*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 301405 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #686 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 12:43:01 μμ »
Θεσσαλονίκη- ψυχιατρική γνωμάτευση:
1. Παπαγεωργίου --> ραντεβού  έχει στις 29/12
2. Ψυχιατρικό νοσοκομείο ( εκεί σε στέλνει και το κέντρο ψυχικής υγείας) --> ραντεβού τον Νοέμβριο
3. Αχέπα --> δεν το σηκώνουν ποτέ
4. Ιπποκράτειο --> μιλάει ασταμάτητα
5. Αγιος Παύλος-Γεννηματά --> δεν έχει ψυχίατρο
6.Ψυχίατροι εοππυ --> 30 ευρώ για γνωμάτευση ( όσους πήρα τηλέφωνο)

Πέρσι τα είχα πληρώσει τα 30 ευρώ, φέτος δεν θέλω να τα ξαναπληρώσω.
 Αν υπάρχει κάποιος που βρήκε πως να πάρουμε ψυχιατρική γνωμάτευση δωρεάν στη Θεσσαλονίκη, παρακαλώ ας ενημερώσει.
Δεν  νομίζω πως υπαρχει άλλη δωρεαν λύση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:12:19 »

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #687 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 01:18:35 μμ »
Νομίζω ότι άσκοπα το κουβεντιάζουμε: Όλοι οι αναπληρωτές έχουν υπογράψει το εξής:

Κατά την ανάληψη υπηρεσίας θα υποβάλω βεβαιώσεις (α) παθολόγου ή γενικού ιατρού και (β) ψυχιάτρου, είτε του δημοσίου είτε ιδιωτών, όπου θα πιστοποιείται η υγεία και φυσική καταλληλότητα μου να ασκήσω διδακτικά καθήκοντα.

Αυτό υπάρχει στην αίτηση αναπληρωτή.
Είσαι αναπληρωτής;
Είσαι μόνιμος;
Είσαι συνάδελφος εκπαιδευτικός;

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #688 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 01:57:34 μμ »
Θεσσαλονίκη- ψυχιατρική γνωμάτευση:
1. Παπαγεωργίου --> ραντεβού  έχει στις 29/12
2. Ψυχιατρικό νοσοκομείο ( εκεί σε στέλνει και το κέντρο ψυχικής υγείας) --> ραντεβού τον Νοέμβριο
3. Αχέπα --> δεν το σηκώνουν ποτέ
4. Ιπποκράτειο --> μιλάει ασταμάτητα
5. Αγιος Παύλος-Γεννηματά --> δεν έχει ψυχίατρο
6.Ψυχίατροι εοππυ --> 30 ευρώ για γνωμάτευση ( όσους πήρα τηλέφωνο)

Πέρσι τα είχα πληρώσει τα 30 ευρώ, φέτος δεν θέλω να τα ξαναπληρώσω.
 Αν υπάρχει κάποιος που βρήκε πως να πάρουμε ψυχιατρική γνωμάτευση δωρεάν στη Θεσσαλονίκη, παρακαλώ ας ενημερώσει.
πήγα χθες σε ιδιώτη εοππυ δωρεάν με το βιβλιάριο..στο στελνω πμ για να μη θεωρηθεί διαφήμιση

Αποσυνδεδεμένος anestothess

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #689 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 02:40:39 μμ »
Συνάδελφοι θέλω να σας μοιραστώ την εμπειρία που μόλις έζησα στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων και στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης. Σήμερα το πρωί έκλεισα ραντεβού στο  ΙΚΑ Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης για να περάσω από ψυχίατρο και να πάρω την γνωμάτευση ψυχικής υγείας. Το ραντεβού ήταν για την ίδια μέρα και μάλιστα θεώρησα τον εαυτό μου τυχερό για αυτό. Πάω λοιπόν στο ΙΚΑ και η γιατρός αρνούνταν να μου το χορηγήσει, λέγοντας ότι δεν είναι αρμόδια και ότι θα έπρεπε να απευθυνθώ σε νοσοκομείο. Παρά τα διάφορα επιχειρήματα που της είπα με έδιωξε και δεν μου το έδωσε. Με προέτρεψε μάλιστα να πάω σε ιδιώτη.
Απογοητευμένος έφυγα και απευθύνθηκα, χωρίς ραντεβού στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης στο ιατρείο του κατά μία έννοια προϊστάμενου της γιατρού στους Αμπελόκηπους. Ο γιατρός παρότι δεν είχα ραντεβού με δέχτηκε και άκουσε από εμένα το τι είχε συμβεί στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων. Με το που του είπα ότι η συνάδελφος του μου αρνήθηκε να γνωματεύσει έγινε έξαλλος, την στόλισε κανονικότατα και μου έδωσε ο ίδιος τη γνωμάτευση στο τέλος.
Σε αυτή τη χώρα ότι να ναι πλέον! Πόσο απογοήτευση πια;               
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2015, 03:16:03 μμ από anestothess »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:12:19 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #690 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 03:09:04 μμ »
Συνάδελφοι θέλω να σας μοιραστώ την εμπειρία που μόλις έζησα στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων και στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης. Σήμερα το πρωί έκλεισα ραντεβού στο  ΙΚΑ Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης για να περάσω από ψυχίατρο και να πάρω την γνωμάτευση ψυχικής υγείας. Το ραντεβού ήταν για την ίδια μέρα και μάλιστα θεώρησα τον εαυτό μου τυχερό για αυτό. Πάω λοιπόν στο ΙΚΑ και η γιατρός αρνούνταν να μου το χορηγήσει, λέγοντας ότι δεν είναι αρμόδια και ότι θα έπρεπε να απευθυνθώ σε νοσοκομείο. Παρά τα διάφορα επιχειρήματα που της είπα με έδιωξε και δεν μου το έδωσε. Με προέτρεψε μάλιστα να πάω σε ιδιώτη.
Απογοητευμένος έφυγα και απευθύνθηκα, χωρίς ραντεβού στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης στο ιατρείο του κατά μία έννοια προϊστάμενου της γιατρού στους Αμπελόκηπους. Ο γιατρός παρότι δεν είχα ραντεβού με δέχτηκε και άκουσε από εμένα το τι είχε συμβεί στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων. Με το που του είπα ότι η συνάδελφος του δεν μου αρνήθηκε να γνωματεύσει έγινε έξαλλος, την στόλισε κανονικότατα και μου έδωσε ο ίδιος τη γνωμάτευση στο τέλος.
Σε αυτή τη χώρα ότι να ναι πλέον! Πόσο απογοήτευση πια;             
Συνάδελφε σε καταλαβαίνω απολύτως, δεν ξέρουν τι τους γίνεται ! Κάτι παρόμοιο μου συνέβει πέρυσι. Δε θα γίνουμε ποτέ κράτος,Τέλος

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #691 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 03:36:16 μμ »
Συνάδελφοι θέλω να σας μοιραστώ την εμπειρία που μόλις έζησα στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων και στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης. Σήμερα το πρωί έκλεισα ραντεβού στο  ΙΚΑ Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης για να περάσω από ψυχίατρο και να πάρω την γνωμάτευση ψυχικής υγείας. Το ραντεβού ήταν για την ίδια μέρα και μάλιστα θεώρησα τον εαυτό μου τυχερό για αυτό. Πάω λοιπόν στο ΙΚΑ και η γιατρός αρνούνταν να μου το χορηγήσει, λέγοντας ότι δεν είναι αρμόδια και ότι θα έπρεπε να απευθυνθώ σε νοσοκομείο. Παρά τα διάφορα επιχειρήματα που της είπα με έδιωξε και δεν μου το έδωσε. Με προέτρεψε μάλιστα να πάω σε ιδιώτη.
Απογοητευμένος έφυγα και απευθύνθηκα, χωρίς ραντεβού στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης στο ιατρείο του κατά μία έννοια προϊστάμενου της γιατρού στους Αμπελόκηπους. Ο γιατρός παρότι δεν είχα ραντεβού με δέχτηκε και άκουσε από εμένα το τι είχε συμβεί στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων. Με το που του είπα ότι η συνάδελφος του μου αρνήθηκε να γνωματεύσει έγινε έξαλλος, την στόλισε κανονικότατα και μου έδωσε ο ίδιος τη γνωμάτευση στο τέλος.
Σε αυτή τη χώρα ότι να ναι πλέον! Πόσο απογοήτευση πια;             

ντροπή της!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #692 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 03:43:11 μμ »
Συνάδελφοι θέλω να σας μοιραστώ την εμπειρία που μόλις έζησα στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων και στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης. Σήμερα το πρωί έκλεισα ραντεβού στο  ΙΚΑ Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης για να περάσω από ψυχίατρο και να πάρω την γνωμάτευση ψυχικής υγείας. Το ραντεβού ήταν για την ίδια μέρα και μάλιστα θεώρησα τον εαυτό μου τυχερό για αυτό. Πάω λοιπόν στο ΙΚΑ και η γιατρός αρνούνταν να μου το χορηγήσει, λέγοντας ότι δεν είναι αρμόδια και ότι θα έπρεπε να απευθυνθώ σε νοσοκομείο. Παρά τα διάφορα επιχειρήματα που της είπα με έδιωξε και δεν μου το έδωσε. Με προέτρεψε μάλιστα να πάω σε ιδιώτη.
Απογοητευμένος έφυγα και απευθύνθηκα, χωρίς ραντεβού στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης στο ιατρείο του κατά μία έννοια προϊστάμενου της γιατρού στους Αμπελόκηπους. Ο γιατρός παρότι δεν είχα ραντεβού με δέχτηκε και άκουσε από εμένα το τι είχε συμβεί στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων. Με το που του είπα ότι η συνάδελφος του μου αρνήθηκε να γνωματεύσει έγινε έξαλλος, την στόλισε κανονικότατα και μου έδωσε ο ίδιος τη γνωμάτευση στο τέλος.
Σε αυτή τη χώρα ότι να ναι πλέον! Πόσο απογοήτευση πια;
Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ενημέρωση συνάδελφε. Είναι πολύ χρήσιμη για όσους μένουν στη Θεσσαλονίκη!

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #693 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 05:19:40 μμ »
Συνάδελφοι θέλω να σας μοιραστώ την εμπειρία που μόλις έζησα στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων και στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης. Σήμερα το πρωί έκλεισα ραντεβού στο  ΙΚΑ Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης για να περάσω από ψυχίατρο και να πάρω την γνωμάτευση ψυχικής υγείας. Το ραντεβού ήταν για την ίδια μέρα και μάλιστα θεώρησα τον εαυτό μου τυχερό για αυτό. Πάω λοιπόν στο ΙΚΑ και η γιατρός αρνούνταν να μου το χορηγήσει, λέγοντας ότι δεν είναι αρμόδια και ότι θα έπρεπε να απευθυνθώ σε νοσοκομείο. Παρά τα διάφορα επιχειρήματα που της είπα με έδιωξε και δεν μου το έδωσε. Με προέτρεψε μάλιστα να πάω σε ιδιώτη.
Απογοητευμένος έφυγα και απευθύνθηκα, χωρίς ραντεβού στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού Θεσσαλονίκης στο ιατρείο του κατά μία έννοια προϊστάμενου της γιατρού στους Αμπελόκηπους. Ο γιατρός παρότι δεν είχα ραντεβού με δέχτηκε και άκουσε από εμένα το τι είχε συμβεί στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων. Με το που του είπα ότι η συνάδελφος του μου αρνήθηκε να γνωματεύσει έγινε έξαλλος, την στόλισε κανονικότατα και μου έδωσε ο ίδιος τη γνωμάτευση στο τέλος.
Σε αυτή τη χώρα ότι να ναι πλέον! Πόσο απογοήτευση πια;             
Συνάδερφε,
ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Ο γιατρός ονομάζεται Κυριακουλάκος; Ρωτάω, γιατί έκλεισα και γω ραντεβού στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #694 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 05:32:00 μμ »
Για Θεσσαλονίκη βεβαίωση ψυχιάτρου μπορεί κανείς να πάρει, αφού κλείσει ραντεβού, και στο ψυχιατρικό τμήμα του νοσοκομείου Παπανικολάου με το βιβλιάριο του ΙΚΑ χωρίς να πληρώσει τίποτα. Τον Αύγουστο σου έκλειναν ραντεβού σε λιγότερο από εβδομάδα, τώρα, η αλήθεια είναι, δεν ξέρω αν αργούν στα ραντεβού.
Και για παθολόγο το ίδιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2015, 05:34:39 μμ από tonik »
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #695 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 05:37:32 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Μόλις γύρισα κι εγώ από ικα παγκρατιου. Η γυναίκα αμέσως μου έδωσε γνωμάτευση χωρίς κανένα πρόβλημα.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος anestothess

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #696 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 05:43:22 μμ »
Συνάδερφε,
ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Ο γιατρός ονομάζεται Κυριακουλάκος; Ρωτάω, γιατί έκλεισα και γω ραντεβού στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού.
Ναι και είναι εξυπηρευτικότατος και γνώστης της καταστάσεως μας. Πολύ καλός! 

Αποσυνδεδεμένος anestothess

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #697 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 05:51:04 μμ »
Συνάδελφοι από δυτ. Θεσσαλονίκη μην κλείνετε ραντεβού για ψυχίατρο στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων, δε θα γνωματεύσει η γιατρός εκεί. Δε θα γίνει η δουλειά σας.
Απευθυνθείτε στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού. Ο ψυχίατρος εκεί γνωρίζει την κατάσταση μας και θα εξυπηρετηθείτε άμεσα με μία απλή συνέντευξη του 5 λέπτου.     

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #698 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 06:11:40 μμ »

Αποσυνδεδεμένος tasnesto

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #699 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 11:46:29 πμ »
Σήμερα το πρωι πήγα στο ΙΚΑ Νέαπολης Θεσσαλονίκης στον παθολόγο για να πάρω την ιατρική γνωμάτευση. Αρνήθηκε να μου την δώσει. Μου έγραψε μόνο τις εξετάσεις (ουρά, ακτίνες, γενική αίμ.) και μου ειπε οτι για την γνωμάτευση θα έπρεπε να να απευθυνθώ είτε σε ιδιώτη, είτε στο νοσοκομειο Άγιος Παύλος.
Απογοήτευση για ακομη μια φορά. Ετσι, πηγα στο ΙΚΑ Βότση στην Καλαμαριά. Η Παθολόγος η Κα Παπαφωτίου με εξυπηρέτησε αμέσως και μου έδωσε τη γνωμάτευση με μια απλή ακρόαση μεσα σε πέντε λεπτά. Η γιατρός ειναι καταπληκτική, πάνω απ όλα άνθρωπος, και εξυπηρετεί και χωρις ραντεβου.
Συμβουλή μου ειναι να μην λέτε την λέξη πιστοποιητικό, τους τρομάζει και δεν θα σας εξυπηρετήσουν. Ειδικά στον παθολόγο να λέτε οτι μου ζητάνε απο την υπηρεσία μου μια ιατρική γνωμάτευση οτι είμαι κλινικά υγιείς, και να του λέτε πως μου είπαν οτι μια απλή ακρόαση αρκεί. Αυτά συνάδελφοι. Καλή τύχη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2015, 11:53:37 πμ από tasnesto »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.