*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4330468 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10234 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:27:51 μμ »
το να υποβάλεις εκ νέου αίτημα που αφορά παλαιότερο αίτημα που απαντήθηκε αποτελεί καταχρηστικό δικαίωμα του πολίτη  και είναι....εργασιακή παρενόχληση :o :o για τον  υπάλληλο, επομένως η υπηρεσία δεν είναι υποχρεωμένη να απαντήσει.
τι άλλο μπορεί αν γίνει ? μπορώ να αρνηθώ την μετάταξή και να πάω στη Β φάση μετάταξης ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:06:36 »

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10235 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:29:47 μμ »
Το κακο με τη β' φαση ειναι οτι οσοι δεν πηραν το ρισκο την πρωτη φορα, θα το παρουν τωρα, εχοντας δει πια οτι η διαδικασια δεν ηταν τοσο τρομερη οσο την περιεγραφαν καποιοι. Τωρα λοιπον ο ανταγωνισμος θα ειναι τεραστιος, ειδικα για τα μεγαλα αστικα κεντρα, οπως ακριβως γινεται και στις μεταθεσεις...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10236 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:32:40 μμ »
Γι αυτό που ρωτάς petzi δεν ειμαι απολυτα σίγουρη. Νομίζω πως δεν μπορεις να αρνηθείς την μετάταξη στη φάση αυτή ,δεδομένου ότι ικανοποιήθηκε προηγούμενο αίτημά σου και μάλιστα σε περιοχή που είχες δηλωσει - ανεξάρτητα αν ήταν α ή β επιλογή.
Μπορείς ωστόσο να ζητήσεις μετάθεση απο το ένα ΠΥΣΠΕ στο άλλο.

( για καλό και για κακό πάντως, τηλεφώνησε αύριο στο γραφείο υπουργού. Λογικά εκεί θα έχουν απαντήσεις δεδομένου ότι εκεί έγινε και η επεξεργασία των ενστάσεων).

agglikou pe06
 εγώ νομίζω πως ακριβώς επειδή είδαν κάποιοι την διαδικασία και πόσο μετέωρη είναι, και το γεγονός ότι μένεις πάλι στη διάθεση ( του ΠΥΣΠΕ ) αυτή τη φορά,  ίσως υπάρξει αρκετός κόσμος που δεν θα ρισκάρει ούτως ή άλλως..... θα δείξει !!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10237 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:36:42 μμ »
ΠΕ 07 την Παρασκευή πήρε απόσπαση για το τμημα θεατρου ΑΠΘ και σημερα πήρε μετάταξη για την Α Θεσσαλονίκης.
Ενταξει κοπέλα μου θα ερθεις Θεσσαλονίκη ..... μη ζορίζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:06:36 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10238 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:37:25 μμ »
@bitch SOS SOS SOS
Συγχαρητήρια σε όσους πήραν μετάταξη. Εγώ δυστυχώς δεν πήρα και κοντεύω ειλικρινά να σκάσω. Με βάση κάποια λίστα με μόρια ανεπίσημη βέβαια που είχα δει για την ειδικότητά μο υ, ΠΕ 05, είχα βρει στην α' φάση 3 άτομα κάτω από εμένα που πήγαν στη β' προτίμησή μου. Μπορώ, διοικητικά τουλάχιστον, να κάνω ξανά ένσταση καταγγέλλοντας ονομαστικά πια αυτά τα τρία άτομα?
Δεύτερον, είμαι με απόσπαση στη διάθεση της α/θμιας χωρίς όμως ακόμη να έχω τοποθετηθεί. Ήρθαν αρκετά άτομα της ειδικότητάς μου τώρα με τη "δικαίωση" των ενστάσεων. Βρίσκετε πιθανό να με "σουτάρουν" στη β/θμια, όπου δεν υπάρχει ούτε ένα κενό και ίσως υποχρεωτική απόσπαση στην ευρύτερη περιφέρεια ? ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10239 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:37:47 μμ »
Γι αυτό που ρωτάς petzi δεν ειμαι απολυτα σίγουρη. Νομίζω πως δεν μπορεις να αρνηθείς την μετάταξη στη φάση αυτή ,δεδομένου ότι ικανοποιήθηκε προηγούμενο αίτημά σου και μάλιστα σε περιοχή που είχες δηλωσει - ανεξάρτητα αν ήταν α ή β επιλογή.
Μπορείς ωστόσο να ζητήσεις μετάθεση απο το ένα ΠΥΣΠΕ στο άλλο.

( για καλό και για κακό πάντως, τηλεφώνησε αύριο στο γραφείο υπουργού. Λογικά εκεί θα έχουν απαντήσεις δεδομένου ότι εκεί έγινε και η επεξεργασία των ενστάσεων).

ευχαριστώ bitch μου , πάντα πρόθυμη να βοηθήσεις . Θα δω αύριο !!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10240 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:38:53 μμ »
Μα κι εσύ βρε ...βερμουδάκια !!! ( πεθαίνω με το nickname   ;D ;D )  Αν δεν πάρουν οι γερμανόφωνοι (στην γερμανοκρατούμενη αποικία μας) ποιοι θα πάρουν ;;!!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος o_kanenas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10241 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:39:37 μμ »
Ένα σωρό αναπάντητα ερωτήματα ταλανίζουν το φτωχό, κουρκουτιασμένο μυαλό μας... τα κριτήρια, η σειρά των δηλώσεων προτίμησης, οι αλγόριθμοι. Μια γενική διαπίστωση, μετά την ανακοίνωση της α' φάσης, ήταν πως ικανοποιήθηκαν συλλήβδην όσοι είχαν αιτηθεί μετάταξης στο οικείο ΠΥΣΠΕ. Τώρα όμως, κοιτάζοντας τις ενστάσεις, διαπιστώνει κανείς ότι ο πίνακας περιέχει πάρα πολλά άτομα τα οποία είχαν αιτηθεί μετάταξης σε ΠΥΣΠΕ διαφορετικό από το ΠΥΣΔΕ στο οποίο ανήκαν (π.χ. από β'θμια Λέσβου σε α'θμια Δ' Αθήνας).

ΤΟ κορυφαίο είναι πως κάποιοι κατάφεραν "να δικαιωθούν  ??? με ένσταση" και να πάρουν μετάταξη σε Α/θμια  που δεν έδωσε κενά στην Α΄ φάση (π.χ.  ΠΕ11 Α/θμια  Ιωαννίνων  :o)

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10242 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:41:42 μμ »
ΜΠΑΝΑΝ'ΙΑ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2013, 09:43:19 μμ από vermoudakias »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10243 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:43:18 μμ »
@ΒΙΤCH σόρρυ που σε πρήζω, μήπως έχεις καμιά απάντηση στα προηγούμενα ερωτήματά μου ? :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10244 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:45:12 μμ »
elenam
θεωρητικά μπορείς να υποβάλεις ονομαστική ένσταση - αρκεί να μην αφορά το ίδιο θέμα με την πρώτη ένσταση γιατί όπως έγραψα και πριν μπορεί να θεωρηθεί καταχρηστική αίτηση. Θα με βοηθούσε να μου πεις για ποιο λόγο υπέβαλες την πρώτη ένσταση.

Για την σειρά τοποθέτησης προηγείσαι διότι υπάρχεις στο ΠΥΣΠΕ πριν απο αυτούς. Αν ερχόσουν μετά θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Αφού όμως έχουν βγει κενά για μετάταξη σημαίνει ότι έχουν βγει κενά, καιάρα πρέπει να απαιτήσεις την τοποθέτησή σου πριν την.... κάθοδο των μυρίων!!  ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος swag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10245 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:46:52 μμ »
@vermoudakia @bitch
μακάρι να ίσχυε αυτό με τους ΠΕ07
γιατί κι εγώ της ειδικότητας είμαι και δεν δικαιώθηκα
παρ' όλο που συνάδελφος πήρε με την α' φάση στη Θεσσαλονίκη
με 7 μόρια λιγότερα!!
Εντάξει εννοείται θα κινηθώ δικαστικά!
Καλή συνέχεια σε όσους δικαιώθηκαν
και καλό μας κουράγιο στους υπόλοιπους!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10246 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:49:44 μμ »
εννοειται βρε swag!!  αλλά άμα δεν το ρίξουμε στην πλάκα, μας βλέπω με τα μυαλά στα χέρια !!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10247 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:50:53 μμ »
@bitch μου, σ'ευχαριστώ πάρα πολύ...
Στην πρώτη μου αίτηση ανέφερα τα μόριά μου και γενικά ότι παρά τα υψηλά μου μόρια δεν πήρα μετάταξη στην α' ούτε στη β' προτίμησή μου.
Εννοείς δηλαδή να πάω από την Π/θμια ή να τους πάρω τηλέφωνο να επιμείνω για τοποθέτηση ? Το τραγικό είναι ότι μας διέθεσαν πολλούς από τη β/θμια, αποσπασθέντες ή στη διάθεση του οικείου ΠΥΣΔΕ, της δικής μας ειδικότητας και δεν έχουν ακόμη τοποθετήσει κανέναν. Φοβάμαι ότι κι αύριο αν πάω δεν θα βρω το δίκιο μου, καθώς οι "μύριοι" θα έχουν ήδη σπεύσει να παρουσιαστούν! :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 349
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.