*

Αποστολέας Θέμα: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 300924 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #742 στις: Νοέμβριος 01, 2015, 01:44:33 μμ »
Καλό μήνα, παιδιά.
Για όσους διαμένουν Αθήνα, μπορούν όντως άμεσα, δωρεαν με το βιβλιάριο να πάρουν βεβαίωση υγείας από παθολόγο στην Πολυκλινική Αθηνών, στην Ομόνοια. Για ψυχίατρο απευθύνθηκα στο ΚΨΥ τηε γειτονιάς μου όπου μου έκλεισαν rv πολύ άμεσα όταν τους εξήγησα γιατι το θέλω. Μου είπαν ότι θα περάσω από μια mini συνένυευξη και σε 2-3 μέρες θα είναι έτοιμη η βεβαίωση
Καλή Κυριακή

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:51:10 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #743 στις: Νοέμβριος 01, 2015, 04:11:45 μμ »
Καλό μήνα gmork.

Χαιρόμαστε που τα κατάφερες με το πιστοποιητικό υγείας. Ευτυχώς που έχουμε την ενημέρωση μέσω του pde.

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #744 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 03:01:54 μμ »
Σήμερα, 1 μετά μήνα αφότου έκλεισα ραντεβού, επιτέλους τέλειωσα με τη βεβαίωση. Πήγα στο ψυχιατρικό νοσοκομείο Θεσσαλονίκης με το σκεπτικό ότι, αφού θέλει και ψυχιατρική βεβαίωση, μην τρέχω σε 2 διαφορετικά νοσοκομείο. Το μετάνιωσα για 2 λόγους: 1. έκανα κανονικά εξετάσεις (ακτινογραφία, ούρα, ψυχολόγος μισή περίπου ώρα εξέταση, ψυχίατρος) και ταλαιπωρήθηκα με ουρές 5 ώρες, 2. έβγαλα και ακτινογραφία, ενώ εδώ είδα κάποιοι είπαν ότι δε θέλει. Επιπλέον δεν πήρα 1 χαρτί αλλά 3... πού είναι η παλιά μονοσέλιδη βεβαίωση; Έχω άλλο χαρτί από ψυχολόγο, άλλο από ψυχίατρο κι άλλο για παθολόγο. Όλοι πήρατε 2 και 3 σελίδες για βεβαίωση;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #745 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 04:43:23 μμ »
Σήμερα, 1 μετά μήνα αφότου έκλεισα ραντεβού, επιτέλους τέλειωσα με τη βεβαίωση. Πήγα στο ψυχιατρικό νοσοκομείο Θεσσαλονίκης με το σκεπτικό ότι, αφού θέλει και ψυχιατρική βεβαίωση, μην τρέχω σε 2 διαφορετικά νοσοκομείο. Το μετάνιωσα για 2 λόγους: 1. έκανα κανονικά εξετάσεις (ακτινογραφία, ούρα, ψυχολόγος μισή περίπου ώρα εξέταση, ψυχίατρος) και ταλαιπωρήθηκα με ουρές 5 ώρες, 2. έβγαλα και ακτινογραφία, ενώ εδώ είδα κάποιοι είπαν ότι δε θέλει. Επιπλέον δεν πήρα 1 χαρτί αλλά 3... πού είναι η παλιά μονοσέλιδη βεβαίωση; Έχω άλλο χαρτί από ψυχολόγο, άλλο από ψυχίατρο κι άλλο για παθολόγο. Όλοι πήρατε 2 και 3 σελίδες για βεβαίωση;
Προσωπικά έκανα κανονικά εξετάσεις και πήρα 2 βεβαιώσεις, από παθολόγο και από ψυχίατρο.
Η μονοσέλιδη βεβαίωση των προηγούμενων ετών δεν ισχύει πλέον.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:51:10 »

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #746 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 04:48:34 μμ »
Σήμερα, 1 μετά μήνα αφότου έκλεισα ραντεβού, επιτέλους τέλειωσα με τη βεβαίωση. Πήγα στο ψυχιατρικό νοσοκομείο Θεσσαλονίκης με το σκεπτικό ότι, αφού θέλει και ψυχιατρική βεβαίωση, μην τρέχω σε 2 διαφορετικά νοσοκομείο. Το μετάνιωσα για 2 λόγους: 1. έκανα κανονικά εξετάσεις (ακτινογραφία, ούρα, ψυχολόγος μισή περίπου ώρα εξέταση, ψυχίατρος) και ταλαιπωρήθηκα με ουρές 5 ώρες, 2. έβγαλα και ακτινογραφία, ενώ εδώ είδα κάποιοι είπαν ότι δε θέλει. Επιπλέον δεν πήρα 1 χαρτί αλλά 3... πού είναι η παλιά μονοσέλιδη βεβαίωση; Έχω άλλο χαρτί από ψυχολόγο, άλλο από ψυχίατρο κι άλλο για παθολόγο. Όλοι πήρατε 2 και 3 σελίδες για βεβαίωση;

Ο ψυχολόγος δηλαδή ως τι έδωσε βεβαίωση? Ως γιατρός?  :o

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #747 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 05:31:06 μμ »
Ο ψυχολόγος δηλαδή ως τι έδωσε βεβαίωση? Ως γιατρός?  :o
Η ψυχολόγος στην ουσία έκανε την εξέταση. Κάτι με κάτι κάρτες (με κάτι άσχημες μαύρες κυρίως ζωγραφιές που λες τι σου φέρνουν στο μυαλό). Η ψυχίατρος έκανε την περίφημη συνέντευξη που ήταν κάποιες ελάχιστες ερωτήσεις. Φαίνεται οι ψυχολόγοι δεν είναι μόνο αυτό που νομίζουμε... Αλλά γιατί ρε παιδιά 2 ραντεβού, αφού τη δουλειά την κάνει και ένας;Αυτοί οι δυο μου "έφαγαν" 3 ώρες με τις αναμονές. Και να βλέπω πως άλλοι παίρνουν το χαρτί σε 5 λεπτά με ένα μόνο γιατρό, δεν ξαναπάω σε νοσοκομείο παπαπα
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #748 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 07:00:54 μμ »
Η ψυχολόγος στην ουσία έκανε την εξέταση. Κάτι με κάτι κάρτες (με κάτι άσχημες μαύρες κυρίως ζωγραφιές που λες τι σου φέρνουν στο μυαλό). Η ψυχίατρος έκανε την περίφημη συνέντευξη που ήταν κάποιες ελάχιστες ερωτήσεις. Φαίνεται οι ψυχολόγοι δεν είναι μόνο αυτό που νομίζουμε... Αλλά γιατί ρε παιδιά 2 ραντεβού, αφού τη δουλειά την κάνει και ένας;Αυτοί οι δυο μου "έφαγαν" 3 ώρες με τις αναμονές. Και να βλέπω πως άλλοι παίρνουν το χαρτί σε 5 λεπτά με ένα μόνο γιατρό, δεν ξαναπάω σε νοσοκομείο παπαπα

Και εμένα κάποτε το ίδιο μου συνέβη. Με έστειλαν πρώτα σε ψυχολόγο χωρίς να μου το πουν και μετά σε ψυχίατρο. Όλη μέρα έφαγα στο Γεννηματά

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #749 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 07:49:21 μμ »
Η ψυχολόγος στην ουσία έκανε την εξέταση. Κάτι με κάτι κάρτες (με κάτι άσχημες μαύρες κυρίως ζωγραφιές που λες τι σου φέρνουν στο μυαλό). Η ψυχίατρος έκανε την περίφημη συνέντευξη που ήταν κάποιες ελάχιστες ερωτήσεις. Φαίνεται οι ψυχολόγοι δεν είναι μόνο αυτό που νομίζουμε... Αλλά γιατί ρε παιδιά 2 ραντεβού, αφού τη δουλειά την κάνει και ένας;Αυτοί οι δυο μου "έφαγαν" 3 ώρες με τις αναμονές. Και να βλέπω πως άλλοι παίρνουν το χαρτί σε 5 λεπτά με ένα μόνο γιατρό, δεν ξαναπάω σε νοσοκομείο παπαπα

Οι ψυχολόγοι ακριβώς αυτό που νομίζουμε είναι, απλά μάλλον κάποιοι ψυχίατροι βαριούνται να κάνουν τη δουλειά τους και φορτώνουν το μεγαλύτερο μέρος της σε ψυχολόγους. Αλλά εδώ έγιναν οι καθαρίστριες του ΥπΟικ γραμματείς στα δικαστήρια, δε θα γίνουν οι ψυχολόγοι γιατροί?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #750 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 08:41:45 μμ »
Σωστηηηηηηηηηη
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #751 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 10:18:55 μμ »
Η ψυχολόγος στην ουσία έκανε την εξέταση. Κάτι με κάτι κάρτες (με κάτι άσχημες μαύρες κυρίως ζωγραφιές που λες τι σου φέρνουν στο μυαλό). Η ψυχίατρος έκανε την περίφημη συνέντευξη που ήταν κάποιες ελάχιστες ερωτήσεις. Φαίνεται οι ψυχολόγοι δεν είναι μόνο αυτό που νομίζουμε... Αλλά γιατί ρε παιδιά 2 ραντεβού, αφού τη δουλειά την κάνει και ένας;Αυτοί οι δυο μου "έφαγαν" 3 ώρες με τις αναμονές. Και να βλέπω πως άλλοι παίρνουν το χαρτί σε 5 λεπτά με ένα μόνο γιατρό, δεν ξαναπάω σε νοσοκομείο παπαπα

Το τεστ του Rorschach σου έδωσε!Μάλιστα, που έγινε αυτό;

Αποσυνδεδεμένος aska

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #752 στις: Νοέμβριος 05, 2015, 08:51:17 μμ »
Καλησπέρα. Παρακαλώ πολύ αν μπορεί ας απαντήσει κάποιος στο ερώτημά μου: αν θέλω να πάρω γνωμάτευση από ιδιότη γιατρό τί ακριβώς θα ζητήσω; Επίσης οι αιματολογικές εξετάσεις είναι απλή γενική αίματος; Έχω κάνει πριν από τέσσερα χρόνια τις εξετάσεις με παραπεμπικό που μου έδωσαν αλλά δε θυμάμαι ούτε τί εξετάσεις ζητόυσε, ούτε τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #753 στις: Νοέμβριος 05, 2015, 09:11:45 μμ »
aska σε ποια πόλη βρίσκεσαι; Μπορεί να έχεις δυνατότητα να αποφύγεις τους ιδιώτες γιατρούς.
Αυτό που ζητάς είναι ιατρική γνωμάτευση για πρόσληψη στο δημόσιο και από παθολόγο και από ψυχίατρο.
Οι περισσότεροι παθολόγοι δε ζητάνε αιματολογική εξέταση. Κάποιοι ζητάνε ακτινογραφία, αλλά όχι όλοι!

Αποσυνδεδεμένος aska

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #754 στις: Νοέμβριος 05, 2015, 09:49:06 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!!! Είμαι Θεσσαλονίκη. Όμως δεν αντέχω τις ουρές  στα νοσοκομεία  αλλά εκτός αυτού δεν είμαι σίγουρη αν θα προσληφθώ οπότε εάν προσληφθώ  θα πρέπει να τρέχω την τελευταία στιγμή  και συνεπώς οι ιδιώτες γιατροί θα είναι η μόνη λύση.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πιστοποιητικό Υγείας Αναπληρωτών
« Απάντηση #755 στις: Νοέμβριος 05, 2015, 10:31:57 μμ »
Στη Θεσσαλονίκη η λύση είναι στο Πολυ-ιατρείο της Πύλης Αξιού, όπου έχει και παθολόγο και ψυχίατρο.
Αν προσληφθείς σε εξετάζουν άμεσα χωρίς ραντεβού. Είναι πολύ καλή λύση χωρίς ταλαιπωρία!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159590
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 301
Σύνολο: 326

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.