*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4357905 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16898 στις: Ιούνιος 07, 2015, 04:20:31 μμ »
είστε όλοι γελοίοι
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:35:36 »

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16899 στις: Ιούνιος 07, 2015, 04:24:51 μμ »
θα αναφέρω μερικά στοιχεία από την ενασχόληση μου με το θέμα των μετατάξεων.

1. μετά το πέρας των μετατάξεων επισκέφθηκα τον συνήγορο του πολίτη προκειμένου να υποβάλλω έγγραφη αναφορά. η απάντηση που πήρα από τους αρμόδιους ήταν ότι υπάρχουν πάρα πολλές διαμαρτυρίες για το θέμα των μετατάξεων αλλά ο δεν μπορούν να επικοινωνήσουν αρμοδίως με το υπουργείο παιδείας διότι το αρμόδιο τμήμα μετατάξεων του υπουργείου δεν εμπλέκεται στην διαδικασία των μετατάξεων και ότι όλα γίνονται απευθείας από το γραφείο του υπουργού!!!!

2. μετά από επίσκεψη μου στο υπουργείο παιδείας με ενημέρωσαν από το τμήμα μετατάξεων της Διεύθυνσης Προσωπικού ότι το τμήμα δεν εμπλέκεται στην διαδικασία των μετατάξεων και ότι τα πάντα κινούνται από το γραφείο του Υπουργού. δέχονται τις ενστάσεις τις οποίες έχουν μαζέψει σε μία σακούλα σκουπιδιών και τις μεταβιβάζουν στο γραφείο του υπουργού όταν αυτές ζητηθούν από τον 3ο όροφο.

3. σε δικαστική προσφυγή πού έγινε στο Διοικητικό Εφετείο Αθηνών και σε αναμονή της απόφασης λίαν συντόμως, διαπιστώθηκε ότι:
εκπαιδευτικοί που μετατάχθηκαν ναι μεν δήλωσαν τα σωστά μόρια αλλά δήλωσαν ως οργανική θέση την διεύθυνση δευτεροβάθμιας στην οποία ήταν  αποσπασμένοι οπότε και πριμοδοτήθηκαν αδίκως για μετάταξη εντός του πύσπε στο οποίο ήταν ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΙ.
εκπαιδευτικοί μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων των μετατάξεων ΑΛΛΛΑΞΑΝ την αρχική τους δήλωση των δύο προτιμήσεων και μετατάχθηκαν μετά από ένσταση τους στην νέα τους επιλογή !!!!!
Αν όλα αυτά συνθέτουν ένα καθεστώς νομιμότητας, διαφάνειας και χρηστής διοίκησης τότε προσυπογράφω και γω το κείμενο της επιτροπής μεταταχθέντων

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16900 στις: Ιούνιος 07, 2015, 04:38:33 μμ »
Να μου επιτρέψεις να σου πω ότι στη ζωή δεν υπάρχει ούτε άσπρο ούτε μαύρο. Μόνο γκρι. Άλλες φορές προς το λευκό και άλλες στο σκούρο.

Το δίκαιο είναι ένα θέμα στο οποίο εδώ μέσα δε μπορούμε να συμφωνήσουμε. Και ξέρεις γιατί; Γιατί υπάρχει το προσωπικό συμφέρον από τη μία και το χαμηλό επίπεδο από την άλλη.

Και αφού δε μπορούμε να συμφωνήσουμε στο δίκαιο, υπάρχει μόνο το νόμιμο. Στο νόμιμο η πλευρά αυτών που θίγονται αδυνατεί να προβάλλει επιχειρήματα.
Φυσικά μιλάω μόνο για το forum. Εκτός forum υπάρχουν οι ενστάσεις και τα δικαστήρια.

Συγχαρητήρια για το επίπεδο σου αλλά έλα και στη θέση μας.
Συνάδελφοι...πάψτε να είστε προκλητικοί.... και υβριστικοί..
Το νόμιμο και το δίκαιο είναι ένα.... και υπάρχουν και άλλα χρώματα στη ζωή...
Αν κάποιοι έχουν μάθει με τη θολούρα του γκρί να επιβιώνουν ...δικαίωμά τους αυτό όμως δεν θα το επιβάλλουν και στους υπόλοιπους.......αν τους αρέσει ας μείνουν για πάντα  μουτζουρωμένοι....δικαίωμά μας και εμάς να ζούμε όχι με το γκρι τους....  όμως θα τους ξεχωρίζουμε πιο εύκολα....
Ότι και να κάνετε...όμως όσο και να προσπαθείτε κάποιοι στο τέλος θα επικρατήσει η αλήθεια...
Όσο και να προσπαθείτε να κλειδώσετε αυτό το νήμα...δεν θα το καταφέρετε....

Αποσυνδεδεμένος baxalo2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16901 στις: Ιούνιος 07, 2015, 04:47:01 μμ »
Παράθεση
...Επομένως η Διοίκηση είχε τη διακριτική ευχέρεια να μετατάξει τους αιτούντες εκπαιδευτικούς όπου είχε υπηρεσιακές ανάγκες, συνεκτιμώντας τις δηλώσεις προτιμήσεώς τους.

Πω, πω.... Έχετε ιδέα τι χαμός θα γίνει εαν πράγματι αυτό που λένε οι μεταταγμένοι είναι αλήθεια;
Λέει ξεκάθαρα ο δικηγόρος της ομάδας αυτής ότι οι 2 επιλογές δεν είχαν καμια σημασία!!!

Στην ουσία ανοίγει ο δρόμος ώστε ο κάθε μεταταγμένος πια να μπορεί να κάνει ένσταση όχι βάση των επιλογών του ή των διαπιστωτικών αλλά ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ (και έπρεπε) ΝΑ ΠΑΕΙ....
Μόνο απλή επικληση ονομάτων με λιγότερα μόρια απο αυτόν χρειάζετα να κάνει... Ο Κουράκης θα μπλέξει ακόμα περισσότερο...

Πρέπει να ενημερωθούν ΟΛΟΙ οι μεταταγμένοι για το κείμενο αυτο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:35:36 »

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16902 στις: Ιούνιος 07, 2015, 05:09:10 μμ »
Πω, πω.... Έχετε ιδέα τι χαμός θα γίνει εαν πράγματι αυτό που λένε οι μεταταγμένοι είναι αλήθεια;
Λέει ξεκάθαρα ο δικηγόρος της ομάδας αυτής ότι οι 2 επιλογές δεν είχαν καμια σημασία!!!

Στην ουσία ανοίγει ο δρόμος ώστε ο κάθε μεταταγμένος πια να μπορεί να κάνει ένσταση όχι βάση των επιλογών του ή των διαπιστωτικών αλλά ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ (και έπρεπε) ΝΑ ΠΑΕΙ....
Μόνο απλή επικληση ονομάτων με λιγότερα μόρια απο αυτόν χρειάζετα να κάνει... Ο Κουράκης θα μπλέξει ακόμα περισσότερο...

Πρέπει να ενημερωθούν ΟΛΟΙ οι μεταταγμένοι για το κείμενο αυτο...

ναι έχεις απόλυτο δίκιο.!!! ανοίγει ο δρόμος του παρερμηνεύειν όπως μας βολεύει... ο κάθε μεταταγμένος έχει δικαίωμα όχι μόνο να πάει όπου πραγματικά θέλει αλλά διεκδικεί και παραλιακή μεζονέτα με πισίνα....

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16903 στις: Ιούνιος 07, 2015, 05:20:33 μμ »
Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα
πέτα μου έναν κεφτέ τι ώραια που είναι η άνοιξη.

Και μη μου πει κανείς ότι έγραψα άσχετο σχόλιο, είναι το ίδιο σχετικό με κάποια που προηγήθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Clint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Communi Sencu, είδος προς εξαφάνιση...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16904 στις: Ιούνιος 07, 2015, 06:32:21 μμ »
Με γαλάζιο σου απαντώ (κατά την άποψη μου)


Δηλαδή θεωρείς πως η αρχική εισήγηση του Κουρακη δεν είχε ως βάση νομικά επιχειρήματα.
Όχι σοβαρά, γι αυτό και πάγωσε το θέμα.
(π.χ. δεν μπορεί να προτείνει διαδικασία ακύρωσης παράνομης διοικητικής πράξης και παρακάτω να λέει πως όσοι είχαν οργανική στο ΠΥΣΔΕ τους ΔΕΝ θα επιστρέψουν σε αυτή αλλά στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ).
Εάν την εφάρμοζε θα γίνονταν νέες ενστάσεις και νέα δικαστήρια.
Η άλλη πλευρά που λέω είναι οι θιγόμενοι (γιατί μου αναφέρεις τον Κουράκη;). Έχετε ανάλογα επιχειρήματα;
Το υπουργείο εδώ και 10ετίες είναι μια άλλη "άλλη" πλευρά.


Η οκπε που έχει προσφύγει δικαστικά δεν έχει νομικά επιχειρήματα.
Έκανε ένσταση (ή προσφυγή δε θυμάμαι) εντός προθεσμίας και το ΣτΕ πρέπει να το εξετάσει. Αυτό έχει απαντηθεί παλαιότερα.

Όλοι οι εκπαιδευτικοί που έχουν προσφύγει στα δικαστήρια δεν έχουν.
Για συγκεκριμένες περιπτώσεις, συγκεκριμένες αιτήσεις σαφώς και έχουν. Δεν το κατάλαβα αυτό το επιχείρημα. Για όποια διαδικασία υπάρχουν ενστάσεις, πρέπει αυτή να ακυρώνεται;

Οι ελεγκτές δημόσιας διοίκησης έτσι για πλάκα έχουν εμπλακεί στην διαδικασία.
Ποια είναι τα πορίσματα; Ξέρεις κάτι; Δηλαδή υπάρχει κάτι που μπορεί να στηριχθεί το υπουργείο και δεν το χρησιμοποιεί;

Ότι 2 χρόνια μετά δεν έχουν δώσει οργανικές δεν έχει πίσω νομική προέκταση.
α) Οργανικές δεν έχουν δοθεί γενικότερα. Μάλλον λόγω μνημονίου. Η προηγούμενη κυβέρνηση θα έδινε θεωρώ.
β) Έγιναν εκλογές, τι θα έκανε ο Κουράκης με βάση αυτά που έλεγε προεκλογικά; Αντί να προσπαθήσει να ακυρώσει τις μετατάξεις, θα έδινε και οργανικές;


Μάλλον κάποιος ευκολόπιστος τουλάχιστον τα πιστεύει αυτά.

Τελικά εκείνος ο δόκτορας που επιχειρηματολογεί υπέρ των μετατάξεων έχει πείσει πολλούς μετάταχθεντες ότι έχουν δίκιο.. Βέβαια αυτός κάνει την δουλειά του. Δίνει ελπίδα.. Και εσείς επειδή σας συμφέρει την υπερασπίζεστε..


Έχεις ξαναδεί τα επιχειρήματα που στηρίζεστε εσείς;


Απλά τα πράγματα..
όταν δεν έχεις ικανά επιχειρήματα, ισοπεδώνεις καταστάσεις, αναμασάς ειρωνείες, λεκτικές περικοκλάδες και χιλιοειπωμένα κλισέ-συνθήματα για να περάσεις αυτό που σε συμφέρει...πιο απλά δε γίνεται, έχεις δίκιο σε αυτό
It’s a question of methods. Everybody wants results, but nobody wants to do what they have to do to get them done.

Αποσυνδεδεμένος tina05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16905 στις: Ιούνιος 07, 2015, 06:33:08 μμ »
Και για να προσθέσω σε όλα αυτά που λέγονται ,  απο τη δικια μου  εμπειρία, πριν 2 χρόνια , όταν έλεγα στην Μαυροματακη ότι  η διαδικασία των μεταταξεων ήταν απαράδεκτη, μου απάντησε οτι "ρίσκαραν" και άρα καλώς έγινε ότι έγινε.... Στη συνέλευση πριν να εκλεγεί και πάλι , υπόσχονταν ότι απο το υπουργείο την διαβεβαίωναν ότι όλοι θα μεταταχτούν, οσοι μπήκαν στη διαδικασία των υποχρεωτικών. Μετα βέβαια έγινε το μπάχαλο, πήραν μερικούς και ξεκίνησαν οι ενστασεις. Η συνέχεια γνωστή. Ομως η στάση αυτή δειχνει πως σκέφτονται, και άρα δεν πρέπει να μας ξαφνιάζει ότι πήραν ξεκάθαρη θέση υπέρ των μεταταχθέντων, και αγνοούν ότι στο σύλλογο πρέπει να εκπροσωπούνται όλοι, και μάλιστα αγνοώντας το αυτονόητο , μια διάτρητη διαδικασία.
Το κακό είναι ότι χωρίς εκπροσώπους , οι θιγμένοι, ηθικά και πρακτικά , δεν μπορούν κα ακουστούν, όσο οι βολεμένοι. Μένουν μόνο οι πρωτοβάθμιες ειδικότητες που μπορούν να πιέσουν. Ποιός θα νικήσει, θα δούμε!

Αποσυνδεδεμένος Clint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Communi Sencu, είδος προς εξαφάνιση...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16906 στις: Ιούνιος 07, 2015, 06:53:54 μμ »
Το ζόρι μου δεν είναι το αν θα ανακληθούν οι μετατάξεις, αν θα ακυρωθούν κλπ κλπ.
Με 96,5 μόρια (το 2013, πλέον 118,5) δεν νομίζω να έχω πρόβλημα να μεταταχθώ από Β. Ελλάδα σε νησί, με οποιαδήποτε διαδικασία.
 
Καλώς ή κακώς το δίκαιο θα το κρίνουν τα δικαστήρια βάσει Συντάγματος και νόμων και...απόδοσης των δικηγόρων.
Όταν λοιπόν βλέπω από την μια νομικά επιχειρήματα (με κάποια δεν συμφωνώ, είναι...νομικίστικα ΟΚ, όμως ο δικηγόρος κάνει τη δουλειά του) και από την άλλη συναισθηματικού τύπου, κατά μεγάλο ποσοστό, κατάθεση άποψης...τι θα έπρεπε να σκεφτώ;

Ενστάσεις κατά μεμονωμένων περιπτώσεων υπάρχουν, ΟΚ, το έχουμε πει.
Υπάρχει απόφαση δικαστηρίου που να χαρακτηρίζει άκυρη την όλη διαδικασία;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 07, 2015, 07:48:58 μμ από Clint »
It’s a question of methods. Everybody wants results, but nobody wants to do what they have to do to get them done.

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16907 στις: Ιούνιος 07, 2015, 07:31:58 μμ »
Για τις ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕΣ το δικαστήριο δεν έχει αποφανθεί ακόμη.

Υπάρχει απόφαση δικαστηρίου που κρίνει ΠΑΡΑΝΟΜΗ την προτεραιότητα του ΠΥΣΔΕ. Όλες οι μετατάξεις έγιναν με αυτό το κριτήριο (έτσι έτρεξε ο αλγόριθμος). Πρέπει να τρέξει εκ νέου σωστά και νόμιμα η διαδικασία.

Ανακριβείς δηλώσεις με ψευδή μόρια κλπ γυρίζουν πίσω 800 μεταταγμένους και ακολουθεί ντόμινο....

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ. ΟΛΟΙ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ Ως ΠΛΕΟΝΑΖΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ.


Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16908 στις: Ιούνιος 07, 2015, 07:33:53 μμ »
Πάντως,το Παιδείας είναι ο καλύτερος πελάτης του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών!!
Αρκεί μια ματιά στα πινάκια του Η Τμήματος(Ακυρωτικό-Τριμελές):
http://www.defeteio-ath.gr/ath/ekthemata.jsp

Αποσυνδεδεμένος janiva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16909 στις: Ιούνιος 07, 2015, 08:17:38 μμ »
Για τις ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕΣ το δικαστήριο δεν έχει αποφανθεί ακόμη.

Ένα δικαστήριο έχει ήδη αποφανθεί για τις εθελοντικές και έχει απορρίψει το έτοιμα των συναδέλφων. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει δεδικασμένο.

@skiritisa
Πιστεύω να συμφωνούμε όλοι ότι οι συνάδελφοι των εθελοντικών αδικήθηκαν. Το υπουργείο τους άφησε στον αέρα και το δικαστήριο επικύρωσε την ενέργεια του υπουργείου. Πες μου εσύ επειδή είναι νόμιμο μήπως είναι και δίκαιο; Εγώ λέω όχι. ΕΣΥ;
Όλοι θέλουμε την αλήθεια. Για τα υπόλοιπα δεν απαντώ γιατί αρκετά έχει πέσει το επίπεδο (κοινώς μόνο ο nikolos με κάνει και χάνω την psyxraimia μου  ;D).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 07, 2015, 08:23:45 μμ από janiva »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16910 στις: Ιούνιος 07, 2015, 08:23:04 μμ »
Άραγε υπάρχει έστω και ένας, ΕΝΑΣ, που να μη ζητήσει δημοσίευση μορίων και αιτήσεων;;

Και μια απάντηση για τους επίδοξους νομικούς και τα άλματα που κάνουν επ ωφελεία τους.
Αυτό το defacto, γιατί δε μου το είπε εμένα το υπουργείο για τις εθελοντικές;
Γιατί στην απάντησή του μου είπε ότι ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ και όχι ΑΚΥΡΩΘΗΚΑΝ, ΑΝΑΚΛΗΘΗΚΑΝ;;;

Γιατί χρειάστηκε στην πρόταση το υπουργείο να διευκρινίσει;

Αν δε γράφω τελευταία είναι γιατί δεν έχω όρεξη να αναμασώ τα ίδια και τα ίδια.
Το τελευταίο χρέος όμως που έχω είναι η δημοσίευση όλων των μεταταγμένων, των μορίων μετάθεσης εκείνης της χρονιάς και της φάσης ικανοποίησης.

Αποκαλέστε με όπως θέλετε, αλλά αν δεν το κάνει το υπουργείο μέχρι τέλος Ιουνίου ή νωρίτερα πάρει αρνητική τροπή το θέμα, θα το κάνω νωρίτερα.

Το άκρων άωτον της προκλητικότητας του κειμένου της απάντησης είναι που γνωμοδοτούν κι όλας οι παντογνώστες ότι δεν έχουμε λέει δικαίωμα (!!!) να χρησιμοποιούμε τα στοιχεία των εθελούσιων μετατάξεων.
Το οποίο έρχεται σε αντίθεση με αυτό που ανέρτησε και ο Patreas περί δυνατότητας επεξεργασίας πληροφοριών δημοσίων εγγράφων.
Για τέτοια γνώση μιλάμε. Τέτοια τεκμηρίωση. Το δίκιο του κακομαθημένου μοναχόπαιδου...
edit: Ασφαλώς το τελευταίο δεν είναι χαρακτηρισμός των μεταταγμένων, αλλά ένδειξη της έσχατης κατάντιας να είσαι τιμητής του Κ.Α. και του Α.Λ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 07, 2015, 09:11:06 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16911 στις: Ιούνιος 07, 2015, 08:34:10 μμ »
Για τις εθελοντικές ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ.

Το ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ δεν είναι απόρριψη.

Η πρόθεση του υπουργείου θα φανεί από την ενδεχόμενη λύση αν και όταν αυτή δοθεί.

Ασφαλώς και υπάρχουν ομάδες και ομαδούλες που πιέζουν με κάθε μέσο για λύση που τους εξυπηρετεί.

Δεν θα με εκπλήξει οποιαδήποτε έκβαση του θέματος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 772
Σύνολο: 784

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.