*

Αποστολέας Θέμα: ΑΠΕΡΓΙΑ...και??????????????  (Αναγνώστηκε 1425 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος natasaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΑΠΕΡΓΙΑ...και??????????????
« στις: Δεκέμβριος 11, 2007, 03:28:22 μμ »
Καλησπερα σε ολους!Το θεμα συζητησης χθες και σημερα στιν ιδιωτικο σταθμο που δουλευω ηταν η αυριανη απεργια!Αποφασισα να μην κανω οχι απο ιδεολογια, αλλα απο πιεση του χρονου ,καθως βλεπετε την Κυριακη που μας ερχεται εχουμε τη Χριστουγεννιατικη γιορτη και αυτο αποφασιστηκε απο την εργοδοτρια μου την Τριτη που μας περασε.Εχω αγχωθει πααααρα πολυ και εχω νευριασει γιατι τις τελευταιες μερες εργαζομαι απιστευτα πολυ για να παρουσιασω κατι ευπρεπες!Το θεμα ειναι πως η εργοδοτρια μου μονο δε με εβρισε γιατι λεει πως θα τα καταφερουμε με τοσα παιδια μονες μας!Πραγματικα οι απαιτησεις τους ειναι τρελλες και το αποτελεσμα ενα μηδενικο!Ο,τι κανω το κανω επειδη αγαπω τη δουλεια μου, αλλα κατι ωρες οπως αυτη που σας μιλω θελω να τα παρατησω και να φυγω!Ευχομαι να διοριστω γιατι αρχιζω και τα παιζω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΠΕΡΓΙΑ...και??????????????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:45:27 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΚ Νηπιαγωγός

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΕΡΓΙΑ...και??????????????
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 23, 2007, 06:36:09 μμ »
Natassaki καλησπέρα. Στον ιδιωτικό που δουλεύω αποφασίσαμε να απεργίσουμε και να μην πάει κανείς μας. Ενημερώσαμε τους γονείς και έτσι κι έγινε. Φυσικά η εργοδότριά μας παρόλο που δεν βλάφθηκε καθόλου από αυτή την κίνηση και οι γονείς πλήρωσαν κανονικά το μήνα τους, μας έκοψε από το μισθό το ημερομίσθιό μας και αναλογία από το δώρο Χριστουγέννων. Έτσι για συμμόρφωση...

Αποσυνδεδεμένος natasaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΕΡΓΙΑ...και??????????????
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 28, 2007, 03:03:20 μμ »
ΑΚ γεια σου και χρονια πολλα!Τωρα ειδα το μηνυμα σου.Σ εμας δεν ξερω εαν θα μας αφαιρεσει απο τον ΤΑΙΡΑΣΤΙΟ μισθο, ωστοσο ομως ετσι για να μαθουμε μας καλεσε 2 του μηνος να μας τα ψαλλει,ετσι για το καλο του νεου ετους!Τα σχολια μου γι' αυτην την την κινηση οπως καταλαβαινεις ειναι περιττα!ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΕΡΓΙΑ...και??????????????
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 29, 2007, 01:05:31 μμ »
ΑΚ γεια σου και χρονια πολλα!Τωρα ειδα το μηνυμα σου.Σ εμας δεν ξερω εαν θα μας αφαιρεσει απο τον ΤΑΙΡΑΣΤΙΟ μισθο, ωστοσο ομως ετσι για να μαθουμε μας καλεσε 2 του μηνος να μας τα ψαλλει,ετσι για το καλο του νεου ετους!Τα σχολια μου γι' αυτην την την κινηση οπως καταλαβαινεις ειναι περιττα!ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ!

Η 2 Ιανουαρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς. Αφού βρήκατε το σθένος να κάνετε απεργία , πρέπει να βρείτε και το σθένος να ΜΗΝ εμφανιστείτε σε μέρα αργίας. Συννενοηθείτε μεταξύ σας, πάρτε ένα τηλέφωνο σε κάποιο μέλος της τοπικής συνδικαλιστικής σας οργάνωσης να σας δώσει κάποια συμβουλή για την περίπτωση. Εάν είσαστε και πιο αποφασισμένοι ζητήστε από κάποιον συνδικαλιστή να έρθει μαζί σας εκείνη την μέρα ή έστω να πάρει ένα τηλέφωνο στο σχολείο.
Το ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, αλλά άμα το σύμφωνησετε όλοι μαζί θα είναι πιο καλά τα πράματα. Η ισχύς εν τη ενώση :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 653
Σύνολο: 656

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.