*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4327415 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18872 στις: Μάιος 30, 2017, 11:46:17 πμ »
τι αλλο θα ζησουμε εδω μεσα...

1) τρολ το οποιο δημιουργει καινουργιο λογαριασμο μονο κ μονο για να γραψει ειρωνικα κ απαξιωτικα σχολια μονο κ μονο για να δειξει το κομπλεξ του εδω μεσα. ο καινουργιος του λογαριασμος, ο leon-adik, γιατι ο προηγουμενος πηγε για αποσυρση. το υφος των γραφομενων του δε, θυμιζει αλλον λογαριασμο με πιο παλια ημερομηνια δημιουργιας κ απορω γιατι δεν σχολιαζω με εκεινον  ::)

2) ανακοινωση επιτροπης μεταταγμενων που καταληγει στο: "...οποιαδήποτε περαιτέρω εξωδικαστική ενασχόληση με το θέμα αυτό καθίσταται περιττή και άσκοπη."
γιατι βλεπετε, το πορισμα των ελεγκτων δεν παει να λεει για τις καραμπινατες παρανομιες του Αρβανιτοπουλου, περασε η 2ετια, ολα κομπλε κ να μην ασχολειστε λεει η ανακοινωση. συγχαρητηρια για το "ηθος" σας.. περιττο κ ασκοπο να επισημαινουμε κατα καιρους ποσο βρωμικη εγινε η διαδικασια τοτε ετσι;

λες κ εβγαλε την ανακοινωση ο ιδιος ο Αρβανιτοπουλος!!!

αφου οι μεταταγμενοι δεν ευθυνεστε (δεν το λεω ειρωνικα, ετσι ειναι) για την τηρηση της διαδικασιας μεσω της οποιας και εξαιτιας του Αρβανιτοπουλου ωφεληθηκαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ βυσματα. γιατι επιμενετε να υπερασπιζεστε το κυρος μιας τετοιας διαδικασιας; οκ, πηγατε οι περισσοτεροι στις θεσεις που επρεπε αλλα ΜΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ απο εσας για την διαδικασια δεν γραφτηκε.
Εδω εχεις λαθος, πολλες φορες ειπωθηκε απο πολλους μεταταγμενους οτι εξαιτιας καποιων ολιγων δεν δικαιολογειται να υπαρχει γενικη κατακραυγη και στρογγυλοποιηση του τυπου ΟΛΟΙ ηταν βυσματα.
Αντιθετως εγω δεν ακουσα ΚΑΝΕΝΑΝ απο εσας να στηλιτευει τα κακως κειμενα ετων απο τις ηγεσιες του υπουργειου το οποιο για πρωτη φορα επραξε λαθεμενα και μη νομιμα με τις μεταταξεις. Μεχρι τοτε δηλαδη επραττε τα δεοντα.
Και ολως τυχαιως οι περισσοτεροι που γραφουν δεν ειναι θιγμενοι απο τις μεταταξεις,αλλα απλοι παρατηρητες που παλι ολως τυχαιως ειναι κατα των μεταταγμενων, ΚΑΝΕΙΣ ''ουδετερος'' δεν ειναι με τους μεταταγμενους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:58:39 »

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18873 στις: Μάιος 30, 2017, 11:51:50 πμ »
1.Τα περι τρολ δε τα σχολιάζω
Τα εχουμε ζησει απ'όλες τις μεριές πλείστες όσες φορές εδώ μεσα

2.Περί πορίσματος έγραψα ακριβώς ότι πιστεύω μάλλον δε διάβασες προσεκτικά. Δε με συμφέρει όμως θα ήθελα πραγματικά να έχουν το σθένος να δράσουν, το πόρισμα το είχαν στο συρτάρι τους.Αντ' αυτού τι έκαναν;;
κουκούλωσαν ακόμα και τις καραμπινάτες περιπτώσεις ψευδούς δήλωσης μορίων και μετά έχουν το θράσος να επικαλούνται πορίσματα!!!!
Οντως "...οποιαδήποτε περαιτέρω εξωδικαστική ενασχόληση με το θέμα αυτό καθίσταται περιττή και άσκοπη." διότι έχουν επιληφθεί τα δικαστήρια
Προς τι το ξεπάγωμα ενός πορίσματος που θα μπορούσαν να αξιοποιήσουν και δεν το έκαναν;;
Μήπως δεν ξεφωνίζουν ότι είναι δημοκρατικά εκλεγμένη κυβέρνηση;
Καλά εμείς είμαστε λαμόγια, αυτοί γιατί δεν έδρασαν;Το κράξιμο είναι πολιτική επιλογή:::
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2017, 11:53:51 πμ από mariefrance »

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18874 στις: Μάιος 30, 2017, 12:18:46 μμ »
die,
αλλο αυτο που λες οτι ειπωθηκε πολλες φορες απο μεταταγμενους για το τσουβαλιασμα, που συμφωνω απολυτα μαζι σου και ηδη το εγραψα πριν οτι δεν φταιτε σε κατι εσεις που δικαιως πηγατε στις θεσεις που σωστα επρεπε να πατε και αλλο που δεν εχει βρεθει ενας να πει "ναι ρε παιδια, εγιναν πολλες λαμογιες και ατασθαλιες στην διαδιακασια, μακαρι να γινονταν με πιο διαφανη και καθαρο τροπο"  . για να μην τσουβαλιαζω ομως, να παραδεχτω οτι υπαρχει τουλαχιστον ενας που το εχει πει, αλλα μακαρι να υπηρχαν περισσοτεροι  :)

για τα κακως κειμενα ετων, πιστεψε με γραφονται (βλ. για παραδειγμα που εδωσε φετος 11 μεταθεσεις πληροφορικων Α/μιας στα Τρικαλα χωρις να υπαρχουν τα αντιστοιχα κενα και συζητηθηκε στο φορουμ οπως και σε γκρουπ του fb) αλλα επειδη μαλλον δεν φτανουν το μεγεθος της αδικιας (οσων αφορα τον αριθμο των θιγμενων και αυτων που εκαναν ενσταση, μιλαμε για εκατονταδες στην περιπτωση των μεταταξεων του 2013) δεν "ακουγονται" τοσο εντονα οσο το θεμα που συζηταμε εδω. στην τελικη, ελεγκτες και δικαιοσυνη παρεμβαινει κατοπιν καταγγελιας. αν δεν καταγγειλε κανεις τις ατασθαλιες του παρελθοντος γιατι να ασχοληθουν οι αρμοδιοι φορεις;

για το τελευταιο σχολιο σου εχω να πω οτι εγω πραγματι ειμαι με τους  μεταταγμενους. το γραφω τωρα, πριν και πιο παλια. αλλα με τους μεταταγμενους που ΝΟΜΙΜΑ και ΔΙΑΦΑΝΑ πηραν την μεταταξη. οχι με αυτους που ωφεληθηκαν με την διαδικασια Αρβανιτοπουλου με τον τροπο που τα γραφει το πορισμα των ελεγκτων. μην τα ξαναγραφω εδω, το πορισμα λεει ακριβως αυτο που εννοω.


mariefrance,
δεν σχολιασα πριν με βαση οσα εγραψες αλλα με αφορμη την ανακοινωση του συντονιστικου και ειδικοτερα με την τελευταια προταση τους που μου φανηκε προκλητικη. δεν γινεται να γραφουν "μην ασχολειστε και καντε ησυχια".
κατα τα αλλα επειδη το πολιτικοποιεις το θεμα , λυπαμαι αλλα δεν θα μπω σε τετοια λογικη. απλα θα πω, οτι εχουν ευθυνες οι υπουργοι συριζα γιατι οταν σκεφτηκαν να ξεκαθαρισουν την κατασταση βρεθηκαν αντιμετωποι με το πολιτικο κοστος εξ'αιτιας των αντιδρασεων των οργανωμενων μεταταγμενων και εκαναν πισω. τωρα, γιατι ανακοινωνονται πορισματα επιθεωρητων δεν ξερω, ισως για να ενημερωθει η κοινη γνωμη για το θεμα και να καταδειξουν τις ευθυνες Αρβανιτοπουλου. σε αντιπαλο κομμα ηταν στο κατω κατω. υποθεσεις μπορω να κανω μονο και ουτε με ενδιαφερει να τις κανω στην τελικη.
στο πορισμα βεβαια, δεν μου κανει εντυπωση η προταση για ακυρωση των μεταταξεων (γιατι δεν με αφορα). μου κανει εντυπωση ομως και θα επρεπε ΑΥΤΟ να συζηταμε, οτι δεν τηρηθηκε η νομιμη διαδικασια απο εναν υπουργο που αλλα νομοθετησε και αλλα εκανε στην πραξη ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΒΟΛΕΨΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΥΣΜΑΤΑ.

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2017, 12:24:37 μμ από sliver »
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18875 στις: Μάιος 30, 2017, 12:37:01 μμ »
Το γράψαμε και το ξαναγράψαμε, η όλη ιστορία βρωμάει και ζέχνει από παντού, όποιος δεν το αναγνωρίζει απλά στρουθοκαμηλίζει.

Εξαρχής ζητούσαμε έλεγχο των μορίων και διαφάνεια, οι ενστάσεις πέφτανε βροχή αλλά κανένας δεν είχε το πολιτικό σθένος - ή δεν τον ενδιέφερε - να κάνει κάτι.

Και για να μην ξεχνάμε η μετέπειτα πολιτική ηγεσία του υπουργείου βλ. Λομβέρδος συνέχισε το ίδιο πανηγύρι με επιπλέον μετατάξεις.

Η δε σημερινή απλά είναι του στυλ τρείς βαρούν και δύο χορεύουν κανένας πλέον δεν τους παίρνει σοβαρά.
Ένας μεταταγμένος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:58:39 »

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18876 στις: Μάιος 30, 2017, 12:52:45 μμ »
dNikos, like
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος std

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18877 στις: Μάιος 30, 2017, 02:36:13 μμ »
Επειδή υπάρχουν μικροί δικηγόροι εδώ στο forum...H δικαστική απόφαση δεν αναφέρει ότι οι μετατάξεις είναι ΝΟΜΙΜΕΣ αλλά ότι αυτοί που έχουν προσφύγει (πρωτοβάθμιοι) δεν έχουν έννομο συμφέρον....εγώ που έχω προσφύγει στο ΣΤΕ ως δευτεροβάθμιος για την ακύρωση έχω έννομο συμφέρον και περιμένω!

Το πόρισμα είναι κάτι ξεχωριστό και δεν έχει σχέση με τις συγκεκριμένες δικαστικές αποφάσεις που έχουν βγει...αυτό για τους μικρούς δικηγόρους του FORUM!

Εις το επανιδείν!

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18878 στις: Μάιος 30, 2017, 03:00:37 μμ »
Εσας τους ''αδικημενους'' σας βλέπω και σας χαίρομαι...Μιλάμε για πολύ πόοοοοοονο όμως....
Δεν βάζετε μυαλό όμως και η μία σφαλιάρα διαδέχεται την άλλη,σαν άλλος τζανετάκος τις τρώτε...
Οι τελευταίες σας ελπίδες ήταν στα δικαστήρια αλλά σας έριξαν χυλόπιτα και αυτά.
ΝΟΜΙΜΕΣ λοιπόν οι μετατάξεις,το είπε και η δικαιοσύνη..
Ξυδάκι λοιπόν και άλλη φορά να προσέχετε και να μην κάνετε τους δικηγόρους.Για να γίνει κάποιος δικηγόρος θα έπρεπεε να έχει μέσο όρο 19 και άνω στις πανελλήνιες και όχι 5 πλάς(λόγου χάρη) που θέλει για να μπεις στη γαλλική φιλολογία...Αχαχαχαχαχαχαχαχα!

εγώ προσωπικά αγαπητέ φίλε/η, πήρα μετάθεση το 15 και οργανική στην περιοχή μου το καλοκαίρι..αν και ξέγνοιασα πλέον, δε παύω να καταγγέλλω τις μετατάξεις ως το μεγαλύτερο σκάνδαλο αδιαφάνειας στην εκπαίδευση (εξηγώ για τους καλοθελητές ότι ναι και άλλες βυσματικές διοικητικές πράξεις γίνονται στην εκπαίδευση όπως αποσπάσεις σε γραφεία, αλλά τέτοιο πράγμα, που είναι μόνιμο, που έγινε με τέτοιο τρόπο και σε τέτοια έκταση δεν έχει προηγούμενο)
επίσης περνούσα νομική Αθήνας αλλά δεν την είχα δηλώσει καν γιατί δε μου άρεσε..ήθελα αγγλική φιλολογία..
όσο για το ύφος σου, αυτοχαρακτηρίζεσαι..

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18879 στις: Μάιος 30, 2017, 03:01:13 μμ »
@ sliver
Καλημέρα,
Γράφεις ότι δεν διάβασες από τους μεταταγμένους ΜΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ  για την διαδικασια.
Χωρίς καμία διάθεση αντιδικίας (γιατί εμενα με αφορά το θέμα) κανε τον κόπο να διαβάσεις παλαιότερα σχόλια και εκεί διαπιστώσεις ότι υπήρχαν μεταταγμένοι που ζητούσαν διαφάνεια.

@
Εκείνο που παρατηρώ επίσης είναι η απαράδεκτη επίθεση σε βάρος ειδικοτήτων για την εκπαιδευτική τους ικανότητα κλπ. Αυτό προφανώς είναι η νέα αξιολόγηση και ο νέος τρόπος αντιμετώπισης των προβλημάτων.
Ευτυχώς που βρέθηκε και ένας και αντέδρασε.

@ Δυο τώρα...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2017, 03:07:07 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18880 στις: Μάιος 30, 2017, 03:07:43 μμ »
Επειδή υπάρχουν μικροί δικηγόροι εδώ στο forum...H δικαστική απόφαση δεν αναφέρει ότι οι μετατάξεις είναι ΝΟΜΙΜΕΣ αλλά ότι αυτοί που έχουν προσφύγει (πρωτοβάθμιοι) δεν έχουν έννομο συμφέρον....εγώ που έχω προσφύγει στο ΣΤΕ ως δευτεροβάθμιος για την ακύρωση έχω έννομο συμφέρον και περιμένω!

Το πόρισμα είναι κάτι ξεχωριστό και δεν έχει σχέση με τις συγκεκριμένες δικαστικές αποφάσεις που έχουν βγει...αυτό για τους μικρούς δικηγόρους του FORUM!

Εις το επανιδείν!

φυσικά και έχουν έννομο συμφέρον οι αθμιοι, όταν δεν τους επιτρεπόταν να πάρουν μετάθεση γιατί δεν άνοιγε η περιοχή και μπήκαν "υποχρεωτικά" (δηλώνοντας το βέβαια σε αίτησή τους)δεκάδες άτομα με λιγότερα μόρια..αφού για να γίνει μετάταξη θα πρέπει να έχουν εκεί ικανοποιηθεί όλες οι αιτήσεις μετάθεσης και να παραμένει κενό..

αλλά επειδή ζούμε στο Ελλάντα, τίποτε δε θα γίνει με τα δικαστήρια..ατιμωρησία κ μπαχαλοποίηση..

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18881 στις: Μάιος 30, 2017, 04:06:51 μμ »
Anemos2017, δεχτηκα οτι υπαρχει τουλαχιστον ενας μεταταγμενος και μακαρι να υπαρχουν περισσοτεροι. πιστευω οτι υπαρχουν και δεχομαι την παρατηρηση σου.
μακαρι βεβαια και σε μια ανακοινωση του συντονιστικου σας να υπηρχε μια κριτικη για την διαδικασια. αν υπαρχει, ανακαλω.

οσο για το τρολ, εννοειται πως δεν του δινεις σημασια (βασικος αγραφος κανονας στα φορουμ) γιατι ετσι του δινεις λογο υπαρξης και απλα κανεις μια αναφορα στον διαχειριστη  ;)  8)
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος gioas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18882 στις: Μάιος 30, 2017, 04:11:14 μμ »
Αν ακολουθείτο η νομοθεσία που ίσχυε μέχρι τότε, ναι, θα έπρεπε να ικανοποιηθούν πρώτα όλες οι μεταθέσεις και μετά να γίνουν οι μετατάξεις. Οι μετατάξεις όμως έγιναν με άλλο νόμο ειδικά γι' αυτό το σκοπό, οπότε τέτοιο επιχείρημα δεν στέκει. Την συνταγματικότητα του Νόμου θα τη  γνωμοδοτήσει το ΣΤΕ. Η διαδικασία είχε πολλά στρεβλά στην υλοποίηση της, όλοι το έχουν παραδεχτεί αυτό. Η συντριπτική πλειοψηφία των μετατάξεων όμως, παρόλο που έγινε από το Γραφείο του Υπουργού ήταν νομιμότατη. Στην συνέχεια με τις αιτήσεις θεραπείας δικαιώθηκαν και οι υπόλοιποι. Μαζί με αυτούς βρήκαν την ευκαιρία και "εξυπνάκηδες" που είχαν πάρει μετάταξη για μία περιοχή να πάνε όσο πιο κοντά μπορούσαν. Όπως και να έχει, από τους αρχικούς που κάνανε αίτηση το καλοκαίρι του 13, ελάχιστοι (αν υπάρχουν) δεν ικανοποιήθηκαν. Τώρα έχουν μείνει να φωνάζουν οι της πρωτοβάθμιας που ούτε το 14, ούτε το 15 πήραν μετάθεση αν και παρανόμως αποκλείστηκαν οι μεταταγμένοι από την αντίστοιχη διαδικασία (κανένα σώμα επιθεωρητών δημόσιας διοίκησης εδώ;;;;;) και οι της Β/θμιας που δεν έκαναν αίτηση το 2013. Αυτά εν συντομία. Η έκθεση του σώματος επιθεωρητών έχει ανακρίβειες, ειδικά εκεί με το πίνακα των οργανικών που αυτό που χρησιμοποιείται είναι των εθελοντικών μετατάξεων και δεν αναφέρεται καθόλου η διάταξη του νόμου που έδωσε δικαίωμα στο υπουργό να ορίσει τότε τις κενές θέσεις. Επίσης για ισχυροποίηση των επιχειρημάτων αναφέρονται άσχετες λεπτομέρειες π.χ Διαφώνησε ο διευθυντής του γραφείου κλπ (so what δηλαδή, πάντα υπάρχει κόσμος που διαφωνεί).



Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18883 στις: Μάιος 30, 2017, 04:19:20 μμ »
Αν θελετε μερικοί να επαναλαμβάνεστε  ειναι δικαίωμα σας
Βεβαιως ο Αρβανιτόπουλος έκανε αυτά που του καταλογίζουν όλοι
Όμως δε μας προκαλεί εντύπωση οτι αυτοι που μπορούσαν να αποκαταστήσουν τη νομιμότητα όχι μονο δε το έκαναν αλλα κάλυψαν και τους ξεκάθαρα παρανομούντες όχι αυτούς που ήρθαν με 20 μόρια και υποπτευόμαστε οτι ειναι βύσματα αλλα αυτούς που ηθελημένα δήλωσαν ψεύτικα μόρια !
Εκεί λοιπόν καταλήγω :όταν εχεις τη δυνατότητα να αλλάξεις κάτι και δε το κανεις γιατι επανερχόμαστε συνεχεια στα ίδια ;
Θελετε απλά να ακούτε συνεχεια οτι η διαδικασία ήταν διάτρητη και να διαβάζετε πορίσματα ; λυπάμαι ούτε εγώ θα μπω σ αυτή τη λογική
Ας τις ανακαλέσει αν επιθυμεί κυβέρνηση ειναι ολα τα αλλα ειναι φτηνά κόλπα

@gioas
Πολυ σωστά αυτά που γράφεις
Κανενα σώμα επιθεωρητών δημόσιας διοίκησης δεν υπάρχει να βγάλει κανενα πόρισμα για το πως αποκλείστηκαν οι μεταταγμενοι απο μεταθέσεις και οριστικές τοποθετήσεις ; που προβλέπεται αυτο ;
Που προβλέπεται να μην τοποθετούμαστε οριστικά εμείς των γαλλικων εδω και 4 χρονια ;που ειναι η νομιμότητα εδω ;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2017, 04:26:39 μμ από mariefrance »

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18884 στις: Μάιος 30, 2017, 04:30:23 μμ »
Αν θελετε μερικοί να επαναλαμβάνεστε  ειναι δικαίωμα σας
Βεβαιως ο Αρβανιτόπουλος έκανε αυτά που του καταλογίζουν όλοι
Όμως δε μας προκαλεί εντύπωση οτι αυτοι που μπορούσαν να αποκαταστήσουν τη νομιμότητα όχι μονο δε το έκαναν αλλα κάλυψαν και τους ξεκάθαρα παρανομούντες όχι αυτούς που ήρθαν με 20 μόρια και υποπτευόμαστε οτι ειναι βύσματα αλλα αυτούς που ηθελημένα δήλωσαν ψεύτικα μόρια !
Εκεί λοιπόν καταλήγω :όταν εχεις τη δυνατότητα να αλλάξεις κάτι και δε το κανεις γιατι επανερχόμαστε συνεχεια στα ίδια ;
Θελετε απλά να ακούτε συνεχεια οτι η διαδικασία ήταν διάτρητη και να διαβάζετε πορίσματα ; λυπάμαι ούτε εγώ θα μπω σ αυτή τη λογική
Ας τις ανακαλέσει αν επιθυμεί κυβέρνηση ειναι ολα τα αλλα ειναι φτηνά κόλπα

@gioas
Πολυ σωστά αυτά που γράφεις
Κανενα σώμα επιθεωρητών δημόσιας διοίκησης δεν υπάρχει να βγάλει κανενα πόρισμα για το πως αποκλείστηκαν οι μεταταγμενοι απο μεταθέσεις και οριστικές τοποθετήσεις ; που προβλέπεται αυτο ;
Που προβλέπεται να μην τοποθετούμαστε οριστικά εμείς των γαλλικων εδω και 4 χρονια ;που ειναι η νομιμότητα εδω ;
Συναδελφε δε μπορει να γινει ανακληση απο την κυβερνηση συμφωνα με το Νομο, επειδη παρηλθε η διετια απο την εκδοση του.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18885 στις: Μάιος 30, 2017, 04:43:43 μμ »
Το γνωρίζω αλλα αν μου επιτρέπεις δε θέλω να σταθώ εκεί γιατι δε θέλω να πουν οτι κρυβόμαστε πίσω απο νομικιστικα κόλπα
Στηλιτεύω τη στάση της πολιτικής ηγεσίας όχι για λόγους αντίθεσης με την τωρινή κυβέρνηση εν γενει αλλα για λόγους ουσίας
Η παίρνεις μια πολιτική απόφαση και χωρις να σκεφτείς πολιτικό κόστος προχωράς στη διόρθωση στρεβλώσεων η σταματάς να μιλάς
Δε μπορεί στη δικη μου την πλάτη παίζοντας με την υπόληψη την ψυχολογία μου και τη ζωή μου να κανεις μικροπολιτική απλά για να ξεφωνίσεις τον Αρβανιτόπουλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 314
Σύνολο: 330

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.