*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4368650 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geo63

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13118 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 02:51:12 μμ »
Supernova 1980

Όπως καταλαβαίνεις από τα γραφόμενα μου  προσπαθώ να κρατήσω το επίπεδο της συζήτησης υψηλό αντιδρώντας σε αναρτήσεις απαράδεκτες από κάποιους τύπους σαν του ernie

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:41:28 »

Αποσυνδεδεμένος trust

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13119 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 03:06:26 μμ »
Η θεώρηση των κλάδων στην παραπάνω πρόταση γίνεται ενιαία και προσπαθεί να συμβάλλει στη λύση του προβλήματος των πλεοναζόντων που έχουν συσσωρευτεί στα ΠΥΣΔΕ (Δευτεροβάθμια) των αντίστοιχων περιοχών (π.χ από το ΠΥΣΔΕ Αν. Θεσσαλονίκης στο ΠΥΣΠΕ Αν. Θεσσαλονίκης) πριν γίνουν μετακινήσεις από άλλες περιοχές (π.χ. από το ΠΥΣΠΕ ή το ΠΥΣΔΕ Δωδεκανήσου στο ΠΥΣΠΕ Αν. Θεσσαλονίκης.
Με τα σημερινά δεδομένα  κανένας λογικά δε θα θελήσει ξανά, να πάει πρωτοβάθμια από το οικείο ΠΥΣΔΕ. (παραπάνω ώρες, 4-5 σχολεία κ.α )    Ειδικά τώρα που πήραν μια γεύση στη πράξη τι εστί πρωτοβάθμια.

Το 2013 υπήρχε ο φόβος της κινητικότητας- διαθεσιμότητας- απόλυσης. και τους έταξαν και οργανικές. 
Το μαστίγιο ( Α/θμια) πάει με το καρότο (μετάθεση), ας μη κρυβόμαστε.
Επίσης οι Α/θμιοι να διεκδικήσουν τις οργανικές συγκρίσιμοι με τους μεταταγμένους, σύμφωνα με τα μόρια μετάθεσης και όχι με τη λογική του φύγε εσύ να έρθω εγώ.


Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13120 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 04:56:45 μμ »
Με τα σημερινά δεδομένα  κανένας λογικά δε θα θελήσει ξανά, να πάει πρωτοβάθμια από το οικείο ΠΥΣΔΕ. (παραπάνω ώρες, 4-5 σχολεία κ.α )    Ειδικά τώρα που πήραν μια γεύση στη πράξη τι εστί πρωτοβάθμια.

Το 2013 υπήρχε ο φόβος της κινητικότητας- διαθεσιμότητας- απόλυσης. και τους έταξαν και οργανικές. 
Το μαστίγιο ( Α/θμια) πάει με το καρότο (μετάθεση), ας μη κρυβόμαστε.
Επίσης οι Α/θμιοι να διεκδικήσουν τις οργανικές συγκρίσιμοι με τους μεταταγμένους, σύμφωνα με τα μόρια μετάθεσης και όχι με τη λογική του φύγε εσύ να έρθω εγώ.

Kαλό είναι να είμαστε πιο προσεκτικοί όταν γράφουμε κάτι. Έχω εργαστεί 7 χρόνια στην α/θμια και γνωρίζω τι εστί α/θμια.
Το 2013 εξαπατήθηκα, αν  κάποιοι έπραξαν μετέπειτα πλαγίως ή δήλωσαν ψευδή στοιχεία ας τιμωρηθούν παραδειγματικά. Δεν είναι ΟΛΟΙ οι μεταταγμένοι βύσματα και παιδιά ενός κατώτερου θεού όπως επί μακρόν μας αντιμετωπίζουν οι συνδικαλισταράδες της α/θμιας και πολλοί ''συνάδελφοι'' της α/θμιας....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2015, 04:58:39 μμ από vadi »
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13121 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 07:16:20 μμ »
Αλίευσα την παρακάτω παράγραφο από την κοινή ανακοίνωση των επιστημονικών ενώσεων ΠΕ05, ΠΕ07, ΠΕ08 και ΠΕ 19-20:
« Έλεγχος από τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και αντιπαραβολή των στοιχείων και μορίων που δηλώθηκαν με αυτά που βρίσκονταν στους υπηρεσιακούς φακέλους στις 23-08-2013 »

Τι θέλει να πει ο ποιητής; Θα δούμε και μεταπτυχιακά ή διδακτορικά που δηλώθηκαν στις 23-08-2013, αλλά αποκτήθηκαν αργότερα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:41:28 »

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13122 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 09:22:13 μμ »
Εγώ πάντως έχω μια τέτοια περίπτωση υπόψη μου...Χωρίς γάμο, χωρίς παιδιά, με μεταπτυχιακό, ανολοκλήρωτο διδακτορικό τον Αύγουστο του 2013, με ελάχιστα χρόνια προϋπηρεσίας και ΟΛΑ (-1) σε αστικό κέντρο, μετατάχθηκε Α Θεσσαλονίκη.

"Θα δούμε και μεταπτυχιακά ή διδακτορικά που δηλώθηκαν στις 23-08-2013, αλλά αποκτήθηκαν αργότερα;"
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13123 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 09:39:18 μμ »
Ντροπή σας να αμφισβητείτε έναν ΑΝΘΡΩΠΟ, έναν κρύσταλλο, σαν τον ΚΥΡΙΟ Α.Λ.
Δε θα επέτρεπε ΠΟΤΕ στον εαυτό του τη συμμετοχή σε μη διαφανή διαδικασία, ούτε κατ' ελάχιστον.
Όλα είναι πεντακάθαρα και θα το διαπιστώσετε σε λίγο που θα σας δημοσιεύσω τον πίνακα όλων των μεταταγμένων, εκκαθαρισμένων με όλες τις φάσεις, με τα ΠΥΣΔΕ προέλευσης για το 80% (100% για τους ΠΕ19-20), με τα μόρια για λίγο μικρότερο ποσοστό (μιας και για τους από ίδιο ΠΥΣΔΕ σε ίδιο ΠΥΣΠΕ δεν έχουν νόημα τα μόρια) και με συνημμένα όλα τα αρχεία άντλησης δεδομένων.
Θυσίασα λίγο προσωπικό χρόνο γιατί δεν μπορείτε εσείς ζηλιάρηδες και αντισυναδελφικοί των εθελοντικών και των υφισταμένων ειδικοτήτων της Αθμιας να συνεχίζετε να κατηγορείτε ΑΒΑΣΙΜΑ.
Επίσης θα διαπιστώσετε ότι ΟΛΟΙ οι αριθμοί είναι σωστοί και συμβαδίζουν ΑΠΟΛΥΤΑ με τις διαπιστωτικές πράξεις.

υ.γ. Πηγές (πίνακες εθελοντικών μετατάξεων 2013, βελτιώσεων 2013). vlookup σε αγαπάω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2015, 09:41:47 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13124 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 10:03:42 μμ »
Ντροπή σας να αμφισβητείτε έναν ΑΝΘΡΩΠΟ, έναν κρύσταλλο, σαν τον ΚΥΡΙΟ Α.Λ.
Δε θα επέτρεπε ΠΟΤΕ στον εαυτό του τη συμμετοχή σε μη διαφανή διαδικασία, ούτε κατ' ελάχιστον.
Όλα είναι πεντακάθαρα και θα το διαπιστώσετε σε λίγο που θα σας δημοσιεύσω τον πίνακα όλων των μεταταγμένων, εκκαθαρισμένων με όλες τις φάσεις, με τα ΠΥΣΔΕ προέλευσης για το 80% (100% για τους ΠΕ19-20), με τα μόρια για λίγο μικρότερο ποσοστό (μιας και για τους από ίδιο ΠΥΣΔΕ σε ίδιο ΠΥΣΠΕ δεν έχουν νόημα τα μόρια) και με συνημμένα όλα τα αρχεία άντλησης δεδομένων.
Θυσίασα λίγο προσωπικό χρόνο γιατί δεν μπορείτε εσείς ζηλιάρηδες και αντισυναδελφικοί των εθελοντικών και των υφισταμένων ειδικοτήτων της Αθμιας να συνεχίζετε να κατηγορείτε ΑΒΑΣΙΜΑ.
Επίσης θα διαπιστώσετε ότι ΟΛΟΙ οι αριθμοί είναι σωστοί και συμβαδίζουν ΑΠΟΛΥΤΑ με τις διαπιστωτικές πράξεις.

υ.γ. Πηγές (πίνακες εθελοντικών μετατάξεων 2013, βελτιώσεων 2013). vlookup σε αγαπάω


Νομικό συμβουλεύτηκες? Θα μου πεις ....εγώ ...ο ....εισαγγελέας ......αυτό το κάνω πάντα εκ των υστέρων ....


Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13125 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 10:36:16 μμ »
H αλήθεια είναι ότι μετά το πρώτο φεκ των μεταταγμένων έγινε μπάχαλο.Εκτός από τις ενστάσεις,μερικοί πήραν μετάταξη χωρίς να υπάρχει εγκύκλιος για υποβολή αιτήσεων,απλά μια διαπιστωτική πράξη.

Χριστέ μου..
Πάψτε να βλέπετε παντού παρανομίες..
Τις πρώτες ενστάσεις ....πως να το πω λαικά ....

....το Υπουργείο εξέτασε τις περιπτώσεις ... και με την Δεύτερη Διαπιστωτική πράξη ...οι ενστάσεις αυτές ...λειτουργούν πια ως ...νέα αίτηση ..... από τη στιγμή που θέλησε να κρατήσει τους .... πρώτους μεταταγμένους .....

.....δεν είναι μαγικό κόλπο ... είναι Διοικητικό Δίκαιο...

@Rollo Tomassi ..  δεν πιστεύω να θέλεις και το νόμο .....

Συνάδελφοι ήρεμα ....

Εγώ πάλι δεν θυσιάζω προσωπικό χρόνο .... για να τρομοκρατώ ... συναδέλφους .... με την ημιμάθειά μου...




Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13126 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 10:52:02 μμ »
Αυτό για την δεύτερη Διαπιστωτική ... έχει αναφερθεί μήνες τώρα .... και .... από σένα ... @ Rollo Tomassi...

.. Μην δίνετε βάση .... σε .... ας συγκρατηθώ ...

Αποσυνδεδεμένος ELSA07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13127 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 10:55:20 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα!
Έχω τρεις απορίες σχετικά με τις υποχρεωτικές μετατάξεις που έγιναν τον Αύγουστο του 2013:
1. Μπορούσε κάποιος να κάνει αίτηση τόσο σε θέση εκπαιδευτικού όσο και για θέση διοικητικού υπαλλήλου ταυτόχρονα;
2. Αν ισχύει το πρώτο, ποιά μετάταξη προηγείται (του εκπαιδευτικού ή του διοικητικού υπαλλήλου);
3. Αν κάποιος μετατάχθηκε σε θέση διοικητικού υπαλλήλου, έχει το δικαίωμα να ζητήσει τώρα να μεταταχθεί σε θέση εκπαιδευτικού;
Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις, μα είχα κάποια συζήτηση με συναδέλφους και μπερδεύτηκα λιγάκι! Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους μπορούν να λύσουν τις απορίες μου και να μου υποδείξουν έγγραφα που έχουν σχέση με το θέμα αυτό!!!  :)

Καλησπέρα και πάλι με τις ίδιες απορίες! Κανείς δεν υπάρχει να με διαφωτίσει λιγάκι;
Τελικά μόνο αντιπαραθέσεις βλέπω εδώ. Οι διαχειριστές τι έχουν να πουν επί του θέματος;
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΕΙΣ!

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13128 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 11:08:58 μμ »
Καλησπέρα και πάλι με τις ίδιες απορίες! Κανείς δεν υπάρχει να με διαφωτίσει λιγάκι;
Τελικά μόνο αντιπαραθέσεις βλέπω εδώ. Οι διαχειριστές τι έχουν να πουν επί του θέματος;

..Γιατί δεν πας σε έμπειρο Δικηγόρο....

...Για να σου απαντήσω ..εγώ ... τουλάχιστον .... χρειάζομαι ένα σωρό στοιχεία ...

..τον εαυτό σου δεν τον λυπάσαι να .... πάρεις λάθος απάντηση.....

...δεν μπορώ να σας καταλάβω ...ειλικρινά...

... σε τόσο σημαντικά ...πράγματα ....και ύστερα λέει πως γεμίζει ένα νήμα ... με 940 σελίδες...

...Αν πάλι θέλεις απάντηση από μένα ... δώσε στοιχεία ....



Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13129 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 11:15:38 μμ »
Σε σένα καμία προειδοποίηση δεν θα στείλουν οι αξιότιμοι διαχειριστές;;; >:(

Χριστέ μου..
Πάψτε να βλέπετε παντού παρανομίες..
Τις πρώτες ενστάσεις ....πως να το πω λαικά ....

....το Υπουργείο εξέτασε τις περιπτώσεις ... και με την Δεύτερη Διαπιστωτική πράξη ...οι ενστάσεις αυτές ...λειτουργούν πια ως ...νέα αίτηση ..... από τη στιγμή που θέλησε να κρατήσει τους .... πρώτους μεταταγμένους .....

.....δεν είναι μαγικό κόλπο ... είναι Διοικητικό Δίκαιο...

@Rollo Tomassi ..  δεν πιστεύω να θέλεις και το νόμο .....

Συνάδελφοι ήρεμα ....

Εγώ πάλι δεν θυσιάζω προσωπικό χρόνο .... για να τρομοκρατώ ... συναδέλφους .... με την ημιμάθειά μου...

Αυτό για την δεύτερη Διαπιστωτική ... έχει αναφερθεί μήνες τώρα .... και .... από σένα ... @ Rollo Tomassi...

.. Μην δίνετε βάση .... σε .... ας συγκρατηθώ ...

..Γιατί δεν πας σε έμπειρο Δικηγόρο....

...Για να σου απαντήσω ..εγώ ... τουλάχιστον .... χρειάζομαι ένα σωρό στοιχεία ...

..τον εαυτό σου δεν τον λυπάσαι να .... πάρεις λάθος απάντηση.....

...δεν μπορώ να σας καταλάβω ...ειλικρινά...

... σε τόσο σημαντικά ...πράγματα ....και ύστερα λέει πως γεμίζει ένα νήμα ... με 940 σελίδες...

...Αν πάλι θέλεις απάντηση από μένα ... δώσε στοιχεία ....



« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2015, 11:37:08 μμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13130 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 11:30:20 μμ »
Συνάδελφοι. Θα το πω κομψά.
Ησυχάστε. Μη μιλάτε, μη διαμαρτύρεστε, ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ μην το ψάχνετε ρε παιδί μου.
Πρέπει να συμβουλευτείτε δικηγόρο για να ελέγξετε στοιχεία. Είναι προσωπικά δεδομένα ε?
Αυτά που δημοσιεύει η εκάστοτε υπηρεσία, ναι, πρέπει να έχετε δικηγόρο, εισαγγελέα, εφέτη, αρεοπαγίτη να σας δίνει συμβουλές.
Μόνοι σας δεν κάνει να ψάχνετε τίποτα.
Έχει πάρει φωτιά ο ...ρόλος μου

υ.γ. Άλλο πράγμα η 1η διαπιστωτική, και άλλο η 2η. Η 1η αν έχει εφαρμοστεί σωστά δεν έχει πρόβλημα.
Η 2η είναι εκ των υστέρων. Κρύβει δόλο. Τι τα λέω όμως σε σένα.

υ.γ.2. Πολύ χρόνο έχασα με την πάρτη σου. Θα μιλήσουνε τα νούμερα. Οι πίνακες θα δοθούν ΠΑΝΤΟΥ και ο καθένας θα επεξεργαστεί τα στοιχεία που τον αφορούν. Το μόνο που δε θα έχουν είναι τα μόρια για 2α πτυχία μεταπτυχιακά διδακτορικά. Εκεί ας ρωτήσουν τις ΔΔΕ

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13131 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 12:37:11 πμ »
Συνάδελφοι,

Το 1992 με τον Νόμο 2084 έγινε μια σημαντική μεταρρύθμιση στο ασφαλιστικό σύστημα..

...ο Νόμος αυτός ήταν πολύ άδικος, γιατί οι ασφαλισμένοι από 1-1-93 και μετά...
...  θα πάρουν τη μισή σύνταξη από τους ασφαλισμένους μέχρι 31 - 12 - 92  με τα ίδια χρόνια ασφάλισης.....

  Αυτό είναι ένα παράδειγμα για το πόσο άδικος μπορεί να είναι ένας Νόμος, ειδικά ....
..... όταν μεταρρυθμίζει θεσμικά νομοθετήματα, λόγω οικονομικής αναγκαιότητας...

... Στο ίδιο στυλ η εφαρμογή του Νόμου 4172 του 2013 περί κινητικότητας είναι άδικος ...
αλλά η εφαρμογή του υπαγορεύτηκε από την τότε οικονομική συγκυρία....

   Οπως κάθε τέτοιου είδους Νόμος, άλλους ευνόησε και άλλους αδίκησε....

.. Παρόλα αυτά είναι Νόμος με γενική εφαρμογή και προσωπικός δόλος δεν χωρεί..

.... Ο δόλος έχει να κάνει μόνο με τα ποινικά αδικήματα.....
... και όποιος τον χρησιμοποιεί σαν κατηγορία για κάποιον, πρέπει να είναι και πανέτοιμος ...
 ... να τον τεκμηριώσει αλλιώς εκ μέρους του υπάρχει ...

 εκ δόλου τελούμενο αδίκημα που λέγεται συκοφαντική δυσφήμιση


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 538
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.