*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 300321 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mplr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #700 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 03:59:22 μμ »
Παιδιά όσοι περιμένουμε να μας πάρουν για πρώτη φορά, να περιμενουμε να δουμε που θα είμαστε (δίνουν διορία 1 μηνα για το πιστοποιητικό;) ή να πάμε από τωρα σε ψυχιατρο και παθολογο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:25:14 »

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #701 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 04:14:09 μμ »
Ναι και είναι εξυπηρευτικότατος και γνώστης της καταστάσεως μας. Πολύ καλός!
Τέλεια!  :)
Σε ευχαριστώ και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #702 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 04:20:43 μμ »
Παιδιά όσοι περιμένουμε να μας πάρουν για πρώτη φορά, να περιμενουμε να δουμε που θα είμαστε (δίνουν διορία 1 μηνα για το πιστοποιητικό;) ή να πάμε από τωρα σε ψυχιατρο και παθολογο;
Δε δίνουν διορία.
Η ΟΛΜΕ έθεσε το ζήτημα και το εξέφρασε ως αίτημα, αλλά δεν έχουμε επίσημη απάντηση ότι το αποδέχτηκαν οι Διευθύνσεις.
Κι έτσι... αρχίσαμε πολλοί τις διαδικασίες πριν κληθούμε.

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #703 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 04:36:42 μμ »
Τυπικα εφοσον το λεει ως ορο στην αιτηση που υπογραψαμε καθε διευθυνση εχει τη διακριτικη ευχερεια να το ζητησει ή να αφησει ενα περιθωριο ημερων. Επειδη ομως κανεις δεν γνωριζει σιγουρα ( εκτος απο μερικους) πού θα βρεθει φετος, καλο ειναι να το εχει ετοιμο τωρα που θα ειναι και πιο ανετα. Στη διευθυνση που ρωτησα εγω μου ειπαν ξεκαθαρα οτι δεν δινουν πλεον παραπεμπτικο και οτι παμε οποτε θελουμε απο πριν (απο Σεπτεμβριο και μετα). Δεν μου ειπαν οτι θα το θελουν. οπωσδηποτε εκεινη τη στιγμη της αναληψης αλλα ειναι καλυτερα πριν παρα να τρεχω μετα.  Σε αλλα σχολια που διαβαζω στο facebook λενε οτι καποιες διευθυνσεις δινουν ακομα παραπεμπτικα και επομενως με αυτα πας και κανεις τις εξετασεις. Ειναι μαλλον λιγο λοταρια. Τι να πω. Εντελως προσωπικη μου αποψη, ειναι καλυτερο να τα τελειωσετε απο πριν. (Γιατι ετσι δε θα τρεχετε αυθημερον σε ιδιωτη, αν σας αναγκασουν να το παρουσιασετε αμεσως, και θα το κανετε και δωρεαν σε νοσοκομειο. Ιδιως για την ψυχιατρικη γνωματευση καθως οι ψυχιατροι ειναι πιο δυσευρετοι απο παθολογους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:25:14 »

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #704 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 08:09:09 μμ »
Στη δική μου διεύθυνση δε δέχθηκαν το πιστοποιητικό που είχα με ισχύ τριετίας και μου έδωσαν παραπεμπτικό. Υπέγραψα υπεύθυνη δήλωση ότι θα το προσκομίσω εντός ενός μήνα. Επίσης, βεβαιώσεις με ημερομηνία πριν την 1/10/2015 δε γίνονται δεκτές.  Ευτυχώς δεν πήγα από πριν λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #705 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 08:18:23 μμ »
Στη δική μου διεύθυνση δε δέχθηκαν το πιστοποιητικό που είχα με ισχύ τριετίας και μου έδωσαν παραπεμπτικό. Υπέγραψα υπεύθυνη δήλωση ότι θα το προσκομίσω εντός ενός μήνα. Επίσης, βεβαιώσεις με ημερομηνία πριν την 1/10/2015 δε γίνονται δεκτές.  Ευτυχώς δεν πήγα από πριν λοιπόν...
Ποια διεύθυνση είναι αυτή;

Και παρακαλώ όλοι όσοι έχουν να που κάτι συγκεκριμένο για τον τρόπο που η διεύθυνση που παρουσιάστηκαν χειρίζεται το θέμα των πιστοποιητικών, να ονοματίζουν και τη διεύθυνση για να βοηθούν τους υπόλοιπους ενδιαφερόμενους. Τα "η διεύθυνση μου ζητά το τάδε" δεν βοηθούν πρακτικά κανέναν. 

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #706 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 09:03:33 μμ »
 εγω παρουσιάστηκα σήμερα για ανάληψη υπηρεσίας και με ρώτησαν αν έχω έτοιμες τις βεβαιωσεις( δεκτό και πιστοποιητικό υγείας  με 3 ετή ισχυ)τις οποίες έιχα βγάλει τη προηγούμενη εβδομάδα λίγο πριν την πρόσληψη μου .Τις έδωσα κα τέλος. Ούτε παραπεμπτικό ούτε τίποτα. Ούτε και πέρυσι που ήμουν στην ίδια διέυθυνση μου είχαν δώσει παραπεμτικό...
Πάντως αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι κάθε διεύθυνση έχει δική της τακτική...

Αποσυνδεδεμένος mplr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #707 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 11:36:49 μμ »
οκ!ευχαριστω για τις πληροφοριες!
και απλα ζηταμε ενα πιστοποιητικό για αναπληρωτης;ο γιατρος ξερει;παθολογο και ψυχιατρο μόνο ε;

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #708 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 12:01:18 πμ »
Οχι πιστοποιητικό, γνωματευση καλυτερα να πεις. Οι γιατροι ξερουν οταν πεις οτι εισαι εκπαιδευτικος τι θα πρεπει να κανεις. Θα σου πουν εκεινοι μην ανησυχείς.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #709 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 12:39:09 πμ »
Από το κέντρο ψυχικής υγείας στην Καυταντζόγλου(Θεσσαλονίκη) μπορώ να πάρω το χαρτί;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #710 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 09:13:49 πμ »
Λογικά, ναι. Υπάρχουν και άλλοι συνάδελφοι που πήραν γνωματεύσεις από κέντρα ψυχικής υγείας.

Αποσυνδεδεμένος elenisidiropoulou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #711 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 11:07:47 πμ »
Εγώ δυστυχώς δε διάβασα το τόπικ νωρίτερα και πήγα σήμερα το πρωί για ψυχίατρο στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης... οπότε και δεν εξυπηρετήθηκα. Ωστόσο πήρα αμέσως μετά τηλέφωνο στο Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης (Ψυχιατρείο Σταυρούπολης) και μου έκλεισαν ραντεβού για την Παρασκευή το πρωί. Από ό,τι κατάλαβα όλοι οι εκπαιδευτικοί πάμε για το πιστοποιητικό συγκεκριμένες ώρες, αλλά τα ραντεβού είναι σχετικά κοντινά. Το τηλέφωνο για όποιον ενδιαφέρεται  είναι 2313324100. Να πείτε κατευθείαν ότι θέλετε τη γνωμάτευση για την πρόσληψη σας ως εκπαιδευτικοί, για να σας παραπέμψουν στα συγκεκριμένα ραντεβού.

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 676
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #712 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 01:49:17 μμ »
Εγώ δυστυχώς δε διάβασα το τόπικ νωρίτερα και πήγα σήμερα το πρωί για ψυχίατρο στο ΙΚΑ Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης... οπότε και δεν εξυπηρετήθηκα. Ωστόσο πήρα αμέσως μετά τηλέφωνο στο Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης (Ψυχιατρείο Σταυρούπολης) και μου έκλεισαν ραντεβού για την Παρασκευή το πρωί. Από ό,τι κατάλαβα όλοι οι εκπαιδευτικοί πάμε για το πιστοποιητικό συγκεκριμένες ώρες, αλλά τα ραντεβού είναι σχετικά κοντινά. Το τηλέφωνο για όποιον ενδιαφέρεται  είναι 2313324100. Να πείτε κατευθείαν ότι θέλετε τη γνωμάτευση για την πρόσληψη σας ως εκπαιδευτικοί, για να σας παραπέμψουν στα συγκεκριμένα ραντεβού.
Πώς έγινε αυτό; Πήρα 1η/10 κι έκλεισα ραντεβού για 2/11. Τυχερή, θα πέτυχες σε ακύρωση!
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος mathsduck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #713 στις: Οκτώβριος 07, 2015, 09:21:54 μμ »
Μακρυά και από το ΙΚΑ Αγγελάκη για γνωμάτευση από παθολόγο στη Θεσσαλονίκη! Θα δοκιμάσω την τύχη μου στους γιατρούς που προτείνουν οι συνάδελφοι που τα κατάφεραν ... Τους ευχαριστούμε που μας πληροφορούν συγκεκριμένα πού και από ποιον μπορούμε να εξυπηρετηθούμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158564
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.