*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4357513 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16520 στις: Μάιος 31, 2015, 04:07:45 μμ »
Δεν πρόκειται  ποτέ να ζητήσω να φύγει συνάδελφος από το σπίτι του και να πάω στην θέση του αν ο ίδιος δεν έχει παρανομήσει. Αυτά τα διορθώνει με δίκαιο τρόπο η υπηρεσία.
Όπως είπα ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΙΣ .... εδώ δεν ανακαλούν τις περσινές συγχωνεύσεις σχολείων... το έχετε σκεφτεί ποτέ το γιατί;
Νομίζω βαση των δηλώσεων Κουράκη ο μύθος των πολλών οργανικών που φτάνουν για όλους πρέπει να τελειώσει γιατί κοροΙδεύουμε και παραπληροφορούμε τους συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:51:07 »

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16521 στις: Μάιος 31, 2015, 04:16:09 μμ »
Δεν πρόκειται  ποτέ να ζητήσω να φύγει συνάδελφος από το σπίτι του και να πάω στην θέση του αν ο ίδιος δεν έχει παρανομήσει. Αυτά τα διορθώνει με δίκαιο τρόπο η υπηρεσία.
Όπως είπα ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΙΣ .... εδώ δεν ανακαλούν τις περσινές συγχωνεύσεις σχολείων... το έχετε σκεφτεί ποτέ το γιατί;
Νομίζω βαση των δηλώσεων Κουράκη ο μύθος των πολλών οργανικών που φτάνουν για όλους πρέπει να τελειώσει γιατί κοροΙδεύουμε και παραπληροφορούμε τους συναδέλφους.

Φυσικά και κάνεις λάθος.
Αντί να κυνηγάμε ποιον θα στείλει πίσω, θα έπρεπε όλοι να φωνάξουμε ότι εφόσον προσέλαβε και κάθε χρόνο προσλαμβάνει αναπληρωτές πλήρους ωραρίου σε αυτές τις περιοχές, προφανώς και υπάρχουν πολύ περισσότερα πάγια κενά και απαιτούμε να τα δώσει ως οργανικά στις μεταθέσεις.

H συμβιβαστική πρόταση της ΟΛΜΕ είναι:
Η σοβαρή διαφορά συνάδελφε είναι ότι εσύ έχεις φαγωθεί να γυρίσεις κόσμο από εκεί πού 'ρθε, αντί να συνταχθείς μαζί μας και να διεκδικήσεις το αυτονόητο, οργανικές για ΟΛΟΥΣ. Εφόσον χρειάστηκε και αναπληρωτές, υπάρχουν θέσεις. Όσο τρωγόμαστε μεταξύ μας, κι εσείς κι εμείς θα κάνουμε τουρισμό ανά την Ελλάδα και στις θέσεις μας θα έχουμε εργαζόμενους με ευέλικτους όρους εργασίας και μισθό με 3-4 μήνες καθυστέρηση από το ΕΣΠΑ.
Ξανασκέψου το λίγο καλύτερα. Μας κοροϊδεύουν ότι δεν υπάρχουν κενά κι εμείς αντί να απαιτούμε μεγαλύτερη πίτα, προσπαθούμε να φάμε το κομμάτι του διπλανού μας. Ή ακόμα χειρότερα, αν δεν μπορούμε να το έχουμε εμείς, να μην το φάει κανείς. Έτσι δεν κάνουμε τίποτα και μια ζωή θα κλαιγόμαστε.

Ενωθείτε και απαιτείστε αυτό που μας αξίζει:
Άνοιγμα όλων των οργανικών που προκύπτουν από το ΕΑΕΠ για όλα τα σχολεία, (φτάνουν για όλους μας)
νομοθετική απαγόρευση πρόσληψης αναπληρωτών πλήρους ωραρίου σε περιοχές όπου δεν ικανοποιήθηκαν αιτήσεις μετάθεσης ή απόσπασης μόνιμου προσωπικού,
γενναίο αριθμό προσλήψεων άμεσα.

Δυστυχώς εσκεμμένα η όχι παρερμηνεύετε το νόημα αυτών που γράφω.
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16522 στις: Μάιος 31, 2015, 05:10:17 μμ »
Δυστυχώς εσκεμμένα η όχι παρερμηνεύετε το νόημα αυτών που γράφω.

Σταματήστε να παίζετε με τις λέξεις.
https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Αρχικό:
Παράθεση
Τι προτείνουμε για να λυθεί το πρόβλημα με τον δικαιότερο τρόπο
Βάσει των παραπάνω, μοναδική λύση που απομένει είναι η ακύρωση των υποχρεωτικών μετατάξεων και η επανεξέτασή τους από την αρχή. Ταυτόχρονα όμως και για να μη διαταραχτεί η οικογενειακή ζωή των περισσοτέρων εκ των μετατασσομένων, θα πρέπει:
Δήθεν τροποποιημένο.
Παράθεση
Τι προτείνουμε για να λυθεί το πρόβλημα με τον δικαιότερο τρόπο
Βάσει των παραπάνω, μοναδική λύση που απομένει είναι η επανεξέταση των υποχρεωτικών μετατάξεων από την αρχή. Ταυτόχρονα όμως και για να μη διαταραχτεί ο οικογενειακός και επαγγελματικός προγραμματισμός των περισσοτέρων εκ των μετατασσομένων, θα πρέπει

Το έχω επισημάνει πολλές φορές. Το σκεπτικό σας παραμένει  πάντα το  ίδιο....
....et preterea censeo Carthago delenda est......
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2015, 05:19:38 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16523 στις: Μάιος 31, 2015, 05:54:33 μμ »
Ας προσπαθήσω να δώσω μια απάντηση στα ερωτήματα που ο ίδιος έθεσα, αναφέροντας τι πιστεύω ότι θα έπρεπε να γίνει (άλλο αν γίνει…) και τα σημεία στα οποία αν προχωρήσει το θέμα θεωρώ ότι θα δοθεί πολιτική λύση από την ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας.

Κατ’ αρχάς, πρέπει να συγκληθεί (επιτέλους) η επιτροπή για το θέμα των μετατάξεων. Εκεί της ανακοινώνεται ότι μετά από τον έλεγχο των Διευθύνσεων Εκπαίδευσης και αφού η διαδικασία έτρεξε σε υπολογιστή με τα σωστά μόρια και τα αρχικά κενά, διαπιστώθηκε σωρεία λαθών (π.χ. αν 1/3 δεν έπρεπε να γίνει ή έγινε σε λάθος περιοχή/θέση, είναι πολύ μεγάλος αριθμός).

Το κάθε μέλος της επιτροπής τοποθετείται αναλόγως και μετά βγαίνει ο Κουράκης σε συνέντευξη Τύπου και ανακοινώνει ότι η διαδικασία θα ξανατρέξει με τα σωστά (ελεγχθέντα από τις Διευθύνσεις) μόρια και τα αρχικά κενά. Το θέμα των λανθασμένων δηλώσεων (ειδικά των προς τα πάνω μορίων) το κάνει γαργάρα (Σ.Σ. παρότι η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν θα έπρεπε, αλλά για να μην εμφανιστεί ως αυταρχική κτλ. η τωρινή ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας θα το «παραβλέψει»). Ερωτηματικό αποτελεί το θέμα των εντός Διεύθυνσης/Περιφέρειας (αν και βάσει δικαστικής απόφασης που ακούστηκε ότι έχει βγει δεν μπορεί κάποιος με λιγότερα μόρια να «φάει» την θέση από κάποιον με περισσότερα μόνο και μόνο επειδή βρίσκεται εντός Διεύθυνσης/Περιφέρειας και επειδή το έλεγε κάποιο Δελτίο Τύπου).

Καλούνται εντός 3 ημερών όσοι υπέβαλαν τότε αίτηση και εξακολουθούν να θέλουν να συμμετάσχουν στη διαδικασία να το δηλώσουν (π.χ. κάποιος που ήθελε ανάκληση, την οποία μπορεί να μην έχει λάβει ακόμα, δεν θα πάει να δηλώσει συμμετοχή).

Η διαδικασία ξανατρέχει και ανακοινώνονται τα αποτελέσματα δημοσίως, ενδεχομένως χωρίς προσωπικά στοιχεία αλλά με Α/Α, μόρια, την τότε Διεύθυνση Οργανικής, τις 2 επιλογές και το πού τοποθετήθηκε ο καθένας βάσει αλγορίθμου. Προθεσμία 3 ημερών για ενστάσεις.

Βάσει των αποτελεσμάτων:
α) Όσοι έχουν ήδη μεταταχθεί στην περιοχή/θέση που έπρεπε, είναι ΟΚ.
β) Όσοι έχουν ήδη μεταταχθεί και ήθελαν ανάκληση (άρα δεν συμμετείχαν στη νέα διαδικασία), ανακαλείται η μετάταξή τους.
γ) Όσοι έχουν ήδη μεταταχθεί σε λάθος περιοχή/θέση, τροποποιείται η μετάταξή τους.
δ) Όσοι έχουν ήδη μεταταχθεί ενώ δεν θα έπρεπε, ανακαλείται η μετάταξή τους.
ε) Όσοι δεν είχαν μεταταχθεί ενώ θα έπρεπε, μετατάσσονται.
Η ισχύς των β, γ, δ και ε άρχεται μετά το πέρας του διδακτικού έτους 2014-2015 και για τις 2 βαθμίδες (ίσως και του σχολικού, ειδικά αν οι θέσεις είναι διοικητικές σε Διευθύνσεις Εκπαίδευσης - οι πρώτες μετατάξεις σε Διοικητικές Θέσεις με αυτή τη διαδικασία δημοσιεύτηκαν στο ΦΕΚ 995/τ.Γ'/5-9-2013 σύμφωνα με την υπ. αρίθμ. 120501/Η/02-09-2013 Υ.Α., άρα και έτσι πάλι εντός διετίας γίνεται η ανάκληση).

Αν έπρεπε να γίνουν πρώτα οι «εθελοντικές» μετατάξεις ή ακόμα πιο πριν οι μεταθέσεις στις προϋπάρχουσες ειδικότητες; Ναι, πιστεύω ότι έπρεπε να προηγηθούν. Για τις «εθελοντικές» πιστεύω θα το κάνουν επίσης γαργάρα, ενώ για τις μεταθέσεις μπορεί να το ρίξουν και στο «κακό» ΓΛΚ, δηλ. ότι δεν επιτρέπει την σύσταση κενών οργανικών θέσεων παρά μόνο την μεταφορά οργανικών θέσεων μέσω μετατάξεων.

Υ.Γ. Υπενθυμίζω ότι δεν συμμετείχα στη διαδικασία. Το ανωτέρω αποτελεί απλά ένα σενάριο (όχι επιστημονικής φαντασίας θέλω να πιστεύω).

Ε φυσικά δε συμμετείχες! Το καταλάβαμε. Φαίνεται άλλωστε και από τα άτομα που ενθουσιάστηκαν με την πρότασή σου. Αυτό έλειπε να συμμετείχες και να ήθελες ανάκλιση των μετατάξεων!
Εφιστώ την προσοχή στους συναδέλφους μεταταγμένους για αυτά που διαβάζουν στο φόρουμ. Πολλοί βλέπουν μόνο το προσωπικό τους συμφέρον και προβάλουν αυτά που θέλουν παραπλανώντας τους άλλους. Μη πιστεύετε ότι διαβάζετε από τον καθένα. Αξιολογήστε και φιλτράρετέ τα ανάλογα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2015, 06:19:57 μμ από gkgian »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:51:07 »

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16524 στις: Μάιος 31, 2015, 06:08:03 μμ »
Σταματήστε να παίζετε με τις λέξεις.
https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Αρχικό: Δήθεν τροποποιημένο.
Το έχω επισημάνει πολλές φορές. Το σκεπτικό σας παραμένει  πάντα το  ίδιο....
....et preterea censeo Carthago delenda est......

Δεν είναι καθόλου δήθεν τροποποιημένο. Εμείς ακούμε, σκεφτόμαστε, συν αποφασίζουμε. Πάντα με γνώμονα την πρόκληση των ελαχίστων παρενεργειών αλλά και με διόρθωση τωνχρηστών αδικιών.

Προφανώς εσύ διαφωνείς. Καλά κάνεις δικαίωμά σου.
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16525 στις: Μάιος 31, 2015, 06:25:04 μμ »
Δεν είναι καθόλου δήθεν τροποποιημένο. Εμείς ακούμε, σκεφτόμαστε, συν αποφασίζουμε. Πάντα με γνώμονα την πρόκληση των ελαχίστων παρενεργειών αλλά και με διόρθωση τωνχρηστών αδικιών.

Προφανώς εσύ διαφωνείς. Καλά κάνεις δικαίωμά σου.

Πες μας λοιπόν με δικά σου λόγια που έγκειται η διαφορά ανάμεσα στο πρώτο και το δεύτερο κείμενο.

Παράθεση
και με διόρθωση των χρηστών αδικιών
[/b]. 
Νομικό Δίκαιο γνωρίζω ότι υπάρχει..... χρηστή διοίκηση επίσης..........χρηστή αδικία τι είναι αυτο;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2015, 06:30:19 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16526 στις: Μάιος 31, 2015, 06:30:40 μμ »
Aν κάποιος θεωρήσει τον εαυτό του θιγόμενο από όσα κατά καιρούς  έχετε αναρτήσει στο διαδίκτυο και προσφύγει σε δικηγόρο, τότε θα δούμε ποιος χυδαιολογεί και ποιος όχι. Σκέψου και σκεφθείτε, αν όλα όσα γράφετε μπορείτε να τα αποδείξετε αν χρειαστεί.

Για αυτο δεν απαντάς....αλλά διαστρεβλώνεις και ο,τι γράφουμε.......
Kαλέ μου Νομικέ... χαλάρωσε λίγο αυτό ισχύει για όλες τις πλευρές...επί δύο χρόνια που γράφαμε για το μπάχαλο αυτής της κατάστασης δεχτήκαμε και εμείς αρκετά σχόλια... :) και εσύ ο ίδιος στο παιχνιδάκι με τις καρέκλες κατά λάθος πιστεύω, συνενούσες!!!! ας αφήσουμε  κατά μέρος τις αναφορές στους δικηγόρους, αρκετά τους πληρώνουμε μέχρι τώρα.....Και για την περίφημη συλλογική ευθύνη την οποία έχεις κάνει σημαία σου...όχι δεν υπάρχει...όμως αυτή η υπόθεση από όπου και να την πιάσεις δεν είναι καθαρή!!!
Το αν εσένα σε συμφέρει να περάσουμε κανά 2 χρόνια ακόμη ψάχνοντας...για το ποιος είναι καθαρός και ποιος όχι, είναι άλλη ιστορία!!!
Εδώ που έφτασαν τα πράγματα όμως θα πρέπει να βρεθεί λύση...και τα δικαστήρια  με το πορίσματα των ΕΔΔ δεν θα ψάξουν τα θέλω του κάθε ενός από εμάς....θα αποφασίσουν συνολικά!!!  :D 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2015, 06:33:09 μμ από skiritisa »

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16527 στις: Μάιος 31, 2015, 06:41:31 μμ »
Πες μας λοιπόν με δικά σου λόγια που έγκειται η διαφορά ανάμεσα στο πρώτο και το δεύτερο κείμενο.


Νομικό Δίκαιο γνωρίζω ότι υπάρχει..... χρηστή διοίκηση επίσης..........χρηστή αδικία τι είναι αυτο;;;

Έγραφα από κινητό και προφανώς βγήκε λάθος...

Εκτός και αν υπάρχει τέτοιος νομικός όρος και δεν τον γνωρίζω.. ;)
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16528 στις: Μάιος 31, 2015, 06:43:41 μμ »
Kαλέ μου Νομικέ... χαλάρωσε λίγο αυτό ισχύει για όλες τις πλευρές...επί δύο χρόνια που γράφαμε για το μπάχαλο αυτής της κατάστασης δεχτήκαμε και εμείς αρκετά σχόλια... :) και εσύ ο ίδιος στο παιχνιδάκι με τις καρέκλες κατά λάθος πιστεύω, συνενούσες!!!! ας αφήσουμε  κατά μέρος τις αναφορές στους δικηγόρους, αρκετά τους πληρώνουμε μέχρι τώρα.....Και για την περίφημη συλλογική ευθύνη την οποία έχεις κάνει σημαία σου...όχι δεν υπάρχει...όμως αυτή η υπόθεση από όπου και να την πιάσεις δεν είναι καθαρή!!!
Το αν εσένα σε συμφέρει να περάσουμε κανά 2 χρόνια ακόμη ψάχνοντας...για το ποιος είναι καθαρός και ποιος όχι, είναι άλλη ιστορία!!!
Εδώ που έφτασαν τα πράγματα όμως θα πρέπει να βρεθεί λύση...και τα δικαστήρια  με το πορίσματα των ΕΔΔ δεν θα ψάξουν τα θέλω του κάθε ενός από εμάς....θα αποφασίσουν συνολικά!!!  :D

Ε, όχι κυρία μου δεν βρωμάμε από παντού, ούτε εγώ έγραψα για πλαστογραφίες, βύσματα κλπ....Λίγη  αυτογνωσία  και αυτοσυγκράτηση δεν θα έβλαπτε.... Και εν πάση  περιπτώσει, αφού το ΥΠΟΠΑΙΘ έδωσε άφεση αμαρτιών  σε όσους έκαναν λάθη στις αιτήσεις, γιατί να ταλαιπορούμαστε για λάθη της διοίκησης;;  Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Ας έκανες αίτηση όπως και χιλιάδες άλλοι.
Αν δεν σε ενδιαφέρει εσένα ποιος είναι καθαρός και ποιος όχι, ενδιαφέρει έμενα και χιλιάδες άλλους. Κατά τα άλλα ισχυρίζεσαι ότι δεν υπάρχει συλλογική ευθύνη.......Σε ανήλικους νομίζεις ότι απευθύνεσαι;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2015, 06:49:40 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16529 στις: Μάιος 31, 2015, 07:11:02 μμ »
Αν δεν σε ενδιαφέρει εσένα ποιος είναι καθαρός και ποιος όχι, ενδιαφέρει έμενα και χιλιάδες άλλους. Κατά τα άλλα ισχυρίζεσαι ότι δεν υπάρχει συλλογική ευθύνη.......Σε ανήλικους νομίζεις ότι απευθύνεσαι;;

Ωραία, εγώ έχω εντοπίσει έως τώρα τα εξής:
247 που βρέθηκαν με περισσότερα μόρια και 208 με λιγότερα μόρια κατόπιν του ελέγχου από τις υπηρεσίες του Υπουργείου
 «ανεμογκάστρια»
 «υπερπηδήσεις»
 «χρονοκαθυστέρηση»

Μήπως υπάρχει κάτι άλλο που μου διέφυγε;

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16530 στις: Μάιος 31, 2015, 07:17:14 μμ »
Στους ΠΕ11 υπάρχουν πολλές ενστάσεις κατά συγκεκριμένων ονομάτων οι οποίες ΔΕΝ δικαιώθηκαν, και χωρίς αιτιολόγηση. Δηλαδή κάνω ένσταση γιατί ο ΧΧ έχει περισσότερα μόρια από εμένα και ζητούσαμε και οι 2 μετάταξη στην ίδια περιοχή. Εκείνος πήρε μετάταξη και εγώ όχι. Αυτές οι περιπτώσεις τι θα γίνουν;

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16531 στις: Μάιος 31, 2015, 07:19:25 μμ »
Ωραία, εγώ έχω εντοπίσει έως τώρα τα εξής:
Παράθεση
247 που βρέθηκαν με περισσότερα μόρια και 208 με λιγότερα μόρια κατόπιν του ελέγχου από τις υπηρεσίες του Υπουργείου
«ανεμογκάστρια»
 «υπερπηδήσεις»
 «χρονοκαθυστέρηση»

Μήπως υπάρχει κάτι άλλο που μου διέφυγε;


Σου διαφεύγει μυστηριωδώς ότι το ΥΠΟΠΑΙΘ δεν τους καταλογίζει δόλο και δεν δημοσιοποιεί όλα τα μόρια όλων των αιτήσεων.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16532 στις: Μάιος 31, 2015, 07:33:37 μμ »
Ε, όχι κυρία μου δεν βρωμάμε από παντού, ούτε εγώ έγραψα για πλαστογραφίες, βύσματα κλπ....Λίγη  αυτογνωσία  και αυτοσυγκράτηση δεν θα έβλαπτε.... Και εν πάση  περιπτώσει, αφού το ΥΠΟΠΑΙΘ έδωσε άφεση αμαρτιών  σε όσους έκαναν λάθη στις αιτήσεις, γιατί να ταλαιπορούμαστε για λάθη της διοίκησης;;  Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Ας έκανες αίτηση όπως και χιλιάδες άλλοι.
Αν δεν σε ενδιαφέρει εσένα ποιος είναι καθαρός και ποιος όχι, ενδιαφέρει έμενα και χιλιάδες άλλους. Κατά τα άλλα ισχυρίζεσαι ότι δεν υπάρχει συλλογική ευθύνη.......Σε ανήλικους νομίζεις ότι απευθύνεσαι;;
Νομικέ είσαι αρκετά ερειστικός με όλους πάντα...όταν δεν σε συμφέρει....δεν πειράζει...και για να μην μπερδεύεσαι είμαι ειδικότητα Α/θμιας....  δεν είναι λάθη της διοίκησης...μην συσκοτίζεις τα πάντα....

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16533 στις: Μάιος 31, 2015, 07:43:32 μμ »
Νομικέ είσαι αρκετά ερειστικός με όλους πάντα...όταν δεν σε συμφέρει....δεν πειράζει...και για να μην μπερδεύεσαι είμαι ειδικότητα Α/θμιας....  δεν είναι λάθη της διοίκησης...μην συσκοτίζεις τα πάντα....

Εμένα δεν συμφέρει...με γνωρίζεις κυρία μου;; Χιλιάδες σαν και εμένα είναι πεντακάθαροι και μας χαρακτηρίζετε καθημερινά με απίστευτες κατηγορίες. Ποιος παρακαλούσε εδώ τον rollo_tomassi να ερευνήσει διάφορα στοιχεία που δήθεν είχατε ανακαλύψει;; Και αυτο που έγραψα  σκεφθείτε, αν όλα όσα γράφετε μπορείτε να τα αποδείξετε αν χρειαστεί, φαίνεται ότι σε άγγιξε και αποφάσισες να εμφανιστείς και να μας πεις ότι δεν σε ενδιαφέρει ποιος είναι ο καθαρός και ποιος όχι σε αυτή την ιστορία, φτάνει να μας γυρίσουν όλους πίσω. Ωραία λογική, ηθική και δικαιοσύνη πρεσβεύεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2015, 08:01:43 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160915
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 795
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 781
Σύνολο: 793

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.