*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4386100 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8050 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:41:33 μμ »
πρωτα θα καλυφθουν οσοι ανοικουν στο ιδιο ΠΥΣΔΕ ωστε να μην υπαρχουν οργανικα και λειτουργικα κενα......οσοι ειναι σε διαθεση οταν εκαναν αιτηση για μεταθεση δεν φροντησαν να μαθουν αν στον τοπο μεταθεσης τους υπαρχουν οργανικα κενα; Αλλα οι περισσοτεροι ως κλασικοι νεοελληνες λεγανε ας καβατζοσουμε την μεταθεση και καπου θα μας χωσει το μεσον μετα.

Αυτος  που ειναι σε διαθεση του ΠΥΣΔΕ το λεει και η λεξη ειναι σε ΔΙΑΘΕΣΗ πηγαινει οπου παραστει αναγκη.
Οταν ειμαι πληροφορικος και κανω αιτηση μεταθεσης πχ για Α Θεσσαλονικης και εξ αρχης ξερω οτι εκει δεν πεφτει καρφυτσα με την ελπιδα οτι αν και σε διαθεση καπου θα χωθω ΔΕΝ ευθυνεται το υπουργειο ευθυνομαι εγω.
Και στο τελος οταν βγηκαν οι διευκρινησεις οπως και αν βγηκανε το λεγανε καθαρα πρωτα το ΠΥΣΔΕ τοπικα και μετα ολοι οι αλλοι. Οταν επιλεγεις κατι αναλαμβανεις και το ρισκο της αποφασης σου.
εσύ συνάδελφε γιατί δεν φρόντισες να μάθεις ότι οι μεταθέσεις από το νόμο γίνονται μόνο σε οργανικές θέσεις?
δηλαδή φταίει αυτός που κάνει αίτηση για μετάθεση αλλά δεν φταίει αυτός που τον μεταθέτει παράνομα (δηλαδή χωρίς να υπάρχουν κενές οργανικές θέσεις)?
και εντάξει του έδωσε μετάθεση γιατί ήθελε να μεταθέσει άλλον με λιγότερα μόρια ;D
εσύ δηλαδή αν έπαιρνες μετάθεση με αυτό τον τρόπο θα τους έλεγες δε τη θέλω γυρίζω πίσω?
αλλά ναι εσύ δε θα έκανες αίτηση μετάθεσης και ας ήθελες ::) ::)
όσον αφορά τις ανυπόγραφες "διευκρινίσεις": την παρ.11 την έχεις ακουστά ? :P
για τα δικαστήρια ότι γράφει εκεί ισχύει, τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

φταιει το υπουργειο που τον διορισε ενω δεν υπηρχαν θεσεις
εγω εκανα αιτηση εκει που ηθελα οταν επιασα τα μορια και υπηρχε θεση
εαν μου εδειναν μια μεταθεση σε μερος που δεν υπηρχε θεση απλα δεν θα πηγαινα εκει. απλα μαθανε ολοι στο βησμα ας παω και μετα καπου θα με χωσουν αλλα το πανηγυρι τελειωσε και τωρα ηρθε η γκρινια
τώρα μιλάς σωστά, αυτό λέω και εγώ, ;)
ανάκληση μετάθεσης δεν γίνεται (ανάκληση αίτησης μετάθεσης γίνεται μέχρι μια ημερομηνία βέβαια και πολύ πριν ανακοινωθούν οι μεταθέσεις) οπότε αν έπαιρνες μετάθεση σε μέρος που δεν υπήρχε θεση θα πήγαινες υποχρεωτικά :D
όσον αφορά το βύσμα, αυτό συνήθως είχε λιγότερα μόρια και έτσι έπεφταν οι βάσεις των μεταθέσεων, στη διάθεση και το βύσμα λοιπόν (μόνο που αυτό έχει τους τρόπους του, αποσπάσεις κλπ) ;D ;D ;D ;D
το πάρτι συνάδελφε φυσικά τελείωσε αλλά μη λέμε και πράγματα που δεν γίνονται (θα μου έδιναν μετάθεση δε θα είχε θέση και δε θα πήγαινα :o :o :o :o)
όλα αυτά εντελώς συναδελφικά :)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:18 »

Αποσυνδεδεμένος Alfakapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8051 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:41:52 μμ »
Εχω μια μεγάλη απορία....πού βρέθηκαν τόσες πολλές θέσεις στις ειδικότητες της Πρωτοβάθμιας για να γίνουν 4000 μετατάξεις όταν πρίν λίγους μήνες έγιναν μηδενικές  μεταθέσεις....; Αφιερωμένο στο κ. Μπράτη που φυλάει τις ....Θερμοπύλες της Πρωτοβάθμιας. Γιατί δεν δόθηκαν αυτές οι θέσεις κενά ώστε να μετατεθούν συνάδελφοι της Πρωτοβάθμιας και δίνονται τώρα; Δέν είδα και καμία αντίδραση απο πουθενά....

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8052 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:42:08 μμ »
καλά ωρέ! πάμε καλά όλοι μας;. το νήμα αφορά τις μετατάξεις απο τη μια βαθμίδα στην άλλη και ασχολούμαστε με μένα; εγώ ένα off topic έγραψα σε απάντηση κάποιου ... σας ευχαριστώ για τα καλά σας ( και για τα κακά σας - δε γίνεται να αρέσουμε σε όλους ) λόγια όμως παρακαλώ να επιστρέψουμε στο θέμα μας.

υγ. δεν θεωρώ ευατόν αναντικατάστατο ( εξ ου και φεύγω έχοντας την συνείδησή μου ήσυχη). Θα υπενθυμίσω όμως ότι τα "ψωνισμένα βύσματα" είθισται να ΜΗΝ δουλεύουν αλλά να ξύνονται.... και αν μή τι άλλο για ξύσιμο δεν μπορεί να με κατηγορήσει ΚΑΝΕΝΑΣ, εντός και εκτός φόρουμ....

καλό βράδυ...επιστρέφω στο πακετάρισμα!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Ιφκίνθια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • μαύρα μάτια κάναμε
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8053 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:42:55 μμ »
Αγαπητε soron80
η bitch αν θυμάμαι καλά είναι πρωην εκπαιδευτικός και νυν διοικητικός και προσωπική μου άποψη από τους ανθρώπους που έχουν εδώ και πολλά χρόνια που παρακολουθώ, έγκυρη, έγκαιρη και αξιόπιστη πληροφόρηση. Είναι άδικα τα σχόλια για την συγκεκριμένη συνάδελφο. Εχει συμβάλλει θετικά στο να μην τρελαθούμε εδώ και πολλά χρόνια.
Συμφωνώ και επαυξάνω!
++++++++

συμφωνώ, βάζω τα + μου κι εγώ..
Στην Ίφκινθο, αδελφές μου, στην Ίφκινθο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:18 »

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8054 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:43:32 μμ »
1. πριν ένα μήνα όλα ήταν καλά (λέμε τώρα, αλλά τουλάχιστον σχετικά με το παρόν θέμα)

2. μετά βγήκαν στον τάκο κάποιες ειδικότητες - κάποιοι έμειναν ήσυχοι

3. έπειτα δόθηκε η δυνατότητα εθελοντικής αίτησης για υποχρεωτική μετάταξη (sic) χωρίς να εξηγηθεί ποτέ πως θα γίνουν και τι τύχει θα έχουν όσοι δεν πιάσουν τις επιλογές τους.

4. κάποιοι έκαναν αίτηση και έτσι οι υπόλοιποι (προς το παρόν) έμειναν και αυτοί ήσυχοι

5. μόλις μάθαμε για την πρόταξη όσων είναι στο "οικείο ΠΥΣΔΕ/Περιφέρεια" και πάλι κάποιοι ηρέμησαν

6. τώρα τσακώνονται όσοι έμειναν με την αγωνία τι θα απογίνουν

τι καλά να γυρνούσαμε στο 3 και να τους λέγαμε "αι σιχτίρ δεν το δεχόμαστε" - ο πιο σύντομος δρόμος να πέσει η κυβέρνηση ήταν..

αντί γι αυτό ας πάμε στο 7

7. σήμερα-αύριο θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα - πάλι κάποιοι θα ικανοποιηθούν, κάποιοι θα πληρώσουν το μάρμαρο... αλλά θα είναι πολύ λίγοι πια να κάνουν κάτι..

400 άτομα εδώ μέσα και αντί να εκτονωθείτε εκεί που πρέπει μυρίζεται όλοι μαζί τα νύχια σας πιο σενάριο θα επαληθευτεί.. πείτε μου έναν λόγο που η κυβέρνηση πρέπει να αλλάξει ρότα - κανένας! η δουλειά μια χαρά γίνεται.. σε κάθε βήμα απομονώνεται ο κόσμος... καληνύχτα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2013, 09:45:21 μμ από greeker »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8055 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:44:32 μμ »
καλά ωρέ! πάμε καλά όλοι μας;. το νήμα αφορά τις μετατάξεις απο τη μια βαθμίδα στην άλλη και ασχολούμαστε με μένα; εγώ ένα off topic έγραψα σε απάντηση κάποιου ... σας ευχαριστώ για τα καλά σας ( και για τα κακά σας - δε γίνεται να αρέσουμε σε όλους ) λόγια όμως παρακαλώ να επιστρέψουμε στο θέμα μας.

υγ. δεν θεωρώ ευατόν αναντικατάστατο ( εξ ου και φεύγω έχοντας την συνείδησή μου ήσυχη). Θα υπενθυμίσω όμως ότι τα "ψωνισμένα βύσματα" είθισται να ΜΗΝ δουλεύουν αλλά να ξύνονται.... και αν μή τι άλλο για ξύσιμο δεν μπορεί να με κατηγορήσει ΚΑΝΕΝΑΣ, εντός και εκτός φόρουμ....

καλό βράδυ...επιστρέφω στο πακετάρισμα!!
Καλο κουραγιο!!!!  :)
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8056 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:46:47 μμ »
Εχω μια μεγάλη απορία....πού βρέθηκαν τόσες πολλές θέσεις στις ειδικότητες της Πρωτοβάθμιας για να γίνουν 4000 μετατάξεις όταν πρίν λίγους μήνες έγιναν μηδενικές  μεταθέσεις....; Αφιερωμένο στο κ. Μπράτη που φυλάει τις ....Θερμοπύλες της Πρωτοβάθμιας. Γιατί δεν δόθηκαν αυτές οι θέσεις κενά ώστε να μετατεθούν συνάδελφοι της Πρωτοβάθμιας και δίνονται τώρα; Δέν είδα και καμία αντίδραση απο πουθενά....
Ας είναι καλά η τρόϊκα! Μέχρι και κενές θέσεις δημιουργεί!  ;D
  

Αποσυνδεδεμένος Ιφκίνθια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • μαύρα μάτια κάναμε
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8057 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:47:19 μμ »
πείτε μου έναν λόγο που η κυβέρνηση πρέπει να αλλάξει ρότα - κανένας! η δουλειά μια χαρά γίνεται.. σε κάθε βήμα απομονώνεται ο κόσμος... καληνύχτα

Αυτό!
Στην Ίφκινθο, αδελφές μου, στην Ίφκινθο!

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8058 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:47:51 μμ »
Αγαπητε soron80
η bitch αν θυμάμαι καλά είναι πρωην εκπαιδευτικός και νυν διοικητικός και προσωπική μου άποψη από τους ανθρώπους που έχουν εδώ και πολλά χρόνια που παρακολουθώ, έγκυρη, έγκαιρη και αξιόπιστη πληροφόρηση. Είναι άδικα τα σχόλια για την συγκεκριμένη συνάδελφο. Εχει συμβάλλει θετικά στο να μην τρελαθούμε εδώ και πολλά χρόνια.
Συναδερφε-οι παρακαλώ να διαβάζετε καλύτερα..
Με την μπιτς γνωριζόμαστε από τη δουλειά....
Το ποστ μου ειναι υπέρ της...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8059 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:50:27 μμ »
 Έχεις δίκιο! Από τις πολλές παραθέσεις χάσαμε τη μπάλλα! Έ ρε που φτάσαμε.....
  

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8060 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:52:14 μμ »
Έχεις δίκιο! Από τις πολλές παραθέσεις χάσαμε τη μπάλλα! Έ ρε που φτάσαμε.....
Και που εισαι ακομη....εχουμε λαλησει!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8061 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:53:34 μμ »
Εχω μια μεγάλη απορία....πού βρέθηκαν τόσες πολλές θέσεις στις ειδικότητες της Πρωτοβάθμιας για να γίνουν 4000 μετατάξεις όταν πρίν λίγους μήνες έγιναν μηδενικές  μεταθέσεις....; Αφιερωμένο στο κ. Μπράτη που φυλάει τις ....Θερμοπύλες της Πρωτοβάθμιας. Γιατί δεν δόθηκαν αυτές οι θέσεις κενά ώστε να μετατεθούν συνάδελφοι της Πρωτοβάθμιας και δίνονται τώρα; Δέν είδα και καμία αντίδραση απο πουθενά....

http://www.pde.gr/index.php?topic=29319.0

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8062 στις: Αύγουστος 27, 2013, 10:00:37 μμ »
Αγαπητε soron80
η bitch αν θυμάμαι καλά είναι πρωην εκπαιδευτικός και νυν διοικητικός και προσωπική μου άποψη από τους ανθρώπους που έχουν εδώ και πολλά χρόνια που παρακολουθώ, έγκυρη, έγκαιρη και αξιόπιστη πληροφόρηση. Είναι άδικα τα σχόλια για την συγκεκριμένη συνάδελφο. Εχει συμβάλλει θετικά στο να μην τρελαθούμε εδώ και πολλά χρόνια.
Συμφωνώ και επαυξάνω!
++++++++

συμφωνώ, βάζω τα + μου κι εγώ..
++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3405
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8063 στις: Αύγουστος 27, 2013, 10:26:41 μμ »
Επιτρέψτε μου να πω ότι η είδηση της ημέρας στο pde είναι πως η bitch φεύγει από την Ελλάδα. Μην ξεχνάτε πόσες απορίες μας έχει λύσει, ότι μας έχει ενημερώσει πάμπολλες φορές. Και τώρα τι θα κάνουμε χωρίς bitch; Ελπίζω όλα να πάνε καλά στη ζωή σου, bitch! :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162175
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 649
Σύνολο: 670

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.