές απαντήσεις με βάση τυχον εμπειρία (δική σας ή άλλου0 αν είναι δυνατόν.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος argym

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19589 στις: Νοέμβριος 03, 2019, 11:51:35 μμ »
Επανέρχομαι στα ερωτήματα που έκανα και πριν
Βγαίνει άυριο το ΦΕκ με τις μετατάξεις (ας υποθέσουμε) και έχω μεταταχθεί από Β/θμια σε πρωτοβάθμια άλλου νομού . Την ΤΡΊΤΗ-Τετάρτη φέυγω από το σχολειο που υπηρετώ και παρουσιάζομαι στην Α/θμια της μετάταξης για να τοποθετηθώ προσωρινά σε σχολείο;
Αν είμαι με απόσπαση σε φορέα π.χ Υπουργείο κάνω το ίδιο; Δηλαδή σταματάει η απόσπαση και παρουσιάζομαι για προσωρινή τοποθέτηση;
Γνωρίζει κανείς; Αλλά παρακαλώ σοβαρές απαντήσεις με βάση τυχον εμπειρία (δική σας ή άλλου0 αν είναι δυνατόν.
Ευχαριστώ.
Περισυ όσοι ήταν αποσπασμένοι σε φορείς μπορούσαν να επιλέξουν. Μόνο αυτοί κι όχι όσοι είχαν αποσπαστεί σε σχολεία με την πρότερη κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:18:42 »

Αποσυνδεδεμένος wizard_scr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19590 στις: Νοέμβριος 04, 2019, 12:13:45 μμ »
Περισυ όσοι ήταν αποσπασμένοι σε φορείς μπορούσαν να επιλέξουν. Μόνο αυτοί κι όχι όσοι είχαν αποσπαστεί σε σχολεία με την πρότερη κατάσταση.

Επανέρχομαι στα ερωτήματα που έκανα και πριν
Βγαίνει άυριο το ΦΕκ με τις μετατάξεις (ας υποθέσουμε) και έχω μεταταχθεί από Β/θμια σε πρωτοβάθμια άλλου νομού . Την ΤΡΊΤΗ-Τετάρτη φέυγω από το σχολειο που υπηρετώ και παρουσιάζομαι στην Α/θμια της μετάταξης για να τοποθετηθώ προσωρινά σε σχολείο;
Αν είμαι με απόσπαση σε φορέα π.χ Υπουργείο κάνω το ίδιο; Δηλαδή σταματάει η απόσπαση και παρουσιάζομαι για προσωρινή τοποθέτηση;
Γνωρίζει κανείς; Αλλά παρακαλώ σοβαρές απαντήσεις με βάση τυχον εμπειρία (δική σας ή άλλου0 αν είναι δυνατόν.
Ευχαριστώ.

Ακριβώς έτσι έγινε πέρσυ. Στην δ/νση μου χαν πει ότι με την δημοσίευση του ΦΕΚ αναλαμβάνεις υπηρεσία στην νέα θέση. Άρα αν δεν βγει κάποια απόφαση που να ορίζει το αντίθετο και να σε αφήνει να επιλέξεις τότε ισχύει η νέα θέση.

Αποσυνδεδεμένος vg76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19591 στις: Νοέμβριος 04, 2019, 05:33:28 μμ »
Στα τηλέφωνα δεν μπορούν να βοηθήσουν γιατί δεν έχουν την παραμικρή ιδέα. Η απόφαση των μεταταξεων όπως και η εγκύκλιος των μεταθέσεων βρίσκονται στο γραφείο της υπουργού για υπογραφή. Το λογικό είναι αυτό που ειπώθηκε πιο πάνω. Ότι δηλαδή ένα ΦΕΚ δημοσιευμένο το Σεπτέμβρη δίνει στους μεταταχθεντες δικαίωμα αίτησης μετάθεσης γιατί μπορούν να ξεχρεωσουν οργανική θέση. Αυτό είναι γνωστό. Απλώς, αυτό που έμαθα εγώ είναι ότι θα ανακοινωθούν πριν την εγκύκλιο των μεταθέσεων και θα ξεχρεωσουν από φέτος οργανική. Ειλικρινά δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό και αν μπορεί να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος ogotsifsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19592 στις: Νοέμβριος 04, 2019, 08:34:50 μμ »
ενδιαφέρουσα πληροφορία από τον vg76. περυσι η εγκυκλιος μεταθέσεων βγηκε 2/11/2018. Είναι ασφαλές να υποθέσουμε ότι σε λίγες μέρες θα ανακοινωθούν;

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19593 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 11:34:11 πμ »
Καλημέρα.
Καλά, οι μετατάξεις πού πήγαν;
Περίπατο;
Δε θα έβγαιναν πριν την εγκύκλιο των μεταθέσεων?????

Αποσυνδεδεμένος vg76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19594 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 11:48:26 πμ »
Έτσι είχα μάθει εγώ και έτσι έπρεπε να γίνει. Ας μας ενημερώσουν τώρα για ποιο λόγο να κάνουμε αίτηση μετάθεσης στη δευτεροβάθμια αν έχει ικανοποιηθεί η αίτηση μετάταξής μας στην πρωτοβάθμια

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19595 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 12:52:13 μμ »
Όλα ανάποδα!!
Μου αρέσει που γινόταν τόση συζήτηση στο φόρουμ για το αν θα ξεχρεωθει η οργανική στην Α/θμια, για να θεμελιωθεί δικαίωμα μετάθεσης στη βαθμίδα φέτος.
Είναι απίστευτοι.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19596 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 02:59:57 μμ »
Τραγικοί...


Αποσυνδεδεμένος geographic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19597 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 03:34:58 μμ »
2103443505
2103443506

Μονή λύση ή πίεση στο γραφείο τής υπουργού. Ενδεχομένως αν βγουν άμεσα οι μετατάξεις, με κάποια ρύθμιση να μπορέσουν να προλάβουν-με όσοι πάρουν μετάταξη την προθεσμία υποβολής των μεταθέσεων.

Όι εκπαιδευτικοί δεν έχουμε την παραμικρή ευθύνη για τίς εκλογές κ τίς λοιπές απαράδεκτες καθυστερήσεις τού υπουργείου.

Πιέστε για να έχουμε την συνείδηση μας καθαρή ότι προσπαθήσαμε συνάδελφοι

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19598 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 03:49:39 μμ »
Συμφωνώ ...Ας πιεσουμε, για την τιμή των όπλων...Τόσο δύσκολο είναι πια ν ολοκληρωθεί η διαδικασία κ ν ξέρουμε τι θ γίνει;Έχουμε κ υποχρεώσεις, οικογένειες, παιδιά...Ένας στοιχειώδης προγραμματισμος δε μπορεί να γίνει από αυτό το υπουργείο;;;

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19599 στις: Νοέμβριος 12, 2019, 08:15:35 μμ »
Συνάδελφοι, δεν τα βλέπω αισιόδοξα τα πράγματα. Λέγανε ότι ήταν προς υπογραφή τόσον καιρό, γιατί δεν υπογράφηκαν;
Βγήκαν οι μεταθέσεις... Δε νομίζω πως αν ήταν θέμα απλής υπογραφής να μην τα βγάλανε. Κάτι άλλο συμβαίνει.
Και στο Τμήμα Κινητικότητας Προσωπικού δεν την ξέρανε τη σειρά; Από την άλλη... εδώ πήραν αναπληρωτές αρχή της χρονιάς, πριν γίνει η Β Φάση Αποσπάσεων φέτος... Κι εκεί δεν ακολουθήθηκε η σειρά.

Αν το πρόβλημα ήταν πως δεν έχουν εξεταστεί όλες οι κατηγορίες μετατάξεων (ειδικότητες που εκκρεμούσαν), τότε δε θα το έλεγαν στον κόσμο; Ότι υπάρχει αυτό το θέμα και να μην περιμένουμε μετατάξεις ακόμα;

Ουφ, σενάρια σενάρια...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 376
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.