*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4332651 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anexikratis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6776 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:42:02 πμ »
Καλά, βγαίνει το ίδιο το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ και λέει πως θα κάνει τις μετατάξεις, με ποια σειρά, κάτι που ήταν και προφανής από τα κενά, και έχουμε ακόμη απορία αν μπορούν να το κάνουν;  :-\

Α μπράβο! Παίδες, είναι σαφές ότι έγινε προσπάθεια τα ΚΕΝΑ και τα ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ να είναι ισομοιρασμένα ανά Περιφέρεια.

Παράδειγμα:
Δυτ. Θεσσαλονίκης     ΠΕ19-ΠΕ20  Πλεονάζοντες: 5      Θέσεις: Δημοτικά: 25, Δ/νση: 2, ΙΕΚ: 2 ||
Ανατ.Θεσσαλονίκης    ΠΕ19-ΠΕ20  Πλεονάζοντες: 62    Θέσεις: Δημοτικά: 30, Δ/νση: 4, ΙΕΚ: 4 ||
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Σούμα Δυτ. Θεσσαλονίκης:   5 πλεονάζοντες VS 29 θέσεις
Σούμα Ανατ.Θεσσαλονίκης: 62 πλεονάζοντες VS 38 θέσεις
-------------------------------------------------------------------------
ΤΕΛΙΚΗ ΣΟΥΜΑ:                    67                      VS   67


TI  DEN KATALABAINES συνάδελφε από επαρχία????

Τι παραβίαση του Νόμου και μπουρδολογίες??!!!! Αφού όλα ΑΠΟ ΠΡΙΝ είχαν καθοριστεί με το ισομοίρασμα κενών/ πλεονασμάτων ανά Περιφέρεια.

Είναι πλέον ΑΝΗΘΙΚΟ εκπαιδευτικός από Σέριφο να απαιτεί να απολυθούν ή να ξεσπιτωθούν 62-38 = 24 συνάδελφοί του από Ανατ. Θεσσ/κη προκειμένου να καβατζώσει αυτός θέση στην Ανατ.Θεσσαλονίκη. Αφού το εξήγησα χτες. Οι θέσεις αυτές σε καιρούς απολύσεων ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΑ μανάρια μου γλυκά ώστε να τις διεκδικήσει ο ανήκων στη Δωδεκάνησο με βάση τα μόρια συνθηκών αλλά είναι ΣΑΝΙΔΑ ΣΩΤΗΡΙΑΣ για μη απολύσεις. Ηθικά προηγούνται οι εντός ΔΙΔΕ. Τέλος η συζήτηση.

1. Μας είπες κάτι προφανές ότι τα κενά και τα πλεονάσματα είναι ισομοιρασμένα ανά περιφέρεια με το σκεπτικό
να τοποθετηθούν από την συγκεκριμένη περιφέρεια.
2. Η παραβίαση του νόμου μπουρδολογία; Ο καθορισμός θέσεων ορίζει και τον νόμο;
3. Δυστυχώς ανήθικο είναι που δεν θεωρείς άνθρωπο τον συνάδελφο Θεσσαλονικιό που έχει φάει τα χρόνια του
μακριά από το σπίτι του. Επειδή είναι καινούριες θέσεις το σωστό θα ήταν να τις διεκδικήσουν όλοι με τα ίδια κριτήρια.
4. Δεν μπορώ να κάνω πρόβλεψη τι θα γίνει ,αλλά δεν μπορώ να βασιστώ σε ανυπόγραφα δελτία τύπου και αν γίνει παραβίαση
του νόμου θέλω να το ξέρω.
5. Παραβίαση του νόμου σημαίνει και δικαστική διεκδίκηση. Προτείνω όσοι θίγονται να συμβουλευτούν τους δικηγόρους τους. Σήμερα δεν νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι γιατί το μόνο που υπάρχει είναι ένα ανυπόγραφο δελτίο τύπου και όχι διευκρινιστική εγκύκλιος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:18:12 »

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6777 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:42:32 πμ »
Και ποιος εγγυάται οτι την επομενη χρονια τα πλεονασματα δεν θα ειναι ενιαια και δεν θα αξιολογηθούν ολοι πχ οι γυμναστες Αβαθμιας και Ββαθμιας?.? Το δίκαιο θα ηταν αυτο. Δεν ειναι αυτόνομη η Αβαθμια απο την ββαθμια αφήσουν γινονται διαθέσεις απο την μια στην αλλη. Το οντως άδικο και αν ισότιμο ειναι οι διοικητικες θέσει που πλεον αυτοι που θα μεταταχθουν δεν αξιολογούνται ισότιμα με τους υπόλοιπους του κλαδου σε περιπτωση διαθεσιμότητας ασε που θα υπάρξουν πολλες ενστάσεις στο γιατι η διοικητική θεση να ειναι ΠΕ01 και οχι ΠΕ 06, 11 η οτιδήποτε αλλο. Οι θεσεις αυτες θα επρεπε να μπορουν να διεκδικηθουν απο ολους τους κλάδους με ισότιμα κριτηρια
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος invader

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6778 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:43:23 πμ »
το πιστόλι είναι στο κρόταφο και πολλοί έχουν τη διάθεση για φιλοσοφικές-ηθικές συζητήσεις... το προσπερνώ

μετά από ώρες ανάγνωσης, ψαξίματος, ζυγίσματος κατέληξα να μην κάνω αίτηση. Να πάρεις απόφαση να αλλάξεις βαθμίδα, που είσαι-τι είσαι μέσα σε μια μέρα (από την διευκρινιστική) θα το έκανα αν ήμουν αλεξιπτωτιστής.

Αυτά και δεν θέλω να θίξω κανένα από τα παιδιά που αγωνιούν εδώ μέσα και ίσως παίζονται περισσότερα γι αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6779 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:45:05 πμ »
Θα μπορούσε να υπάρξει μία χρυσή τομή και να δίνεται η ευκαιρία σε όλους να διεκδικήσουν κάποια θέση και όχι να να ευνοούν μόνο όσους βρίσκονται στην οικεία Διεύθυνση. Εμένα αυτή τη στιγμή το Υπουργείο δεν μου δίνει τη δυνατότητα να προσεγγίσω τον νομό μου ούτε στα 100 χλμ. Με καταδικάζει για πάντα μακριά. Κάποιος με πολύ λιγότερα μόρια από εμένα θα βρεθεί έστω και στον διπλανό νομό, ενώ εγώ όχι.

Τελικά κι εγώ ζύγισα τα δεδομένα και αποφάσισα να μην κάνω αίτηση. Μπορεί να βγω κερδισμένη μπορεί όμως και να την πατήσω. Το αποτέλεσμα είναι καθαρά θέμα τύχης, καθώς κανείς δεν γνωρίζει ακριβώς τι σκοπιμότητες και σχέδια έχει το Υπουργείο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2013, 11:49:34 πμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:18:12 »

Αποσυνδεδεμένος Loggin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Δε λατρεύω τίποτα. Οζμπόντεν πια;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6780 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:45:44 πμ »
Σανίδα σωτηρίας(?) ενώ έχεις μπει σε λίστα πλεοναζόντων(!)(με ένα απλό κουρελόχαρτο) και αύριο μεθαύριο θα σου πουν ότι δεν έχεις παιδαγωγική επάρκεια???? ??? (Αν ήθελαν να "σώσουν" κόσμο θα ήταν πιο σαφείς....)
Οζμπόντεν πια;

Αποσυνδεδεμένος City

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Definitely maybe
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6781 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:48:42 πμ »
@ city, είναι απαράδεκτο να λέγεται κάτι τέτοιο, αλλά αυτό υπονοείται από κάποιους!
 Όσο για το θέμα του κολλήματος στα νησιά, έχεις απόλυτο δίκιο και θα ξαναπώ οτι θα μπορούσε να τα κάνει ελκυστικά δίνοντας ένα γενναίο επίδομα για όσους υπηρετούν εκεί ή φορολογικές απαλλαγές ή κάποιες άλλες παροχές!


Συνάδελφε, ειλικρινά δεν πιστεύω ότι εύχεται κανείς να ξεσπιτωθεί ο άλλος! Και αν το κάνει κάποιος, το θεωρώ εντελώς τραγικό, όχι απλά απαράδεκτο.

Ξέρω τι έχεις πει για τα νησιά, απλά το είπα για να δείξω ότι και αυτός που είναι στο νησί επιθυμεί τη μετάταξη γιατί δε θα δει ποτέ, όπως πάει, μετάθεση.

Είναι πολύ δύσκολες εποχές δυστυχώς και είναι λογικό να δημιουργείται και κάποια ένταση.
Cogito ergo sum

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6782 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:50:17 πμ »
Καλά, βγαίνει το ίδιο το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ και λέει πως θα κάνει τις μετατάξεις, με ποια σειρά, κάτι που ήταν και προφανής από τα κενά, και έχουμε ακόμη απορία αν μπορούν να το κάνουν;  :-\

Α μπράβο! Παίδες, είναι σαφές ότι έγινε προσπάθεια τα ΚΕΝΑ και τα ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ να είναι ισομοιρασμένα ανά Περιφέρεια.

Παράδειγμα:
Δυτ. Θεσσαλονίκης     ΠΕ19-ΠΕ20  Πλεονάζοντες: 5      Θέσεις: Δημοτικά: 25, Δ/νση: 2, ΙΕΚ: 2 ||
Ανατ.Θεσσαλονίκης    ΠΕ19-ΠΕ20  Πλεονάζοντες: 62    Θέσεις: Δημοτικά: 30, Δ/νση: 4, ΙΕΚ: 4 ||
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Σούμα Δυτ. Θεσσαλονίκης:   5 πλεονάζοντες VS 29 θέσεις
Σούμα Ανατ.Θεσσαλονίκης: 62 πλεονάζοντες VS 38 θέσεις
-------------------------------------------------------------------------
ΤΕΛΙΚΗ ΣΟΥΜΑ:                    67                      VS   67


TI  DEN KATALABAINES συνάδελφε από επαρχία????

Τι παραβίαση του Νόμου και μπουρδολογίες??!!!! Αφού όλα ΑΠΟ ΠΡΙΝ είχαν καθοριστεί με το ισομοίρασμα κενών/ πλεονασμάτων ανά Περιφέρεια.

Είναι πλέον ΑΝΗΘΙΚΟ εκπαιδευτικός από Σέριφο να απαιτεί να απολυθούν ή να ξεσπιτωθούν 62-38 = 24 συνάδελφοί του από Ανατ. Θεσσ/κη προκειμένου να καβατζώσει αυτός θέση στην Ανατ.Θεσσαλονίκη. Αφού το εξήγησα χτες. Οι θέσεις αυτές σε καιρούς απολύσεων ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΑ μανάρια μου γλυκά ώστε να τις διεκδικήσει ο ανήκων στη Δωδεκάνησο με βάση τα μόρια συνθηκών αλλά είναι ΣΑΝΙΔΑ ΣΩΤΗΡΙΑΣ για μη απολύσεις. Ηθικά προηγούνται οι εντός ΔΙΔΕ. Τέλος η συζήτηση.


A!! Ρε και να σας φάνε τη Δυτική Θεσσαλονίκη οι Σερραίοι, Ημαθία, Πέλλα κτλ και να βρεθείτε εσείς της Α Θεσσαλονίκης εκεί θέλω. Αφού Α ΘΕΣ, Β ΘΕΣ δε λογίζονται σαν ίδιο ΠΥΣΔΕ και θα χτυπηθείτε με τους άλλους στην περιφέρεια που ΔΗΛΩΣΑΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6783 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:50:33 πμ »
Σανίδα σωτηρίας(?) ενώ έχεις μπει σε λίστα πλεοναζόντων(!)(με ένα απλό κουρελόχαρτο) και αύριο μεθαύριο θα σου πουν ότι δεν έχεις παιδαγωγική επάρκεια???? ??? (Αν ήθελαν να "σώσουν" κόσμο θα ήταν πιο σαφείς....)

και εγώ νομίζω ότι αν ήθελαν να σώσουν τον κόσμο θα ήταν πιο σαφείς από την αρχή. Δεν μπορώ να καταλάβω και τι θέλουν όμως... Θέλουν πολλές αιτήσεις αλλά μάλλον λίγο επιλεκτικά... Αυτοί που φαίνεται πάντως να μην κάνουν αιτήσεις μέχρι στιγμής είναι αυτοί που έχουν πολλά μόρια (εννοώ δεν είναι οι τελευταίοι στη διάθεση), είναι στην περιοχή τους και δε θέλουν να αλλάξουν βαθμίδα/να πάνε σε διοικητικές. Αν αυτό ΔΕΝ άρεσε στο υπουργείο θα έδινε μια διευκρίνηση για να "παρασυρθούν" ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος blogtruman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6784 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:51:54 πμ »
Τα καινά πλεονάσματα είναι προφανές ότι βγηκαν με γνώμονα να βολέψουν ανα νομό (το λιγότερο δυνατό ξεβόλεμα). Δεν είναι ούτε οι πραγματικοί πλεονάζοντες ούτε τα πραγματικά κενά, με διάθεση να βοηθηθεί ο πλεονάζον (λιγότεροι πλεονάζοντες περισσότερα κενά). Καλό είναι αυτό όχι κακό για τους εκπαιδευτικούς και για την υπηρεσία.

δεν υπάρχει 100% δικαιοσύνη. Ολα είναι θέμα υποκειμενικής ερμηνείας (και από πια μεριά είναι ο καθένα). Αν και με συνέφερε να κάνω αίτηση πανελλαδικά (εχώ πολλά μόρια και είμαι ΠΟΛΥ μακρυά από το σπίτι μου) θεωρώ ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει τώρα στις υποχρεωτικές μετατάξεις (άλλο οι εθελοντικές όπως είχαν σχεδιαστεί που δε θίγονταν συνάδελφος αλλα επρόκειτο για νέες θέσεις μετάθεσης πρακτικά).

Δεν είναι δυνατόν με την απειλή της υποχρεωτικής μετάταξης ανα την Ελλάδα να ζητάμε να γίνουν με βάσει τα μόρια πανελλαδικά και όχι κατά νομό πρωτίστως! Πόσο μάλλον όταν θα σήμαινε σε 7 μέρες (1 Σεπ) να μετακομίσει κάποιος με όλη την οικογένειά του στην "νέα" θέση όπου να είναι..

ΘΑ είχε σαν αποτέλεσμα τα 12νησα να έρθουν Θεσνικη και η θεσνικη να πάει στα 12νησα! Ελεος! κάποτε ένας καθηγητής ΠΕ19 καλώς ή κακώς (καλώς) μπόρεσε και έπιασε μια θέση θεσνίκη προερχόμενος από νησιά. Στην θεσνικη σταμάτησε να παίρνει μόρια (λογικό). Παντρεύτηκε έκανε οικογένεια. Ένας άλλος πληροφορικός ΠΕ19 σε ένα νησί τον πέρασε σε μόρια αλλα εδώ και χρόνια δεν μπορεί να έρθει θεσνικη.. Τι να κάνουμε τώρα, να του φάει τη θέση του παλιού (γιατί για αυτό πρόκειται αν γίνουν πανελλαδικά ως πρώτο κριτήριο) γιατί έτσι τον βολεύει?


Υ.Γ.  Και σταματήστε την ιστορία με τα βύσματα... δεν είναι όλοι οι πλεονάζοντες βύσματα! Κάποιοι ακόμα και εκεί που είναι έκαναν αγώνα να πάρουν μετάθεση (πχ από νησί σε στεριά) και ας κατέστει αυτομάτως υπεράριθμοι εκεί που πήγαν.. Το πρόβλημα των βυσμάτων δεν μπορούμε να το λύσουμε τώρα δεν υπάρχουν αστερίσκοι στους νόμους για βύσματα και μη! (και νομίζω και ποτέ)

Υ.Γ2 Οι πρώτοι θα την γλυτώσουν κουτσά στραβά (πχ θα παραμείνουν στην εκπαίδευση). Οι δεύτεροι το 2014 τι θα κάνουν?

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6785 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:54:43 πμ »
Ηθικά προηγούνται οι εντός ΔΙΔΕ. Τέλος η συζήτηση.

Χαχαχαχα το ακούσαμε και αυτό...

Είναι ανήθικο να θέλει κάποιος να έρθει στο σπίτι του. Με την δική σου λογική συνάδελφε ούτε μετάθεση δεν πρέπει να δίνεται σε κάποιον εκτός περιοχής σου γιατί μπορεί να σου πάρει την οργανική που διεκδικείς και εσύ από διάθεση.

Καλά μυαλά! γιατί από ηθική έχεις πλεόνασμα! Πως το είπες ; τέλος η συζήτηση... Γιαβόλ!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2013, 11:58:06 πμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6786 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:55:56 πμ »
Σιγνώμη, αλλά γιατί κάποιοι (εσφαλμένα αποψή μου) θεωρούν ΣΟΥΜΑ Α και Β Θεσσαλονίκη;;;
Σουμα είναι ΠΕΛΛΑ, ΣΕΡΡΕΣ, ΠΙΕΡΙΑ..κτλ και Α ΘΕΣ, Β ΘΕΣ.

Εκτός και αν πουν πρώτα ΠΥΣΔΕ-> ΜΕΤΑ ΝΟΜΟ -> ΜΕΤΑ Περιφέρεια -> Μετα πανελλαδικά
ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΓΕΛΟΙΟ;;; δεν νομίζω

Βέβαια η σωστή σειρά είναι ΒΥΣΜΑ->ΠΥΣΔΕ κτλ μπουχαχαχαχαχαχα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2013, 11:57:44 πμ από sensible »

Αποσυνδεδεμένος razor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6787 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:57:46 πμ »
Έχουμε κανα νέο για το πόσο έχει φτάσει το κοντερ των αιτήσεων?
Κάποιος που πήγε στις διευθύνσεις να μας πει αν είχε πολύ κόσμο?

Αποσυνδεδεμένος zaspan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6788 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:57:59 πμ »
Καλημέρα..... Αν και δεν έλαβα μέρος στις συζητήσεις όλες αυτές τις μέρες τελικά σήμερα έκανα αίτηση..... Μπας και προλάβω πριν αποληθώ να είμαι σπίτι μου  :D  Αριθμος : 1485*

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6789 στις: Αύγουστος 23, 2013, 11:58:57 πμ »
Ο θάνατος σου, η ζωή μου- αυτό ισχύει πλέον και ας το βάλουμε καλά στο μυαλό μας.

Μία συνάδελφος πήγε για ταυτοπροσωπία στη Διεύθυνση και η υπάλληλος που την εξυπηρετούσε, της ίδιας ειδικότητας, της λέει με υφος και έκδηλη ικανοποίηση: "Πάντως να ξέρεις εγώ έχω πάνω από 100 μόρια, σε τρώω κανονικά!"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.