*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 303118 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #210 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 06:39:19 μμ »
Γνωρίζει κάποιος αν όταν αξιωθούμε να μαζεψουμε τα χαρτιά για το πιστοποιητικό υγείας πρέπει να πάμε συγκεκριμένη μέρα για να τα καταθέσουμε;; Εγω υπάγομαι στην Κηφισίας και έπαιρνα τηλέφωνο όλο το πρωί σήμερα αλλά καμία απάντηση. Δεν τους έβρισκα με τίποτα! Και το ερώτημα μου είναι αν μπορουμε να πάμε να τα αφήσουμε και μετά να μας πούνε πότε θα πάμε για το πιστοποιητικό ή αν πρέπει να κλείσουμε "ραντεβού" ακόμα και για να τα καταθέσουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2010, 07:03:51 μμ από Χριστίνα »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:15:19 »

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #211 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 06:55:10 μμ »
Για την Αθήνα ξέρω οτι θέλουν ακτινολόγο, παθολόγο και ψυχίατρο. Αυτό για τον νευρολόγο (αντι ψυχιάτρου) δεν είχα ακούσει. Το ίδιο πράγμα είναι απο όποιον και να πάρεις γνωμάτευση;
Κάποιες περιοχές δεν έχουν ψυχιάτρους. πχ η Φλώρινα. Οπότε μπορεί να δέχονται και από νευρολόγο. Εξαρτάται φυσικά και από τη δευτεροβάθμια που θα τύχεις

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #212 στις: Σεπτέμβριος 28, 2010, 07:02:35 μμ »
Όχι εντάξει αυτό το επιβεβαίωσα στην Κηφησίας θέλουνε ψυχίατρο. Το ερώτημα που εξέφρασα παραπάνω με απασχολεί τώρα..

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #213 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 02:31:31 μμ »
βρε παιδια επειδη με απασχολει κ εμενα το συγκεκριμενο θεμα καθως "οσο ζω,ελπιζω!" ;D ;D ,τι στο καλο γινεται??αλλου ζητανε αυτα τα δικαιολογητικα,αλλου τα αλλα,πως ειναι δυνατον αυτο το πραγμα??μα δεν εχουμε ολοι τα ιδια??εγω ηξερα για ακτινογραφια θωρακος,βεβαιωση απο παθολογο κ βεβαιωση απο ψυχιατρο...για εξετασεις αιματος,ουρων πρωτη φορα ακουω...τι στο καλο χρειαζεται τελικα?..... :( :( :( :( :( :( ειπα κ εγω να τα ετοιμασω κ να μην τρεχω κ τωρα ειμαι χιλιοπροβληματισμενη....βοηθηστε με αν μπορειτε.θα σας ειμαι υποχρεη,εχω αγχωθει :( ....
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:15:19 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #214 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 02:37:38 μμ »
Ανάλογα με το που μένεις ανήκεις σε μια Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή. Θα πρέπει να εντοπίσεις ποια είναι, να πάρεις τηλέφωνο και να σου πούνε αυτοί τι ακριβώς θέλουνε. Και ναι αν πιστεύεις οτι θα είσαι αναπληρώτρια κάντα απο τώρα γιατί μετά......πολύ τρέξιμο και δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα!

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ με την Επιτροπή στην Κηφησίας δεν το αντιμετωπίζει άλλος;;

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #215 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 02:41:18 μμ »
Ανάλογα με το που μένεις ανήκεις σε μια Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή. Θα πρέπει να εντοπίσεις ποια είναι, να πάρεις τηλέφωνο και να σου πούνε αυτοί τι ακριβώς θέλουνε. Και ναι αν πιστεύεις οτι θα είσαι αναπληρώτρια κάντα απο τώρα γιατί μετά......πολύ τρέξιμο και δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα
ναι αυτο σκεφτηκα κ εγω.οταν λες αναλογα με το που μενω,εννοεις την πολη που ειμαι τωρα η την πολη που θα με στειλουν?γιατι εννοειται πως,εφοσον με παρουν,την πολη δεν την γνωριζω ακομα...ζητω συγγνωμη αν προκειται για χαζη ερωτηση!blondie βλεπεις! ;D ;D ;D ;D
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος popai

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #216 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 03:04:15 μμ »
Ανάλογα με το που μένεις ανήκεις σε μια Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή. Θα πρέπει να εντοπίσεις ποια είναι, να πάρεις τηλέφωνο και να σου πούνε αυτοί τι ακριβώς θέλουνε. Και ναι αν πιστεύεις οτι θα είσαι αναπληρώτρια κάντα απο τώρα γιατί μετά......πολύ τρέξιμο και δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα
ναι αυτο σκεφτηκα κ εγω.οταν λες αναλογα με το που μενω,εννοεις την πολη που ειμαι τωρα η την πολη που θα με στειλουν?γιατι εννοειται πως,εφοσον με παρουν,την πολη δεν την γνωριζω ακομα...ζητω συγγνωμη αν προκειται για χαζη ερωτηση!blondie βλεπεις! ;D ;D ;D ;D
Το Πιστοποιητικό Υγείας μπορείς να το βγάλεις είτε από εκεί που μένεις είτε από εκεί που θα διοριστείς. Για να μην τρέχεις, πήγαινε στη Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή της περιοχής που ανήκεις (εκεί που μένεις) ρώτα τι χρειάζεται και βγάλτο από εκεί για να το έχεις έτοιμο.

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #217 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 03:14:44 μμ »
Το Πιστοποιητικό Υγείας μπορείς να το βγάλεις είτε από εκεί που μένεις είτε από εκεί που θα διοριστείς. Για να μην τρέχεις, πήγαινε στη Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή της περιοχής που ανήκεις (εκεί που μένεις) ρώτα τι χρειάζεται και βγάλτο από εκεί για να το έχεις έτοιμο.
θα ειναι ομως τα ιδια δικαιολογητικα η θα τρεχω μετα παλι λες?με αυτα που διαβασα πιο πανω εχει φοβηθει το ματι μου...σε ευχαριστω παντως!
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος popai

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 03:18:44 μμ »
Το Πιστοποιητικό Υγείας μπορείς να το βγάλεις είτε από εκεί που μένεις είτε από εκεί που θα διοριστείς. Για να μην τρέχεις, πήγαινε στη Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή της περιοχής που ανήκεις (εκεί που μένεις) ρώτα τι χρειάζεται και βγάλτο από εκεί για να το έχεις έτοιμο.
θα ειναι ομως τα ιδια δικαιολογητικα η θα τρεχω μετα παλι λες?με αυτα που διαβασα πιο πανω εχει φοβηθει το ματι μου...σε ευχαριστω παντως!
Το Πιστοποιητικό Υγείας είναι ένα! Δεν τους ενδιαφέρει ούτε από που το έβγαλες ούτε από πόσους γιατρούς πέρασες. Εσύ βγάλτο από την περιοχή σου για να μην τρέχεις μετά.

Αποσυνδεδεμένος BLONDIE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω....!!!!"
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 03:22:21 μμ »
μωρε εμεις καλα τα λεμε!αυτοι τα εχουν κανει μπαχαλο μου φαινεται! :P δεν ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσες γνωμες!θα παω στην Πρωτοβαθμια Υγειονομικη Επιτροπη της πολης μου κ θα το κανω.ελπιζω να μην μου τα αλλαξουν εκει!κ ο Θεος βοηθος!!σε ευχαριστω πολυ κ εσενα κ τη Χριστινα!  ;)
Don't let go!Never give up!It's such a wonderfull life!!!!!!!! :-)

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 03:48:07 μμ »
Να ρωτήσω κάτι κ'εγώ... Ίσως ακουστεί σαν ανοησία αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα. Απ΄ό,τι κατάλαβα κάνεις τις εξετάσεις που ζητούνται, κατα προτίμηση σε νοσοκομείο και μετά τα πας στην Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή. Αυτή λοιπόν η Επιτροπή που βρίσκεται, δεν είναι μέσα στα νοσοκομεία; Υπάγεται στις νομαρχίες;  :-[

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 08:23:23 μμ »
Blondie και όσοι άλλοι περίμενετε να πάτε αναπληρωτές, εάν δεν σας έχουν καλέσει ακόμη, κατά την γνώμη μου, μην βιαστείτε να πάτε να βγάλετε πιστοποιητικό. Γιατί πρώτον, όπως θα καταλάβατε από όσα σας έχουν γράψει παραπάνω η κάθε διεύθυνση πρωτοβάθμιας ζητά διαφορετικά πράγματα και δεύτερον σας δίνουν διορία ένα μήνα (για να μην σου πω ότι δεν θα σου πει και κανένας τίποτα αν το πας όποτε θες) για να το βγάλετε. Εγώ προσωπικά την χρονιά 2008-2009 που πρωτοπήγα αναπληρώτρια στην διεύθυνση πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Α Αθήνας, πήγα και έβγαλα μία ακτινογραφία θώρακος στο κοντινό μου ΙΚΑ, την παρέλαβα το απόγευμα και την επομένη την είδε η παθολόγος. Αυτή μου έγραψε μια ιατρική γνωμάτευση ότι είμαι καλά, αυτό το χαρτί σφραγίστηκε από το ΙΚΑ και  έδωσα στο γραφείο που τοποθετήθηκα τότε, φωτοτυπία αυτού του χαρτιού, επικυρωμένη από το ΚΕΠ. Να σου πω ότι δεν νοιάστηκαν και καθόλου που το πήραν αυτό το χαρτί (μου είπαν καλά άφησέ το εδώ). Πιστεύω ότι και να μην τους το είχα πάει και καθόλου δεν θα μου έλεγαν τίποτα. Εγώ δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με υγειονομική επιτροπή και μάλιστα μου είχαν πει από την διεύθυνση ότι μπορώ να το βγάλω το χαρτί και στο ΙΚΑ. Την δεύτερη χρονιά ήμουν στις Κυκλάδες και εκεί δεν μου ζήτησαν τίποτα τέτοιο. Φέτος που είμαι πάλι στην Α Αθήνας τους έδωσα το ίδιο πιστοποιητικό του 08-09 επικυρωμένο και το δέχτηκαν (για την συγκεκριμένη διεύθυνση το πιστοποητικό έχει ισχύ  3 χρόνων). Βέβαια δεν ξέρω τι κάνουν σε άλλες πρωτοβάθμιες, απλά στα έγραψα όλα αυτά για να σου πω ότι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι για τέτοια πράγματα. Όταν με το καλό σε πάρουν τους ρωτάς και  βλέπεις στην πορεία τι θα κάνεις. Απλά ξέρω ότι γενικότερα όλα αυτά δηλαδή εξετάσεις ούρων , ψυχίατρος, υγιονομικές επιτροπές κλπ αφορούν κυρίως μόνιμους και δεν τους νοιάζει τόσο για τους αναπληρωτές και γενικά σου λένε φέρτο όποτε θες το χαρτί

Αποσυνδεδεμένος Lora75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #222 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 09:28:36 μμ »
Είναι υποχρεωτικό να δώσεις το πρωτότυπο ή επικυρωμένη φωτοτυπία;Πήγα φωτοτυπία και δεν τη δέχονταν ήθελαν οπωσδήποτε το πρωτότυπο.Εγώ επέμενα και έδωσα το επικυρωμένο αλλά η υπάλληλος έκανε λες και δεν της έδωσα τίποτα.Δεν ξέρω αν έκανε τον κόπο να το βάλει στο φακελό μου.Να πάω τελικά το πρωτότυπο;Πραγματικά ώρες ώρες...δεν ξέρω αν ο γιαλός είναι στραβός ή εγώ στραβά αρμενίζω

Αποσυνδεδεμένος ΑΚ Νηπιαγωγός

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #223 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 09:37:08 μμ »
Μην δώσεις με τίποτα το πρωτότυπο γιατί θα το χρειαστείς και του χρόνου αν με το καλό σε ξανακαλέσουν. Αυτή μπορεί να το χάσει, που ξέρεις. Το επικυρωμένο φωτοαντίγραφο είναι εξίσου έγκυρο. Πώς και δε ζήτησε και το πτυχίο στο πρωτότυπο..!Πάλι καλά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.