*

Αποστολέας Θέμα: Δώρο Χριστουγέννων  (Αναγνώστηκε 72199 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #126 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 10:26:48 πμ »
μολις πριν λιγο ειδα το δωρο χριστουγεννων απο τον οαεδ στο λογαριασμο ( 545 E).
Αποκλείεται αυτό.Μας δουλεύεις ψιλό γαζί μου φαίνεται συνάδελφε....  :P :P
s93060 θα σου έρθει εκκαθαριστικό από το προηγούμενο γραφείο.
δε μ αρεσει να με αμφισβητουν ετσι χοντρα....
545 ευρω ηταν το επιδομα με δυο παιδια ,  τοσο και το δωρο... ημερομηνια καταθεσης ηταν 14 δεκεμβρη...
Ναι αλλά έχεις κάνει διακοπή έτσι δεν είναι;;;;Απλώς μου έκενε εντύπωση που το πήρες ολόκληρο.Δεν το δίνουν ολόκληρο όταν έχεις κάνει διακοπή.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:49:36 »

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #127 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 03:09:55 μμ »
Και σε μένα μπήκαν από τον ΟΑΕΔ 300€. Έκανα διακοπή 3 Σεπτεμβρίου. Μάλλον παίζει ρόλο πότε έκανες διακοπή.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #128 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 04:05:20 μμ »
έχω μια κατάθεση 327€ στις 14/12.
επίδομα ανεργίας πήρα για 3 μήνες ακριβώς, αφού πληρώθηκα για 3η φορά και την επόμενη μέρα υπέγραψα σύμβαση.
είναι σωστό το παραπάνω ποσό με βάση τα 454€ που μου είχε οριστεί μηνιαία;

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #129 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 04:10:42 μμ »
μολις πριν λιγο ειδα το δωρο χριστουγεννων απο τον οαεδ στο λογαριασμο ( 545 E).
Αποκλείεται αυτό.Μας δουλεύεις ψιλό γαζί μου φαίνεται συνάδελφε....  :P :P
s93060 θα σου έρθει εκκαθαριστικό από το προηγούμενο γραφείο.
δε μ αρεσει να με αμφισβητουν ετσι χοντρα....
545 ευρω ηταν το επιδομα με δυο παιδια ,  τοσο και το δωρο... ημερομηνια καταθεσης ηταν 14 δεκεμβρη...
Ναι αλλά έχεις κάνει διακοπή έτσι δεν είναι;;;;Απλώς μου έκενε εντύπωση που το πήρες ολόκληρο.Δεν το δίνουν ολόκληρο όταν έχεις κάνει διακοπή.

χμ..οχι, δεν πηγα στον οαεδ της πολης μου γιατι εφυγα αμεσως με την προσληψη για να παρουσιαστω... πηγα ομως στον οαεδ  "του σχολειου" και κατεθεσα χαρτι αναληψης υπηρεσιας...δε διαγραφηκα αυτοματως?  δε βαριεσαι...τωρα τα χρειαζομουν παντως, του χρονου εχει ο θεος!!!!  χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:49:36 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #130 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 05:05:07 μμ »
μολις πριν λιγο ειδα το δωρο χριστουγεννων απο τον οαεδ στο λογαριασμο ( 545 E).
Αποκλείεται αυτό.Μας δουλεύεις ψιλό γαζί μου φαίνεται συνάδελφε....  :P :P
s93060 θα σου έρθει εκκαθαριστικό από το προηγούμενο γραφείο.
δε μ αρεσει να με αμφισβητουν ετσι χοντρα....
545 ευρω ηταν το επιδομα με δυο παιδια ,  τοσο και το δωρο... ημερομηνια καταθεσης ηταν 14 δεκεμβρη...
Ναι αλλά έχεις κάνει διακοπή έτσι δεν είναι;;;;Απλώς μου έκενε εντύπωση που το πήρες ολόκληρο.Δεν το δίνουν ολόκληρο όταν έχεις κάνει διακοπή.

χμ..οχι, δεν πηγα στον οαεδ της πολης μου γιατι εφυγα αμεσως με την προσληψη για να παρουσιαστω... πηγα ομως στον οαεδ  "του σχολειου" και κατεθεσα χαρτι αναληψης υπηρεσιας...δε διαγραφηκα αυτοματως?  δε βαριεσαι...τωρα τα χρειαζομουν παντως, του χρονου εχει ο θεος!!!!  χαχαχα
Ωχ σε βλέπω να τα γυρνάς πίσω......Για να σου τα έβαλαν κανονικά σημαίνει ότι δεν έχει γίνει διακοπή.Έπρεπε να πας στον οαεδ με το χαρτί ανάληψης και να κάνεις διακοπή.Σε αυτή την περίπτωση τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.Πάντως άμα δεν στα ζητήσουν πίσω πες μας να το κάνουμε κι εμείς του χρόνου..... ;D
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος bebis1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #131 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 05:31:07 μμ »
νεοδιοριστη με 2 χρονια αναπληρωση .μπηκαν στην τραπεζα απο οαεδ 190ε και στο λογαριασμο μισθοδοσιας 145ε...αυτα ειναι ολα η περιμενουμε και τιποτα αλλο??αυτο ειναι το δωρο των νεοδιοριστων???

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #132 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 05:34:57 μμ »
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά....τι άλλο να περιμένουμε; Μόνο να μας το κόψουν τελείως, ίσως!
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #133 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 05:45:51 μμ »
πηρα για 4 μηνες το ταμειο ανεργιας.ποσο δωρο θα πρεπει να μου βαλουν?

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #134 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 05:50:42 μμ »
μολις πριν λιγο ειδα το δωρο χριστουγεννων απο τον οαεδ στο λογαριασμο ( 545 E).
Αποκλείεται αυτό.Μας δουλεύεις ψιλό γαζί μου φαίνεται συνάδελφε....  :P :P
s93060 θα σου έρθει εκκαθαριστικό από το προηγούμενο γραφείο.
δε μ αρεσει να με αμφισβητουν ετσι χοντρα....
545 ευρω ηταν το επιδομα με δυο παιδια ,  τοσο και το δωρο... ημερομηνια καταθεσης ηταν 14 δεκεμβρη...
Ναι αλλά έχεις κάνει διακοπή έτσι δεν είναι;;;;Απλώς μου έκενε εντύπωση που το πήρες ολόκληρο.Δεν το δίνουν ολόκληρο όταν έχεις κάνει διακοπή.

χμ..οχι, δεν πηγα στον οαεδ της πολης μου γιατι εφυγα αμεσως με την προσληψη για να παρουσιαστω... πηγα ομως στον οαεδ  "του σχολειου" και κατεθεσα χαρτι αναληψης υπηρεσιας...δε διαγραφηκα αυτοματως?  δε βαριεσαι...τωρα τα χρειαζομουν παντως, του χρονου εχει ο θεος!!!!  χαχαχα
Ωχ σε βλέπω να τα γυρνάς πίσω......Για να σου τα έβαλαν κανονικά σημαίνει ότι δεν έχει γίνει διακοπή.Έπρεπε να πας στον οαεδ με το χαρτί ανάληψης και να κάνεις διακοπή.Σε αυτή την περίπτωση τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.Πάντως άμα δεν στα ζητήσουν πίσω πες μας να το κάνουμε κι εμείς του χρόνου..... ;D
επιδομα πηρα μονο ιουλιο και αυγουστο  απο τους 6 μηνες που εγκριθηκαν., δεν μπηκαν αλλοι μηνες κατοπιν. απ οσο θυμαμαι, και περσι , με διακοπη στον οαεδ εγγραφης, παλι πηρα κανονικα το δωρο...το ποσο ειναι γραμμενο οταν τυπωνονται οι μηνιαιες επιδοτησεις , στην τελευταια σειρα.
κατα τ αλλα, μεχρι τον ιουλιο...μπορει και να ειμαστε "αλλο" κρατος!!!!

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #135 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 05:57:15 μμ »
Από αυτά που διάβασα στο site του οαεδ για όσους έχουν μείνει στο ταμείο ανεργίας λιγότερο από 4 μήνες δικαιούνται για καθέναν από αυτούς τους μήνες 6 ημερομίσθια(σκεφτείτε πόσα έπαιρνε ο καθένας το καλοκαίρι δια 30 και αυτό που θα βρείτε επί το 6 αρχικά και μετά επί τον αριθμό των μηνών ανεργίας).Για 4 η περισσότερους μήνες παίρνει ο επιδοτούμενος ολόκληρο μηνιάτικο!!! Αύτά για τελευταία φόρα μάλλον εώς φέτος.Του χρόνου μάλλον θα είναι πολύ λιγότεροι "οι προνομιούχοι".

Αποσυνδεδεμένος efkola

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #136 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 06:22:03 μμ »
Μας το έχουν ήδη''κόψει,Άννα ! :-X
Κ το κορυφαίο είναι ότι αν κάποια στιγμή επανέλθει στα κανονικά του επίπεδα το δώρο(χλωμό,αλλά λέμε...),πολλοί θα νιώθουν ευγνώμονες για την κυβέρνηση που θα υπάρχει τότε,λες κ μας θα δώσουν κάτι που δε δικαιούμαστε...

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #137 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 06:27:38 μμ »
νεοδιοριστη με 2 χρονια αναπληρωση .μπηκαν στην τραπεζα απο οαεδ 190ε και στο λογαριασμο μισθοδοσιας 145ε...αυτα ειναι ολα η περιμενουμε και τιποτα αλλο??αυτο ειναι το δωρο των νεοδιοριστων???

Αν ήσουν πέρσι αναπληρώτρια δες και το λογαριασμό στον οποίον πληρωνόσουν από την περσινή διεύθυνση. Εγώ από πέρσι πήρα 125 €, και από φέτος 124 (πάλι αναπληρώτρια είμαι). Από ΟΑΕΔ δεν έλεγξα ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #138 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 06:37:19 μμ »
Αγαπητε kozzi to δωρο των Χριστουγέννων το δικαιουσε ολόκληρο μόνο εφόσον έχεις τουλάχιστον 4 μήνες συνεχόμενης ανεργίας απο  τον Απρίλιο και μετά. Οσον αφορά το δώρο που γράφει στο τέλος  αφορά την παραπάνω και μόνο περίπτωση. Σε οποιαδήποτε αλλη περίπτωση, διακοπή ή αναστολή το δώρο αναπροσαρμόζεται σύμφωνα με τους μήνες που είχες πάρει ταμείο.

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #139 στις: Δεκέμβριος 16, 2010, 06:45:33 μμ »
Αγαπητε kozzi to δωρο των Χριστουγέννων το δικαιουσε ολόκληρο μόνο εφόσον έχεις τουλάχιστον 4 μήνες συνεχόμενης ανεργίας απο  τον Απρίλιο και μετά. Οσον αφορά το δώρο που γράφει στο τέλος  αφορά την παραπάνω και μόνο περίπτωση. Σε οποιαδήποτε αλλη περίπτωση, διακοπή ή αναστολή το δώρο αναπροσαρμόζεται σύμφωνα με τους μήνες που είχες πάρει ταμείο.

ε, δε βαριεσαι !  μια χαρα μου ηρθαν τωρα που τα χρειαζομουν...
κι ας ερθουν του χρονου να τα ζητησουν, ας παρω μισο επιδομα τον πρωτο μηνα, θα τους κανω αυτη τη χαρη !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 707
Σύνολο: 707

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.