*

Αποστολέας Θέμα: Δώρο Χριστουγέννων  (Αναγνώστηκε 72217 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #168 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 01:21:32 μμ »
Ακριβώς τα ίδια πήραμε από οαεδ.Τόσα είναι.Κι εγώ 2.5 μήνες με ημερομηνία ανάληψης 9/9.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:06:55 »

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #169 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 01:29:50 μμ »
Δηλαδή ως άνεργοι παίρνουμε δώρο κι ως εργαζόμενοι όχι. Αυτά είναι.
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #170 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 01:37:43 μμ »
daf και Lila, το δώρο που πήρατε μάλλον αναλογεί σε 2 μήνες επιδότησης ανεργίας.
6ημερομίσθια x 2μήνες x 18,17€ = 218,04 €

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #171 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 01:37:55 μμ »
Ακριβώς τα ίδια πήραμε από οαεδ.Τόσα είναι.Κι εγώ 2.5 μήνες με ημερομηνία ανάληψης 9/9.

χμ...δηλ, εμενα θα μου κρατησουν απο το ...επομενο επιδομα 327 ευρω ?
χαχαχαχχα!  ελατε να μου τα παρετε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:06:55 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #172 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 01:44:47 μμ »
Ακριβώς τα ίδια πήραμε από οαεδ.Τόσα είναι.Κι εγώ 2.5 μήνες με ημερομηνία ανάληψης 9/9.

χμ...δηλ, εμενα θα μου κρατησουν απο το ...επομενο επιδομα 327 ευρω ?
χαχαχαχχα!  ελατε να μου τα παρετε!!!
Εμ εγώ στα λεγα και μου λεγες"δεν μου αρέσει να με αμφισβητούν".Μου την είπες και είχες και άδικο!!!Αλλά τι να κάνω που είμαι καλός άνθρωπος......
Τώρα..βρες κανένα βύσμα στο γραφείο να σου κάνει ανάληψη 10 Γενάρη και κάνε μετά τη διακοπή!!!Μόνο έτσι προβλέπω να τη γλιτώνεις.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #173 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 02:04:35 μμ »
Ακριβώς τα ίδια πήραμε από οαεδ.Τόσα είναι.Κι εγώ 2.5 μήνες με ημερομηνία ανάληψης 9/9.

χμ...δηλ, εμενα θα μου κρατησουν απο το ...επομενο επιδομα 327 ευρω ?
χαχαχαχχα!  ελατε να μου τα παρετε!!!
Εμ εγώ στα λεγα και μου λεγες"δεν μου αρέσει να με αμφισβητούν".Μου την είπες και είχες και άδικο!!!Αλλά τι να κάνω που είμαι καλός άνθρωπος......
Τώρα..βρες κανένα βύσμα στο γραφείο να σου κάνει ανάληψη 10 Γενάρη και κάνε μετά τη διακοπή!!!Μόνο έτσι προβλέπω να τη γλιτώνεις.
μα, αμφισβητησες οτι ηταν 545... αλλο αν ηταν εκ παραδρομης, εκταμιευτηκαν ομως!!!
και θαπρεπε να διακοπτεται η επιδοτηση με την αναγγελια προσληψης στον εδω οαεδ, να μη χρειαζεται η διακοπη και στο αλλο γραφειο...
αστους να με ψαχνουν τον ιουλιο...
πολυ ασχοληθηκα ομως,  αρχιζει σε λιγο το ματς...οι Φαιακες με περιμενουν για ενα ακομη μαθημα !!!

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #174 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 02:22:03 μμ »
Ακριβώς τα ίδια πήραμε από οαεδ.Τόσα είναι.Κι εγώ 2.5 μήνες με ημερομηνία ανάληψης 9/9.

χμ...δηλ, εμενα θα μου κρατησουν απο το ...επομενο επιδομα 327 ευρω ?
χαχαχαχχα!  ελατε να μου τα παρετε!!!
Εμ εγώ στα λεγα και μου λεγες"δεν μου αρέσει να με αμφισβητούν".Μου την είπες και είχες και άδικο!!!Αλλά τι να κάνω που είμαι καλός άνθρωπος......
Τώρα..βρες κανένα βύσμα στο γραφείο να σου κάνει ανάληψη 10 Γενάρη και κάνε μετά τη διακοπή!!!Μόνο έτσι προβλέπω να τη γλιτώνεις.
μα, αμφισβητησες οτι ηταν 545... αλλο αν ηταν εκ παραδρομης, εκταμιευτηκαν ομως!!!
και θαπρεπε να διακοπτεται η επιδοτηση με την αναγγελια προσληψης στον εδω οαεδ, να μη χρειαζεται η διακοπη και στο αλλο γραφειο...
αστους να με ψαχνουν τον ιουλιο...
πολυ ασχοληθηκα ομως,  αρχιζει σε λιγο το ματς...οι Φαιακες με περιμενουν για ενα ακομη μαθημα !!!
E αυτό αμφισβήτησα.Δεν έπρεπε να είναι τόσα-αν είχαν γίνει όλα σωστά-.Κανονικά θα έπρεπε να πάρεις γύρω στα 300 δώρο και να μην παίρνεις την επιδότηση από τότε που έγινε η ανάληψη.Υπάρχει κίνδυνος να στα ζητήσουν πίσω λέμε.Τώρα αν δεν πήρες τα υπόλοιπα και πήρες μόνο το δώρο,δεν ξέρω τι γίνεται..
Αυτό είπα το καημένο κι έπεσες να με φας. :'( :'(
Πάω κι εγώ στην Ερμού να ασχοληθώ λίγο με τη γυναικεία μου ματαιοδοξία.Την έχω ξεχάσει τελευταία....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος teacher81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #175 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 03:53:49 μμ »
και ύστερα θέλετε μονιμοποίηση για να παίρνετε 360 ευρω δώρο.Βρε καθήστε αναπληρωτές...Φτάσαμε ο οαεδ να πληρώνει πιο πολλά τους ανέργους από αυτους που είναι μονιμοι..

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #176 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 07:43:33 μμ »
Αγαπητε kozzi to δωρο των Χριστουγέννων το δικαιουσε ολόκληρο μόνο εφόσον έχεις τουλάχιστον 4 μήνες συνεχόμενης ανεργίας απο  τον Απρίλιο και μετά. Οσον αφορά το δώρο που γράφει στο τέλος  αφορά την παραπάνω και μόνο περίπτωση. Σε οποιαδήποτε αλλη περίπτωση, διακοπή ή αναστολή το δώρο αναπροσαρμόζεται σύμφωνα με τους μήνες που είχες πάρει ταμείο.
μπορεις νατο εξηγησεις λιγο αυτο;;δηλαδη κι αν εισαι αναπληρωτης εσπα μειωμενου δικαιουσαι ολοκληρο το δωρο που σου αντιστοιχει αναλογα βεβαια με τον καιρο που εχεις δουλεψει αν εχεις 4 μηνες ανεργια;;
Το ταμειο ανεργιας δεν βγαινει συμφωνα με τα χρηματα που παιρνεις απο την εργασία σου αλλα με τα ενσημα που εχεις . Αρα λοιπον αν εχεις τις προυποθεσεις που θετει ο ΟΑΕΔ θα παρεις ταμειο ανεργιας για οσο δικαιολογουν τα ενσημα σου 4,5 7, μηνες κ.ο.κ. Τωρα αν εχεις γραφτει μετα τον Απριλιο και εχεις κλεισει τουλαχιστον 4 μηνες δηλαδη εχεις γραφτει το Μαιο και  κανεις αναστολη το Σεπτεμβριο το δικαιουσε ολο. Ολο σημαινει οσο επαιρνες για το μηνα τοσο δωρο θα παρεις.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #177 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 08:15:05 μμ »
Το παίρνεις ολόκληρο αν έχεις συμπληρωμένες 100 μέρες ανεργίας,δηλαδή 3 μήνες και κάτι,ακόμα και αν γίνει διακοπή.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #178 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 08:29:50 μμ »
Το παίρνεις ολόκληρο αν έχεις συμπληρωμένες 100 μέρες ανεργίας,δηλαδή 3 μήνες και κάτι,ακόμα και αν γίνει διακοπή.

xaxaxax!!! ακομα μ αυτο ασχολειστε ?? μεχρι να βγαλετε ακρη, θα ερθει η ωρα του δωρου Πασχα!!!!!  κι αντε παλι απ την αρχη....
οσοι πηραν, πηραν...οσα πηραμε. πηραμε...
νομιζω ειναι καιρος να παμε γι αλλα. νισαφι.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #179 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 08:33:31 μμ »
Το παίρνεις ολόκληρο αν έχεις συμπληρωμένες 100 μέρες ανεργίας,δηλαδή 3 μήνες και κάτι,ακόμα και αν γίνει διακοπή.

xaxaxax!!! ακομα μ αυτο ασχολειστε ?? μεχρι να βγαλετε ακρη, θα ερθει η ωρα του δωρου Πασχα!!!!!  κι αντε παλι απ την αρχη....
οσοι πηραν, πηραν...οσα πηραμε. πηραμε...
νομιζω ειναι καιρος να παμε γι αλλα. νισαφι.

... μην παρεξηγείτε τον Kozzi ..., τον "πόνεσαν" οι Φαίακες ...  :)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #180 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 08:38:41 μμ »
Το παίρνεις ολόκληρο αν έχεις συμπληρωμένες 100 μέρες ανεργίας,δηλαδή 3 μήνες και κάτι,ακόμα και αν γίνει διακοπή.

xaxaxax!!! ακομα μ αυτο ασχολειστε ?? μεχρι να βγαλετε ακρη, θα ερθει η ωρα του δωρου Πασχα!!!!!  κι αντε παλι απ την αρχη....
οσοι πηραν, πηραν...οσα πηραμε. πηραμε...
νομιζω ειναι καιρος να παμε γι αλλα. νισαφι.

... μην παρεξηγείτε τον Kozzi ..., τον "πόνεσαν" οι Φαίακες ...  :)

" ποναω αλλα μ αρεσειιιιιιιιιι "  ... τιτλος  υπερπαραγωγης των ΄70ς ...  :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δώρο Χριστουγέννων
« Απάντηση #181 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 09:16:42 μμ »
Το παίρνεις ολόκληρο αν έχεις συμπληρωμένες 100 μέρες ανεργίας,δηλαδή 3 μήνες και κάτι,ακόμα και αν γίνει διακοπή.

xaxaxax!!! ακομα μ αυτο ασχολειστε ?? μεχρι να βγαλετε ακρη, θα ερθει η ωρα του δωρου Πασχα!!!!!  κι αντε παλι απ την αρχη....
οσοι πηραν, πηραν...οσα πηραμε. πηραμε...
νομιζω ειναι καιρος να παμε γι αλλα. νισαφι.

... μην παρεξηγείτε τον Kozzi ..., τον "πόνεσαν" οι Φαίακες ...  :)

" ποναω αλλα μ αρεσειιιιιιιιιι "  ... τιτλος  υπερπαραγωγης των ΄70ς ...  :P :P :P
Αμέσως εσύ.Να μη βοηθήσουμε και κανέναν άλλο;;;Μας έδωσες τροφή.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 758
Σύνολο: 767

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.